Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Ega kerge ei ole leida valdkonda, kus mitmetuhandesele harimata massile v6iks igal aastal stabiilselt t88d olla.

See system v6iks muidugi olla nii seatud, et erinevad ametkonnad saaksid keskusse taotlusi teha, kui palju neil selliseid vaja oleks. Arheoloogid teeks hea meelega :)
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mutionu »

nimetu kirjutas: Konteksti tajun väga hästi, kuid mis kasu on riigil hädaolukorras hariduslike erivajadustega laste kantseldajatest.
Kontekstist ei tea ma midagi, see toimub meie kõigi peakestes.
Küll aga olen ma üsna kindel, et selliseid kantseldajaid läheb sõjaolukorras vaja. Samamoodi läheb vaja n+1 erineva ameti esindajat. Ülekate on vist selle asja nimetus. Sõjas pidada eriti oluline asi olema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40240
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nimetu kirjutas:
Kui need sinu enda hinnangud on, siis ma tajun siit natuke riigkaitse strateegilise konteksti mittetajumist.
Konteksti tajun väga hästi, kuid mis kasu on riigil hädaolukorras hariduslike erivajadustega laste kantseldajatest. Ma olen üsna kindel, et sõja korral ei muutu sellel alal töötajad järsku täielikuks defitsiidiks ega kasva ka järsult nõudlus nende järgi, ning et neid ei pea kähku riigikaitse lipu all juurde tekitama hakkama. Ma saaks aru kui jutt käiks abipolitseinikest, päästjatest, piirivalvuritest, meedikutest või isegi rekkajuhtidest, aga praegune plaan kõlab pigem sotsiaalsektori lappimisena kui mingi tõsiseltvõetava riigikaitse tugevdamisena.
Mõtte kiidaksin heaks, kuid sellist teostust küll ei soovi.
Sa tähtsustad seda artiklis sisaldunud, tõenäoliselt ajakirjaniku pastakast imetud "erivajadusega laste hooldamise" teemat üle. Seal oli ka muid tegevusi.
Teiseks, "harimata" kedagi kuskile vähe keerukamasse kohta Eestis ei saadeta.
Toon ühe näite, mis "harimatu massiga" ehk mõnekuuse õpetamise järel täitsa kenasti toimib - need ajateenijatest parameedikukursusel käijad praktikal Tallinna kiirabis.
Kiirabi rahvas on näiteks rahul, poisid on tublid ja selle mõne kuuga (millest 3+ kuud on SBK, mis kiirabimeediku töös pole kriitiline) on täitsa asjalikud tegijad saadud.
Saadakse ka nendest tsiviilteenistujatest.

Eks praegu pole asjaosalised ise ka veel aru saanud, mida selle ressursiga teha ja keda vaja oleks, eks elu loksutab paika.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..kokku 11 x teemavälist posti "tankide värvimisest" kustutatud :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 843
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Sekeldaja »

Tõstnud siis vähemalt oleksoloogiasse - teinekord hea lugeda, kuidas tanke TEGELIKULT värvima peaks, millisest teemast turakad ameeriklased kohe üldse biiti ei tönka...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:Ega kerge ei ole leida valdkonda, kus mitmetuhandesele harimata massile v6iks igal aastal stabiilselt t88d olla.

See system v6iks muidugi olla nii seatud, et erinevad ametkonnad saaksid keskusse taotlusi teha, kui palju neil selliseid vaja oleks. Arheoloogid teeks hea meelega :)
See tsiviilajateenistus neile, kes tervisenõuetele ei vasta, saaks tõesti olema üsna problemaatiline. Kuhu neid kõiki rakendada ja mis see maksma läheb? Kuidas see meie kaitsevõimet tugevdab? Ja kas sellele kulutatud raha on ikka õige rahapaigutus meie kaitsevõime mõttes? Kui me seda hakkame kaitse-eelarvest rahastama, siis olen mina küll vastu. Maksta iga kuu kaitse-eelarvest 4000 miinimumpalka????

Ma ei tea, kas meil on praegu aeg selliste asjade peale mõelda - kolmes meile olulises liitlasriigis toimuvad lähiajal valimised. Suur tõenäosus on, et neis ühed võivad minna vussi. Kõige lähemal on sellele Prantsusmaa, mis võib selle ELi sellisel kombel ära lõpetada. Vähemalt pole Trump halvimatele ootustele päris vastanud, ehkki on tegelikult ikka üsna etteaimamatu. Suurim probleem on ikkagi KV relvastamine ja võimelünkade likvideerimine.
Dona nobis pacem!
Galileo
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 30 Okt, 2016 17:08
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Galileo »

Martin Peeter kirjutas:... See tsiviilajateenistus neile, kes tervisenõuetele ei vasta, saaks tõesti olema üsna problemaatiline. Kuhu neid kõiki rakendada ja mis see maksma läheb? ...
Tavalise 9 kuulise ajateenistuse alternatiiv 12-14 kuulise vältimatu tsiviilajateenistuse näol võib noortele meestele üllatavalt tervendavalt mõjuda.
Kui argumendid otsa saavad, siis lööme pagunid lauda.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Chupacabra »

Keegi käsi siin välja enne ajateenistust kahekuulise ettevalmistava laagri idee, see võiks kah meditsiinialaseid imesid korda saata.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

4000 tüüpi kaitse-eelarvest minimaalpalgal ära administreerida läheb maksma üle 30 miljoni euro aastas. Ma eelistaks selle asemel teist pataljoni liikursuurtükke jmt. Või isegi, kui need vahendid antaks kaitse-eelarvele lisaks, siis ma eelistaks ikkagi nende vahendite eest relvade ja moona ostmist. No ei ole mõistlik see plaan!
Odavam on tööle võtta kroonuarst dr. Grünstein, kes simulantidele nii kaua klistiiri teeb, kuni nad ise "tauglich!" karjuvad või siis alternatiivselt need tervisenõuded natuke lõdvemaks lasta.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Jah, kui siin enne tehti eraldi teemas juttu ajateenijate toetuse eest riistvara ostmisest, siis mida veel selle praeguse plaani kohta öelda...?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Mida rohkem ma selle peale mõtlen, seda rohkem tundub plaan mulle ikka erakordselt loll.

Põhimõtteliselt on see ju sunnitöö. Sunnitöölise kõige suurem puudujääk on teatavasti motivatsioon. Kui nüüd need alternatiivse alternatiivteenistuse nolgid hakkavad töölt puuduma ja looderdama, kuidas neid siis motiveeritakse? Saadetakse politsei koju järgi...?

Ajateenijad saadetakse metsa rühmakoostöö vaimu otsima, aga nende alt.alt. tüüpidega seda võimalust ju pole?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3534
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Chupacabra »

Kas tänastest ajateenijatest piisab kahe brigaadi mehitamiseks?
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas kuido20 »

A4 kirjutas: Ja hästi illustreeribki seda olukorda ka tänane asendusteenistuse korraldus (st teenistus nendele, kes vastavad kaitseväe tervisenõuetele, kuid kes usulisel või kõlbelistel põhjustel ei taha relvade või relvastatud organisatsioonis teenida). Võimalus suunata asendusteenistujaid ka Päästeametisse on seadustes olnud kirjas minu teada juba vähemalt 10 aastat, kuid „miskipärast“ jõuavad esimesed asendusteenistujad Päästeametisse (st asutusse, mis justkui ikka tegeleb riigikaitsega) alles anno 2017. Ei jõudnud varem (ja jõuavad täna minimaalselt) justnimelt sel põhjusel, et Päästeametil lihtsalt ei ole vaba ressurssi (või siis soovi seda ressurssi kuskilt palgaliste arvelt leida) selleks, et neid seppasid kõigepealt koolitada, siis neid mingi aeg teenistuses hoida ja seejärel kõike jälle nullist alustada, rääkimata varustusest, päästja eririietusest jne.

See on ka üks peamiseid põhjuseid, miks on seni asendusteenistujad sattunud teenistusse sotsiaalsektorisse – seal on olemas mingisugunegi tahe ja võimalused sellist „tasuta“ tööjõudu rakendada ilma eriliste omapoolsete kuludeta. Sest ka asendusteenistuja toetust maksab endiselt mitte neid kasutav astus, vaid KRA ehk kaitse-eelarve. Julgen väita, et kui KRA asemel peaks neid kulutusi tegema sotsiaalsektor ise, siis kaoks ka sotsiaalasutustel viimanegi huvi nende teenistujate kasutamise järele.
Numeratsioon kinnitab, et keegi pole veel Päästeteenistuses asendusteenistuses olnud.
https://pungas.ee/veidi-andmeid-asendusteenistusest/
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Mart Helme on muutunud agaraks vihmavarjumisjonäriks:
Teiseks, need olud, mis on maailmas praeguseks tekkinud, eriti pärast seda, kui ameeriklased pommitasid Süüriat, on väga selgelt pannud paika, et meie oleme lääne pool punast joont ja sellest saadakse Moskvas väga hästi aru.
Niisugune eduraport siis õhtu lõpetuseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist