retsimine

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Tõnis
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Mär, 2005 14:00
Kontakt:

retsimine

Postitus Postitas Tõnis »

Kas Teid on Vene sõjaväes nooreajal retsitud? Kuidas?
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Mida sa retsimise all mõtled? Kui kükkis kõnd a;la paar kiltti üle päeva siis jah.Muideks vanakesed olid leedukad.
kaarel
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Apr, 2005 10:23
Kontakt:

Postitus Postitas kaarel »

Öiseid olümpiamänge ikka tehti. Pidi selili tumbotska peale ronima ja jalgadega rongi liigutusi tegema ja jaamanimesid hüüma.
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Tegelikult ei tahaks neid meenutada.....
Igal ühel oma tõde.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kaarel ja Tõnu

Postitus Postitas hillart »

Need ja teised sellelaadsed (ülalmainitud näited on tegelikult vaid lapsemäng sellega võrreldes, mis mõnel pool tegelikult toimus) vene kroonu sigadused on midagi sellist, mida tahaks oma mälust täielikult ja igaveseks välja roogitseda. Neile ei taha mõelda, kuid mõnikord siiski löövad nad alateadlikult unenägudesse välja. Ütleks lausa sitasti - Lõuad! Sellest me enam ei räägi, sest see ei ole miskit sellist, mille järele nostalgias õhata. Isegi aastakümnete möödudes mitte! See on pigem painaja, millest vähemalt mina isegi nüüd, 30 aastat hiljem, veel oma sisemas lahti pole saanud. Ja nüüd: "Halt die Klappe!"
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
villu
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Mär, 2005 15:36
Asukoht: haljala
Kontakt:

Postitus Postitas villu »

Võin oma kogemustest pajatada ,et väeosas kus mina teenisin (venkude omas) küll mingit retsimist ei olnud va seda , et tuhhid koristasid ja tegid muid tarvilikke töid . Paaril korral tekkisid mul arusaamatused lõuna vabariikitest pärit kaasvõitlejatega pauk pikki neere(mulle kuna olin tuhh) ja oligi selleks korraks asi lahentatud.Ka seda võin öelda , et tehnikumis oli olukord poole hullem(kus olid kõik eestlased muideks) ka kutsekoolidest võin lugusi pajatada.Seda pean aga ütlema vene sõjaväeosi oli palju ja kord igaühes erinev olen kaasteenijate käest päris õudusi kuulnud , oma kogemused olid suht positiivsed ei kahetse , et käidud sai.
ignatius
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 10 Mai, 2005 10:01
Kontakt:

Postitus Postitas ignatius »

Jah, mida "retsimise" alla liigitada?
Teenisin 1970-72 Kaliningradi oblasti lķunosas Poola piiri lähedal raketivägedes.
Alandavate karistuste "skaala" oli suhteliselt kitsas. Aga úks valus ja karm karistus oli kúll levinud. Pärast esimese teenistusaasta lķppu omandati ķigus valmistada enesele töökojas klotseriga sķrmus. Esialgu tohtis seda lihtsalt kanda kui teise aasta mehe tunnust. Viimasel poolaastal kaasnes sķrmusega karistamise ķigus. See toimus nķnda: karistatav pidi seisma karistaja ees poolkummargil, laup ette sirutatud. Karistaja pani sķrmuse klosteriga allapoole keskmisesse sķrme, pingutas sķrme tahapoole ja lajatas klotseriga vastu laupa.
Vastavalt eksimuse astmele määrati 1-10 lööki. Treenitud mehe löök lķi tule silmist välja ja pisarad silma. Karistusviisi nimi oli vist "ljohha".
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hetkel ühineksin Vanakaruga :( Kui kunagi väga vintis ja nutune olen, siis hakkan halama :wink:
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Algul olin seerudekoolis ja seal koheldi enam/vahem vordselt aga liinivaeosas algul prooviti kyll noort seerut monitada aga paar korda andsin vastu ja vist ysna valusti ja kord oli majas. Muidu teisi ikka vahetevahel kepiti kyll yle maara aga ise pidid mees olema ja siis jaeti rahule.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Punaväelane Kalm
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 16 Mai, 2005 7:50
Kontakt:

Postitus Postitas Punaväelane Kalm »

keegi ei "retsinud" kui ise mees olid.kelgunöörid saavad kõikides armeedes jalaga p...
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

Laias laastus oli vene kroonus kolme tüüpi "retsimist"
1. soldatite omavaheline ja kõige ilgem asi! Vanad versus noored... "tsurkad" versus "valged"...blatnoid versus "intelligents"...nujah..oli veel variatsioone...kahjuks pole neist pattudest ka EKJ puhas.
2. Ülemad retsivad alluvaid.... reeglina ikke kellegi kannatav EGO mängus.
3. Väljaõppe retsimine... väga vajalik ja normaalne kui seda viiakse ellu asjatundjate poolt...kui ei, siis jama jälle. Nagu ütles üks Tegija "... sa võid sõduriga KÕIKE(!) teha...eeldusel et sõdur saab aru mida kõike sa temalt tahad!.. NB. Sellised Tegijaid on EKJ-s HÄSTI(!!!) vähe. Kahjuks.
sass
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Aug, 2005 18:56
Asukoht: Rae vald, Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas sass »

Vanakesed olid mägilased ja asiaadid kes vihkasid valgeid...Sellega on vist kõik öeldud...Minu meelest selliseid asju ei tohi unustada, praegused ajateenijad meie pioneerilaagritest peaksid just neid lugema..Ise panin veidi välja: http://kroonu.kolhoos.ee/
Kes pole käinud- ei tea. Kes on käinud- ei unusta iialgi...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no mägilased olid need küige hullemad eriti tsetseenid,keda ei olnud seal näha ühtegi mõislikut mees,kõik poolhullud.

Kunagi läksime oma sideautoga kuskile komandeeringusse (ehk ühesõnaga sjebalis iz jobbanoi tsasti) paariks nädalaks

Hakkame minema ,enne seda jagati meile (ca 4 meest tutikad automaadid kätte relvatoast ,, no istume kurilkas ,tuleb mingi jobannoi tsetseen kes kohe -oo saite automaadid davai anna siia tema proovib ka,sai talle öeldud et nihhuja ei saa, sa raisk kus läks pöördesse et ja ei tea mida tema kõik ära teeb jne.

asiaadid olid natike mõislikumad aga osad olid ka segased

järgmine liik tõpraid olid läti venelased

aga ega pilusilmad mägilastega kah eriti läbi ei saand--see ju see rahvaste sõprus -sojuz nerushimoi,

aga ikka nägin mõne mõisliku mehe kah ära,ega neid seal palju ei old
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

sõjaväes pole olnud, aga kuulnud olen nii isa kui ka oma vanuste käest et leedukad olid ka päris jobud olnud ja venelastest olid kõige ülbemad ikka Moskva poisid
indrek1
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 19 Jaan, 2005 15:07
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas indrek1 »

Poluvernyk34 kirjutas:sõjaväes pole olnud, aga kuulnud olen nii isa kui ka oma vanuste käest et leedukad olid ka päris jobud olnud ja venelastest olid kõige ülbemad ikka Moskva poisid
Meil jälle Moskva ja Leningradi poisid olid ühed normaalsemad. Parajad ülbikud olid aga igasugused "iz podmoskovja" väikelinnade vennad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist