Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Toomepuu ajab ja on ennegi meedias sellist jama ajanud. See diskrediteerib juba ise edasi antava sõnumi väärtust. Sellise jama peale ei viitsi peastaabi ja kamina PR vennad üldse pastakatki liigutada (igast jama pole kombeks kommenteerima rutata).

Tema ristid ja vaprus oleks kõva argument, kui ta ajaks asjalikku juttu, mitte ei lällaks mingitest Laari vandenõudest. Paraku - nii palju, kui ma olen tema kirjutisi lugenud, on nad enamasti samast zanrist - isegi veits destruktiivsete ideedega Roosimägi jutt on veenvam. Ma lihtsalt ei suuda ühtestki tema artiklist leida "put the money where your mouth is" - ehk mingeid ettepanekuid, nende taga rahasummasid ja üldisemat plaani, kuidas seda teha saaks. See "Laari-juudi vandenõu" ei müü juba, vana ketrab ja ketrab :lol:

Mis puutub muidugi mõistet "nooremohvitseri tase", siis kas täna (küsimus Borjale) võime me kindlad olla, et vanemohvitseri ametikohal igasugu kõlavatel kohtadel ei teeni olulisel arvul kodanikke, kes said mingid kiirkursused 90ndate hakul, hiljem mingi tsiviilse baka kraadi juurde (ajalugu, majandus jm) ning nüüd on õiged mehed vanemohvitseri tasemel? Minuarust pole see midagi nii kindel. Küsin seda läbi lillede põhjusel, et ühe korra ma sain juba asjasthuvitatud sihtgrupilt ämbritäie kraesse :)
Viimati muutis Kapten Trumm, 03 Aug, 2011 9:13, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Olen lihtne inimene, enamusest aru ei saa ja seda enam lühikestest postitustest, seega palun minusugusele rohkem aega kulutada. Mina näiteks ei saanud aru, et see kommentaar käib delfi tõlkijate pihta, sest see tõlkeviga esineb (täiesti arusaamatus väliseesti eesti keeles koostatud) vikipeedia Toomepuu-artiklis.

Aga asjast. Väidan, et Toomepuu (teda isiklikult tundmata) on siiski rohkem, kui vaid üksikuid vaprusehetki ülesnäidanud nooremohvitser. Tasub googeldada
Soldier capability-army combat effectiveness (SCACE) study
nimelist uurimust, kus Toomepuu on selge osaline/tegija olnud. Millest see uurimus räägib? Ikka sõjaväe isikkoosseisu taseme tähtsusest sõjaväe võitlusvõimele. Mäletan üksikuid Toomepuu loenguid 90-date algusest, kus ta, eri sõjavägede uurimustele toetudes, osutas selgele seosele ohvitseride intelligentsuse ja sooritusvõime vahel. Tuleb välja, et kangelased on reeglina olnud siiski targad inimesed ja intelligentsus on põhiliseks omaduseks juhtide valikul. Kõike muud saab õpetada/arendada.

Nüüd tagasi siis tema väite juurde, et miskit on mäda Taani riigis. Et meie kaitseväe juhtivkoosseisu (nii kaader, kui ka reserv) ei valita/arendata lähtuvalt intelligentsusest, vaid mingitest muudest printsiipidest lähtuvalt. Õigemini, igasuguseid printsiipe eirates. Inimese võimekus juhina (ja see oli ju otseses korrelatsioonis intelligentsusega) ei pruugi rolli suurt mängida tema karjääris. Pikemat aega on paistnud põhiliseks karjääri edendavaks omaduseks olnud vigade vältimise oskus ning oskus suu kinni pidada ja käsku täita. Ja kui vigu tehakse, siis oskus olla jäägitult lojaalne. Aur läheb raua arendamisse ja aina võimsama (õigema) struktuuri loomisesse. Ühtegi meil kehtivat struktuuri pole tõsiseltvõetavalt katsetatud, enne, kui järjekordne muutmiste laine tuleb. Sellise sõjaväe saatuseks saab olla vaid 1941 juunikuu punaarmee koopia.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Meil on vaja üks 888 sõja analoog läbi elada (kus päris kasti ei lööda, ainult natuke), siis loksuvad paljudes kohtades asjad paika.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Kas klaas on pool tühi või pool täis?
Minu jaoks on hr Toomepuu "happeline" ja seepärast on iga tema sõnavõtt kahtlane.
Esiteks ei mäleta mina, et Luttwak oleks soovitanud "midagi ette võtta". Ta soovitas samal teel püsida ja tegevust efektiivsemaks muuta, kuid mitte "midagi ette võtta".
Teiseks puudub hr Toomepuul tõene info detailide kohta.
Kaitseliit on meie kõige efektiivsem ja kasulikum kaitsejõud esiteks seetõttu, et see koosneb vabatahtlikest, kes on kaitseliitu astudes näidanud oma tahet Eesti vabaduse eest relvaga võidelda. Üks tubli vabatahtlik võib olla lahinguväljal tõhusam kui terve kompanii vastumeelselt teenivaid viletsaid sõdureid. Teiseks, kuna allüksused on territoriaalsed, on Kaitseliit kõige sobivam võitlema kõige tõenäolisema ohu, viienda kolonni vastu, mis paikneb Eesti territooriumil.
See on sisult vaid väga ilus jutt. Need liikmed, kes on aktiivsed (näha aastas korra), need ongi vinged mehed. Aga ...
Samas viitab ta õigesti puudustele personalipoliitika osas. Selles osas on jälle klaas pooleldi täis.
Ja et minu sõnavõtt ikka piisavalt happeline oleks: Trumm - kuidas hr Toomepuu jutt jama on? Sinu kommentaaridest siin foorumis saaks sarnase artikli kokku küll vist :?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Avalikus meedias pole eriti mõtet arendada teemat, kus põhirõhk on vandenõuteooriatel ja tõendamata jamal. Loomulikult on ta jutul point sees - nagu on ka Kunnase, Kõutsu, Roosimägi või kelle iganes jutul. Enamasti läheb asi allavett mingi jutus oleva jamaga (nt Kunnase tankide ostmine).

Lihtsalt selle "Laari happega" laseb ta kogu tõsiseltvõetavuse allavett. Meil on üldiselt kombeks lasta laps pesuveega allavett.

Vaata vahelduseks nooremohvitser Toomse kirjutisi - midagi väites on ikka allikas taga ning kui on isiklik arvamus, siis on ka see kirjas.

Kvaliteedi vahe on ilmne.
Sinu kommentaaridest siin foorumis saaks sarnase artikli kokku küll vist
Selektiivselt otsides ja lõike kontekstist rebides saab kokku mida iganes. Olen üritanud üldjuhul ikka kirjutada, kuidas minuarust võiks teha. Osa on kindlasti vale (pole vanemohvitseri tasemel kindlasti :) ), aga olen vältinud tühja pasa kirjutamist üldjuhul. Meenutame nt meie vaidlusi "KL kui vääramatu jõud" teemas. Eks ka mina õpin kogu aeg.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Postitus Postitas kulda18 »

Paistab, et musti pilvi Mereväe kohale ikka tekib. http://www.facebook.com/video/video.php ... 0920535900
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Kirsbergi memo.
http://www.scribd.com/doc/65826813/murevagi
Omaette huvitav paradigma on veel ka see, et ******, olles oma ülemustele suurimlipitseja, samas ka suurim tagarääkija, samas ka hinnatuim karjääritööriist ning ilgem Mereväe patrioot, organiseerib ülemuste seljataga Mereväe personali tööle võtmisterafirmasse AdvanFort, mis tegeleb laevade kaitsmisega piraatide eest.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle jäi juba silma, et MV-s väidetavalt juhtunut võrreldakse kangesti nõuka ajaga. NSVL ajal oli merevägi kindlasti koht, kus kord majas oli (kindasti rohkem kui maaväes).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Postitus Postitas hillart »

Mulle jäi juba silma, et MV-s väidetavalt juhtunut võrreldakse kangesti nõuka ajaga. NSVL ajal oli merevägi kindlasti koht, kus kord majas oli (kindasti rohkem kui maaväes).
Samad sõnad. Omast kogemusest tuletatud väljaütlus.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
vetewana
Liige
Postitusi: 373
Liitunud: 31 Juul, 2008 11:57
Kontakt:

Re: Jüri Toomepuu: Eesti riigikaitsetuse põhiprobleem

Postitus Postitas vetewana »

Seal kus nahhimovlased ja frunze poisid ruulivad ei saagi olla midagi enamat kui tavaline nõukogude pardakk.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 9 külalist