Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
chiwauwa
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Jaan, 2009 18:16
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas chiwauwa »

Sukelduja kirjutas:
chiwauwa kirjutas:
Faust kirjutas:Veel seda, et maarinde positsioonide edasinihutamise raames rajati Vääna-Posti positsioonile tugevduseks lisaks veel lähedusse Alliku positsioon. Ette nähtud oli 3 roodublindaaži, kui valmis sai neist ainult üks (see ka vett täis valgunud eest) ülejäänud 2 kuhul valmis ainult blindaaži süvend (praeguseks vett täis) Huvitavaks teeb selle positsiooni see, et selle ette rajati kaitseks lai ja sügav tõkestuskraav. Säilinud ka eesliin jaovarjenditega.
teab keegi selle alliku ( vett täis ) roodublindaazi kohta miskit rääkida. olen igasuguseid külajutte kuulnud tahaks , konkreetseid fakte teada?
Mis külajutud olid???
oih ... pole siia päris ammu sattunud aga parem hilja kui mitte kunagi :

külajutte aga on igasuguseid väidetavalt lasti vett täis ja seda nii et mehed ja varustus sees , sissepääsu juures peaks olema väidetavalt , peale esimest ust siis vähemalt 2 lõksu + siis veel teine uks mineeritud , siiski peaks seal olema veel ka paar tunnelit millest üks on rööbastega ja ühendatud siis vääna mingisuguse käiguga

ei mäletagi enam täpselt , peaks minema külameestega juttu puhuma uuesti :D
vax
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 14 Juun, 2005 14:24
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas vax »

Nojah, fantaseerida pole ju keelatud.
Rööpad võivad isegi tõsi olla, nimelt veeti käikude ehitamisel kivimaterjal välja vagonettide abil. Liipreid olen ise näinud ning Laagri tunnelis oli ka üks vagonetijäänus.
Mineerimine on fantaasia, seal pole kuhugi miini asetadagi, paest välja tahutud seinad-laed-põrandad.
Vett täis need käigud lasti selleks, et need vaenlase kätte ei langeks. Selleks lõhati vee drenaažitunnel. Sama ka Vääna-Postis, kus tõenäoliselt leidsin isegi kunagise vee äravoolu oja, mis küll tänapäeval kulgeb totaalses padrikus.
[url=https://mapsengine.google.com/map/edit? ... j2L2q5JtVA]Peeter Suure Merekindluse interaktiivne kaart[/url]
FanatiC
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Sept, 2014 9:56
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas FanatiC »

tere teie lisatud lingid ei ava fotosid ,äkki saaks siis kuidagi infot juurde ja kui kamp koos võiks kolada küll tunnelites ja majades
suurtykk
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Juul, 2018 15:34
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas suurtykk »

Mis seis selle Humalaga on? Kinniseks alaks kuulutatud? Tean, et seal tegutseb Kaitseliit + on seal lasketiir, teedel tõkkepuud. Tahaks ülehomme seal rahumeelselt veidi uudistada.
KALJUKITS
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Juun, 2019 16:55
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas KALJUKITS »

Tervitused foorumi liikmetele!

Humala komandopunktiga olin igapäevaselt seotud aastatel 1981-1983. Peale TPI lõpetamist suunati Keila-Joa seniitraketiväe brigaadi komandopunkti ohvitserina kaheks aastaks tööle.
Seega käesolev teema pakub mulle huvi. Olen mõne aasta eest sealt kandist juhuslikult mööda sõites ka püüdnud tuttavatesse ruumidesse pääseda, kuid korralikku lampi pole kaasas olnud.
Siin postitatud paljud lingid on muutunud, kuid mõned fotod, mis tundusid nagu tuttavad, ma ka leidsin. Kunagi, kui viitsimist ja aega saan, plaanin sinna veel sammud seada, et pildistada. Siis jagaks ka siin oma mälestusi.
Militaarseiklus1
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Mär, 2017 22:55
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas Militaarseiklus1 »

Kaljukits, kui lähed anna teada tuleks ka seltsi. Olen ise seal noortele laagreid ja ekskursioone teinud, mõned hooned ja toad vajaksid täpsustamist.
Elan ise Sakus ja vajadusel saaks koos sinuga korraldada ühe huvitava ekskursiooni foorumi rahvale koos supiga :).
Terv. Marek
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Eks andke teada, kui lähete. Ehk saab ka sõber Virko kampa kutsuda, kes seal kah kaheksakümnendatel aega teenis.
KALJUKITS
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Juun, 2019 16:55
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas KALJUKITS »

Militaarseiklus1 kirjutas:Kaljukits, kui lähed anna teada tuleks ka seltsi. Olen ise seal noortele laagreid ja ekskursioone teinud, mõned hooned ja toad vajaksid täpsustamist.
Elan ise Sakus ja vajadusel saaks koos sinuga korraldada ühe huvitava ekskursiooni foorumi rahvale koos supiga :).
Terv. Marek
Mulle oleks sobiv aeg juuli teine pool. Pisikeseks probleemiks on mul aga nelja rattalise puudumine. Seega ehk saaksime sel teemal koopereeruda. Ise ma elan Keilas. Foorumit ilmselt igapäevaselt ei külasta, lihtsam on esmalt suhelda e-kirja teel, et siis juba telefonikontakte jagada.

Lugupidamisega,
Tõnis
tonislall@hot.ee
URM37
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Aug, 2019 16:59
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas URM37 »

Sai eile seal ühes tunnelis uurimas käidud, järgmistele minejatele soe soovitus, et kummik võiks vähemalt põlveni olla, muidu on suur oht, et kuiva jalaga sealt välja ei tule. :)

Pilt
Pilt
ademox
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 24 Aug, 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas ademox »

Minu skeemi uuendatud link:

https://1drv.ms/u/s!AvSPDPHOYW7Jj947ykVM21vQkQiLkg

Kaart pole enam päris adekvaatne. Rv1 ja Rv2 vaheline osa on juba ammu läbitav.
muska71
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 20 Aug, 2018 18:46
Kontakt:

Re: Peeter Suure katakombid Humala radaribaasi all?

Postitus Postitas muska71 »

Jah on läbitav,AGA sissepääsud suletud ja videovalve all ja käikudesse saab ainult ekskursiooniga mida korraldab visit harku ja maksab 20 rutsi nägu,saab tellida ka privaatmatka.Territoorjum kaitseliidu valduses ja viimane info väidab,et 1 surfiauk olla lahti kaevatud,toru läbi pandud ja uuesti kinni ehk surfiauk suletud ja tuul ei tõmba ja nahkhiirtel parem elada.Surfiaukudel kah ajad ümber ja suve perjoodil värav lahti,talvel ilmselt kinni ja videovalve.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist