Eesti ja sõprade paraadid

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Martin Herem »

KV (endine) rahvas võibolla sellest ei saa iga kord aru (no kuidas ei saa?), sest ollakse harjunud sellega, et meeste aeg on 8-11 kuud järjest vabalt käes.
Ei tea kellel see 8-11 kuud vabalt käes on?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lõtkumaad tüüpilises väljaõppeplaanis on piisavalt, et soovi korral veel paar asja lisaks ära teha.
Näiteks uuest SBK kavast visati välja kolme nädala eest asu, mida KL-s on harjutud 3-4 päevaga tegema.
Tegelikult on ka võim olemas linnaluba mitte anda ja nädalavahetus riviplatsil trampida, niiet aitab.
KL-s taolist luksust pole.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Martin Herem »

Miks sa muudkui räägid asjadest, millest sa ei tea?
Teoreetiliselt on siin ju isegi alust aga praktikas ...
Miks sa ei võta kaitseliitlasi samuti nädalavahetustel ja ei treeni neid?
Miks sa ei tee neile iseseisva õppe programmi, kus nad seda kõike töö juures või kodus harjutavad?
Miks sa ei ...
Ühesõnaga palju toredaid mõtteid.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas mart2 »

Ära sa, Martin, väga kurjaks mine! 8)
Teistele nõu andmine ongi lihtne, sest saab näpuga näidata ja ei pea ise vastutama ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Martin Herem »

No tõesti ajab käima, kui vend muudkui paugutab.
Ja käima ajas mind:
KV (endine) rahvas võibolla sellest ei saa iga kord aru (no kuidas ei saa?), sest ollakse harjunud sellega, et meeste aeg on 8-11 kuud järjest vabalt käes.
Lõtkumaad tüüpilises väljaõppeplaanis on piisavalt, et soovi korral veel paar asja lisaks ära teha.
Räägi kuidas sa seda mõõdad? Õppekavade põhjal? Kellegi käest küsides?
Näiteks uuest SBK kavast visati välja kolme nädala eest asu, mida KL-s on harjutud 3-4 päevaga tegema.
Ja KLis saavutatakse selle ajaga sama tase? Mida kuradit me siis üldse ajateenistust korraldame?
Tegelikult on ka võim olemas linnaluba mitte anda ja nädalavahetus riviplatsil trampida, niiet aitab.
Üks kõige pealiskaudsemaid lähenemisi. Loomulikult tundub see lihtne.
Vaata Trumm, Sinu nädalavahetused KLis on vabalt valitud. Lase püssi, söösta metsas, või tee riviharjutusi. See on sinu otsustada.
Ajateenija teeb 5 päeva ja üle 8 tunni oma tööd. Nädalavahetus ongi üldjuhul puhkuseks. :shock: Muidugi saab need nädalavahetusedki "ära sisustada", kuid minu hinnangul on see üsna kahjulik motivatsioonile ja tegelikult ka võimekusele argipäevil päris asjadega tegeleda.

Hoopis iseasi on:
Kas rivi on vaja paremaks teha?
Kui palju neid harjutusi üldse tehakse?
Kas KL paraadi peab hindama KV paraadi kriteeriumite järgi ja seda omakorda Moskva paraadide järgi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Millest taoline paugutamine :shock:
Ok, refraseerin - KV-s on sõduri aeg vabamalt ja rohkemalt käes kui KL-s, sh võimalused rohkem riviõpet teha. Kasvõi igapäevaasju tegema minnes rivikorras. KL-s seda pole. Parem? Loomulikult ei arvanud ma (ega üritanud seda ka öelda), et sõduri aeg on kaadri suva järgi korraldatav.

Seepärast pole siin teemas endiste/praeguste KV inimeste kriitika selle Lauluväljaku marssimise suhtes kuigi õiglane. Mina nt peaks lubamatuks raisata väljaõppepäev rivisammule, on tähtsamaid asju, mida nende nappide päevadega teha.

Ja ma arvan ka, et me ei peaks Punase väljaku paraade järgi tegema, kasutu ressursi raiskamine.
Trumm, Sinu nädalavahetused KLis on vabalt valitud
Vabalt valitud on need vaid niipalju, et minu liikmelisus on vaba valik. Sealt edasi aga algab väljaõppeplaan, kust võitleja saaks puududa, aga mina ei saa. Ja ei puudu ka, kui vähegi püsti ikka seisan. Ja on kuid, kus 2 nädalavahetust tuleb kodust ära olla. Ei ole nii, et loivan kui tahan. Ei kurda. Ise olen valinud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Martin Herem »

Proovi veel kord Trumm.
Ajateenijal on kohustus teenida.
Sina võid iga kell puududa ka õppekava järgsest tegevusest ... kaob küll KL liikmelisuse mõte aga vabadus on suurem kui ajateenijal.

Mina pole siin veel midagi selle riviõppe taseme kohta öelnud.
Nüüd ütlen: väga nõrk! Aga ma ei arva, et see PEAB parem olema.

Ma ei vaidlusta sinu seisukohta KL riviõppe teisejärgulisuse kohta.
Ma väidan, et sinu seisukohad ajateenistuse võimalustest, on võhiklikud. Ja see kõik tuleb sellest, et sa hakkad tormakalt kaitsma seda, mida pole vaja kaitsta.
siin teemas endiste/praeguste KV inimeste kriitika
- isegi kui sa neid siit teemast üle kahe leiad, ei peaks sa millegi kaitsmiseks midagi muud ründama hakkama.
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas KiloKilo »

Kapten Trumm kirjutas: Seepärast pole siin teemas endiste/praeguste KV inimeste kriitika selle Lauluväljaku marssimise suhtes kuigi õiglane. Mina nt peaks lubamatuks raisata väljaõppepäev rivisammule, on tähtsamaid asju, mida nende nappide päevadega teha.
Aga päev paraadil marssimiseks ei ole? Võib-olla oleks lahendus paraadile mineva isikkoosseisu suhtes natuke valivam olla? Mul on ajateenistusest marssimine päris okeilt meeles, aga Kaitseliiduga ma enam paraadidel käia ei taha, kui ülemad ei suuda seda asja juhtida, keegi minu ees on kõigist pool sammu ees, kõrval mees ei suuda joondumist hoida, igal teisel sõduril on vaja kogu aeg ringu vahtida jne, natuke piinlik on seal olla. Lõplikult viskas kopa ette, kui avalikule pidulikule rivistusele/paraadile tuli üks mees kohale musta nö. pätimütsiga ja otsustas mingi hetk rivis seistes, et oleks vaja telefoniga pilti tegema hakata. Kõik ei ole ka drilli küsimus, mõni asi on lihtsalt suhtumises kinni.

Minu arust ei saa me mehi paraadile saata, kui meil ei ole võtta seda aega, et taktsamm ja vormi kandmine selgeks õpetada. Sama moodi, nagu sa ei saada mehi sõtta ilma, et sa neile õpetaks, kuidas püssi lasta.

Ma ei väida, et me peaks võtma neid üksikuid päevi, mis meil üksuste väljaõppeks on, aga midagi tuleb muuta.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas OnuHeino »

Härrased, rivisammukriitikud ja teised, kes aru saavad.

Teeme nüüd enesele selgeks, mis vahe on KL liikmel ja ajateenijal.

Kaitseliitlane teeb seda kõike enda igapäevatöö ja pere kõrvalt. Näpistab enda vabast ajast selle 3-4 õhtut, et tuletada meelde ajateenistuse või KL SBK aegne rivisamm. See, et võrdleme nüüd rivisammu tegelastega, kes saavad marssimist ajateenistuse ajal nädala aega enne paraadi kuskil perfektsuseni poleerida - see pole lihtsalt kohane. Ikka tuleb keegi, kes köhib ja näitab näpuga.

Mis kuradi "valivam?" Võidupüha paraadil osalejate järjekord ei ole just uksest väljas, et midagi valida oleks, et "näe, sinu käsi käib natuke valesti, mine parem vorsti grillima."

Oli natuke kole vaadata? Peabki olema. Neelake häbiklomp alla ja ole õnnelikud, et üldse keegi jaanilaupäeva arvelt pere kõrvalt Kaitseliitu esindama tulid.

Kaitseväelastest/ajateenijatest ja äsja ajateenistuse läbinud kriitikutele kah puid alla: Kui palju teid paraadile kohale tuleks kui palka ei makstaks või kohustust ei oleks? Kui mitu paraadiproovi te enda vabast ajast teeks? Kui sirge see rivi siis oleks?

KL marsirivi ei saa kunagi olema nii sirge nagu ajateenijatel. Ja nii ongi. Ja see pole ka eesmärk.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Sa räägid nüüd nats teemast mööda, OnuHeino..

Sest siin ei ole idioote, kes ei saaks aru, et kaitseliitlane ei hakka (ega peagi) kunagi marssima nagu sõdur ajateenistuses - sest see lihtsalt ongi objektiivne..

Samas on juba sellessamas arutelus siin välja sõelund piisavalt subjektiivset, mis muudabki selle "kaitseliitlaste marssimise" oluliselt koledamaks kui ta võiks olla:

(1) orkestrite koordineerimatu tegevus:
--- isetegevuslikud orkestrid mängivad ilmselt erinevas taktimõõdus lugusid(-kes mida selgeks on õppind) - samas kui jalgsimarsi ajal peavad kõik lood olema identses taktis
--- kõik orkestrid vahetavad jalgsimarsi ajal üksteist suht suvaliselt - mis tähendab, et samm aetakse jälle sassi (muuseas, täheldasin seda isegi iseseisvuspäeva paraadi ajal)
--- näikse olevat mentaliteet, et orkestrid ongi vaatamisväärtus omaette aga mitte paraadi jalgsimarsi teenindamise ripats
--- mis kõik kokkuvõttes vihjab orkestrite ühtse juhtimise/koordineerimise puudumisele või ebaprofessionaalsusele

(2) noorem(-ja metsas teokam) KL raffas vist niiväga ei viitsigi "paraadida" - mistap kangejalgsete penskarite % paraadidel läebki paratamatult suuremaks kui võiks-peaks. See võib-olla mõnevõrra vaieldav(-kõigil on võrdne õigus oma organisatsiooni esindada) aga oma tõde siin kahtlemata on

(3) KL rivijuhtide olematu roll - tammutaksegi tuimalt oma allüksuse ees selmet koguaeg üleõla närviliselt kontrollida oma allüksuse sammuspüsimist // seda vajadusel kõvahäälselt õgvendades. Rivijuht paraadil ongi RIVI JUHT kes võtab kiirelt komando üle kui orkester paska paneb

(4) näib, et keegi pole paraadiks kogunenud kaitseliitlasile kunagi selgitanudki lolllihtsalt elementaarseid paraaditõdesid a la:
--- allüksuse esimene rida hoiab viirgu ja jõllitab tuimalt ainult oma rivijuhi sammu - reageerides kiirelt tema antud sammuparandustele
--- kõik teised read käivad pingsalt ainult eesmise rea sammu ja hoiavad ridu/kolonne niihästi kui suudavad
--- keegi ei jõllita vasakule-paremale ega naudi päeva // ei naerata nagu lollakas
--- vaba käsi lastaksegi vabalt käia ega tehta "robotit"
--- jne jne


Finally - huvitaval kombel on päeva parim rivi alati naiskodukaitse läbimarss - nad suudavad praktiliselt alati hoida sammu, hoida viirge ja kolonne ning ka käed käivad ühtlase normaalse graatsiaga - kuidas see neil õnnestub? Kas lihtsalt rohkem naiselikku distsipliini-püüdlikkust :roll:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 02 Juul, 2018 9:30, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas OnuHeino »

Just nii. Kordan nendele idiootidele, keda siin ei ole kuid kes endiselt imestavad, miks Kaitseliitlane ei marsi sama sirgelt kui ajateenija. Võibolla on see tühi töö ent see ei tähenda, et ma räägin teemast mööda. Teemaks on kujunenud KL paraadi järelkaja.

Üldjoontes lähtub probleem ikkagi sellest, et ei ole piisavalt läbi harjutatud. Ja seda põhjusega. Ei ole viga ei füüsilises puudes suutmatusega käsi ja jalgu liigutada, marssijate vanuses ega pillimeeste ebapädevuses. Puudujääk on lihtsalt ajas, mida ei ole kuskilt võtta. Ei usu ka, et pärast kolmandat marsiproovi ajateenijate rivid sirgemad on kui naiskodukaitsel. Naised on tublid!

Kutsume Kaitseliitlased nädal aega kestvale riviõppele? Mis te arvate, kui palju nägusid võidupüha paraadile ennast siis kirja paneks?
Või peitub iva paraadiproovi läbiviijate ebapädevuses kes ei suuda kolme õhtuga igat vabatahtlikku marssima panna?

Siin on ainult loosungid, millest loeb välja, et kaitseliitlased tegid jälle robotit. Lihtne on kõrvalt kritiseerida.

Ma usun, et järeldused on tehtud ja tuleval paraadil näeb, kas neist oli kasu. Ei aita ka siinne kaagutamine rivi sirgemaks tõmmata.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Walter2 »

Borja kirjutas:(1) orkestrite koordineerimatu tegevus:
Orkestrite kasutamine paraadidel on reegliks et üks-kaks orkestrit seisavad peaväljakul/tribüünide juures vm. "kuumas" kohas paigal ning paraad möödub orkestrist marssides nende mängitud loo saatel rivisammu, nii garanteeritakse ühtne rivisamm. See et orkestrid marsivad paraadiga kaasas mängides igaüks oma lugu ajab sammu sassi tõesti ning ei tea, kelle korralduslik fopaa see on ja miks nii tehakse. Laulupeo rongkäigus kus marsisamm pole primaarne on teine teema aga paraad on midagi muud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Viitsimata seda teemat(-mis mind väga ei huvitagi) edasi jahuda(-olen niigi kõik olulise öelnud), tahaksin hoopis tuletada meelde 90te alguse Võru/Meegomäe Lahingukooli esimese ülema hr FEDOSSENKO surematut juhtnööri VR iseseisvusparaadiks valmistunud Lahingukooli õppuritele:

..JA ET JALLG OLEKS JALLG :!:

..seletuseks niipallu, et mehe eesti k. oligi nii nagu ta oli - kuid paraadrivi olemuse on hr FEDOSSENKO selle keeleliselt kipaka lausega ju otse geniaalselt kokku võtnud 8)

:P :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas mongol »

Martin Herem kirjutas:No tõesti ajab käima, kui vend muudkui paugutab.
Ja käima ajas mind:
Näiteks uuest SBK kavast visati välja kolme nädala eest asu, mida KL-s on harjutud 3-4 päevaga tegema.
Ja KLis saavutatakse selle ajaga sama tase? Mida kuradit me siis üldse ajateenistust korraldame?
Selles see vahe ongi, et ajateenistuses jõuab asjad seljanärvi drillida, KLis on harjutud justnimelt "ära tegema", st väga sageli ja liiga paljudes üksustes on lähenemine selle loogikaga, et ohoh, siuke teema, teeme ära. Ja pärast on efekt selline, et paugupealt on kuhjas mehi-naisi "häh, ma olen läbinud vastava väljaõppe, oskan küll"-suhtumisega. Asjalikemates (KL) üksustes tegeldakse sellesama teemaga ikka korduvalt, kuniks tõesti välja tuleb, mitte et "sai juba tehtud, ärme seda enam tee".

Sorry, ei seondu paraadiga, lihtsalt vaatasin pealt, kuidas nooremohvitser kõrgemale ohvitserile ilmselgelt küündimatut jama ajab ja viskas allohvitseri seieri hetkeks punasesse :)
professional retard
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Täna paraad ja meie lemmikkommentaatorid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Äsjatoimunud Ukraina iseseisvuspäeva paraad:

https://www.youtube.com/watch?v=FhOLHIlmffo

..eesti lipurühm tuleb 15:00
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist