Olukord Valgevenes

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker: ,,Sõjaväeõppused nõuavad lääneriikidelt valmisolekut teatavaks sõjaliseks agressiooniks ja kõikideks võimalikeks situatsioonideks. Oluline on välja arendada enda julgeolekusüsteem ja teha selles valdkonnas koostööd."
http://prm.ua/kurt-volker-ukrayina-shhe ... priynyati/
Volker.jpg
Volker.jpg (24.17 KiB) Vaadatud 7862 korda
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

Belarusian factor: Belarusian military, cooperation with Russia and its threat to the West. The Zapad 2017 scare

http://www.numbers-stations.com/article ... an-factor/
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

BELSAT materjale...

Николай Статкевич об учениях «Запад-2017»: Пусть забирают свои танки и больше сюда не возвращаются
2017.09.04 21:06
...экс-кандидат в президенты Николай Статкевич готовит акцию сопротивления оккупации страны 8 сентября, в ближайшую пятницу....
http://belsat.eu/ru/programs/nikolaj-st ... hhayutsya/

«Вежливые люди» начали атаки на белорусских активистов?
2017.09.04 22:52
Вышла из маршрутного такси, пошла в сторону леса, внезапно оказалась в автомобиле с российскими военными. Правозащитницу и гражданку Беларуси Наталью Горячко в пятницу задержали в окрестностях Борисова по дороге к сыну, который проходит срочную службу в армии. После трех дней в изоляторе женщину осудили за нецензурную брань....
https://www.youtube.com/watch?v=0y8tIPgJd4s
http://belsat.eu/ru/in-focus/vezhlivye- ... ktivistov/

Только попробуйте! Статкевич собирает протест и предупреждает Россию
2017.09.05 19:29
8-го сентября, 19.00 часов, Октябрьская площадь, Минск. Белорусский национальный конгресс опубликовал анонс акции предупреждения, запланированной на эту пятницу....Предупреждение Кремлю....
http://belsat.eu/ru/in-focus/tolko-popr ... t-rossiyu/

Белорусские военные «не видят» зеленых человечков
2017.09.05 22:31
«Военный контингент может находиться на территории друг друга в течение двух месяцев. А затем может прийти следующий. То есть на ротационной основе», – отметил Алесин....
https://www.youtube.com/watch?v=P_ybfYPciBA
http://belsat.eu/ru/in-focus/belorusski ... lovechkov/

Lukašenko:
«Хочу предупредить: хватит оправдываться. Мы тут, оборонительный характер наши учения носят, еще что-то. Есть армия, есть группировка военная в западном направлении Беларуси и России. А поскольку она существует – мы это не скрывали – мы ее будем учить», – доказывал глава Беларуси.

.... ühesõnaga.... homme on oodata BLR-is "Zapad 2017" vastuaktsioone ja meeleavaldusi...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Septembri teisel pühapäeval oli Valgevenes tankistide päev:

http://www.stena.ee/blog/kak-prazdnoval ... a-v-minske

..kirjutatakse, et tegemist olla tõsise raffapeoga kus (erinevalt vene dessantnikute päevast) basseinides ei aeleta ning inimesi ei peksta :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

Kaitseuuringute keskuse teadur Henrik Praks: ,,Zapadi peamine probleem on selles, et Venemaa pole olnud õppuse osas avameelne ja läbipaistev. Kas või numbrid, et õppusel osaleb alla 13 000 sõjaväelase. Tegelikult kõik sõltumatud vaatlejad on öelnud, et õppustel osalejate arv on tõenäoliselt üle 100 000, mis teeb selle üldse suurimaks Venemaa õppuseks Lääne suunal pärast külma sõja lõppu. Samuti õppus ei toimu ainult Valgevenes. Fookus on paljuski Valgevenes, aga õppus toimub kogu Venemaa lääneosas, sealhulgas aladel, mis on otseselt meie piiri taga. Ajalooliselt on olnud probleem ka selles, et Venemaa on õppusi kasutanud ettevalmistuseks hilisemateks sõjalisteks sammudeks, näiteks 2008. aastal Gruusia puhul. Venemaa koondas 2014. aasta veebruari lõpus, märtsi alguses Krimmi annektsiooni ajal Ukraina idapiirile märkimisväärse sõjalise kontingendi, mis osutas Ukrainale sõjalist survet sel hetkel. Sellest räägitakse palju, et kas õppuse lõpus Vene väed üldse Valgevenest lahkuvad või osa lahkuvad, aga mitte kõik. Valgevene on Venemaa sõjaline liitlane muidugi, õppus toimub ju Valgevene ja Venemaa sõjalises koostöös. President Lukašenko üritab balansseerida ja ei ole lubanud Vene sõjaväebaasi teket Valgevenesse. Selge on, et Venemaa ei luba Valgevenel eemalduda Venemaast, aga samas on hetkel võib-olla vähetõenäoline, et soovitakse otsest kriisi või konflikti Valgevenega. Kindlasti annab õppus Valgevenele signaali Venemaa sõjalisest võimsusest ja näitab Valgevenele seda, kuivõrd sõltuv ta Venemaast on."
http://www.err.ee/618637/teadur-zapad-n ... -venemaast

Leedu-Valgevene piiril Medinikai-Kamennõi Logi piiripunktis oli 14. septembri ennelõunal Leedu pool ootamas mõned autod. Leedu piirivalvurit huvitasid autodokumendid ja sõidukis olijate passid. Leedu piirivalvur käskis auto pardakaamera esiklaasilt eemaldada, kuna Leedus on see seade keelatud. Leedu poolel võttis piiriületus aega mõned minutid ning pärast formaalsuste täitmist avanes tõkkepuu. Valgevene poolel oli järjekorras ootamas paar autot. Esimese tõkkepuu juures tuli oodata kümmekond minutit, enne kui autode juurde tuli Valgevene piirivalvur, kes ulatas autoaknast sisse migratsioonikaardi blanketid. Migratsioonikaart peab olema igal Valgevene piiri ületajal ja see tuleb täita kahes eksemplaris, millest üks jääb piirvalvele ja teine iseenda kätte. Autoga Valgevenesse sõitjad peavad kindlasti ületama piiri punase koridori kaudu, kuna seaduse järgi tuleb Valgevenesse sisenedes oma auto tollis deklareerida. Ilma sõiduki deklaratsioonita võib Valgevenest autoga väljumisel tekkida probleemid ja halvimal juhul võidakse auto üldse konfiskeerida. Paberite vormistamine ja ootamine võttis Valgevene poolel aega kokku üle tunni. Autoga Valgevenes sõites tuleb arvestada, et suur osa teid on tasulised ja teemaksu tasumiseks tuleb hankida BelTolli elektrooniline aparaat. Elektrooniline vidin tuleb paigutada esiklaasile ning see reageerib pärast iga teemaksupunkti läbimist automaatselt piiksuga. Teemaksuväravaid on Valgevene maanteedel palju. BelTolli teemaksuaparaadi hankimiseks tuli maksta piiripunktis 50 eurot ning selle eest saab sõita Valgevenes tasulistel teedel 620 kilomeetrit. Aparaadi saab riigist väljudes tagastada ning kui ettemaksud raha ei ole täies mahus kulutatud, antakse see tagasi.
Valgevenelane Igor: ,,Kas olete Eestist?"
Postimehe ajakirjanik: ,,Jaa."
Igor: ,,Olen endine sõjaväelane ja teenisin nõukogude ajal aastaid Tapal sapöörina. Ega teil juhuslikult Tallinna või Ekstra sigarette kaasas pole, need olid päris head."
Ajakirjanik: ,,Eestis enam ammu sigarette ei toodeta."
Igor: ,,Olen pettunud. Neljapäeval alanud Zapadi õppus on minu jaoks uudis. Zapadist olen ma muidugi kuulnud ja pean normaalseks, et armee õppusi korraldab. Olge rahulikud, mingit sõda NATO ja meie vahel ei tule."
Pildistada Igor ennast ei luba.
Valgevene põhimaanteed on heas korras ja neil sõita on hea, kuna teedel liigub autosid vähe ja liiklus on hõre. Vaid Minski läheduses muutib liiklus tihedamaks. Juhid peavad üldjuhul liikluseeskirjadest kinni ja sõidavad lubatud kiirusega. Kahe päeva jooksul oleme jõudnud märata vaid kahte BMWd, mis 90 km/h kiirusepiirangu alas meist kiirusega 110-120 km/h mööda tuhisesid. Minski tänavapildis annavad tooni uued autod ja Eesti tänavapildist suurt ei erine. Maanteedel võib sageli kohata palju vanu Zil-tüüpi veoautusod ja Paz busse. Valgevene maanteede ääres võib iga paari kilomeetri järel näha seenekorvidega inimesi.
Valgevene endine president Stanislav Suškevits Minski kesklinna lähedal asuvas Mustamäge meenutavas paneelmaja korteris: ,,Pärast riigipea ametist lahkumist oli mul eripension ja muud endisele riigipeale ette nähtud hüved, kuid Aljaksandr Lukašenka tühistas need kõik. Viimased kümme aastat ei ole ma saanud Valgevene riigilt mingit pensioni. Pean enda elatamiseks tööd tegema."
Valgevene endisel presidendil tööd siiski jätkub, kuna tunnustatud teadlasena kutsutakse teda sageli esinema rahvusvahelistele konverentsidele. Ka Postimeest vastu võttes teeb ta pausi kohvrite pakkimisel, kuna ta on minemas konverentsile Lõuna-Koreasse.
Suškevits: ,,Kindlasti osaleb õppusel palju rohkem sõdureid, kui ametlikult välja öeldud ligi 13 000 inimest. Samas ei usu ma, et õppus eskaleeruks millekski suuremaks. Küllap lähevad vene sõdurid pärast õppusi Valgevenest oma baasidesse tagasi."
http://maailm.postimees.ee/4244301/post ... aneelmajas

Valgevenes ja Eestis ei müüda täpselt samu kaupu. Võrdluseks valisime Maksim Bogdanovitši tänaval asuva poe nimega Universam Rubljovski. Poe valisime välja juhuslikult. Üks euro on hetkel väärt umbes 2,2 Valgevene rubla. Odavaim pooleliitrine premium-klassi õlu A. Le Coq Premium maksab Eestis 1,1 eurot. Valgevene premium-klassi analoogiks valisime pooleliitrise õlle Žiguljovskoje, mille hind on 1,35 rubla, eurodes teeb see 61 senti. Erinevalt Eestist ei lisandu Valgevenes õlle hinnale pandimaksu. Kõige odavam õlu maksab Eestis 58 eurosenti. Valgevene kaupluses on kõige odavam õlu Alvarija, mis maksab ühe rubla ja 18 kopikat. Eurodes teeb see hinnaks 53 senti. Odavaim pooleliitrine viin Viru Valge maksab Eesti poes 7,99 eurot. Valgevene poes Viru Valget ei müüda, seega valisime analoogiks tuntud kaubamärgiga pooleliitrise viina Nemiroff, mis maksab 8,17-8,26 rubla ehk 3,71-3,75 eurot. Kõige odavam viin maksab Eesti poes 6,36 eurot. Minski kaupluses on odavaim viin 5 rubla ja 83 kopikat ehk 2 eurot ja 65 senti. 500-grammine pakk kohvi Löfbergs Lila saab Eestis kätte 3,6 euroga. Valgevene kaupluses seda marki kohvi müügil ei olnud. Valisime analoogiks 450-grammise kohvipaki Žokei, mis maksab kliendikaardiga 9 rubla ja 51 kopikat ehk 4 eurot ja 32 senti. Üheliitrise paki tomatimahla saab Eestis kauplusest kätte 53 sendiga. Minski poes maksis üheliitrine tomatimahl 1,82 rubla ehk 83 senti. Odavaim üheliitrine rapsiõli maksab Eestis 1,64 eurot. Odavaim toiduõli maksab Minski poes 2,64 rubla ehk 1,2 eurot. 500-grammine pakk makarone maksab Eestis 53 senti. Minski kaupluses maksab sama suur pakk makarone 2,12 rubla ehk 96 senti. Ühekilone pakk nisujahu maksab Eestis 53 senti. Minski poest leidsime ühekilose nisujahupaki, mis maksab 1,1 rubla ehk 50 senti. 200-grammine pakk Estrella kartulikrõpse maksab Eestis 1,32 eurot. Minski poes me sellise kaubamärgiga kartulikrõpse ei näinud, samuti ei olnud müügil sama kaaluga kartulikrõpse. Valisime analoogiks 225-grammise Laysi kartulikrõpsu paki, mis maksab 3,38 rubla ehk 1,54 eurot. Eestist saab 530-grammise purgiseljanka kätte 2,39 euroga, Valgevenes maksab sama toode 2,12 rubla ehk 96 senti. Eesti poodides saab 10 muna kätte 87 sendiga. Valgevene kaupluses on odavaim hind 10 kanamuna eest 2,4 rubla ehk 1,09 eurot. 470-grammine pakk röstsaia maksab Eestis 80 senti, Minski kaupluses maksab 500-grammine röstsaia pakk 1,41 rubla ehk 64 senti. Valgevenes on suitsetajate elu tunduvalt lihtsam kui Eestis. Sigaretipaki hind jääb enamasti 2 rublast allapoole. Näiteks pakk Camelit maksab Valgevenes 1 rubla ja 90 senti ehk 86 eurosenti. Eestis maksab pakk sigarette 3-4 eurot.
http://tarbija24.postimees.ee/4246193/h ... kui-eestis

Endine valgevene president Stanislav Šuškevitš: ,,Mul ei ole konkreetset infot, kui palju Vene sõdureid siia tulnud on, aga ma arvan, et neid on palju rohkem, kui on ametlikult öeldud. Olen täiesti veendunud, et Venemaa tahab õppusega demonstreerida NATO piiride lähedal oma sõjalist jõudu ja seetõttu valisid nad õppusekohaks Valgevene. Õppuse Zapad 2017 korraldamine Valgevenes on Venemaa kindralite ja mõne Valgevene kindralikese ühistööna välja mõeldud projekt. Sõdurid tulistavad polügoonidel ja näitavad, mida nad teha oskavad. Pärast seda lähevad nad Venemaale oma paiknemiskohtadesse tagasi. Kui Venemaa jätaks õppuse ajaks siia toodud sõdurid Valgevene territooriumile, oleks see väga suur rahvusvaheline skandaal, milleks Venemaa praegu valmis ei ole. Venemaa istub tohutult suurte rikkuste otsas, kuid ei suuda sellegipoolest tagada omaenda kodanike heaolu. Ametliku statistika järgi elab 20 miljonit venelast alla vaesuspiiri. Nad ei suuda oma majandust hallata nii, et inimestel oleks hea elada. Nad ei suuda tagada oma inimestele sellist töötasu, nagu on Eestis, Lätis või Leedus. Ka näiteks Valgevenes on ametliku statistika järgi keskmine palk kolm korda väiksem kui Eestis. Seetõttu peabki Venemaa rääkima, et meil on vaenlased – sisemine vaenlane on opositsioon ja välisvaenlane NATO. Venemaa tahab näidata oma inimestele, et suudab nende vaenlastega toime tulla."
Miks on üldse tarvis varjata, kui palju sõdureid õppusel osaleb?
Šuškevitš: ,,Seda on raske öelda. Venemaa võimudele on omane öelda üht ja teha teist. Nad ei tunnista siiamaani, et see, mille nad Krimmis korraldasid, oli agressioon. Kogu maailm peab seda agressiooniks, aga ise nimetavad nad seda kingituseks Krimmi inimestele. Venemaa põhiline relv on inimelu, neil ei ole oma inimeste elust kahju, Ukraina inimeste elust veelgi vähem. Venemaa on alati olnud valmis oma eesmärkide saavutamiseks ohverdama inimelusid ja see traditsioon jätkub. Nii on toiminud Ivan Groznõi, Peeter Esimene ja Jossif Stalin. Nüüd jätkab seda traditsiooni väike Napoleon Vladimir Putin. Ma arvan, et ta jätkab Ida-Ukrainas seda, mida on siiamaani teinud. Krimmi annekteerimise peale läks ta selleks, et taastada oma kahanema hakanud populaarsust Vene rahva seas. Venemaa alustas propagandakampaaniat, et Krimm on alati olnud Venemaa osa ja jääb selleks. See trikk Putinil õnnestus ja nüüd tuleb tal seda liini jätkata. Venemaa küll üritab väita, et Ida-Ukrainas toimuv on riigisisene konflikt ja Venemaal pole sellega mingit pistmist. Nad võivad rääkida Donetski ja Luganski rahvavabariigist ning Malorossijast, aga kõik see on jama."
Ukraina on avaldanud kartust, et Venemaa võib kasutada õppust Zapad 2017 ära Valgevene kaudu põhja poolt Ukrainasse tungimiseks. Kas selline stsenaarium on võimalik? Venemaa on ka varem kasutanud õppusi agressiooni alustamiseks, näiteks 2008. aasta augustis Gruusias.
Šuškevitš: ,,Ma arvan, et selline asi ei ole võimalik ja isegi Lukašenka ei läheks sellise asja peale välja. Valgevenelaste ja ukrainlaste suhted on alati olnud väga head ja selline stsenaarium ei tundu mõeldav."
Kuidas teile tundub, kas Lukašenka isegi ei armasta eriti Putinit?
Šuškevitš: ,,Ta võib Putinit mitte eriti armastada, aga ta on Putinile kuulekas. Lukašenka võib Putinit isegi vihata, kuna Putin on teda korduvalt avalikult solvanud. Lukašenka allub täielikult Putinile. Valgevene president võib ju rääkida iseseisvusest, aga mis iseseisvus see selline on? Iseseisvus on see, kui kehtib põhiseadus. Lukašenka rikub juba pikemat aega põhiseadust, mis ütleb, et Valgevene on neutraalne riik. Seega ei tohiks Valgevene põhiseaduse järgi korraldada Venemaa relvajõududega ühiseid õppusi, kuid Lukašenka teeb kõike, mida Putin nõuab."
Kui kaua Lukašenka režiim Valgevenes veel kestab ja mis peaks juhtuma, et võim vahetuks?
Šuškevitš: ,,See kestab nii kaua, kuni Venemaa Lukašenkat toetab. Seni jätkub Lukašenka käe all Valgevene venestamine. Ebaseaduslikult, valimistulemuste võltsimise abil võimul püsiv president on anti-valgevenelane ja tema tegevusele on väga raske vastu seista. Kuni Venemaast ei saa demokraatlikku riiki, on väga vähe lootust, et Valgevenes poliitiline režiim muutuks, kuna meie gigantne naaberriik toetab seda režiimi. Meil on Venemaaga avatud piir, mis on 1560 kilomeetrit pikk. Venemaa mõjule on väga raske vastu seista. Seetõttu peab Lukašenka olema Putini ori. Vaadake kasvõi õppust Zapad 2017. Normaalsetes riikides saavad kõrgeid auastmeid sõjaväelise hariduse ja pikaajaliste kogemustega ohvitserid, aga meil Valgevenes käib mingi tsirkus. Lukašenka andis kindrali auastme kõigile kuberneridele. Nüüd panevad nad õppuse ajal oma mundrid selga ja mängivad näitemängus oma osa. Läänele on tarvis näidata, et Valgevene on rahuarmastav, sõjaliselt tugev riik, kes on valmis NATO-le vastu astuma. Lukašenka on korduvalt öelnud, et Valgevene aitab kaitsta Venemaad NATO eest. Ta ei ole ilmselt NATO kohta mingeid dokumente lugenud ja teda pole sellel teemal briifitud. Lukašenka ei saa isegi aru, mis asi NATO on. NATO on olnud ju loomisest peale kaitseorganisatsioon, mille peamine põhimõte on, et agressiooni mistahes NATO riigi vastu peetakse agressiooniks kogu alliansi vastu."
Šuškevitš: ,,Ma usun, et Lukašenka toetajaid on väga vähe, aga aktiivselt astub talle vastu samuti vähe inimesi. Enamik valgevenelastest üritab võimu unustada ja tahab tegeleda oma maiste asjadega. Inimesed hoiavad oma töökohtadest kinni ega taha poliitikaga tegeleda. Ma usun, et kui see enamik astuks aktiivselt praeguse režiimi vastu, võiks olukord Valgevenes kiiresti muutuda. Valgevenes oli seitsme aasta eest veelgi suurem väljaastumine kui Ukrainas Maidanil. Pärast 2010. aasta valimisi kogunes Minski kesklinnas meeleavaldusele 70 000 inimest, seda on palju rohkem, kui oli Maidanil. Kuid kogu süsteem oli Valgevenes selleks valmistunud. Miilitsad ajasid meeleavalduse laiali. Kas te teadsite, et Valgevenes on praegu miilitsaid ühe elaniku kohta seitse korda rohkem, kui oli nõukogude ajal? Miilits oli valmis, inimeste vastupanu suruti maha, meeleavaldajaid peksti ja nad viidi minema."
Mõni päev tagasi toimus Minski kesklinnas meeleavaldus Zapadi vastu. Miilits oli küll kohal, aga meeleavaldajatega ei tehtud midagi ning neil lubati vabalt ära minna. Mida näitab selline leebe suhtumine meeleavaldajatesse?
Šuškevitš: ,,Meeleavaldus läks rahulikult, kuna see toimus lääne diplomaatide silme all. Pealegi, tegemist ei olnud väga rahvarohke üritusega. Võimudel on teistsugused meetodid, alati ei peagi meeleavaldajaid kohe laiali peksma. Miilitsad pildistavad meeleavaldusel osalejaid ja nendega tegeletakse pärast individuaalselt. Hea näide on üks Valgevene opositsiooni juhte Mikola Stankevitš, kes pannakse alati vangi, kui opositsioon midagi korraldab. Selline on Valgevene meetod opositsiooniga tegelemiseks ja kahjuks toimib see süsteem hästi."
Elate üsna tagasihoidlikus korteris. Millised on Valgevenes endiste presidentide sotsiaalsed garantiid?
Šuškevitš: ,,Endistel riigipeadel on sotsiaalsed garantiid tsiviliseeritud ühiskondades. Ka Valgevenes oli varem endistele riigipeadele seadusega ette nähtud suur pension, mis võimaldas muretut äraelamist. Kuid Lukašenka lasi selle seaduse tühistada. Lukašenka on väheharitud inimene, kes langetab otsuseid emotsioonide ajel. Viimased kümme aastat ei ole ma saanud Valgevene riigilt sama hästi kui mitte mingit pensioni. Mulle antakse tavalist baaspensioni, millest ei ole võimalik ära elada. Kuni mul tervist jätkub, ei ole mul probleeme, kuna saan välismaalt pidevalt pakkumisi, ma annan loenguid ja käin konverentsidel esinemas. Näiteks homme (reedel, 15. septembril – toim) sõidan esinema Lõuna-Koreasse."
Kas Valgevene võimud lubavad teil vabalt liikuda?
Šuškevitš: ,,Mulle on kehtestatud igasuguseid keelde. Näiteks justiitsministeerium lõi mõne aasta eest mu vanasse passi templi, millega keelati minu väljasõit riigist. (Šuškevitš võtab sahtlist passi ja demonstreerib riigist lahkumist keelavat templit – A. E.) See tempel löödi mulle passi 2012. aastal, kui olin just saanud Kommunismiohvrite Mälestusfondilt Trumani-Reagani Vabadusmedali. Pidin medali vastuvõtmiseks sõitma Ameerika Ühendriikidesse, kuid passi löödud templi tõttu oli mu liikumisvabadus tõsiselt piiratud. Kuid Venemaa ja Valgevene vaheline piir oli avatud ja ma sain takistusteta sõita autoga Venemaale ja sealt edasi Lätti. Sealt sõitsin Vilniusse, kust sain lennukiga edasi. Pärast USA reisi hakkasin avalikult uurima, mis põhjusel mulle riigist lahkumise keeld oli kehtestatud. Selgus, et justiitsministeerium oli templit lüües seadust rikkunud, kuna inimesele saab riigist lahkumise keeldu määrata vaid kohus, kuid justiitsministeerium ei olnud algatanud mingit kohtumenetlust. Pärast selgitati mulle, et tempel löödi mu passi arvuti andmebaasis tekkinud vea pärast."
Te räägite avameelselt ja kritiseerite president Lukašenkat. Kas Valgevene võimud teile sellise jutu pärast ebameeldivusi ei tekita?
Šuškevitš: ,,Ma avaldan oma arvamust ja seda garanteerib mulle Valgevene põhiseadus. Kui ma esitaksin faktiväiteid, siis peaksin oma väiteid vajadusel kohtus tõestama. Aga ma avaldan lihtsalt oma arvamust. Ka meie vestluses avaldan praegu oma arvamust. Aga Valgevene võimud tekitavad inimestele palju ebameeldivusi nii või teisiti. Oodata võltsingutel püsivalt režiimilt ja presidendilt ausat käitumist oleks palju tahetud. Kuid Valgevene inimesed on töökad ja distsiplineeritud ja kui meil oleks aus ja demokraatlik valitsus, jõuaksime veel kaugele. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist oli kõigil endistel liiduvabariikidel ühine stardipositsioon. Valgevenes olid sel ajal majandusnäitajad paremad kui Eestis, Lätis, Leedus või Poolas. Praegu on Valgevene väga kaugele maha jäänud ja see on meie võimude tegevuse tagajärg. Valgevene propaganda üritab näidata, kui halb on elada Leedus ja kui õnnetud on sealsed inimesed, samal ajal kui Valgevene on üks jõukas ja õnnelik riik. See on ju täielik jama."
http://maailm.postimees.ee/4246563/valg ... putini-ori
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19502
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

Video ja pildilugu Valgevene ja Läti piiriküladest, mis asuvad üksteisest vaid jõe laiuse kaugusel.
https://www.svaboda.org/a/28737420.html
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas huvitun »

Ära on langenud isegi põhjus teoreetiliseks aruteluks VF õhuväebaasi rajamiseks Valgevenes.

Hiina pani Kremlile jälle ära?

https://apostrophe.ua/article/society/a ... ynyi/14525
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev: ,,Õppuste stsenaarium oli peegeldus Ida-Ukrainas toimuvast, ainult selle vahega, et Ida-Ukrainas Venemaa toetab separatiste, kuid Valgevenes aitas neid maha suruda. Muidugi (Vene väed Valgevenesse) ei jää. Põhjus mitte selles, et see on vastuolus Valgevene kohustustega mingite rahvusvaheliste dokumentide raames, vaid põhjus on selles, et Vladimir Putin ja Aleksandr Lukašenko - nagu kõigile teada - teineteist ei armasta ja eriti ei usalda poliitilisel tasandil. Sõjaväelased saavad omavahel ilusasti hakkama, aga presidendid vaatavad üsna skeptiliselt teineteise poole. Ja Lukašenko kardab teisalt, et kui Vene sõjaväebaas, mingi üksus või Vene tehnika tuleb Valgevenesse alaliselt, siis varem või hiljem see paneb lõpu nii Valgevene iseseisvusele kui ka Lukašenko režiimile. Muidugi ta ei taha seda. Need on ühisõppused, kaks riiki koos, siis oleks mõistlik kui kaks presidenti külastaksid, vaataksid neid õppuseid koos ka. Lukašenko oli oma riigis, kutsus Putinit ka, aga Putin ei läinud, läks hoopis Luga polügoonile leningradi oblastis."
http://www.err.ee/631780/aleksejev-vene ... da-putinit
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kuidas Zapadi õppused valgevenelastel huvitava fantaasia tekitasid
Anton Aleksejev ERR-i Moskva korrespondent

Valgevene juht Aljaksandr Lukašenka meenutab sõprust Venemaaga üksnes siis, kui see on talle kasulik. Tasub märkida, et Zapadi õppuste stsenaarium ei meeldinud Lukašenkale kohe üldse. Plaani järgi oli Valgevene territooriumile tekkinud separatistlik enklaav Veišnorija, mis keeldus Minski seaduslikele võimudele allumast. Separatistid ja terroristid proovisid oma mõjuvõimu laiendada ning võtta kontrolli alla kogu Valgevene territooriumi, pannes sisuliselt toime riigipöörde. Kui Valgevene armee avaldas neile vastupanu, saabusid Veišnorijale appi kaks välisriiki, mis paiknesid Leedu ja osalt Läti territooriumil. Samuti toetas ülestõusnuid Lubenija, mille õppuste korraldajad paigutasid Kirde-Poolasse. Jutt käib väljamõeldud riikidest, mis pidid mängima „tinglikku vastast”. Kuid seda stsenaariumi saab ka teisiti kirjeldada.

Lukašenka hukkub lahingus
Kujutage ette, et Valgevenes eksisteerib just selline separatistlik enklaav (huvitav, milliste eesmärkidega?), millega Minskil ei õnnestu oma jõududega toime tulla. Valgevene võimudele saabuvad appi Venemaa väed, kes saavad separatistidest küll jagu, kuid seejuures vahetavad välja Valgevene valitsuse ja jätavad Lukašenka võimust ilma (pole välistatud ka tema kangelaslik lahingus hukkumine). Asemele tuleb Kremli jaoks mugavam juht.
Niisuguse stsenaariumi järgi on Valgevene nagu Venemaa vasall. Algul Batka seda ei mõistnud, kiitis õppuste plaani heaks ja kirjutas sellele alla. Oma vea tunnistamiseni jõudis ta hiljem, tänu internetile.
Asi on selles, et Valgevene sisepoliitika on tuntud oma steriilsuse poolest. Opositsiooni pole ametlikult olemas, sõltumatu meedia ei saa akrediteeringuid ning parlament ja kohalikud omavalitsused alluvad riigi kõrgemale juhtkonnale.
Niisugusel 100% lojaalsuse taustal tekitas Valgevene piiridesse paigutatud väljamõeldud Veišnorija teke paljudes internetikasutajates huvitava ažiotaaži. Tuli välja, et Venemaa ja Valgevene kindralid olid tahtmatult mõelnud välja „alternatiivse Valgevene” või „Valgevene 2.0”, mis osutus tõeliseks magnetiks neile, kes pole ühel või teisel põhjusel praeguse Valgevene režiimiga rahul. Veišnorija sai tohutult populaarseks, sellele tekkisid oma võrguleht ja internetiarmee, kes hakkas uut riiki veebis reklaamima.

Fiktiivne riik ärkas ellu
Väljamõeldud riik, millele ei antud võimalust päris sõjas võita, hakkas pidama lahinguid informatsioonirindel. Veišnorija välisministeerium hoiatas Twitteris ametlikult oma Valgevene kolleege, et on lubamatu korraldada provokatsioone sõltumatu vabariigi territooriumil. Nad meenutasid, et kogu oma ajaloo jooksul pole Veišnorija kaotanud veel ühtegi sõda. Väljamõeldud riigi kodulehel oli võimalik tellida endale nii Veišnorija passe kui ka riigi sümbolitega T-särke.
Vaevalt oli Valgevene juhile meeltmööda, et paljud tema alamad kuulutasid patriootlikult „Mina olen veišnorijalane” ja igatsesid sisuliselt kaotust Vene-Valgevene ühisgrupeeringule, mis pidas lahinguid Lukašenka kukutamist sooviva fiktiivse moodustisega. Juba arutavad aktivistid sotsiaalmeedias, kuidas korraldada valimisi virtuaalsesse parlamenti, mis kutsutakse kokku pärast Vene-Valgevene okupatsioonijõudude purustamist. Hääletamine toimuks internetis, sest Veišnorija on ju e-riik.
Valimisteni läheb siiski veel aega, sest kõigepealt on vaja sõda võita. Seepärast oleks veišnorijalastel vaja kasvõi umbkaudu kujutada ette vastase jõude ja vahendeid. Siin algab aga täielik kaos. Ametlikult teatatud arvude kõrval – 12 700 inimest ja 680 ühikut masinaid – andis Venemaa kaitseministeerium teada, et õppustest võtavad osa sisuliselt kõik Balti laevastiku ja Lääne sõjaväeringkonna üksused. Seega olid sõjalisse tegevusse kaasatud peaaegu kõik Venemaa läänepiiriäärsed jõud Murmanskist Doni-äärse Rostovini.

Ettevalmistus suureks sõjaks
Niisuguses kontekstis osutus võitlus terroristidega üksnes väikeseks episoodiks suures regionaalses sõjas, kus Venemaa ja Valgevene vastu astuvad NATO üksused. Kui küsisin Valgevene kaitseministeeriumi esindajalt naiivselt, kui suurte vastaste jõududega peaksid nad (õppuste raames muidugi) arvestama – vastasega võitlemiseks läksid ju käiku lennuvägi, tule täppisjuhtimissüsteemid, õhukaitse üksused, tankid ja raketid –, öeldi mulle: see on professionaalse luuraja küsimus. Teist vastust ma ei saanudki.


Valgevene lekitas reetlikke andmeid
Ametlikult nimetab Valgevene oma välispoliitikat mitmevektoriliseks ja Lukašenka solvub väga, kui teda Venemaa kliendiks nimetatakse. Selleks et võtta endalt Putini vasalli silt, toetas ta enne Zapad 2017 õppusi kaudselt lääne analüütikute väiteid, et õppused on agressiivse iseloomuga ja neis osalejate hulk ametlikult teada antust märksa suurem.
Just Valgevene ametlikest ringkondadest lekkisid materjalid vagunite kohta, mille Venemaa kaitseministeerium tellis üksuste ja masinate Valgevenesse paiskamiseks – neid oli üle 4000. Seejuures osales ametlike teadaannete järgi ainult 12 700 sõdurit, kellest pidi Valgevene territooriumil treenima üksnes 10 000 võitlejat 680 ühiku seadmetega.
Pole eriti kahtlust, et Venemaa ja Valgevene sõjajõud suutsid suurema osa ülesandeid täita. Õppused andsid võimaluse demonstreerida uusi relvi ja sõjamasinaid. Muidugi ei õnnestunud vältida ka ebameeldivaid vahejuhtumeid. Näiteks 16. septembril tulistas ründekopter Ka-52 (nn Must Hai) Leningradi oblastis asuval Luuga polügoonil kogemata maa-õhk-tüüpi raketi välja enne ettenähtud aega. Õnnetuse tõttu sai vigastada kaks inimest, kuigi Vene sõjaväelased räägivad ainult ühe auto purunenud klaasidest.
Ometi – kui sõjalises vallas suutsid õppused näidata tõepoolest Venemaa ja Valgevene sõjajõudude ühtsust ja lahinguvalmidust, ei saa poliitilises sfääris millestki sellisest rääkida. Vladimir Putin ei võtnud vastu Lukašenka kutset külastada Valgevenet ja jälgida kahe maa ühisõppusi üheskoos. Minsk omakorda lükkas viisakalt tagasi Moskva ettepaneku luua Valgevene territooriumile kas Venemaa või äärmisel juhul ühine õhuväebaas.
Sama lugu on raketikompleksiga Iskander. Lukašenka väljendas soovi neid ka enda armeele saada, aga Venemaa vastas üksnes pakkumisega paigutada Valgevene territooriumile kaks Iskanderite diviisi. Minskit see ei rahuldanud.
Seepärast ei täitunudki kartused, et pärast õppuste lõppu jäävad Valgevenesse Venemaa üksused ja kasvõi konserveeritud kujul sõjatehnika – umbes nii, nagu paiknevad praegu NATO üksused Baltimaades. Minsk on antud tingimustel nõus nägema enda territooriumil üksnes enda armeed ja enda tehnikat.
Seal, kuhu saabub Venemaa oma sõjaväebaasidega, on igasuguse suveräänsusega peale Venemaa oma peagi lõpp. Lukašenka tunneb Putinit liigagi hästi, et mitte iialgi oma „strateegilise liitlase” eripärasid unustada.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

«Возвращаются в хорошем настроении». Стало известно, какие российские войска покинули Беларусь последними
Последний эшелон российской армии с личным составом и техникой, которые принимали участие в учениях «Запад», отправился к месту дислокации «с одной из железнодорожных станций Борисова», сообщает Минобороны. Ведомство добавляет, что учения официально закончились....
......Вместе с тем, 25 сентября в Беларусь прибыл российский спецназ на специальные учения, которые продлятся до 8 октября. Количество российских военных, прибывших в Минск, не уточняется.
http://belsat.eu/ru/news/vozvrashhayuts ... oslednimi/

Климов: Кремль готовит Кадырова на замену Лукашенко
Бывший депутат и когда-то один из самых богатых бизнесменов Беларуси Андрей Климов не верит информации, что 29 декабря последние российские военнослужащие, принимавшие участие в учениях «Запад-2017», покинули территорию Беларуси.........
http://belsat.eu/ru/programs/klimov-kre ... ukashenko/
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

Минобороны России teeb VF-BLR ühisõppustest selliseid promovidiosid siis...

Десантирование и марш ССО Белоруссии и ВДВ России в ходе учения по ликвидации условной ДРГ
https://www.youtube.com/watch?v=LOjJmrCWa2c

Совместные учения ВДВ России и ССО Белоруссии на полигоне Струги Красные
https://www.youtube.com/watch?v=02VRsZI6ls4
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19502
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas ruger »

SEPKA: Ukrainlaste andmetel on Valgevenesse jäänud peale Zapadit üsna suur Vene vägede kontingent-ca. 6000 meest.
After military exercise Putin leaves 6,000 troops in Belarus

Belarus military has confirmed the presence of several thousand Russia troops in their country, Andry Huz, head of the verification department of Ukraine’s general staff says, Telegraf reports Oct. 25.

Head of Belarus general staff’s main operational department Gen. Muravijka said a joint 12,000-strong unit was formed with Russia in Belarus.

Earlier, Ukraine’s armed forces commander Gen. Viktor Muzhenko accused Russia of failing to withdraw all its troops from Belarus in the wake of Zahid-2017 military exercise.
http://zik.ua/en/news/2017/10/25/after_ ... us_1192581
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Puurija »

Valgevene poliitiku Mikalaj Statkevitši naine Marõna Adamovitš: ,,Ta vahistati Minskis. Ta oli 30. oktoobril õhtul Minskis teel koju. Võimud pole mulle vahistamise põhjust ega tema asukohta öelnud."
29. oktoobril osales Mikalaj KGB peakorteri ees Nõukogude valitsuste ohvrite mälestustseremoonial.
https://www.rferl.org/a/belarus-opposit ... 25853.html
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

Sobiks ka Zapad-2017 teema alla

Dmitry Tymchuk
8 minutit [10:31]
Относительно некоторых обстоятельств «шпионского скандала» с П.Шаройко

Друзья группы ИС в Беларуси, которые пытаются противостоять попыткам А.Лукашенко сделать страну полным сателлитом РФ и вести против Украины недружественную политику, предоставили нам информацию относительно обстоятельств задержания в Минске украинского журналиста П.Шаройко и документы, связанные с этим задержанием.

В частности, непосредственно в день задержания П.Шаройко встретился с сотрудником пропагандистского телеканала НТВ (Российская Федерация) по просьбе последнего. Он пытался передать Павлу якобы секретные документы по использованию территории Республики Беларусь для вторжения в Украину (деталь: сотрудник НТВ утверждал, что данные документы - из российского Генштаба, хотя даже беглый их анализ показывает, что они имеют отношение исключительно к белорусским Вооруженным силам). В них, помимо прочего, говорится об общем усилении военного «сотрудничества» с РФ, включая планы передислокации на территорию Беларуси в 2018 г российской ракетной бригады и батальона РЭБ ВС РФ (см. скрины).

П.Шаройко отказался взять данные документы, прекрасно понимая, что речь идет о провокации. По дороге с данной встречи домой он был задержан сотрудниками КГБ РБ. Учитывая участие в событиях сотрудника инструмента российской пропаганды, стоит полагать, что в случае с провокацией с П.Шаройко речь идет не о «самостоятельной» операции КГБ РБ, а о совместной операции белорусских и российских спецслужб.

Теперь о самих документах.

Аналитики группы «ИС» уже заканчивают изучение содержания документа, их выводы мы опубликуем позже. Но уже ясно следующее.

Если документы подлинные, то становится предельно ясным, что под прикрытием рассказов о «дружественном отношении к Украине» А.Лукашенко в реальности готовит Беларуси судьбу полного анклава России, со всеми вытекающими для Украины негативными последствиями.

Если же документы сфальсифицированы, и российские спецслужбы использовали «втемную» КГБ РБ в провокации против П.Шаройко, то А.Лукашенко должен немедленно освободить украинского журналиста и извиниться перед Украиной. А заодно наконец определиться – он является президентом суверенной державы, имеющей право на самоопределение и независимую внутреннюю и внешнюю политику, включая добрососедские отношения с Украиной, либо же является холуем Путина.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Edit:

Dmitry Tymchuk
13 minutit [11:03]
Выводы аналитиков группы ИС относительно документов, фигурирующих в деле задержания П.Шаройко
Документ, который пытались передать украинскому журналисту, является подделкой под настоящий грифованный документ, находящиеся в обращении в МО Беларуси. При этом, его форма и стиль максимально приближены к документам МО РБ.

Для придания большей «подлинности», подделка имитирует не финальной документ с подписями, исполнителями, исходящим номером, печатью учреждения, а черновой вариант, на котором отсутствуют указанные обязательные элементы для документа с грифом секретности.

Наиболее вероятно, что автор этой подделки не имеет доступа к текущим секретным документам МО РБ, но имеет специалистов, которые когда-то работали в системе МО и имели доступ к грифованному делопроизводству.

Это свидетельствует о том, что данный документ изготовили или в ФСБ РФ, или агентура ФСБ РФ в КГБ РБ с целью организации операции для ареста украинского журналиста с обвинениями в шпионаже, а в дальнейшем - дискредитации Беларуси в отношениях с ЕС и Украиной и раскрутке конфликта между Беларусью и Украиной.

Такие операции - традиционный метод работы российских спецслужб.

Относительно содержания документа, то в нем фактически отсутствуют любые закрытые данные или сведения. В основном содержатся общие фразы вроде «углубить, расширить, улучшить». В целом, документ якобы составлен по итогам учений «Запад-2017», однако не содержит никаких ссылок на результаты учений. В документе указывается на необходимость «изучить результаты и сделать выводы». На самом деле, в любой аналитической статье, опубликованных десятками и сотнями в российской, белорусской, украинской и мировой прессе по итогам учений «Запад-2017», содержалось больше «секретов», чем в этой подделке.

«Изюминкой» документа должны были стать как бы «секретные» данные о размещении на территории Беларуси ракетной бригады ВС РФ и батальона РЭБ ВС РФ - однако, об этом пишется в мировой прессе уже как минимум полгода.

Также якобы «секретные» сведения о подготовке инфраструктуры на территории Беларуси для размещения 1 ТА (танковой армии) ВС РФ - тоже «секрет Полишинеля», поскольку в рамках Региональной группировки войск (сил) ВС РФ и ВС РБ с 1999 года отрабатываются вопросы проведения стратегических операций на Западном направлении, в которых 1 эшелоном являются ВС РБ, а 2 эшелоном - часть войск Западного (ранее Московского) военного округа ВС РФ. После создания 1 танковой армии, именно это объединение является 2 эшелоном Региональной группировки войск (сил). И при проведении стратегической наступательной (контрнаступательной) операции войска 1 ТА будут использовать территорию РБ для развертывания. Вряд ли этот вопрос является секретной информацией. Более того, именно на учениях «Запад-2017» этот вопрос и был главным, поскольку это были первые учения Региональной группировки войск (сил) после создания 1 ТА.

Таким образом, документ, который пытались передать украинскому журналисту, является подделкой, которая имитирует черновик грифованного документа из обращения МО РБ. Подделка, наиболее вероятно, изготовлена ФСБ или агентурой ФСБ в КГБ РБ для проведения операции по провокации и аресту украинского журналиста с обвинениями в шпионаже, а в дальнейшем - дискредитации Беларуси в отношениях с ЕС и Украиной и раскрутке конфликта между Беларусью и Украиной. В результате, Россия достигнет своей главной цели - удержание Беларуси в зоне своего влияния.
https://www.facebook.com/dmitry.tymchuk ... 4618701856
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Valgevene - kas uus suund?

Postitus Postitas Fucs »

Teema kisub nüüd juba vägisi UKR teemaks hoopis, aga kuna sai seda asja siin ajama hakatud, siis ma panen ka selle järje nüüd ikkagi siia.

Dmitry Tymchuk
4 tundi
Это заразно: тесное общение с ФСБ РФ привело к атрофированию мозга у белорусского КГБ

Сегодня представитель КГБ РБ заявил, обвиняя задержанного в Минске украинского журналиста П.Шаройко в «шпионаже»: «С учетом опыта его работы в качестве руководителя пресс-службы Главного управления разведки Минобороны, для прикрытия ему была определена должность корреспондента Общественной национальной телерадиокомпании Украины».

В прежние времена в СССР корреспонденты советских СМИ за рубежом, действительно, повально были офицерами КГБ или ГРУ. Но даже в СССР не догадывались посылать работать под журналистским прикрытием шпионов, которые ранее публично «светились» как офицеры спецслужб.

Павел Шаройко, военный журналист по образованию, действительно, многие годы назад был руководителем пресс-службы ГУР МО Украины. Ключевое слово здесь – «пресс-служба». Т.е. он выступал на брифингах и пресс-конференциях как официальный представитель ГУР МО, давал комментарии, занимался аккредитацией журналистов, работал со СМИ. Был более чем публичен именно как официальный представитель ГУРа. Затем уволился, и пошел в «гражданскую» журналистику (для наших военных журналистов, к слову, дело обычное).

Посылать такого «засветившегося» офицера спецслужбы агентом под прикрытием, который к тому же якобы создал в Беларуси еще и собственную агентурную сеть - это был бы полный бред.

Но в КГБ РБ нам этот бред втюхивают, как правду. Что ничем не отличается от бреда про «украинских диверсантов в Крыму», которым регулярно потчует публику ФСБ РФ.

Вывод один: спецслужбы Беларуси активно подключились к российским попыткам дискредитации Украины, как «агрессивного государства», под руководством ФСБ. И, зная белорусские реалии, невозможно поверить в то, что это какая-то своя игра КГБ РБ, осуществляемая не по указке высшего руководства страны.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist