Sinimäed 29. juuli 2017

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Sinimäed 29. juuli 2017

Postitus Postitas mangust »

Nagu alati juuli viimane laupäev : http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/v ... 63&t=13359
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Aixc »

Sõjaveteranid kavatsevad boikoteerida Sinimägede mälestusüritust
http://www.ohtuleht.ee/818108/sojaveter ... tusuritust
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas mangust »

Tsiteerin eelmise aasta Kultuu ja Elu 3/2016 :"Info ürituse toimumise kohta on muutunud täiesti puudulikuks, tänavu polnud mitte mingisugust reklaami ega teavitamist, nagu Sinimägede kokkutulek oleks juba täiesti põrandaalune."
Lugu tervikuna : http://kultuur.elu.ee/ke525_grenader.htm
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Haakub tiba selle teemaga siin..
Et tiirutasin täna oma maastikurattal TALLINNas Maarjamäel selle memoriaalkompleksi alal ja panin tähele, et "eesti platsikese" (kus üles loetud eesti ja saksa väeosad) ümbrus on täiesti hooldamata ja räigelt burjaani kasvanud - sealsamas kõrval aga "vene platsikese" (kus üles loetud punaarmee väeosad) ümbrus otse piinliku hoolega korda niidetud..

Tea kas mõni pealinna munnitsipaalametnik ka seda foorumit rehitseb - ega vist :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas ruger »

Ikka tuleb kohale minna ja vanu mehi nende tehtu eest austada ning küünal panna tehtud töö eest.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Iga aasta on see protseduur mulle kuidagi pinda käinud - ja täna on see asi nüüd piisavalt küps, et välja öelda: kaitseväe kaplanite püüdlikkandiline koogutamine Sinimägede kompleksi punaarmee mälestussamba ees on täpselt see mis ta paistab - elik siis mõttetult TOTTER..
Manused
20170729100509-91c7fe18-me.jpg
20170729100509-91c7fe18-me.jpg (232.39 KiB) Vaadatud 6465 korda
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas ruger »

Sai käidud ja veidi kommentaariks ka. Sai osaletud nii Sinimägedes, kui hiljem Valgas militaartemaatilisel päeval ja näidislahingut vaatamas käidud. Veterane oli veel rivis päris palju-kiitus neile kohaletulemise eest. Korralduslikult asi veidi lonkas-eks omavaheline tüli viis nii osaliselt rahad tagant, kui ka mitmed inimesed, kes enne olid seda korraldanud. Veidi lonkas ka kõnede osas, mis ei olnud kõige paremad. Eks siin oli tunda irooniat ja torkimist sellel teemal, milline on riiklik suhtumine asjasse.
2 aastat tagasi olid tunduvalt paremad. Eks üritust turvati päris tõsiselt-mitmesse aastaraamatusse ja meediakanalisse saab pildile... :lol: Head pildistamist ja filmimist. Aga mul on jumala savi, kes pildistab või filmib. Meedia ajas ikka väga palju taga erinevaid juhtumeid-pildistajaid ja filmijaid oli meeletult. Minu suhtumine asjasse on selline: mina mälestan Eesti sõdureid, kes seal langesid või ellu jäid ja nende relvavendi. Omaette pirukas õeldi alguses, et seljas olnud teatud särgiga sisse ei saa ja kõik. Keerake kas tagurpidi või ongi kõik-lähete tagasi ja otsite uue särgi selga... :evil:

Siin on tõsine riive EV PS-le, kui see veel kehtib-seltsimehed organitest..., kui te teinekord jagate turvateenistusele korraldusi . Ma saan aru, et oleks olnud Aadu pilt või mida iganes natsisaksa teemat puudutav tähistus või ka näiteks punalipp või viisnurk särgil. Aga ei-oma riigi kodanike ja seal langenud mehi austada ei tohi. :evil: :evil: :evil:
EV PS § 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.


Keerasin siis tagurpidi ja üleval keerasin õigeks tagasi, sest seal kanti selliseid särke mitmeid sorte-samuti ka müüdi sarnaseid ja kanti ka paljude poolt. Kui oleks veel midagi õeldud, et ei ole ilus, või veel midagi, kurat oleks pahempidi keeranud särgi, millel olnud pilt oleks seljataha jäänud ja sinna pandud Eesti lipu oleks pannud tagurpidi. Kandes särki, kus on peal märgitud Eesti lipu all sõdinud sõdureid, ei tohi kanda ja kõrval teisel üritusel võib visata natsitervituseks käpa püsti-täitsa harjutati Valgas osade poolt ja kellegi silm ei pilgu.

Ma saan aru valitsuse ja KAPO soovist hoida mälestusüritus poliitiliselt korrektne, kuid võrreldes Valgas samuti täna toimunud militaarpäevaga oli see mälestusüritus 4-5x vähem poliitilisem. Valgas lasid SS lippude ja vormidega mehed ja naised ja poisikesed ringi nii, et polnud mingit probleeme poliitikute ja osalejate jaoks. Samuti vene vormides ja liitlasüksuste omades-ei kõik olid sõbralikult koos ja probleeme ei olnud. Ja seal Sinimägedes, kus oled denatsifitseeritud särgis-ei ei tohi-onud idas ja läänes saavad kurjaks, et mis fašismi heroiseerimine siin käib. Nagu kuulda oli siis tänasel Valga ajaloolisel üritusel osalema pidanud liitlased said korralduse mitte osaleda, kuna ei sobivat nende riikide poliitikaga ja ei tohi rikkuda USA asepresidendi visiiti.

Ja nii oligi Valga üritusel näidata lubatud liitlasüksused saksa mundris lätlased ja eesti mehed :mrgreen:

Valga näidislahingut oli vaatama tulnud meeletu kogus rahvast. Autosid ja busse oli suur põld tais, Lisaks olid kõik teed täis autosid ja ära minnes oli mitme km ulatusel ka sissesõiduteed ja külgnevad põhiteed umbes autodest.

Järgmine aasta uuesti. Loodetavasti saavad mitmed osapooled omavahelise vaenukirve maha maetud ja ikkagi osalevad tulevikus... Ja katsuge veel seda särgitemaatikat üles võtta.

Valitsus, kes oma riigi lipu all ja värvides võidelnud mehi ei austa, on sitt valitsus, kes ei austa ei oma riiki ega oma rahvast.
Viimati muutis ruger, 30 Juul, 2017 9:29, muudetud 3 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Svejk »

mangust kirjutas:Tsiteerin eelmise aasta Kultuu ja Elu 3/2016 :"Info ürituse toimumise kohta on muutunud täiesti puudulikuks, tänavu polnud mitte mingisugust reklaami ega teavitamist, nagu Sinimägede kokkutulek oleks juba täiesti põrandaalune."
Lugu tervikuna : http://kultuur.elu.ee/ke525_grenader.htm
Eelmine aasta otsisin netist infot Sinimägede ürituse kellaaja kohta ja ehmatasin täitsa ära - mitte midagi!

Reaalselt saingi milnetist lõpuks... 8) Vaata taskust, kõrva tagant ja istumise alt kõigepealt! :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Kriku »

Kas sellest särgist kuskil pilti on...?
Suramura
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 07 Sept, 2016 7:50
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Suramura »

Borja kirjutas:Iga aasta on see protseduur mulle kuidagi pinda käinud - ja täna on see asi nüüd piisavalt küps, et välja öelda: kaitseväe kaplanite püüdlikkandiline koogutamine Sinimägede kompleksi punaarmee mälestussamba ees on täpselt see mis ta paistab - elik siis mõttetult TOTTER..
Mille üle pahandad? Sulle ei pruugi see meeldida, kuid kaplan on kaitseväelane nagu iga teine ning läheb sinna, kuhu on vaja ja kästakse. Kui tulevikus kästakse välja panna auvahtkond ja lisada aupaugud, keda siis sõimad. Ega kaplanid mälestustseremooniaid ei organiseeri.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Suramura kirjutas: Sulle ei pruugi see meeldida, kuid kaplan on kaitseväelane nagu iga teine ning läheb sinna, kuhu on vaja ja kästakse..
..seda tean ma ilmselt paremini(gi) kui sina.
Et "kästakse", on siililegi selge aga vot et "vaja", too on enam kui kahtlane :lol:
Suramura kirjutas:Kui tulevikus kästakse välja panna auvahtkond ja lisada aupaugud, keda siis sõimad..
..juhatajat :mrgreen: :mrgreen:

Ja täpsustuseks ka - ma ei ole siin kedagi "sõimanud"..
Ma ütlesin krd täpselt, et üks mõnda aastat kordunud tegevus on täpselt see mis ta tundub - elik siis püüdlikkandiline totrus..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Fucs »

Kriku kirjutas:Kas sellest särgist kuskil pilti on...?
Mina ei tea, millise särgi pärast isand ruger pöördes on, aga ma pakun, et see võis olla midagi sellist

Pilt

Üldiselt on venekeelne meedia suht vaikne sellel teema, võrreldes eelnevate aastatega.
Baltnews ja Sputnik on üllitanud uudised.
Vesti.ru on publitseerinud ka video oma TV uudisest, mis järgib ilusasti kõiki VF propa traditsioone ja kohustuslikke nüansse...
Enamus vene saite aga viitavad Sputnikule.
Enim kajastust on leidnud see, et EKV pani pärja ka Punaarmee ausambale ja seesama kaplani tegevus seal.

Samas, eks nad jõuavad veel, asi värske.

Kui see oligi meie jõustruktuuride ja poliitikute soov, mis pani neid vastavalt käituma ja teatud meetmeid tarvitusele võtma, siis esialgu tundub, et see oli suht produktiivne ja tulemuslik.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas ruger »

Mitte mina polnud pöördes vaid turvateenistusele oli antud selge käsk mitte lubada sisse saksa mundrit kujutavate särkidega inimesi. Parklasse autoga sisenedes kohe vaadati, et mida kannan. Ja anti korraldus särk ümber keerata või uus särk kuskilt leida. Veidi vaidlesin, et kust ma uue särgi nüüd saan-lähen poodi või ja siis õeldi, et keerake tagurpidi. Kui hakkasid veteranid ja vanemad inimesed selliste särkidega tulema siis neid enam tagasi ei saadetud. Eelnevatel kokkusaamistel on sama särgiga saanud vabalt sisse. Seda särgi tagurpidi kandmist ja ümberkeeramist võivad mitmed tunnistada. Üleval vaadati, et mis tagurpidi särgiga tegelane ja siis soovitati, et näed teised veel selliste särkidega, keera tagasi õiget pidi. Niisama lolli peaga ma sellist särki tagurpidi ei kanna ja lolli ma seal ka ei mängi. Austust veteranide vastu peab ka olema. Mingit natsisümboolikat seal polnud. Mul oli sarnane särk aga mitte sellise pildiga, mida seal müüdi. Erinevad tootjad ja erinevad motiivid.
Viimati muutis ruger, 30 Juul, 2017 10:12, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Kriku »

Vahet pole, kui on EL mälestusüritus, siis on väga nõme seal EL sümboolikat keelata.
Fucs kirjutas:Kui see oligi meie jõustruktuuride ja poliitikute soov, mis pani neid vastavalt käituma ja teatud meetmeid tarvitusele võtma, siis esialgu tundub, et see oli suht produktiivne ja tulemuslik.
Oletan, et eesmärk on selline, et veteranide minekuga manalateele see üritus ka hääbuks ja noored seda üle ei võtaks.

LISATUD: Ja muidugi olen ma akf Borjaga nõus, et kui juba hakata sümboolika üle diskuteerima, siis tuleks see viisnurk ka üle vaadata.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Sinimäed 29.juuli 2017

Postitus Postitas Fucs »

Oletan, et eesmärk on selline, et veteranide minekuga manalateele see üritus ka hääbuks ja noored seda üle ei võtaks.
Ilmselt küll jah.
Ja põhjuseks on IMHO just idanaabri pidevad ülivalulised reaktsioonid, ning selle ärakasutamine idanaabri propagandamasina poolt.
Eriti praeguses julgeolekuolukorras.
Samas see idanaabri propamasin toodab vajadusel üllitisi ka midaiganes muust materjalist nagunii.
Ka võib märgata teatud "valulisust" (või viisakat distantseerumist) meie liitlaste poolt.
Ja kui nt liitlased ütlevad, et heaküll, tehke tehke, aga soovitavalt tehke oma üritusi nii, et idanaaber võimalikult vähe kobiseb, siis tulevadki sellised "asjad" meil jälle päevakorda.

Algust tehti kunagi Lihulas juba.
Vahet pole, kui on EL mälestusüritus, siis on väga nõme seal EL sümboolikat keelata.
Just. Eks see ole järjekordne ülereageering...nagu tihti meil tavaks ja normiks on saamas.
ruger kirjutas:Mitte mina polnud pöördes...
Nojaa. Ma mõtlesin seda, et Sa oled pöördes tagantjärele siin milnetis selle ahistamise pärast. Ma olen ka olnud 8)
seltsimehed organitest..., kui te teinekord jagate turvateenistusele korraldusi....
:mrgreen:

Seltsimehed organitest kasutasid ma usun "pehmeid vahendeid" ka vastasvõistkonna fännide vastu.
Eks nad ole keerulises olukorras... ma ütleks, et lausa kahvlis. Kahjuks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist