huvitav nägemus sealtpoolt lompi

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Einherjer
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Sept, 2005 18:06
Kontakt:

Postitus Postitas Einherjer »

Jah, tabavalt ütlesid Wiking, toetan sinu arvamust!
PATRIOOTSUS ON EESTI UHKUS !!!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

hugo1 kirjutas:... kuid tõde on ainult üks :wink:
Jah.
Kuid ainult sinu jaoks.
Kellegi teise tõde erineb märgatavalt sinu tõest.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Rahulikumalt palun... :evil:
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

See 'roodina teenimise' jutt ei tundu olema mitte just see kõige intelligentsem :x .
Alternatiivselt arenenud noortele selgituseks - valikut reeglina polnud, sa kas läksid 2-ks/3-ks a-ks armeesse teenima v istusid vastavalt sama pika aja kas hullaris v siis vangimajas.
Mõned kavalad hiilisid küll kõrvale, aga kõigile sellist võimalust ei jagunud :roll:
Päälegi, patrioodiks võis jääda ka nõukaarmees ja teha sääl Eestile & eestlusele hääd reklaami.
Usun ja loodan, et lõviosa mu teenistuskaaslastest (peale 1. teenimisa-t :roll:), k.a ohvitserid, mõtlevad meie vabariigi nime mistahes kontekstis kuuldes - ahhaa, sääl elavad üsna vägevad mehed! :wink:
Aga, samas võib Eesti & eestluse mainele vee peale tõmmata peale ka siinsamas, palju selleks pole ju vaja... :roll:
Viimati muutis Sollmann, 30 Aug, 2006 20:43, muudetud 1 kord kokku.
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Mees võib sita sisse minna ja olla seal kas 1,2 või rohkem päevi.See ei muuda meest ennast veel sitaks...õiget meest vähemalt!
Nii,et nõukogude armees teenimist ei saa kellegi kohta hinnangu andmisel määravaks pidada.Nagu saksa armee ei teinud sinust natsi,ei teinud ka nõük-armee sinust nõukogude inimest(so.haiget kommunisti).
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Kui mõni mees avaldab oma arvamust nii:
Vaprad eestlased kaitsesid oma verega rinnet hoides nii oma naisi-lapsi-vanakesi, kui ka neid mehi, kes kellegi teiste naisi-lapsi-vanakesi ahju ajasid ja surnuks näljutasid ja neid 10 muul erineval moel maamunalt juurisid.
See oli üks osa vastusest küsimusele nr 3
Aga mis puudutab küsimust nr 4....et mis sümboolikat need mehed seal sakslaste juures siis kandsid...........vat ei tea......aga räägi, Wiking!
Ei, las ma parem arvan!
Kas tõesti ainult ja ainult ja ainult kodumaisest toorainest valmistet Eesti sümboolikat. Saapatikkudest kuni mütsinupuni! Muuhulgas soorauast Rüütliriste. Äge!
Siis ma ei saa aru, miks teid niiväga see "rodina jutt" segab. Hindame ikka kõiki ühtede standartitega. Kui eestlasi saksa sõjaväes kõlbab süüdistada 1000 surmapatus, siis Nõukogude armees teeninuid kindlasti rohkemas. Gulag töötas, repressioonid käisid jne jne. Võiks ikka veid mõelda enne kui viriseda, ehk toetasite ise hoopis suuremat mõrtsukmehhanismi, mille nimi oli NLiit.

Tõde on valus :!:
saeraam
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 26 Juun, 2005 2:35
Kontakt:

Postitus Postitas saeraam »

kui kirjutada oma arvamust ja enda arusaamisi siis peaks ytlema ikka Minu ja Mina mitte Meie..või kuidas?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Wiking kirjutas: Siis ma ei saa aru, miks teid niiväga see "rodina jutt" segab. Hindame ikka kõiki ühtede standartitega. Kui eestlasi saksa sõjaväes kõlbab süüdistada 1000 surmapatus, siis Nõukogude armees teeninuid kindlasti rohkemas. Gulag töötas, repressioonid käisid jne jne. Võiks ikka veid mõelda enne kui viriseda, ehk toetasite ise hoopis suuremat mõrtsukmehhanismi, mille nimi oli NLiit.

Tõde on valus :!:
Džiizas Kraist :!: :shock:
Et nõukaarmees teeninud toetasid mõrtsukmehhanismi.... :roll:
Sellistest sõnadest nagu sundmobilisatsioon ja kollektiivne vastutus pole noorhärra vist kuulnudki...

Minu ajalooõpetaja ütles kord 80-ndate esimesel poolel sellised kavalad sõnad:
'okupatsioonivõimu ja tema mehhanismi toetavad absoluutselt kõik kes mingilgi moel ühiskonnas aktiivsed on. Nende hulka kuuluvad ka nn vabadusvõitlejad & täiesti a-poliitilised isikud, kes poest leiba ostavad, teatrit külastavad v oma sõpradele kirju saadavad ning sellega riigi eelarvet kasvatavad.
Tahate olla tõelised patrioodid, minge metsa ja elage ainuüksi tema andidest!' :roll:
Teisisõnu võiks öelda, et mõrtsukmehhanismi toetasid samal v veelgi suuremal moel nii noorhärra Wiking kui tema vanemad, kes N.Liidu sõjamasinat aitasid kaudselt püsti hoida, samal ajal kui NA-s teeninud mitte kopikatki nõukariigi eelarvesse ei lisanud vaid ainuüksi kulutasid & tarbisid .... :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

HAHHAA - elu nali.

Kui teil "rodina" teenimine silma märjaks kisub ja hinge kinni. mida ka ootasin. Siis põhjendage mulle mil viisil saate saksa poolel sõdinuid süüdistada pea samades asjades :!: Siis pole enam mingeid dziisasse ega hädasid.
Minupoolt on see teema tõepoolest ammendanud, tundub, et mõni mees siin oskab ainult näpuga vehkida, aga vist pigistab siis silmad kinni kui peegli ette satub :!:
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Wiking kirjutas:HAHHAA - elu nali.

Kui teil "rodina" teenimine silma märjaks kisub ja hinge kinni. mida ka ootasin. Siis põhjendage mulle mil viisil saate saksa poolel sõdinuid süüdistada pea samades asjades :!: Siis pole enam mingeid dziisasse ega hädasid.
Minupoolt on see teema tõepoolest ammendanud, tundub, et mõni mees siin oskab ainult näpuga vehkida, aga vist pigistab siis silmad kinni kui peegli ette satub :!:
Ehk selgitad vähe, kellest siin õige räägid?
Või on närvid sedavõrd krussis, et ei märkagi kes mida kirjutab?
Mina näituseks pole sks poolel sõdinuid eales milleski süüdistanud ega ei kavatsegi seda teha.

Ja mida teinuks siis, huvitav-huvitav, herr Wiking omal ajal et pääseda 'roodina teenimisest' - vangi läinud, metsas redutanud, kõri endal läbi lõiganud? :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Ehk selgitad vähe, kellest siin õige räägid?

Kruti natukene ülesse poole ja vaata, kes ja mida siin rääkinud on :!:

Või on närvid sedavõrd krussis, et ei märkagi kes mida kirjutab?
Pean kahjuks kurvastama :!: Onu Wiking'il on närvid väga korras ja sopaga loopimine ei koti.
Ja mida teinuks siis, huvitav-huvitav, herr Wiking omal ajal et pääseda 'roodina teenimisest' - vangi läinud, metsas redutanud, kõri endal läbi lõiganud? :roll:
Herr Wiking oli ka nooruses mässaja ja ei häbenenud oma vaateid ka Nõukogude ajal. Rahvusliku sümboolika ja vaate omamise eest muideks ähvardatti erikoolidega jne. Lõppes aga enne see p*saaeg ja ma ei viitsi rääkida oleksitest. Kindlasti poleks ma enda kõri kallale kippunud :!: Kui surra, siis ikka nii, et saata võimalikult palju s**sta enne ette :!:
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mina näituseks pole sks poolel sõdinuid eales milleski süüdistanud ega ei kavatsegi seda teha.
On teid hr. Sollmann, keegi selles süüdistanud :?:
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Wiking kirjutas:
Mina näituseks pole sks poolel sõdinuid eales milleski süüdistanud ega ei kavatsegi seda teha.
On teid hr. Sollmann, keegi selles süüdistanud :?:
Wiking kirjutas:Kui teil "rodina" teenimine silma märjaks kisub ja hinge kinni. mida ka ootasin. Siis põhjendage mulle mil viisil saate saksa poolel sõdinuid süüdistada pea samades asjades Exclamation Siis pole enam mingeid dziisasse ega hädasid.
Minupoolt on see teema tõepoolest ammendanud, tundub, et mõni mees siin oskab ainult näpuga vehkida, aga vist pigistab siis silmad kinni kui peegli ette satub Exclamation'
Minu arust oli see nagu mulle vastuseks kirjutatud :roll:.

Selline mässamine, lp Wiking, oli kahtlemata väga efektne nõukaaja lõpuosas.
1986-ndal, kui mind värvati, lõpenuks see aga konkreetselt vangimaja v hullariga :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

1986-ndal, kui mind värvati, lõpenuks see aga konkreetselt vangimaja v hullariga :roll:
Just nii, hr Sollmann, aga ülimate aadete eest on ennegi vanglates istutud ja ju istutakse ka edaspidi.
Ühiskonna probleem ongi selleks, et autoriteetideks üritatakse teha just neid sabarakke ja kõige müüdavamaid. Ja nad ise võtavad suuresti oma ülistamise protsessidest osa :?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Wiking kirjutas: Just nii, hr Sollmann, aga ülimate aadete eest on ennegi vanglates istutud ja ju istutakse ka edaspidi.
Ja-jah, tõepoolest.
Minu suguvõsas on tänu nõuka-repressiionidele istutud kokku pea terve sajandi. Isa, ema, onu, lell & mitmed kaugemalt sugulased istusid pääle 2.MS pikki aastaid kinni.
Tänu ülipikale vangistusajale ja mitte kõige kergematele oludele tuli mu isa tagasi poolinvaliidina ja hoolimata kuldsetest kätest, džeims-bondilikust välimusest ja viisakast käitumisest ei tahetud teda esiti kuhugile tööle võtta.
Ja kui lõpuks võetigi, nöögiti algusaegadel palgaga ja preemiatega nii et vähe polnud.
Ja kui mina lõpuks siila ilma sündisin, olid mu isa-ema mõlemad juba üle 40-e ning siinses maises elus üksjagu vatti saanud.
Ja kui tuli kord minule kutse nõukaarmeese minna, polnud vähimatki valikut - vangi v hullarisee minek oleks mu vanemaile tähendanud tuusikut morgi.... :(
Vaat sihuksed lood, lp Wiking, elu ei ole nii must-valge nagu sa isegi ennist kirjutasid :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist