Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Tekkis selline mõte, et vist juba nii mõnedegi bussi- ja veokifirmade sõidukitel on alkolukud. On juhil lõhnad juures, masin käima ei lähe ja siis tuleb juba üks väga tõsine jutuajamine ülemusega. Kas ei võiks riigikogu hääletuspultidel samuti sarnased lukud olla? Saadikul lõhnad juures - hääletada ei saa. Ja edaspidi istub samal toolil juba asendusliige.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kurjam »

Kas nende ebahaigete tõbesid ei saa siis nende vastu kasutada? Ei saa ju näiteks haiget inimest koormata sellise asjaga nagu autojuhtimine. Kui ikka näiteks on närvid nii läbi, et kaitseväkke minna ei saa siis ei tule ka tervisetõendit ja bemmiga ringikimamist. Relva- ja jahiloast parem ei räägigi.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

mx77 kirjutas:
renxus kirjutas:Manurhin, eks selle nimel on valitsusparteid teinud tublit propagandat ka ja samas on Kesk ise olnud lubamatult loid enda selgitamisel.
Loll jutt suhu tagasi. Näita mulle veel teist parteid, millel on isiklik telekanal, isiklikud ajalehed, mida mulle vägisi postkasti topitakse ja lisaks veel ostetud kõvasti teleaega teistesse kanalitesse? Ja seda linnas, kus elab ligi kolmandik eesti elanikonnast.
mx77, ei ole loll jutt. Loid mõistlikul selgitamisel, sest on täiesti mõistlikud plaanid ja tahtega inimesed olemas. Propagandat ei õigusta ma kuidagi ja ilmselgelt pekstakse sellega mainitud kanalites üle. Samas on ka selge, et need on tekkinud vastukaaluks muule meediale, kus EPL on üsna selgelt Reformi eelistaja, Postimees IRLi soosija. Polegi meil päris vaba ajakirjandust paraku (kuid pole vist kuskil maailmas).
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas mx77 »

Renee, kui sa vaatad, millist paska Kesknädal või Pealinn avaldab, siis ei tohiks sul kahtlust olla, et need nö "mõistlikud" inimesed hoitakse meelega batja poolt avalikkusest kaugemal.
Loomulikult on iga väljaande peatoimetajal oma maailmavaade ja vastavalt sellele ka poliitilised eelistused, aga minu teada saab oma arvamusartikleid ikka avaldada. Ei tule nagu ühtegi Keskerakondlase mõistlikku ja tarka arvamusartiklit meelde. Isegi teie partei "majanduskeenjuse" Õmbluse artikleid on avaldatud, mis peaksid rohkem küll huumorinurgas olema.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tuntud jurist ja advokaat Jüri RAIDLA avaldas hiljuti oma n-ö radikaalse riigireformi "kümme käsku".

Kes veel ei ole lugenud aga tunnevad, et pakub huvi - guugeldagu ise. Mina kopin siia vaid Jüri RAIDLA "käsu" nr9:
9. Massilise, riiki ja ühiskonda ahistava õigusloome ohjeldamine
..ma näen siin selget põhjust // mentaliteeti // tagajärge - miks meil küündimatu ametnikkonna armust 60% noorukitest on järsku osutunud kaitseväeteenistuse jaoks "kõlbmatuteks"..

Riigi teenistuses oleva juristkonna mõtlemisvõimetus (+ ametialane küündimatus) peavad olema jõudnud ikka täieliku absurdini, kui juba mainekas jurist sedasi sõnastab.. Ja noorukite 60%-line tänaseks "seadustatud" kõlbmatus väeteenistuseks on vaid üks sellise riigi ressurssi raiskava mõtlemispeetuse paljudest ilmingutest..

Et kas ütlesin jälle liiga s_tasti vä :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas aest »

Kas ei ole põhjus et 60 protsenti jumbudest osutub kaitseväeteenistuse jaoks "kõlbmatuiks" hoopis see et tänane ilm on pakkumas nende "kõlbmatute" jaoks lugematul hulgal kõikvõimalikke ahvatisi?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma julgen praeguses vaidlused pigem pidada õigeks praeguse olukorra jätkumist. Küsimus on selles, kuidas meie üsna nappe inimressursse ja piiratud rahalisi ressursse kõige efektiivsemalt iseseisva kaitsevõime tõstmiseks kasutada. Meie peamine mure on praegu teatud võimed, mis meil on väga piiratud või pea-aegu olematud. Ajateenijate hulga tõstmine ei ole praegu peaküsimus, pigem koormaks nende väljaõpetamine täiendavalt professionaalseid sõjaväelasi, kelle juhtimisel peaks nende võimelünkade täitmine toimuma, eeldusel, et poliitikud eraldavad selleks piisavalt raha. Asendusteenistuse peale riigi piiratud ressursside kulutamine ei ole kaitsevõime seisukohalt üldse mitte eriti mõistlik. See maksab riigile rohkem, kui sellest on tolku. Siinjuures tuleb küll möönda, et see, mis on ratsionaalne, pole alati mitte väga õiglane.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas nende ebahaigete tõbesid ei saa siis nende vastu kasutada? Ei saa ju näiteks haiget inimest koormata sellise asjaga nagu autojuhtimine. Kui ikka näiteks on närvid nii läbi, et kaitseväkke minna ei saa siis ei tule ka tervisetõendit ja bemmiga ringikimamist. Relva- ja jahiloast parem ei räägigi.
Kes meediat on jälginud, siis elatisrahade maksmiselt kõrvalehoidjate juhilubade kallale kavatsetakse minna. Kui õiguslikult pidav see asi on, ei oska niiväga öelda (tundub, et ei ole eriti pidav). Järelikult - kui idee taga on poliitiline tahe (see elatisvõlglaste peetimine oli algselt IRL idee, mille RE kaaperdas), siis küll saadakse tehtud. Et paljud asjad takerduvad selle võlutoimelise "poliitilise otsuse" puudumise taha, näitab tegelikult seda, kui kehvake on vastav pädevus ja igapäevaprobleemide adumine Toompea künka otsas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kui Trumm või Renxus või mõni teine ütleks: Kui mina saaks otsustada, siis ma teeks nii. Kuna ma ei ole otsustaja, siis annan nõu küll, kuid pärast seda rohkem ei lärma ... sest mina pole otsustaja. :lol: ... pealegi päris lollakaid otsuseid nad ehk ikka ei tee ...
Ok, paneme siis raha sinna, kus suu on:
Esiteks, rääkides sellest tsviil-militaarteemast, mida mina teeks kui otsustada saaks kaks esmast asja:
1. teeks ringi HOS-i ja näeks seal hädaolukorrana ette sõjalise konflikti (minu üllatuseks ja kurvastuseks uus ja põnev riigikaitseseadus sellest ikkagi ei räägi eriti, hoolimata suurest laiapõhjalisuse fanfaarihelidest). Seega muutub osalistele kohustuslikus teha ettevalmistusi ja kribada plaane.
2. prioretiseeriks ära selle hiigellohiseva "elutähtsate teenuste nimekirja" vastavalt olukorra tõsiduse astmele (olen sellest vist sada korda rääkinud siin).

Väga lihtsad asjad. Mis puudutab vastavat infrat jne, siis kuskil tagumises otsas rakendamise all võiks olla mõned volitusnormid (noh näiteks kes kinnitab ehitusnormid, et rajatav hoonestus ka sõjaliselt/tsiviilkaitseliselt tarvitatav oleks).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Kes iganes saab uueks kaitseministriks, siis ma soovitaks tal tõsiselt mõelda sellise tegevusplaani peale: http://renetoomse.blogspot.com/2015/02/ ... paeva.html

Head iseseisvuspäeva!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Some »

Martin Peeter kirjutas:Ma julgen praeguses vaidlused pigem pidada õigeks praeguse olukorra jätkumist. Küsimus on selles, kuidas meie üsna nappe inimressursse ja piiratud rahalisi ressursse kõige efektiivsemalt iseseisva kaitsevõime tõstmiseks kasutada. Meie peamine mure on praegu teatud võimed, mis meil on väga piiratud või pea-aegu olematud. Ajateenijate hulga tõstmine ei ole praegu peaküsimus, pigem koormaks nende väljaõpetamine täiendavalt professionaalseid sõjaväelasi, kelle juhtimisel peaks nende võimelünkade täitmine toimuma, eeldusel, et poliitikud eraldavad selleks piisavalt raha. Asendusteenistuse peale riigi piiratud ressursside kulutamine ei ole kaitsevõime seisukohalt üldse mitte eriti mõistlik. See maksab riigile rohkem, kui sellest on tolku. Siinjuures tuleb küll möönda, et see, mis on ratsionaalne, pole alati mitte väga õiglane.
Kusjuures, kui teenima asusin oli Savisaar peaministriks ja oligi valida kas ajateenistus piirivalves või siis kaks korda kauem siibreid tassida asendusteeninduses. Absoluutselt ükski poiss ei tahtnud asendusteenistusse. Kahtlustan, et Renxuse idee tollasest kogemusest pärinebki ;)
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Ei Some, mul olid teised lood. Hakkas elukorraldus hukka minema ja ühel väga pohmas hommikul läksin RKOsse ja palusin end kõige karmimasse kohta teenima saata. Pärnu Kupi õppekompanii see oli ja inimeseks ma sain :)
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Smith »

50 päeva jooksul kõigi väeosade, asutuste ja Kaitseliidu malevate külastamine tegeliku olukorra selgitamiseks, ettepanekute kogumine olukorra parandamiseks. Kaitseväe ja Kaitseliidu juhtimisauditi algatamine.
Toetan seda punkti igati !
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

http://www.lap.ttu.ee/pagan/mil/mil.html uuenes. Muudatused on eelkõige lehe lõpus.

Lisatud erakondade vastulaused.
Viimane ülevaatus ja hakkan levitama.


Funktsioneerib ka link:


http://bit.ly/riigikaitse
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vahepeal on erakonnad muidugi suutnud seisukohti juba edasi arendada. Näiteks Vabaerakond pidas eilses debatis mõttekaks Kaitseväe suurte hangete finantseerimiseks riigilaenu.
Ma tegelikult ei heida neile seda ette, sest erakond on noor ja julgeolekuolukord halveneb nädalatega. Kui siin minevikus sorkima hakata, siis eks leiab vanemate erakondadegi kaitsepoliitikaalastest tegemistest üht-teist, mida nad meenutada ei taha.


http://valimised.err.ee/v/riigikogu_val ... 705c9b0458

Vahepealsetest tegemistest jättis mulle aga väga paha mulje EKRE noorte tõrvikurongkäik. Selliste asjadega (eriti pean ma silmas mingeid Rootsi "külalisi") meie väikese ühiskonna sidumine vähendab tunduvalt liitlaste valmisolekut meile appi tõtata, kui meil peaks abi vaja minema.
Dona nobis pacem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist