Malaia Sissi sissi sõda 1957-59. Malaisia-Tai piiri ops 1961

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Malaia Sissi sissi sõda 1957-59. Malaisia-Tai piiri ops 1961

Postitus Postitas Maragratt »

Ma olin ainuke eestlane,kes võttis osa Malaia sissi sõjast.See soda oli minusugusele midagi uut.Dzunglit olen näinud ainuld kinos,enne sõda.Hirmu ma zunglis ei tunnud,kuna ma kunagi olin karjapoiss ja nagu keegi kunagi kirjutas JUNGEL IS NEUTRAL!Mis on päris õige!Kui sa zunglit ei karda siis ta on sinu parem sõber.Mida ma õpisin Malaya zunglis päästis mu elu Vietnamis.Minu üksus sõitis inglaste transport laevaga Singapuri.(Laeva nimi oli Uus Austraalane)Singapuris laaditi meid inglaste veomasinate peale ja meid viidi Kota Baru- kus asus suur inglaste Zungli sõja kool.Olime seal (4) neli nädalad,siis kompanii,kuhu ma kuulusin viidi Peraki osariiki Sungi-Siputi külla.(Sungi Siputi küla on seesama küla,kus punaste mass algas 1947-48ndal aastal)Elasime plekist tehtud onnides ühes onnis neli meest.Päeval need onnid olid liiga kuumad,kuid öösel olid nad külma võitu ja võis päris haste magada.Zungli patrullid kestsid 7-14 päeva.Seljas sai kanda 7me päeva toit-magamise asjandus-iga mees kandis ühte kuulipilduja magasiini (Kuulipilduja oli 303 Bren)iga teine mees kandis zungli nuga või labitad-alguses ainult üks veepudel hiljem lubati niipalju veepudelisi kanda,kui soovisid.Esimesel luurel relvaks oli püstol kuulipilduja või (5) viie lasuga jahipüss-teisel luurel oli FN 7.62 poolautomaat püss kolme magasiiniga.Raadio töötas ainult morsiga.Iga mees kandis ühte radio patarei.Päev zunglis oli lühike.Kirjutan edasi,kui saan oma masina jälle korda
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Malaia Sissi sissi sõda 1957-59. Malaisia-Tai piiri ops

Postitus Postitas Troll »

Lihtsalt selguse huvides - eesti keeles kirjutatakse "džungel".
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Troll

Postitus Postitas Maragratt »

Tere Troll.Sa kurdat,et ma ei hääleta sõnu õieti!Ma lahkusin Eestist ma olin 17 aastane Maragratt.Kui ma tulin Austraalia siis mõnikord ma ei rääkinud,ega kirjutanud Eesti keeles.Kui ma tulin sõjaväest välja,minust sai peaagu ERAK!.Ma ei rääkinud ühtegi keelt hea mittu aastad.Peamiselt ma magasin ja käisin kalal.Kui sulle minu kirjutamine ei meeldi-sellele on lihtne vastus ÄRA LOE!Maragratt
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Troll

Postitus Postitas ants431 »

Maragratt kirjutas:Tere Troll.Sa kurdat,et ma ei hääleta sõnu õieti!Ma lahkusin Eestist ma olin 17 aastane Maragratt.Kui ma tulin Austraalia siis mõnikord ma ei rääkinud,ega kirjutanud Eesti keeles.Kui ma tulin sõjaväest välja,minust sai peaagu ERAK!.Ma ei rääkinud ühtegi keelt hea mittu aastad.Peamiselt ma magasin ja käisin kalal.Kui sulle minu kirjutamine ei meeldi-sellele on lihtne vastus ÄRA LOE!Maragratt
Arvan, et enamus ja Troll kaasa arvatud loevad Sinu mälestusi suure huviga. Olen kindel, et Troll tahtis Sind heast südamest aidata ja mitte kurta või solvata või et tal puuduks huvi.

Sellise põneva saatuse puhul nagu Sinul oskad eesti keelt veel üllatavalt hästi.
Olin 1963 aastal ajutiselt korteris ühe Siberis eesti külas sündinud eestlasest naise juures. Tema rääkis algul tsaari ajal välja rändanute eesti keelt. Algul oli raske mõista. Nii palju oli keel umbes 100 aastaga muutunud.

Ootame sure huviga edasisi mälestusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist