Vabadussõja Võidusammas.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

wudu kirjutas:
gnadenlose kirjutas:Eks tegelikult saab igale asjale läheneda maitseküsimuse aspektist. Ja kui sinu maitse järgi on halb, kui meie ristikujulist Vabadussõja ausammast võidusambaks kutsutakse, siis fine,
Kas ma olen kuskil öelnud, et minule ei meeldi Vabadusrist Vabadussõja Võidusambana??? Enda arust olen ma mittu korda seda öelnud, et väga hästi sobib. Ja antud kontekstis töötab Vabadusrist vägagi hästi ja on minu arust ainu õige valik.

Kogu minu jutt keerleb selle ümber, et kui tegu on Vabadussõja Võidusambaga siis nii seda sammast ongi vaja kutsuda. Ta ei ole Vabadusesammas.

Ja siis põhjendan miks Vabadusrist muutub minu jaoks harilikuks ristiks kui seda sammast hakkatakse kutsuma rahva seas Vabadusesammbaks.
Jah, minu möödalask, palun andestust :oops: Mul lähevad endal juba terminid "võit" ja "vabadus" segamini.
Ega ma muud vist öelda ei tahagi, et asi on ikka ainult maitses. Sulle ei meeldi rist (olgugi, et mitte mitte mingi suvaline, vaid konkreetselt Vabadusrist) vabaduse sümbolina ja reastub selles kontekstis kenasti viisnurga ja teiset roppuste kõrvale. Maitse asi asi on ka see, et nähtavasti paljude samba toetajate meelest see rist ei muuda oma konteksti pelgalt selle rahvapärase nimetuse tõttu. Aga mis oleks siin lahendus? Eks me peame õppima elama kuidagiviisi ka asjadega, mis meie meelest jäledad.

Mis aga puutub sellesse, kas see 120 milli leiab Vabadussõja ausamba näol parimat rakendust või mitte, siis minu tagasihoidliku arvamuse järgi siiski leiab. Ja leiaks siis, kui tehtaks midagi veel kallimat. Eks videoekraane püstitada ja tanke osta jõuab edaspidigi, ega selle samba püstitamisega ajalugu otsa saa ja pappi peaks ka maamunal veidi enam ringlema, kui see tühine 120 milli. Ma ei hakka loetlemagi, mida ma ise sellise summa eest korda saata võiksin 8)

Ja teeb meele mustaks, et isegi sellisel hetkel ei suuda me oma egosid ja isikliike ambitsioone taltsutada. Arusaadav, kui samba vastased igasugu joigu välja ajavad, aga et ka siinses keskkonnas -kus senise mulje põhjal seda sammast üldiselt toetatakse- samuti hakatakse Vabadussõjast kui pelgalt episoodist rääkima; kui ka siin omavahel lihtsalt maitseküsimuste pärast kogu üritust naeruvääristame, siis on sellest kahju. Palju rohkem kahju, kui nii mõnestki toredast inimesest, kes andsid hääle samba vastu. Minule isiklikult on see sammas just sellisel kujul muutunud juba põhimõtteliseks asjaks. ja ma plaksutaksin omal peopesad veriseks, kui praegune valitsus selle samba kasvõi väevõimuga ja öö varjus üles seaks.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Valisin sihilikult agressiivse tooni, et ....

Postitus Postitas Qtec »

Lubasin, et ei piiksu ühtegi halba sõna samba kohta, kui selle siin foorumis olevad tulised pooldajad tulevad ja aitavad ära teha projekti eestile kasvõi ühe korraliku Leopard 2A6 (ok kasvõi 2A4) tanki ostuks.

Kuna ei ole isiklikult täheldanud suurt abivägede tormi, siis leian, et igati õigustatud on ka minu noka lahti tegemine.

Nii, et shallallalaaa minge metsa sambaga!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Valisin sihilikult agressiivse tooni, et ....

Postitus Postitas gnadenlose »

Qtec kirjutas:Lubasin, et ei piiksu ühtegi halba sõna samba kohta, kui selle siin foorumis olevad tulised pooldajad tulevad ja aitavad ära teha projekti eestile kasvõi ühe korraliku Leopard 2A6 (ok kasvõi 2A4) tanki ostuks.

Kuna ei ole isiklikult täheldanud suurt abivägede tormi, siis leian, et igati õigustatud on ka minu noka lahti tegemine.

Nii, et shallallalaaa minge metsa sambaga!
Kuule, kuhu sulle raha kanda? Miskit initsaiatiivi ootaks sinu poolt, mitte sellist umbmäärast juttu, et "ostame tanki".
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Kuule, raha oskan ka mina üle kanda. See ei ole väga keeruline protsess iseenesest. Parem lööme kampa ja hakkame koos vedama kogu kampaaniat ehk loome MTÜ, mõtleme välja täpsed tegevused jne jne
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Qtec kirjutas:Kuule, raha oskan ka mina üle kanda. See ei ole väga keeruline protsess iseenesest. Parem lööme kampa ja hakkame koos vedama kogu kampaaniat ehk loome MTÜ, mõtleme välja täpsed tegevused jne jne
Asjaga päri, kuid tuleks võtta samm korraga. Tuleb üks asi ära teha ja siis edasi (kampaaniaid on liiga palju!) Nädala lõpus peaks vaba aega olema ja siis võib asja arutada, homsest reedeni saab ühendust telefonitsi - 5092935
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
KindralMAJOR
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Veebr, 2008 9:24
Kontakt:

Postitus Postitas KindralMAJOR »

Aleks kirjutas:
Qtec kirjutas:Kuule, raha oskan ka mina üle kanda. See ei ole väga keeruline protsess iseenesest. Parem lööme kampa ja hakkame koos vedama kogu kampaaniat ehk loome MTÜ, mõtleme välja täpsed tegevused jne jne
Asjaga päri, kuid tuleks võtta samm korraga. Tuleb üks asi ära teha ja siis edasi (kampaaniaid on liiga palju!) Nädala lõpus peaks vaba aega olema ja siis võib asja arutada, homsest reedeni saab ühendust telefonitsi - 5092935
Ainult homsest reedeni?
KindralMAJOR
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Veebr, 2008 9:24
Kontakt:

Postitus Postitas KindralMAJOR »

Need arutelud siin peaks suunama näiteks kaitseministeeriumisse. Saaks nii mõnigi asi lahendatud ja ei mingit vastasust aksepteeritaks enam :wink:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2196
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ma parem saadan siin kõik sambavaenuliku kaadri eiteakuhu!

Kohe kui miskit suurt asja tegema hakatakse, on kohe pinisejaid, et selle raha eest võiks eiteamida osta. Nagu siis, kui lasti rahval pajatada, mis nad arvavad Šmigunist, tema kuldmedalitest ja auhinnarahadest. Enamik kiitis ja patsutas õlale, aga ikka leidus vanaeit, kes kigisema hakkas, et pole talle seda miljonit vaja, sama raha eest saaks mitmele spordikoolile suuski osta jne. Mina leian, et korralik nipsasjake meie riigile selle samba näol kulub ära küll ja see on lausa häbiasi, et seda talle seni välja pole tehtud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Pilt
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

No peris niimoodu ta vist ikka välja ei näe...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jaanus2 kirjutas:No peris niimoodu ta vist ikka välja ei näe...
Loomulikult mitte. Seltsimees on küll vaeva näinud, aga nii raske pildi joonistamiseks pole photoshopiga esmatutvumisel, kindlasti, õnne. E ja käsi mõõgaga on samuti valeletpidi, aga see, vist, pigem asjatundmatusest.

Kavand siin:
Pilt
Ja artikkel siin:
http://www.ekspress.ee/2008/03/27/arvam ... -ettepanek
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Samblajutt

Postitus Postitas Qtec »

Aaviksool vabaduse sammas, edgarpoisil Kalevipoeg meres - kahepeale kisuvad projektid paisuma juba 200 miljoni peale. Mõndadel vendadel ikka tõsine rahahäda käes, mida ühe sambaga vist ei suudeta ära kustutada.

Nüüd, enne kui hakkate mulle põrmustavat vastukommentaari kirjutama, proovige taltsutada natuke aega oma sõrmi ja mõelda, mida vajaliku või lausa hädavajalikku saaks 200 miljoni krooni eest Eesti kaitsevõime parendamiseks. Kaitsevõime on minu arust oluliselt parem vabaduse investeering kui mis iganes sammas. PS! Miks Rootslastel pole vabaduse sammast ega ka Soomlastel mitte? Miks meil peab olema? Sest Lätlastel on ja USA'al samuti?
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Paistab, et küsimus on ikkagi põhimõttes. Selle sambakavandi suhtes on teatavasti algusest peale suure osa meie haritud kunstirahva vastuseis. Võrreldav Tauno Kangro "Kalevipojaga" (mis aga tuleb merre, nii et sellest on kergem mööda vaadata :lol: ).

"Sambavaenulik kaader" ei ole samba kui sellise vastu, vaid "sellise samba" vastu.

Nii et see sammas tuleb ikkagi rohkem neile, kellele see meeldib, ja ülejäänud jäävad temast pilku eemale pöörama. Ja ootama "oma" sammast... :?

Niisiis peaks lähtuma eeskätt võimalustest: annetasite miljoni või paar, siis ka ehitage selle raha eest. Ärge tulge raha küsima ülejäänutelt (ehk siis teiste sõnadega riigikassast.

Aga see on muidugi järjekordne utoopia -- sest mida kallim objekt, seda kasulikum asja "arendajaile" ja seda tugevam lobby. Sedalaadi mõttetuste jaoks "leitakse" nii raha kui kõik muu. Ning "vastalised" tehakse pihuks ja põrmuks.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Tuletagem meelde, et ust sarnaste nn. arutelude tulemusena ei saanud ka 30-ndatel sambast asja. Just sarnaste kemplemiste tulemusena jäi Eesti 90-ndate lõpus ilma maailmatasemel ringrajast. Jne., jne. - loetelu saaks kangesti pikk olema.
Ka üldse kunagi on võimalik midagi sellist, millega KÕIK 100% nõus oleksid? Kindlasti mitte.
Aga sammas peab saama!!! Üheks põhjuseks oleks kas või meie inimeste viimaste aastate jooksul üha progresseeruvas tempos kaduma kippuv identiteeditunne. Vaja on midagi ühendavat. Küsimus polegi tegelikult selle teostuses, vaid olemasolus.
Ja kuivõrd eestlased seda ühendavat sümbolit ning ühtset identiteeti vajavad, seda võisite kogeda kas või "Nimed marmortahvlil" näitel. Film ise aga oli muidugi nii teostuselt, kui sisult mannetu ja hale (vähemalt neile, kes eelnevalt samanimelist raamatut lugenud olid). Inimesed lootsid alateadlikult seda vaatama minnes saada tuge oma kadumakippuvale eestlase identiteedile. Pidid küll suures osas pettuma, kuid siiski ... Midagi see tohutu vaatajaskond siiski näitas.

Ja veel. On asju millele ei saa vaadata puhtalt pragmaatilise mätta otsast. On asju ja väärtusi, milliseid ei saa mõõta vaid rahalistest kriteeriumidest lähtudes. Pigem võiks öelda, et selline, pragmaatiline, suhtumine riiklikul tasemel KÕIGESSE riigile ja rahvale olulisse, ongi meid meie praegusesse seisu toonud. Ja rahul me sellega ju ei ole.
Seega - pole tarvis rääkida, et mida siis kas või riigikaitseks selle 200 miljoni või muu summa eest hoopis saaks. On ju piisavalt delfikommentaare loetud, kus igasugust riigikaitsele kulutatud senti suisa kuritegelikuks loetakse. Jne., jne.

P.S.
Soovitan soojalt ühte kena ja igihaljaid probleeme käsitlevat raamatut. "Moraal ja sõda", mis, kui arvestamata jätta pisut arhailine kirjastiil, on nagu rusikas silmaauku, klappiv meie tänasesse päeva. :roll:

NB! Lisaksin veel, et hoida ära eksiarusaamu - tegu on Vabadussõja võidu mälestusmärgiga, mitte aga mingi abstraktse vabadusele pühendatud sambaga. Just Vabadussõja võit on see asja põhiidee, ja just seepärast see selline ongi nagu me projektis näeme.
Viimati muutis hillart, 30 Mär, 2008 11:00, muudetud 1 kord kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Re: Samblajutt

Postitus Postitas starkatter »

Qtec kirjutas:Aaviksool vabaduse sammas, edgarpoisil Kalevipoeg meres - kahepeale kisuvad projektid paisuma juba 200 miljoni peale. Mõndadel vendadel ikka tõsine rahahäda käes, mida ühe sambaga vist ei suudeta ära kustutada.

Nüüd, enne kui hakkate mulle põrmustavat vastukommentaari kirjutama, proovige taltsutada natuke aega oma sõrmi ja mõelda, mida vajaliku või lausa hädavajalikku saaks 200 miljoni krooni eest Eesti kaitsevõime parendamiseks. Kaitsevõime on minu arust oluliselt parem vabaduse investeering kui mis iganes sammas. PS! Miks Rootslastel pole vabaduse sammast ega ka Soomlastel mitte? Miks meil peab olema? Sest Lätlastel on ja USA'al samuti?
Rahvale on see sammas kui tsement,mis meid tulevikus paremini koos hoiab kui 200 milli.Riik vôib ka 500 miljonit kaitsesse uputada,aga kui ei panustata patriootlikku kasvatusse,siis ei ole sul lihtsalt kedagi kes seda 500 miljoni eest hangitud atribuutikat kasutaks.Kalevipoeg jääb mulle isiklikult küll täiesti arusaamatuks,milleks seda vaja on,ei tea.
Mis rootslastesse puutub,siis seal häbenetakse isegi oma rahvuspäeva,rääkimata siis vabadusesambast.Kuid patriootidel on ikkagi koht kus käia ja kommunistidel koht kus rôvetsemas käia,nimelt Karl XII kuju Kungsträdgårdenis.
"Ja kui kôik teisedki valed,mida partei oli kinnitanud,heaks kiideti-kui kôik lood olid ühesugused-pidi vale minema ajalukku ja muutuma tôeks."
George Orwell,1984
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist