Afganistaani veteranid

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Uurija
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets, 2005 11:14
Kontakt:

Afganistaani veteranid

Postitus Postitas Uurija »

Tere!

Kõik,kes NSVL armees Afganistanis käisid,kas siis otseselt lahingutegevuses osalesid või mitte ja oleks nõus oma kogemusi-mälestusi jagama,palun võtta ühendust Martin.Kase@mail.ee

Põhjus selles,et teen uurimustööd teemal: Eesti mehed Afganistanis ja mälestused oleks väga teretulnud.

Ette tänades,
Martin
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

afgaanist tean kahte inimest.....kuulipildurit ja snipprit.....viimane pole just päris tema ise enam, aga KP vend laseb neid suuri, lindiga torusid puusalt...........ja paremini kui mõni teine lamades......olen ise näinud, dist. u 120m
Uurija
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets, 2005 11:14
Kontakt:

Postitus Postitas Uurija »

Kas saad nende kontaktandmed anda,juhul kui nad on nõus oma kogemustest rääkima?
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

vaatab, räägib, midagi leiab ikka, mõni päev võib aega minna ainult
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Tere Martin!
Kui sa tahad uurimustööd teha Afgaani veteranide teemal, siis vist pead natuke laiemalt alustama. Pean silmas seda et paljud veteranid ei loe - osale militaar.net- is.
Minu tutvus ringkonnas on neid mehi küll.
Tagalarottidest supikeetjad võivad olla päris head jutulinnud, aga lahingutes osalenud mehed on üpris kidakeelsed.
See on teema millest peab rohkem rääkima, vähemalt raamat- memuaarid.
Jõudu sulle!

MP
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

marksman kirjutas:afgaanist tean kahte inimest.....kuulipildurit ja snipprit.....viimane pole just päris tema ise enam,
Üks tuttav rääkis hirmulugusid sellest kuidas nad magada ei saanud ,kartes et öösel tullakse kõri kallale :? Eks pidev surmahirm möjub psüühikale valusalt.
Uurija
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets, 2005 11:14
Kontakt:

Postitus Postitas Uurija »

MP: see foorum siin on üks koht,kust ma võin leida inimesi,kes on ise selles sõjas osalenud ja sellest ka rääkida tahavad.Loomulikult jääb sellest väheks,aga see on abiks :wink:
Oleks väga tänulik,kui sa oma tutvusringkonnas küsiks,kas keegi neist on nõus oma kogemusi rääkima.Pole oluline,kas nn tagalarott või lahingutes osalenu....väärtuslikud on need mälestused ikka.

Lennartile täpselt sama palve...uurida ja küsida kas keegi on nõus rääkima.


Ja ma olen nõus: Afganistani sõda ja NSVL kuriteod selles on liialt mahavaikitud teema,millest peaks rohkem rääkima.Samuti Eesti noorukite saatmine võitlema võõrvõimu eest ja sandistuma nii füüsiliselt kui vaimselt...ka sellest peab rohkem rääkima :!:
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Martinile.
Olen nõus sind igati aitama. Kas sa soovid meeste tel nr või isiklikult kohtuda?
Parem oleks privas suhelda.

MP
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist