Õppused Eesti pinnal Vene vägede poolt-raketilöögi treening

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Õppused Eesti pinnal Vene vägede poolt-raketilöögi treening

Postitus Postitas kalleb »

eks suuremad õppused toimusid polügoonidel

näiteks kuulsin et 1970 aastate alguses käis üksik raketidivisjon (kus olin aastatel 1987-88,minu sealviibimise ajal Aegviidusse väljasõitu ei olnud ,käidi mingil kohalikul polügoonil) Kaliningradist iga aasta korra-kaks Aegviidus Luna-M kompleksiga rakette lennutamas

Pilt

http://www.youtube.com/watch?v=NwGzzE4fNTA

raketi lend oli väga omapärane ,seda võib siin näha 1:50 peal

http://www.youtube.com/watch?v=VeRzHyFX68M

kindlasti kohalikud elanikud on seal selliseid masinaid ja ka rakette lendamas näinud

kas keegi on kunagi midagi sellist Aegviidu ligidal näinud?

iga patarei lasi harilikult üles 1 raketi (3 patareid divisjonis)
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Postitus Postitas traatjalg »

raketi lend oli väga omapärane Omapärane on ta tõesti eriti kui saad seda 100m pealt (kaevikust)vaadata.kolm-neli sekundit on näha lendu.Kuhu lendab see muidugi ise asi. Käisime neid laskmas Alma-Ata lähedal.Kapustin-Jar vist oli koha nimi.Vist mingi kolm lasku olid meil.Ei tagaks eriti uskuda,et neid siin Aegviidus lasti ei ole sellist ruumi ja tihti tuleb ette et rakett läheb kümneid kilte mööda.Lennukaugus oli 100km ringis ja põlemisaeg vist 7+7? sekundit. Õppelaskmiseks olid veel GRAD tüüpi raketid.Ei mäleta enam mis moodi see toimus aga selle treening raketi seest lendas minema ainult GRAD.Neid vast võidi küll lasta ka Aegviidus,peaks mone teadjama käest küsima.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

kapustinjaris käisime me ka korra SS-21 rakette laskmas (vanemad masinad võeti ära ja andi totska-u kompleks raketimasinad -nn krokodillid)

ma sain seal näha 3 raketi lendulaskmist ca 800meetri pealt ,no ikka minut aega oli asi näha

Aegviidus käidi mingi seal raketidivisjonis seitsmekümnendatel aastatel teeninud sõduri jutu järgi

ta ütles et sihtmärgina olid kasutanud mingit saart

seda ma jah tean et võis 10 km vabalt mööda panna selle vana luna-m kompleksiga
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

Привет ! Да, мы Аэгвийду выезжали зимой, но стреляли с УТК. Под Калиниградом куча полигонов - мы были на Правдинском, а боевыми стреляли под Борисовом в Белоруссии

Армия 54218 / Калининград 1973 - 1975


niiet lasid Aegviidus küll aga õpperakettidega
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

väga julgelt sõitsid selle masinaga metsas,korraldasid kiiruskatset?ise küll nii äkiliselt sellise koormaga ei sõidaks
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Sõitsid meilgi tehnilisel territooriumil need ZIL-135 ringi, üpris müstiline oli kiirelt esimese ja neljanda pöörava silla abil 90 kraadiseid teekäänakuid läbivaid pikki masinaid vaadata. Praporitest juhtidel oli töö päris hästi käpas, samas kui haagetega olid ajateenijad püsti hädas. Aga neil keeras ju ka ainult esimene ratas... 8)
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Postitus Postitas traatjalg »

Meie saime seal olla 86 või 87 peab mälus vähe sobrama.Kalleb kas olid ka pool aastat Ostrogorski utsebkas kus raketikandjaid õpetati.Eesti poisse oli seal palju.Zil 135 muide vägan hea sõita auto- kui asi käpas. Sain ise sellisega ikke oma mõnedki tuhanded kildid sõita.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

st. olite Aegviidus polügoonil või Kapustin -Jaris?


kui Kapjaris siis mis ploshadkal olite, me olime 1988 aasta talvel enne uut aastat kuu aega 32 ploshadkal,seal muidugi ilmselt selliseid ploshadkasid sadu -poolkõrb suur ja lai

mina käisin hoopis elektronarvutite parandamise utsebkas ,raketidivisjoni sattusin juhuslikult ,pandi võtsistliteliks,pärast raadiotelefrafifistiks

ma olin divisjonis privaatorganisatsioonis bimega vzvod upravlenija (pärast batareja upravlenija)

jah mäletan et raketimassinate peale tulidki Luuga ja Ostrogoski utsebka mehed
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist