Eston Kohver

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Hydrazine »

Ma pole mingi eriüksuslane aga omades vastavat tööriista(saab osta K-Rautast, Bauhofist jne.), kulub mul kümne ristitõmmatud okastraadi läbilõikamiseks ca 20 sekundit, pulli pärast proovisin üksinda. Niiet miskuradi eriüksus, neile on see okastraataed NALI! Kogu okastraataia mõte on pigem selles, et ta on siiski nagu piiritähis, et siit lähebki piir. Et kui seeneline Maali ja poolpurjus pensionär marjuline Igor metsas ringi tuiavad omamata ettekujutust, et kus nad täpselt asuvad, siis kohtudes okastraataiaga on nagu märk maas, "et ahah, ma olen piiri ääres!" ja nad ei hakka sealt oma seene-marjakorviga teisele poole läbi pressima vaid võtavad õige suuna. Eriväljaõpet omavaid inimesi, kellel on ka vastavad vahendid kaasas ei takista okstraataed mitte üks komakoht ka mitte, sellist asja pole mõtet isegi mitte jutu jätkuks rääkida.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas mutionu »

Hydrazine kirjutas:Ma pole mingi eriüksuslane aga omades vastavat tööriista(saab osta K-Rautast, Bauhofist jne.), kulub mul kümne ristitõmmatud okastraadi läbilõikamiseks ca 20 sekundit, pulli pärast proovisin üksinda. Niiet miskuradi eriüksus, neile on see okastraataed NALI! Kogu okastraataia mõte on pigem selles, et ta on siiski nagu piiritähis, et siit lähebki piir. Et kui seeneline Maali ja poolpurjus pensionär marjuline Igor metsas ringi tuiavad omamata ettekujutust, et kus nad täpselt asuvad, siis kohtudes okastraataiaga on nagu märk maas, "et ahah, ma olen piiri ääres!" ja nad ei hakka sealt oma seene-marjakorviga teisele poole läbi pressima vaid võtavad õige suuna. Eriväljaõpet omavaid inimesi, kellel on ka vastavad vahendid kaasas ei takista okstraataed mitte üks komakoht ka mitte, sellist asja pole mõtet isegi mitte jutu jätkuks rääkida.
Kahtlustan, et okastraataed on selleks, et liikumistempot natuke alla võtta. Selle ajaga on võimalik tuvastada sissetungijate olemasolu.
Piltlikult öeldes, kui on valvekaamera, mis vaatleb mingit maa-ala nii, et pöörab ennast siis sissetungijaid aeglustades on võimalik teha nii, et nad ei saa objektile tungida, kasutades kaamera nö "surnud ala" vaid on sunnitud jahmerdama nii kaua kuni kaamera uuesti nende peale jõuab.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas mx77 »

Soomlased kasutavad oma pika piiri valvamisel valdavalt minu teada elektroonilist valvet.
Ega see mingi raketiteadus ei ole. Juba aastal 1994, kui ma töötasin ühe Soome juhtiva valveelektroonikat müüva firma Balti esinduses, käisime piirikatele narvas demomas nende lahendust, mida ka soome piirivalve kasutas. Arvestades tolleaegse arvutustehnika taset oli tegelikult isegi praeguses mõistes küllaltki moodsa lahendusega - asi oli lahendatud väga kvaliteetse videokaameraga, mille sensor võimaldas ka infapuna sagedusspektris pilti koos kvaliteetoptikaga ning videopildi töötlemisega arvutis, mis peilis välja liikuvad objektid ja sorteeris neid liikumissuuna ja suuruse järgi ja käivitas vastavalt etteantud parameetritele alarmi. Tollal pidas küll PV seda süsteemi kalliks. Nüüd on vist midagi analoogset kasutuses ilmselt.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma pole mingi eriüksuslane aga omades vastavat tööriista(saab osta K-Rautast, Bauhofist jne.), kulub mul kümne ristitõmmatud okastraadi läbilõikamiseks ca 20 sekundit, pulli pärast proovisin üksinda. Niiet miskuradi eriüksus, neile on see okastraataed NALI! Kogu okastraataia mõte on pigem selles, et ta on siiski nagu piiritähis, et siit lähebki piir. Et kui seeneline Maali ja poolpurjus pensionär marjuline Igor metsas ringi tuiavad omamata ettekujutust, et kus nad täpselt asuvad, siis kohtudes okastraataiaga on nagu märk maas, "et ahah, ma olen piiri ääres!" ja nad ei hakka sealt oma seene-marjakorviga teisele poole läbi pressima vaid võtavad õige suuna. Eriväljaõpet omavaid inimesi, kellel on ka vastavad vahendid kaasas ei takista okstraataed mitte üks komakoht ka mitte, sellist asja pole mõtet isegi mitte jutu jätkuks rääkida.
Põhipiirde osas on sirge okastraadi (nagu karjamaa aed tehakse) asemel moekam kasutada monteeritavat paneelaeda. See tehakse tänapäeval nii kitsa silmaga, et ilma abivahendita üle ei roni (pole kuskilt kinni võtta). Lisaks on sellist aeda lihtsam lahti võtta ka kolida teise kohta. Seda on väga vaevaline tangidega lõikuda, samas aia iseloom lubab seal peal kasutada lõikamisele ja ronimisele iseloomulikke sagedusi püüdvaid andureid. Aia ülaossa paigutatakse okaslint (vedrutraadist), nt 3 rida. Põhipiire nt 4 m kõrgune, sellest 10 m kaugusel eelpiirded (metsloomade jõlkumise vältimiseks). Vahel on hooldatud piirriba, kuhu paigutataksega sammudele reageerivad andurid. Sellise piirde ületamist jalgsi tulijate poolt mõõdetakse juba minutites ja andurid piirete küljes ja maa sees võimaldavad vältida optiliste ja IR andurite lollitamist (nt metsapõleng).

Põhipiirdena ei soovita kasutada müüri, sest see pigem aitab ületajat, parem on toetuda ja varjab ka. Okaslint peab olema vedrutraadist, Eestis kasutatakse palju tavalisest terastraadist tehtut, seda on ületamisel lihtne kõrvale painutada ja läbi lõigata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas herman30 »

mx77 kirjutas:Soomlased kasutavad oma pika piiri valvamisel valdavalt minu teada elektroonilist valvet.
Siin pildil on vist hea näite sellest, vist mingi sensor posti küljes ja mäe peal võibolla kaamera?

Pilt
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Lemet »

Endine piirivalvejuht Roland Peets piirist ja poliitikutest ministrite huvist selle vastu...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=69997431
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas vend »

ok, nüüd on korrapidaja see kes ütleb.
tere1 piirivalvur
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas tympsa »

sellisest aiast nagu seal pildil, saaks miski batuudiga üle hüpata. :idea:

Teate küll, samamoodi hüppelaud, nagu sportlastel või kossumatchi vaheajal showd tehakse .Iseasi, et maandumine võib pisut valus olla kui teisel pool pole aegsasti pehmendavaid matte maha pandud.

http://youtu.be/BNZ5lSFzmto

:lol:
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas herman30 »

tympsa kirjutas:sellisest aiast nagu seal pildil, saaks miski batuudiga üle hüpata.
Mis siis? Oled nagu nii kaamerapildil või mingi teise sensori töötsoonis.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Fucs »

UKR meedias jäi näppu täna uudis, et Eesti tähistab piiri ära ühepoolselt
Эстония решила определить координаты границы с Россией в одностороннем порядке
Сегодня, 11:01

8 января правительство Эстонии на заседании одобрило проект постановления о координатах эстонско-российской временной контрольной линии, которая будет действовать до ратификации договора о границе.

"Поскольку между Эстонской Республикой и Российской Федерацией не заключен договор о границе, граница между Эстонской Республикой и Российской Федерацией, разделяющая территории, подпадающие под юрисдикцию государств, рассматривается как временная контрольная линия", - сообщили в пресс-службе правительства Эстонии, передает Интерфакс-Украина.

Согласно дополнениям к проекту постановления правительства, координаты не связаны напрямую с договором об эстонско-российской пограничной линии, подписанным 18 февраля 2014 года, хотя описанная в договоре о границе линия на 90 процентов совпадает с нынешней охраняемой линией разграничения, отметили в правительстве.

Там подчеркнули, что "постановление об определении координат временной контрольной линии не регулирует статус государственной границы между Эстонской Республикой и Российской Федерацией, а только отмечает нынешнюю ситуацию, которая будет действовать до ратификации договора о границе".

При определении территории, подпадающей под юрисдикцию Эстонии, исходят из административных границ, занесенных в карту земельных кадастров по состоянию на 1 ноября 2014 года.

Одной из целей постановления является донесение до общественности более четкой картины о прохождении временной контрольной линии, предотвращение незаконного ее пересечение по неосторожности, обустройство пограничной полосы, установка технических средств контроля и т.д.

Вопрос о координатах контрольной линии возник в связи с задержанием 5 сентября сотрудника полиции безопасности Эстонии Эстона Кохвера (Eston Kohver) близ эстонско-российской границы с оружием и большой суммой денег. Из-за нечеткости прохождения в месте задержания пограничной линии эстонская сторона настаивает на том, что он был задержан на территории Эстонии, российская сторона уверяет, что он был задержан на российской территории.

В ноябре 2014 года Москва заявила, что анонсированная Таллинном односторонняя демаркация границы не понесет юридического значения для России.
http://nvua.net/world/geopolitics/eston ... 28522.html
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Lemet »

Sama ka meilt siit...

Valitsus kinnitab Eesti-Vene kontrolljoone koordinaadid

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70517201

Kahju, et liigutamahakkamiseks peavad enne sellised asjad toimuma. Seda oleks võinud ju juba aastaid tagasi teha. Ilmselt on nagu katuseremondiga- kui sajab, siis ei saa, kui ei saja, siis pole jälle põhjust...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eks põhjus oli arvatavasti see, et piiri puhastamise käigus on selgunud, et kus piir on, polegi maastikul kindlaks tehtav ja tuleks tekitada mingi pädev paber, et sealses võserikus üldse mingi joon maha mõõta või mille järgi raiekoridori märkida. See, mida Pevkur meedias räägib, vaevalt tegelik põhjus on. Kuna ka venelased sellega väga ei võimelnud (Soome piiri piltidel paistab vene pool ka väga võsane), siis seni pole teemaks tulnudki, eks PV patrulli rajad olid käidavad ja ülejäänu oli võss.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

...ja kreml on muidugi jõudnud juba hooletult ära märkida, et see praegune Eesti-poolne sebimine selle piiri mahamärkimisega EI OLE VENEMAA JAOKS JURIIDILISELT MITTE KUIDAGI SIDUV :twisted:

Et olen ma ainuke, kellele hakkab tunduma, et (hübriid)sõda on meie vastu juba samahea kui välja kuulutatud :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas mx77 »

Borja kirjutas:...ja kreml on muidugi jõudnud juba hooletult ära märkida, et see praegune Eesti-poolne sebimine selle piiri mahamärkimisega EI OLE VENEMAA JAOKS JURIIDILISELT MITTE KUIDAGI SIDUV :twisted:

Et olen ma ainuke, kellele hakkab tunduma, et (hübriid)sõda on meie vastu juba samahea kui välja kuulutatud :mrgreen:
Sellest väitest ehk ei maksaks nii suurt kisa teha, tegemist siiski rohkem diplomaatilise stampavaldusega, mida teeks iga riik sellisel juhul. Ilmselt ka Eesti.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Vene piiril rööviti kaitsepolitseinik

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mx77 kirjutas:
Borja kirjutas:...ja kreml on muidugi jõudnud juba hooletult ära märkida, et see praegune Eesti-poolne sebimine selle piiri mahamärkimisega EI OLE VENEMAA JAOKS JURIIDILISELT MITTE KUIDAGI SIDUV :twisted:

Et olen ma ainuke, kellele hakkab tunduma, et (hübriid)sõda on meie vastu juba samahea kui välja kuulutatud :mrgreen:
Sellest väitest ehk ei maksaks nii suurt kisa teha, tegemist siiski rohkem diplomaatilise stampavaldusega, mida teeks iga riik sellisel juhul. Ilmselt ka Eesti.
Missiisikka..
Tore kui professionaalsed diplomaatiaeksperdid foorumit rikastavad ja meie maamehelikku "nii suurt kisa" rahustavad :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist