Valga Militaarfestivali "kajastamine" ajakirjandus

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Valga Militaarfestivali "kajastamine" ajakirjandus

Postitus Postitas krijgsvolk »

Kahjuks ei saanud tänavu sellele üritusele sõita, kuna tõbi kallal ja pean horistontaalis vedelema.
Avasin siis hommikul värske Postimehe, et ehk seal väärt üritusest huvitavat lugeda on.
Kolmandal leheküljel siis avastasingi järgmise pealkirja: " Valgas paukusid püssid ja tänavatel veeres vana sõjatehnika".
Pealkirja all oli larakas pilt sellest kuidas maalilistes värvilistes mundrites Rootsi ja Vene laskurid üksteisele tina annavad. Pole midagi öelda, ilus vaatepilt päris.
Ja selle suure pildi all täpselt 74 sõnast koosnev tekst kust saame teada, et need Rahvusvahelised Sõjaajaloo päevad pakkusid kirevat ürituste kava mõõku taguvatest seppadest kuni kolulaadani.
Siis saame teada, et vaatemängulisemaks ettevõtmiseks olla Põhjasõja näidislahing olnud. Lisatud on, et toimus suurejooneline sõjameeste marss läbi linna ja olnud 22 sõjaaloo klubi ja 8 välisriiki, sh RUS,UKR, BEL,POL,NOR,FIN, LIT,LAT,EST.
Ja kõik...
Ja seegi eelnev oli tsitaat Valgamaalasest!
Muide Valgamaalasele lisatud fotogalerii järgi olid kõige tähtsamad asjamehed seal rahvale tsirkust teinud politseinikud, neist kõige rohkem pilte!
Mina, vana tobu ju õhtul foorumist isuga Sinimägede lahinguvärki, st pilte kaenud, nii, et ila vasakust suunurgast jooksis.Lisaks veel wehrmacht.pri foorumist pilte kaenud.
Ma päris vihastasin kohe ... Et, kuradi poliitkorrektsed, ei julge enam omal maal sündinud asjadest kirjutada, olgugi, et tegemist oleks tänuväärt materjaliga. Vaatad pilte ja sihuke rahvaste sõprus, et anna minna, ma ei imestaks kui vahva grenader ja vahva vuntsidega seersant õhtul koos va haljast manustasid!
Sest Sinimägede lahingu taastamine oli ju kogu selle asja peasündmus!
Ise jookseb värvikas materjal pihku, seda saaks ju edasi aretada, nt intervjuud näiteks, vene, norra ja valgevene jm osalejatega jne jne ,väga loetava materjali saaks, mitte ainult ajaloohuvilistele isegi!
Traalisin siis kl 17 paiku igaks juhuks meie meediaväljaanete on-line versioonid läbi ja tulemused on järgmised:
Postimees on-line = 0
Eesti Päevaleht on-line = 0
Õhtuleht on-line = 0
Venekeelse poole pealt ei olnu ei Denj Za Dnjom ega Komsomolkuste Pravda võtnud vaevaks uriseda. Isegu RUSDELFI tavasõim puudus, see ju tore. Eestikeelne DElfi muidugi =0.
Viskasin pilgum isegi regnum. ru ei sõimanud jm kohad.
Meie ajakirjandus on ju kõige ehtsamal moel stagneerunud ja arg.
Seda huvitavat sündmust saanuks ju igavesti vahva rahvaste sõpruse ja integratsiooni koha pealt promoda, kasvõi Fontline näitel, kus on mõlemad pooled esindatud, et kas Antsu ja Andreid tead?
Väljaspoole jätaks hea mulje.
Aga oma arguses ja juhmuses ei tule meie ajakirjanikud lihtsalt selle peale, et Eesti aktivasse mõned punkti tuua. Vähemasti minu arvates puudub meil, kõigele muule lisaks, ajakirjanike seas inimesed kes vähegi oleks võimelised militaarteemadel mingit vähegi mõistusepärast teksti väljastama.
Lihtsalt ma näen praegu hooga pealt tungivat tsensuuri, eelkõige enesetsensuuri ja ega see ainus juhtum pole, see on juba aastat 4-5 kestev tendents.
Huvitav kas lehtede omanikud jagavad tegevjuhtkonna kaudu otseseid käske, antakse mõista või leheneegrid ise püüavad "härrade" soove aimata?
Sellega kõik.
Järgmisel aastal olen ise kindlasti kohal ja käigu need leheneegrid kuupeale!
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Viskasin pilgum isegi regnum. ru ei sõimanud jm kohad.
:twisted: :twisted: -oota, oota, nädal alles noor...see must-valge StuGi pilt on selline kompu, ei usu mina et see kasutamata jäetakse...nagu ka sellele eelnev kuulipritsuri ülesvõte. Ja veel mitmedki sealt vääriksid artiklit "Natslik sabantui Balti riikides..."
Aga asja organisaatorite ees müts igal juhul maha!
Viimati muutis Lemet, 23 Aug, 2010 22:14, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

me võiks kõik festivaliga seotud teemad ühes kohas hoida

s
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

No AK tegi minu meelest küll hea käsitluse(segamini pildid SS ja punaarmee meestest ja lõpus Sinimägede lahingu klipp koos selgitusega, mida see endast kujutab)
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Wiking-Estland
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juul, 2007 22:27
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking-Estland »

...Vaatad pilte ja sihuke rahvaste sõprus, et anna minna, ma ei imestaks kui vahva grenader ja vahva vuntsidega seersant õhtul koos va haljast manustasid! ...

Jah nii oligi! Mitteametlik üritus jätkus sõjaväelaagris, kus koos lauldi Põldsepp ja Poegade eestvõttel eesti, saksa, soome, vene ja läti keeles ja rüübati koos igatsorte toredaid jooke. 2 ja pool tundi ilusaimat esinemist endale ja ülivõrdes emotsioone siiani!
Muidugi vene medõed olid ülitasemel ja hoidsid nii mõnegi mehepoja silmavaate selge ja rühi sirge:)
Ja isegi venkud ei lällanud! Pidu lõppes vägagi asjakohase sõnavõtuga Peterburi pealiku poolt ja leinaseisakuga langenute mälestamiseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist