www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 07 Aug, 2020 8:00

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 117 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 26 Veebr, 2015 22:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 8:51
Postitusi: 1666
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Käisin täna vaatamas. Sellel järgnes kohtumine hr stsenaristi ja konsultandiga.
Johni küsimust seal ei esitatud, kuid edasistest plaanidest ei lugenud välja ka (eri) DVD plaani. Filmi pikkusest rääkides, ütles Kunnas, et vaja oleks umbes kümmet seeriat.
Ahjaaa - hea film!
Ja kui veidi veel targutada, siis minu arvates on see ajaloo film rohkem, kui sõja film. Mitte, et lahingustseenid kehvad oleksid. Lihtsalt nende najal jooksis üks rahva lugu ... mis sai alguse 1939. Umbes nii selgitas seda Kunnas ka.
Kui keegi kuskil näeb, soovitan filmi raamatut ka sirvida.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 0:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2005 17:39
Postitusi: 971
Minu teada tuleb filmi DVD pikem, kui kinoversioon ja lisaks muudele "laiendustele" on vist puudutatud ka "soomepoiste" teemat kui 1944. aasta üht eesti meeste saatusi iseloomustavat joont. Üles filmiti kindlasti palju rohkem, kui reaalselt kinoversiooni jõudis. Seda "kümneosalise seriaali" juttu on Kunnas maininud seoses filmi Sinimägede episoodiga, kuna tegelikult oli ju Sinimägede lahing väga suur ja filmi oli võimalik suruda vaid lühike iseloomustav lõiguke sellest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 2:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Mai, 2009 11:16
Postitusi: 397
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Hea linateos!
Testisin ka oma poisi peal, kes on kuuene, seda filmi. Test oli suht lihtne. Järgmisel päeval lasteaias õpetaja ja lapsed selgitasid omavahel poisi poolt ringi jutustatud vaatemängu. Üllatusena tuli see, et lastel on arvutimängudest relvad selgeks õpitud. Suur ekraan selgitab aga paremini olmekasutust, nendele riistadele. Minge vaatama, eriti väärib tähelepanu nkvd vennikese osatäitja puhul, õnnestunud näitlejavalik. Jube ülbe lõust, millele kohe iga mees tahaks kaigast anda.

_________________
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 27 Veebr, 2015 13:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2004 12:24
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn
Soomepoiste stseen jäi välja. Autasustamise stseen oli pea poole lühem. Väljajäämise põhjused olid erinevad - näitlejatöö nõrk või juba näidatud teema kordumine lahjemas variandis jne. Mõned neist jõuavad DVD'le.
Soovitan kõigil hankida filmi raamat, seal räägitakse filmi köögipoolest lähemalt.
http://www.apollo.ee/1944-filmiraamat.html
http://www.tv3play.ee/sisu/seitsmesed-u ... 015/570189

_________________
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 28 Veebr, 2015 21:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8215
Hea film oli ja on küll. Täna seda vaatama käies oli enne filmi veel häiriv vahepala poliitreklaam, kus Reform tümmitas Keski. Filmi vaatama tulnuid häiris see vahepala väga. Näidati oma suhtumist sellisele reklaamile välja... Ülejäänud linn oli ju tänaseks juba valimistevaba. Aga see selleks. Filmist endast ka... Kohaliku omavalitsuse poolt kingitud lahingujärgsed Aadu pildid oli küll hea nali. Film läks kiirelt ja oli sündmusterikas. Punaarmeelane vastas 1939 aastal toimunud vene vägede Eestisse sisenemisele, et miks vastu ei hakatud. Kas olime liiga suured käsutäitjad või siis liiga arad? Peale põgenike pommitamist toimunus muudatus meestes, kes põgenemise asemel läksid viimast vastupanu pidama lõunapoole. Avinurmes toimunud vennatapu suhtes oli hea, et seda meelde tuletati. Lõpupoole toimunud Sõrve sündmuste osas toimunud vene vägede täienduse juhtumil oli tõepõhi all. Selliseid ühest vormist teise minekuid oli. NKVD osatäitja suutis oma kohta väga täita. Lugu oli hea ja pani mõtlema peale filmi lõppu 39-44 toimunu peale. Eesti oli väike. See tuli filmist selgelt välja... Film võiks vabalt kandideerida kasvõi Oscarile.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 05 Mär, 2015 13:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 8914
Asukoht: Siilis
Heiki kirjutas:
Soovitan kõigil hankida filmi raamatu. Seal räägitakse kuidas võtetel midagi tehti, miks tehti ja on ka kõigi tegelaskujude "elulood".

Pilt


Nägin täna SELVERis seda raamatut ja ostsin ära.

Peale esmast läbisirvimist - väga hea. Ühinen soovitustega :wink:

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 07 Mär, 2015 21:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Apr, 2006 14:49
Postitusi: 410
Asukoht: Eesti
Yks kirjutas:
....
Kellatornis peidusolev kirikuteener on aga selle Avinurme kiriku veretöö puhul stamplugu. Kahjuks kellatorni sellel ajal enam polnud. Olid mõned sarikad ja püstpalgid. Torn oli juba päevi varem purkus lastud. Lausa pildid on olemas, päev või paar hiljem ning kahes või kolmes erineval ajal erinevate isikute poolt kirjutatud memuaarides mainitakse sama asja lahingupäeva kontekstis. Seega on vähetõenäoline, et keegi end nelja tuule poole avatud kohas peidab... Ilmselgelt Avinurme kirikusse granaate loobiti ja tuli peale pandi (jäljed on siiani olemas), kuid mis hetkel ja kuidas sündmused täpselt kulgesid on samuti tegelikult täiesti uurimata teema.

Kõik ülaltoodu ei tähenda, et Avinurme kirikus ei võinud toimuda, seda mida väidetakse või et Trankmann ei lasknud noormeest seal Savi talu juures maha. Samas on osad lugude detailid sellised, mis panevad teatavas osas jutus kahtlema. Kahtled juba mingis osas, tekivad kahtlused ka muus.


Vist paar aastat tagasi keerutas samasuguse tolmu üles corvus.Muudkui korrutas " torni ei olnud ja ei saanud olla,kirikuteener ei saanud kuskil olla,sest ei olnud kuskil olla" jne jne Lubas meile filmiarhiivist tõestuse otsida ja jäigi otsima.Eks ta oma ülesande täitis,sai kahtluseemne külvatud.
Nüüd sarnase mulaga Yks.Kes järgmine on,ehk Kakz ?

_________________
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 08 Mär, 2015 1:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1043
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Vaadatud. Hea film. Au ja kiitus tegijatele.

Käisin mõni aeg peale filmivõtteid keskpolügonil lahinglaskmistel. Need maketid olid veel tol ajal seal, küll mitte tulesektoris. Minu üksuse kõrval lasid jänkid. Nüüd seda filmi vaadates tuli kuidagi nagu kummaline tunne. Vale oleks öelda tuttav tunne, aga no samad kaevikud, samad tankimaketid ja sama rahvusvaheline koostöö jänkidega, nagu seal filmis oli hollandlastega. Tõenäoliselt on mõned meie poisid praegu ka hollandlastega õppustel sarnast külg-külje kõrval tunnet saanud tunda. Poleks mu üksusel muud KP-d, vaid MG-3, siis nagu vahet polekski.

See armumine oli ehk natuke ootamatu ja kiire, aga samas sõjas võib kõike juhtuda.
Küll aga oli lõpuks ka üks väga ebameeldiv emotsioon. Kuna läks kiireks nagu ikka, tulin autoga ja parkisin auto Solarisse keldrisse. Ja no ******** **** **** kui kõrged seal hinnad on...

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 10 Mär, 2015 23:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Dets, 2007 21:58
Postitusi: 319
Sai siis lõpuks see paljukiidetud film ära vaadatud. Ootused olid kõrgemad, pakutu oli paraku vastavalt tänapäevasele liberaalsusele ja kõigile meeldida tahtmise tulemusena üks hambutu kuid siiski kena ning vaadatav ilukirjanduslik jura. Meelelahutusena hea vaadata ja selles võtmes hästi tehtud. Ajaloolise tõe huvides aga tegemist mannetu üllitisega.
Tänapäeva tingimustes tõde kajastavaid filme vist enam teha ei õnnestu, mõtlen selliseid nagu netis vaadatavad Sinimäed ja Neljakümnes Sõda.

Lõpetuseks - meelelahutusliku mängufilmina tubli saavutus.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 11 Mär, 2015 9:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2004 12:24
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn
nuhk.Albert kirjutas:
Tänapäeva tingimustes tõde kajastavaid filme vist enam teha ei õnnestu, mõtlen selliseid nagu netis vaadatavad Sinimäed ja Neljakümnes Sõda

Kiur Aarma triloogia "Sinimäed", "Haukka Grupp" ja "September 1944" aga ka "Neljakümnes sõda" on taaslavastuselementidega dokumentaalfilmid. Neist kolme esimese tootmises olen ka ise kaasa teinud. Need ei ole kunagi kinodesse jõudnud sest on algusest peale toodetud telesse ja taolised filmid jäävadki kitsale huvigrupile netis vaatamiseks. Need filmid on juba olemas ja teha veel samasuguseid ei ole mingit vajadust. Kuigi Aarma sari pidi algselt tulema 6 osaline, lõppes projekt raha ja huvi puudusel.
"1944" on laia sihtgruppi kõnetav kunstiline film või mängufilm, kuidas soovite. Neid kahte täiesti erinevat zanrit ei ole mingit mõtet omavahel võrrelda või ootusi üles kruvida sest neil ei ole mitte midagi ühist. "1944" puhul polnud vähimatki kavatsust teha järjekordset dokumentaalfilmi. Tuletan meelde, et meil on sirgunud Y-põlvkond inimesi, kellest valdav enamus ei tea üldse mis sellel aastal toimus ja miks toimus.
Ainus Eesti sõjafilm millega üldse võrrelda saab, on "Inimesed sõdurisinelis". "Nimed marmortahvlil" on propagandafilm ja seda tunnistavad ka tootjad ise.

_________________
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 11 Mär, 2015 22:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Aug, 2005 20:51
Postitusi: 400
Asukoht: Tallinn
Kah vaadatud ja muljed head, kuigi film oli kurb. Meeldis ja kohati läks isegi meelest, et tegemist on ju Eesti oma filmiga :)
Järele mõeldes on Kunnas toime tulnud Heraklese vägiteoga - Eesti ajalugu tutvustava filmiga, kuhu on sisse surutud kasvõi vihjetena kõik olulisemad asjad Eestist Teises maailmasõjas, on seotud meeldivate peategelastega ja süzheega, mis neid kõiki ühendaks. Sealhuögas on kunstilise filmi jaoks tekitatud ka selliseid stseene, mis tundusid ebarealistlikena, kuid kunstilise kujundina olid head (langenute matmine ühte hauda, lennuväeabiliste vangistamine Saaremaal jms). Respect.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 12 Mär, 2015 11:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 8914
Asukoht: Siilis
http://pluss.postimees.ee/3118679/vaata ... lmist-1944

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 30 Mär, 2015 20:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2004 12:24
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn
Filmi näidati kolmel korral Toronto Eesti Majas http://www.eesti.ca/film-1944-tulud-lah ... ticle44662
Ürituse korraldaja muljed: Filmi näitamine läks hästi. Neljapäeval õhtul olid meil circa 100 inimest ning reedel päeval 80. Rahval väga meeldis. Osa vanematel oli asi väga tuttav, näitaks kohal oli tuntud skautmaster Egbert Rünge kes ise võitles Sinimägedes kus ta kautas enda venna. Kui küsisin kas oli tuttav tunne, ta vastus “ja kuidas!” Paljud nutsid, osad ütlesid, et film oli väga sünge aga nii meie saatus oligi. Kaks vanemad daamid lahkusid poole pealt nuttes sest mälestused olid lihtsalt liiga karmid.
Kõik kiitsid filmi! Mõned veteraanid kohal samuti kiitsid jälle. Üks eriti, härra Paul kes teenis alates Leningraadi rinnelt edasi Narva ja Sinimägede lahingutes, Tartu alt, Saksamaal ja lõppus Tsehi põrgus, Saksa Waffen SS eriüksuses ja oli pidevalt eesliinil. Ta leidis, et kõik oli väga hästi näidatud olgu, et Sinimägede kraavid olid filmis suhteliselt väga puhtad. Ta mäletas, porri ning vesi põlveni aga peale seda kiitis filmi väga! Niisuguse mehelt kiitus on suur asi.

_________________
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 02 Apr, 2015 11:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2004 12:24
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn
Film on kinolevis veel viimaseid nädalaid. Kellel on suurelt ekraanilt veel nägemata või soovib vaadata teist korda, on viimane võimalus seda teha.

_________________
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: "1944"
PostitusPostitatud: 04 Apr, 2015 19:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1642
Asukoht: Eesti Kuningriik
Martin Herem kirjutas:
Ja kui veidi veel targutada, siis minu arvates on see ajaloo film rohkem, kui sõja film. Mitte, et lahingustseenid kehvad oleksid. Lihtsalt nende najal jooksis üks rahva lugu ... mis sai alguse 1939. Umbes nii selgitas seda Kunnas ka.
Kui ikka film on 1944 aastast ja Tiefi valitsusest pole juttugi, siis mis ajaloost me siin räägime? Laiemas ajaloolises plaanis oli tegu 1944 a olulisema sündmusega. See ongi selle filmi üks mastaapsemaid vigasid. Ilma selleta jäävad otsad lahti, tulemus masendav ja mõtetu. Ega ma pole siin originaalne, sellele on teisedki tähelepanu pööranud.
Muidu 4+.

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 117 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt