"Punane prügi" ikka Eestimaal

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Ükskõik mis teema avad tahab keegi kindlasti midagi maha lõhkuda, välja kaevata jne. Ma saan aru,et sammaste vedamine on pensionieelik Jüri Liimi hobi. Aga miks noored mehed neid kive tahavad kangutada? Aru ma ei saa.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

Just. Ajad muutuvad ja samuti inimesed. Hauatähised on hauatähised ja neid puutuda ei tohiks. Igasugu muud ausambad näitavad aga nii turistidele kui ka hilisemas Eestis sündinuile milliseid aegu on Eesti pidanud üle elama ja mis siin maal aegade jooksul toimunud on. See ju meie endi ajalugu mida ei muuda. Ausammastega võitlemine jäägu teise kultuuri ja ajajärku. Praegu näeb igaüks oma silmaga, kes kõik siin eestimaal ennast peremeesteks, vabastajateks jms pidanud on. Aga vanade ausammaste juurde võiks küll paigutada ka infotahvli, kus kirjas, mis ajast pärit monument on ja kelle poolt ning kelle auks püstitatud. Ma arvan, et saja või kahesaja aasta pärast (kui need monumendid ikka on siis veel püsti) on päris huvitav selliseid asju distantsilt vaadata.
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Just, see on hea mõte. Infotahvlid nende monumentide, hauatähiste ja muude asjade juurde nagu muuseumi eksponaatidel. See oleks väga tark lähenemine. Kirvega võib iga loll lammutama hakata.

Minu vanaisa oli ka vene sõjaväes ja tema vend saksa sõjaväes, ajad olid sellised.
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Teema Autor on haige minu arust.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: "Punane prügi" ikka Eestimaal

Postitus Postitas Kapral Karu »

-WindCliff- kirjutas:Igatahes, teema mõtteks on tuua välja erinevaid punaste okupantide mälestusmärke/monumente, mis siiamaani asetsevad Eestis. Nagu teada on, võtab ju "Punase prügi" (by Jüri Liim) koristamine aega. ...Ootaks teilt erinevaid mälestusmärke, mis siiani pole maha võetud ning mis kannavad endas punast ülistust. Kui võimalik, oleks tore ka pilte näha neist.
Esiteks on selline teema siin foorumis juba olemas, seal on palju igasuguseid mälestussambaid ja nende pilte.

Aga mina nimetan selliseid aktiviste nagu MVD eruseersant Liim -- uusbolševikeks. Väga meenutavad nende sõnad ja teod 40.-te "bolševikke" (teatavasti nood ise nimetasid endid nii - Eestis "enamlased", kuigi tegelikult olid nad nii Eestis kui Venemaal alati vähemuses, ent kes tollal seda vaevus kokku rehkendama!).

Muidugi nende uusbolševike meetodid on pisut "humaniseerunud" nagu kaasajale kohane, kuid asja sisu on sama -- osa ajaloost maha kiskuda ja üle plätserdada. Lihtsa lõhkumise või ärapeitmise asemel teisaldame ja "häbimärgistame".

Nende jaoks, keda produtseerib tänane massipropaganda, ja kes pole viitsinud või suutnud endale ajaloo keerdkäike selgeks teha, võiks tõesti lisada selgitavad tahvlid vastavalt hetkel valitsevale propagandasuunale (nagu mõned soovitavad).

Aga veel parem oleks, kui neid infotahvleid saaks täiendada meie praeguste teadmiste tasemeni. Mitte asendada olemasolevaid kirju/tahvleid, vaid lisada informatsiooni, kasvõi seda, mis varem maha vaikiti või mille kohta valetati. Kiri mälestussambal on oma ajastu dokument ja sellena võiks ta ju ka säilida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist