Mälestused.

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Heino

Mälestused.

Postitus Postitas Heino »

Armee elust.
45aastat tagasi Nõukogude Armee aastapäeval noorsõdurina peale sõdurivande andmist sain peale lõunat linnaloa ja teejuhiks teise eestlase, kel aasta teenitud. Põnev, huvitav ja kurb oli vaadata eraelu suurlinnas peale kolme- kuulist noorteaega. Rõõmu valmistas teadmine, et kõige raskem periood kolmeaastasest tegevteenistusest peaks möödas olema (nii ka tegelikult oli). Otsustasime tähistada. Klappisime. Saime osta asuniku Gorilkat, ukraina viin. Pool kilo hobuseliha vorsti, kilo hind oli 14 rubla ja suure ümmarguse pätsi valget nisuleiba. Viin oli hea, nisuleib ka. Eriti hea oli aga hobuseliha vorst, mida polnud varem ega pole ka hiljem saanud maitsta.
Dnepropetrovskis, suuruselt kolmandas Ukraina linnas, erinevates väeosades, oli sel ajal tegevteenistuse kokku mitusada eestlast. Oleks huvitav mõnegagi neist kohtuda.
Siin segane lehekülg, aga läkitan nupukese teele.
Estland
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 30 Apr, 2004 7:41
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Estland »

Lp Heino.

Kas te saaksite jätta oma kontaktandmed jne. Esialgu kui ei ole veel kokku lepitud, kes mingeid mälestusi kogub (ning ma arvan, et selliste mälestuste kogumine on oluline ja vajalik) siis andke oma kontaktandmed mulle. Juurde võiksite lisada infot selle kohta milliseid fotosid teil on. Kui teiepoolne huvi on siis, ehk ma võiksin neid korraks laenata ja digitaalseks skanneerida jne jne. Kommentaarid on oodatud: juhanWiking@hotmail.com
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Tervist
Kui keegi on huvitatud, ssi ehk võiks pajatada mälestusi teenistusest vene kroonus ajavahemikust 1973 kuni 1989. Tegevteenistus pluss kordusõppused.
Alustasin keemiavägede utšebkas, edasi viis teenistus tankipataljoni keemik-instruktoriks, pikk komandeering auto-traktorite varuosade baasis ja lõpp jalaväes kuulipildurina. Hiljem tehti ohvitseriks, seoses millega hulk kordusõppusi ja kulminatsioon Tsernobõlis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 11 külalist