Lasnamäe kogunemispunkt ehk kuidas kõik algas

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Lasnamäe kogumispunkt

Postitus Postitas canislupus »

Mul ühel tuttaval tekkis küsimus, et kus see asuski (aastal 74)? Nimelt eelpoolmainitud isik oli kogu selle aja niivõrd purjus, et ei tea siiani, kus see asus? Jutust selgus, et kohapeal oli olnud ka kasarmud - mul mitte ei seotu, et oleks olnud Lasnagorskis mingit väeosa.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Kasarmud (mitmekorruselised) olid kindlasti '88 olemas. Silikaattellisest.
Mitu ja kui mitu korrust ,paiknemine jne.... millegipärast ei mäleta.
Nigu peoga pühitud ,tõesõna....
Ja joonitud riviplats oli. Teenisid seal punaste pagunitega pehhotnikud.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Dmitri Petrjakov
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 16 Aug, 2006 12:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Dmitri Petrjakov »

Nagu ma mäletan punasel tänaval selle uue kergejõustikuhoone taga.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

? Kus see asuks siis umbkaudu? Uus kergejõustikuhoone ei ütle mulle hetkel küll suurt midagi - tean sellest kandist Meka ümbrust - tänu Lasnamäe kunagisele (võibolla ka praegusele )konstaablipunktile.
Dmitri Petrjakov
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 16 Aug, 2006 12:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Dmitri Petrjakov »

See sama vist oligi. Konstaablipunkt.
M-K
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 27 Juul, 2005 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas M-K »

Jah, asub see seal Lasnamäel Laagna gümnaasiumi ja staadioni vahel. Mäletan kui olin väike jõmpsikas, sai seal staadioni peal jalkat mängitud.
Vene sõdurid istusid akende peal ja jälgisid mis toimub väljas. :)
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Selle nimeks on "obezjannik" (prizõvnoj punkt, kutsealuste kogumispunkt). Kui mingid sõdurid olid seal, siis ainult kogumispunkti valvemeeskond.
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

1970 aastal mindi veel Hiiu kogunemispunktist.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lasnamäe

Postitus Postitas stilett »

Mina läksin ikka kangelaslikust Lasnamäe punktist.Neli päeva sai saatust oodatud. Kuna oli maikuu, aeti päevaseks ajaks hoonest välja.Kuumus, asfalt ja esimesel päeval ka veel korralik pohmakas. Kõige meeldejäävamad olid rivistused, kui kõik rivvi kamandati ja kaupmehed rivi ees patseerisid ja oma väeosadele mehi valisid. See oli nagu loteriimäng-kuhu satud. Ühe korra võttis küll kõhu alt õõnsaks, kui rivi ees kõndisid koos punkti ohvitseridega üks mereväe ohvitser kahe allohvitseriga, kelle madrusemütsil ilutses "Krasnoznamjonnõi Tihookeanski Flot" ja paar venda minu kõrvalt minema viidi. Minu õnneks või õnnetuseks polnud mul ühtegi tsiviieriala, välja arvatud sekretär-masinakirjutaja (keskkooli vene keele klassis saadud). Ei tahtnud mind keegi, kuni lõpuks Leningradi külje alla maandusin.....Aga pole midagi öelda, need olid neli väga toredat päeva.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

Tea mis seal eriti toredat oli, magasid nagu kubus puunaridel.
Mul õnnestus seal veeta ainult poolteist päeva kui aeti Balti jaama rongile ja siis tuli loksumine 7 päeva
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Ametlik nimetus oli "Sbornõi punkt Vojennogo komissariata ESSR", vana aadress Kuramaa 14, nüüd Vikerlase 14...14d (on jagatud mitmeks krundiks). Enne seda, kui Lasnamäe lennuväli Haapsalusse kolis, oli seal mingi lennuvälja teenindusväeosa. Siis oli kogumispunkt praeguse Hiiu-Suurtüki tänava alguses, hilisema Tallinnfilmi võttepaviljoni kõrval, vist endises EW Pioneerpataljoni kasarmus. Sellest pole vist enam suurt midagi alles.
Tier
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Aug, 2006 17:09
Kontakt:

Postitus Postitas Tier »

Ise veetsin selles asutuses 86-l nii umbes ööpäeva. Sõber oli üks neist kes 3 ööpäeva laudnariedel kärakat pani ja siis pohmas peaga Lõuna Venesse saadeti.
Kui nii 10 aastat tagasi politsei kutsel seda kohta külastasin polnud seal midagi muutunud - katkine linoleum ja lipendav krohv.
Leid
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 15 Veebr, 2007 21:50
Asukoht: Tallinn/Ida-Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Leid »

Tänaseks on "abezjanka" vist lammutatud,vähemalt enam ei tunne ära,kuigi 86-l sai seal 4-5 päeva passitud ,vahepeal tondi kasarmutes mingis komisjonis käidud.Oli seal plats,kasarmu,üle platsi oli mingi buffet,seal näidati ka kino.No siis aeti välja ja rivi ette tulid 3-aasta poisid mustalt merelt,kuid oskasid meid osavalt lohutada-al-a "kes hommikul rivvi ei ilmu läheb järgmise satsiga severnõi flotti ja suhtleb edastidi jääkarudega.... :lol:
rh
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 11 Jaan, 2008 13:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas rh »

Päris kindlasti on lammutatud.
Peale seda kui venelased välja kolisid, oli seal mõnda aega
Lasnamäe politsei jaoskond mis omakorda ära kolis varsti.Ja mõni aasta peale seda tõmmati plats puhtaks ja ehitati uus ümmargune politseimaja.
Jäi veel üks suur paekivist hoone sinna staadioni poolsesse külge, mis lammutati 2007.Selles viimases hoones käidi vist arsti juures sest lapsepõlvest on meelde jäänud paljaste ülakehadega täidetud aknalauad.
Peab järgi vaatama kas nüüd on kõik maa pealt läinud või on veel alles selle viimase hoone kõrval olnud betoonist valatud varjendi laadne moodustis.
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

sügisel 88 kui läksin läbi abizjanniku
siis pidevalt ähvardati kainestusmajaga

kahel korral pohmas peaga saadeti koju
ja lõpuks pohmas peaga kroonu

mõni mees läks kah kainerisse
vähemalt nii öeldi :lol:
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist