Auastmete saamine

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
Lohetapja
Liige
Postitusi: 349
Liitunud: 03 Apr, 2007 1:43
Kontakt:

Postitus Postitas Lohetapja »

dokk kirjutas:Oskate ehk abistada: lõpetasin teatud aasta seaduse osas ülikooli viisakalt, mitusada paberit ametkondale edastatud juba ammu ja ka üks paber vastu saadud. Tollel paberil siis (mina andsin luugis paberi, et doktorant, vastu sain edasi kirjeldava paberi), et olen magistrikraadiga veoautojuhist reamees (jah, C-kat olemas).
Kuna pole käinud "sammugi" kaitseväes siis ... mida ma peaks tegema nn kordusõppustel? Olen küll oma "pagunid" nn ära teeninud EW ees (sellesamuse ülikooli haridusega), aga siiski ...
Sõjaväeline auaste näitab indiviidi positsiooni teiste vormikandjate suhtes. Eesmärgiks on eelkõige ülemate eristamine. Tsiviilkvalifikatsiooniga ei ole siin mingit pistmist. :|
Toetan põhimõtet: Käed eemale muinaspärandist!!!
dokk
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juun, 2009 20:04
Kontakt:

Postitus Postitas dokk »

Kui ma nüüd ei eksi siis reamees on auaste, mida omistatakse teatud oskuste korral. Pole õpet läbinud, et nimetatud auastet omada. Seega ... too väljastatud reamehe auaste om apaberiga, mis mulle anti, on ... mitte päris korrektne?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Auastmed, auastmed. Nii tähtis on see mõnele. Nii tähtis, et iseendalegi ei anta aru, mida see tegelikult tähendab.
Kuigi, jah. Eestikeelsest sõnast "AUASTE" võibki tõesti jääda mulje, et see vaid AU saamise eesmärgil olemas on.
Tegelikkuses aga väljendab auaste sõjalise juhtimise võimet. (S.t., et peaks väljendama.) Eestis see küll aga sageli nii ei ole, sest siin on paraku päris paras hulk persoone, kellel auaste vaid just sellesamuse AU jaoks küljes on. Ja veel - muidugi palganumbri jaoks samuti.
Ja olgu jumal meile armuline, kui selline mees meile tõsisel momendil ülemaks pannakse.

Aga teemapüstitus oli õigustatud, sest taolist asja on meil päris kõvasti praktiseeritud. Imestan vaid, et see ka reservlaste puhul rakendust leiab. Arvasin seni, et vaid kaadri juures. Ja seda enam on imelik, et see auaste nii madal on. Tavaliselt lähtutakse ikka seisukohast, et kui kõrgharidus seljataga, siis vähemalt "leitnant".
Meil on ju erialasid, kus see esimene auaste isegi enam, kui "leitnant" olnud on. Ikka kaasuva AU ja palganumbri pärast.
Vaat, selliselt on need asjad nende auastmetega.

Kood: Vali kõik

... et olen magistrikraadiga veoautojuhist reamees (jah, C-kat olemas). 
Kuna pole käinud "sammugi" kaitseväes siis ... mida ma peaks tegema nn kordusõppustel? Olen küll oma "pagunid" nn ära teeninud EW ees (sellesamuse ülikooli haridusega), aga siiski ...
Imelik küsimus. Mis on siis imelikku magistrikraadiga autojuhis? Või teeb see sõjalisest aspektist kasutu magistrikraad seda konkreetset isikut kuidagi kasulikumaks sõduriks, kui näiteks keskharidusega ajateenistuse täismahus läbinud seersandi? Kindlasti mitte, arvan ma. Ja seepärast ongi see mees autojuht. Ja kuna mees küsib, mida ta kordusõppustel tegema peaks, siis on vastus lihtne - loomulikult autot juhtima. Ning jääb vaid loota, et tänu oma keskmisest eestlasest enamtreenitud ajule, on ta võimeline oma ametiülesandeid ka keskmisest paremini täitma.
Kui aga arvatakse, et autojuhiamet just-kui nagu liigmadal sellele kõrgesti haritud mehele on, siis - kiirelt sammud KL poole, ning selle kaudu juba sõjalise karjääri kõrguste poole pürgima. Reservkompaniiülemaks saab välja küll, kui pea võtab ja jalad kannavad.

Selline asjade käik oleks siis see ausam alternatiiv sellele variandile, et endale pabereid täites kunstlikult näiteks ohvitseriauastet nõutada ja seega ka kunstlikku aupaistet enda ümbrusesse sünnitada.
Kuid - tegelikkuse pimeduses (reaalses olukorras) tuleb paraku tavaliselt avalikuks, et see au ja hiilgus mis vaid sellesamuse au ja hiilguse pärast saadud oli ning rahuolukorras konkreetset persooni valgustas, on päästamatult tuhmunud.
Viimati muutis hillart, 15 Juun, 2009 8:34, muudetud 2 korda kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Ise peale utšebka läbimist ja eksamite sooritamist sain nooremseeruks. (Saksamaal 88 - 90) Ja kahe paelaga olin kuni peaaegu lõpuni välja. Siis mingid nädalad enne lõppu roodu komandõr avastas et, näe - sa ei ole vahepeal ühtegi paela juurde saanud - teeme sust štaršina.( :shock: ) Vormistatigi paberid ja võltsiti templid nii nagu oleksin kahe aasta jooksul kõik vahepealsed auastmed läbinud. Miks just mind välja valiti, ei tea. Ju siis oli vaja mingi norm täita. Ja kui kogu pataljoni ees auastet vastu võtsime võis seal rivis seista mingi kümmekond meest. Aga seda enam ei mäleta kas selleks sündmuseks oli mul laenatud jefreitori pagunid või võtsin laia triibu oma nooremseeru pagunitega vastu. :lol:
Ja veel seda, et koju jõudes sõjakomisarjaadist küsiti et kas sa miilitsasse ei tahaks tööle asuda? Anname kohe sulle nooremleitnandi auastme ja nii. Loobusin tookord ja pole siiani oma valikut pidanud kahetsema. :wink:
dokk
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juun, 2009 20:04
Kontakt:

Postitus Postitas dokk »

Lgp hillart,
minu küsimus ei seisnenud selles, kas magistrikraadiga sobib autojuhiks vaid mida ma teen "mitteoskajana" reaalses situatsioonis näiteks kutsutuna nn kordusõppustele. Saan kutse, tulen kohale, näiteks tuleb mingi vello vastu, pagunid õlal, mina ei tea neid paguneid, pean siis kulpi lööma või ei? Ma oskan küll aidata kaitseväelasi metsas inimkeha osas ja ka lennukeid maandumise võimalikkuse osas ... aga kahjuks mul reaalne kaitseväeline õpe puudub.
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Seda enam on õppekogunemisele asja, kui kogemus ja väljaõpe puudub :) !
Reaalsesse sõjategevusse muidugi sekkuda oleks ka väljaõpetatud meestele kole ja hukutav :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist