Vabadussõja Võidusammas.

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Silmsirkel
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr, 2009 15:45
Kontakt:

Postitus Postitas Silmsirkel »

Ma ei saa ikka aru, milleks selline suur jurakas... Rikub ju Vabaduse väljaku ära. Kas enam pronkskujud ja kivisambad ei kõlba? Neilt tuleks tõesti ainult linnusi*ta ja lund vahest pealt ära ajada. Oleks ju väga austav, nii võidelnute suhtes kui nende suhtes, kes peale vabadussõda sambaid ehitasid.

See on minu arvamus.
They hate us. They want us to hate them. And when we do, they say we're fascist because we hate them.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Ega mulle endalegi klaasrist just väga meeldi, vana kooli mehena pean õigeks sambamaterjaliks ainult pronksi ja marmorit (ja seda viimast ainult Carrarast :-) Aga vaadake, millest on tehtud meie Vabadusõjas langenute mälestussambad - vastavalt võimalustele dolomiidist ja paest ja betoonist jne, kas ma peaksin siis neid kõiki nähes nutma hakkama?
Ja oli retooriline küsimus, mida peaks siis need tegema, kellele sammas ei meeldi, kas vaikselt valitsejate omavoli taluma vms? Sellistele küsijatele tuletan meelde, miks sambavihkajatele see ei meeldinud. Asi polnud esteetikas, vaid Vabadusrist kuulutati preisi ristiks, raudristiks, fashistlikuks ristiks ja mida kõik veel. Ja sellistele arvajatele on mul ainult üks vastus - "Mault halten und weitere dienen!" Kui ei meeldi, siis käige k.radile!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Asi kisub justkui teemaks '1 räägib aiast, teine aiaaugust'.
Mil. netis ei ole minuarvtes keegi veel vabadusristi fašistlikuks vms kuulutanud.
Jutt käib pühamast pühama sündmuse väärikast v ebaväärikast jäädvustamisest EV esindusväljakul.

Minule ideekavand meeldis, väga kohe.
'Jääklaasist' VR sümboliseeris justkui raskelt kättevõidetud habrast vabadust karges põhjamaises kliimas.
Teostus aga, (materjal & proportsioonid) ei ole pehmelt öeldes selline, mille üle võiks eriliselt uhkust tunda
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Sihuke pikk ja populistlik-poliitiline jura ja jama selle samba ümber on minu meelest üks paras pühaduserüvetamine. Sellepärast, kahjuks, kuulubki see teema juba pigem naljarubriiki. Ja terve Eesti riik varsti samamoodi. Teiselt poolt maakera vaadatuna need asjad lihtsalt nii paistavad. Loodetavasti pole mul õigus...
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Drax »

Mulle jälle siitsamast koduarvuti tagant vaadatuna tundub kummaline, et hetkel on väga moes postituste lõpetamine lausega stiilis:

- kas sellist Eesti riiki me tahtsimegi?
- aga vähemalt on hea paraadmundriga ballil käia
- minu jaoks on see Eesti / kaitsevägi naljanumber
- aga no eks me siis vehime lipuga kui vaenlane tuleb
- aga meie kergjalavägi on ju võitmatu, anname gustidest tuld
- vähemasti on meil miinijahtijad

Umbes nagu "aamen" kirikus.
Kisub minu arvates veits liiga halaks ära ühe militaarfoorumi kohta.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Noh, minu arvates võiks selle teema Sollmann -i postitusega kinni panna.

"Minule ideekavand meeldis, väga kohe.
'Jääklaasist' VR sümboliseeris justkui raskelt kättevõidetud habrast vabadust karges põhjamaises kliimas.
Teostus aga, (materjal & proportsioonid) ei ole pehmelt öeldes selline, mille üle võiks eriliselt uhkust tunda"
Nii ta ju ongi.
paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas paul »

http://www.postimees.ee/?g=580&redir=#23529

Maul halten und weiter dienen tõesti.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Esiteks tuleb aru saada, et tegu on tõesti ainulaadse objektiga, mille puhul tehniline lahendus tuli sisuliselt nullist välja töötada analoogide puudumise tõttu. Oleks insenertehniline ime, kui kõik toimiks viperusteta. Iseasi on võimalik odavate materjalide kasutamine ja muidu soss-seplus - peale probleemide ilmnemist oleks pidanud asjast ikkagi jagu saama.
Teiseks - kuidas oleks võinud tellija ehk Kaitseministeerium prognoosida, et hanke võitja osutub soss-sepaks või ülejalategijaks? Kas selle põhjal, et hanke võitis vähempakkuja? Iseenesest on muidugi mitmel pool tavaks, et kõige odavamad ja kõige kallimad pakkumised jäetakse välja (kui on alust arvata, et odavpakkuja ei suuda tellimust sellise hinnaga kvaliteetselt täita), aga sellise objekti puhul, kus ei ole isegi täpselt teada, mis materjalist ehitatav asi tuleb (tšehhid hakkasid katsetama ju alles peale hanke võitu), kusjuures hanke maht on kümnetes miljonites, siis oleks tahtnud näha seda meest, kes oleks julgenud väita, et tsehhid just sellise rahaga kvaliteetset tööd EI TEE (ja kas rohkem raha oleks aidanud - see ei ole ju sugugi kindel).
Kui tellid töömehe endale koju plaate paigaldama ja töömees plaadid viltu paigaldab - kas peaksid siis häbi tundma? OK, võib ju öelda, et saab tausta uurida, aga nagu öeldud, siis võidusamba puhul on tegu ainulaadse objektiga, millele on võrdlust raske leida.
Siit tuleks lahutada samba esteetilise külje küsimus - kui ei meeldi, siis ei meeldi, aga sambaehitaja soss-sepluse pärast Eesti riiki naljaks pidada on küll mage.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Radist86
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 14 Jaan, 2009 1:16
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Radist86 »

Ma tahaks lausa luubiga uurida, mida need tšehhid seal kokku keerasid. Ammusest ajast on olemas kõikvõimalikud kaitselakid ja tehnoloogiad, et kasvõi merepõhjas see sammas helendama panna. Iga mats võib tänapäeval neid lakke mitmest poest osta. Tööstus saab endale lubada veel eriti vinget kraami. Küllap ei osanud nad meie tatise kliimaga arvestada ja püüdsid võimalikult odavalt asja kaelast ära saada. Nüüd on tulemus käes ja ilkumist ning parastamist tükiks ajaks.
Eelpool mainitud kodumaine firma pole mitte vilets tegija sel alal, aga mis teha, kui asjaolud ei lasknud neil toimetada.
Aga see on kõik tagantjärele tarkus ja vanasõna ütleb: "Oleks oleks kaljult alla kukkunud, kui Poleks poleks pe..est kinni võtnud".
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

See oli klaasifirma ja selles osas ka pädev (väikest praaki ikka juhtub). Valgustuse tellisid allhankijalt ja sellega võib kergesti mööda panna, kui ala on endale täiesti võõras. Võibolla LED-indus ongi Eestis kõrgemal järjel kui seal, kes teab.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Ah, mis te ikka pikalt jahute. Ega asi sest paremaks muutu.
Ühe sõnaga - nihu on see asi meil läinud. Aga mis seal ikka. Mis si...sti, see uuesti.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Postitus Postitas mart69x »

Shiim kirjutas: Siit tuleks lahutada samba esteetilise külje küsimus - kui ei meeldi, siis ei meeldi, aga sambaehitaja soss-sepluse pärast Eesti riiki naljaks pidada on küll mage.
Ok seda nüüd küll, aga seda riiki saab kõige muu pärast küll üheks naljakaimaks riigiks pidada.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

mart69x kirjutas:Ok seda nüüd küll, aga seda riiki saab kõige muu pärast küll üheks naljakaimaks riigiks pidada.
OK ega nali pole üldse halb asi, hoopis vastupidi, ikka hoopis parem asi, kui hambaid kiristada ja vihas keeda. Sellistele, kes MINU riiki naljaks peavad, tahaks vastu hambaid virutada. Aga see on jällegi see viha, üldse mitte hea asi ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

mutionu kirjutas:Noh, minu arvates võiks selle teema Sollmann -i postitusega kinni panna.

"Minule ideekavand meeldis, väga kohe.
'Jääklaasist' VR sümboliseeris justkui raskelt kättevõidetud habrast vabadust karges põhjamaises kliimas.
Teostus aga, (materjal & proportsioonid) ei ole pehmelt öeldes selline, mille üle võiks eriliselt uhkust tunda"
Nii ta ju ongi.
Hea, et mutionu ei ole mode. Siin see on, üks ja lõplik tõde :-( Ärge mölisega, mutionu arvab, et Vabadusrist on jama. Nii on ja nii peab jääma. Kiskuge maha! Ja veel - kogu see Eesti Vabariik on üks naljanumber. No ma ei tea, minu jaoks on see enda ja oma, umbes nagu perekond. Kui naine või laps ei tee, mida sina ainuõigeks pead, lööd ta siis maha või?
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
marukoer
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 16 Dets, 2006 17:36
Asukoht: kesk-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas marukoer »

Sammas...Äpardus...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist