Raadi lennuväli/ raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Estviiilde paneb kokku siiski Valter Teppan!!!! (õigemini tema firma)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

Suured tänud krijgsvolk,nüüd on asi selgem.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten »

Niisiis, nagu sellest teemast järeldub, ei maksa tavakodanikul lootagi, et ta neid legendaarseid tänini töötavaid pumpasid ja allmaatunneleid oma silmaga näha saab. Seega ei jää meil muud üle kui edasi unistada ja teadmata päritoluga infokildude najal vandenõuteooriaid kududa :)

Mul tekkis aga küsimus: kui selgelt on paika pandud lennuväljal asuvate firmade territooriumide piirid ehk siis kas seal üksi ringi luusides on ka võimalus kogemata sattuda sinna, kus juhuvõõrad pole oodatud? Näiteks kui kusagil puudub piirdeaed vms selgelt eristatav märk. Äkki leidub kusagil kaarti, mis näitab ära, kus asuvad ja kui suured on seal eravaldused?

Üksi uitajatel soovitan olla ettevaatlik ka inimeste suhtes. Juba teismeeas kolisime perega Hiinalinna ja ma küll lennuvälja sügavustesse minna ei julgenud, kuid selle ääremaadel ja daatshade alal hulkusin küll ringi ning juba siis märkasin, et seal armastas käia ka kohalik kriminogeenne noorteseltskond. Ma ei tea, kas lennuväljal uitajaid on rünnatud, aga Hiinalinnas ja daatshade alal on küll peksmisi ja röövimisi toime pandud.
Vaatame siis, mis siin toimub...
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Kõigepealt vabandus: Mr F_Jalgraual jumala õigus , Ikka hr Teppan!+Estfield.
Seal lennuväljal eriti linnapoolses otsas on põhjavesi väga maapinna lähedal ja suunaga , ütleme eriti Lennujuhtimiskeskus-Hiinalinn õkvalt päris vesine soo ja lodu. Sama suunal Lennujuhtimiskeskusest põhjasuunal, alles siis kui tagapool maapind arvestatatavalt tõusma hakkab, läheb kuivemaks. Maapind on vägagi savine sealkandis.
Millegipärast arvan, mulle oleks midagi kõrvu jõudnud, kui seal arvetatavaid maa- aluseid rajatisi oleks. Midagi oleks mulle tolleagsete ametikohtade kaudu ika läbi tilkunud, olid sellised segase ajad ju peale vabariigi taasündi.
Või kui tõesti midagi ülisalajast, siis käib-käis mäng nii kõrgelt üle meietaoliste vennikeste peade ja vastavad tüübid on nii haudvaiksed
, et seda peaaegu võimatu praegu teada saada...
Loomulikult oleks huvitav miskit huvitavat leida ja käike pidi ringi luusida, aga kahjuks...
Ma pisut meenutan nüüd:
...Olid meil ka Amme jõe äärses Vasula külas poistel õndsad ajad: endal oli ilma lukuta PPŠ ja Arisaka tääk ja hunnikutena padruneid, lisaks vene tt granaat ja põllu pealt leitud taldrikmiin, ühel naabripoisil peaaegu korras Nagant revolver ja metallist saksa kuulipildujapdr kastid, maaparandusobjekti kivikangrust leidsime jubedalt roostes K-98m teisel naabril Austria tääk ja (vist)ss-pistoda,küllalt oli ka "gott mit uns" rihmapandlaid. Üle jõe metsas käisime kaevikutes labidatega tuhnimas( praegu paraku kõik tasalükatud tee ja põllu all) kaevamas. Kellelgi oli ka kahuri püssirohu "makarone" .Ega kõke enam mäletagi.
Minu arust sellest erilist saladust ei tehtud, vahel vanemad korjasid muidugi ära ja viskasid tiiki kui neile näppu jäid aga ju siis oli kohalik miilits nii laisk ja joodik, et temal pohhui!
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Huvitav, et kohe tiibrakettide remondihall. Tegelikult käib ilmsel jutt pommide montaazi hallist. Lennujuhtimiskeskus asus jah seal vasakul. Vist oli 2. rist, peale libedarada. Lennujuhtimis keskuses küll ladusi polnud. Ja major Antsust ei tea ma ka midagi, võimalik, et ta siiski oli aga uurin selle varsti välja. 2. korrusel asusid minuteada lennujuhtimine ja nende puhkeruumid. All igasugugune side, generaatorid jms. Lisaks asus seal ka garaasides mingisugune saate autode värk ja mingid autod veel. Rohkem polnud seal minuteada midagi.
Muideks lahe foorum on see :)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Veel tahtsin öelda, et sealt edasi oli mingisugune prozektori hoone ja kuskil pidi ka seal ehitatama (too aeg) kohta kus hoiti ajutiselt tuuma lõhkepäid. Polnud päris ladu aga mingisugune vaheladu vms. Ladusi oli terve see territoorium täis. Seal leidus peaaegu kõike. Alates voodipesust ja lõpetades sõna otses mõttes tuumapommidega. Seal oli ka erineva alluvusega roodusi ja tegelikult mitu erinevat sõjaväe osa. Nende varuosade, pisimootorite, reduktorite, värviliste tulukeste jms aeg on seal ilmselt jäädavalt möödas. Neid seal leidus küll palju. Enam aga mitte. Mul on ka veel sealt ühtteist pärit aga need mootorid on ainult 27V vooluga :dont_know:
Muideks lahe foorum on see :)
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

niih..käisin täna siis raadil,parkisin auto juhtimiskeskuse juurde.ja läksin mööda teed mis viib edasi(juhtimiskeskus suur kollane maja jääb siis vasakut kätt) kõndisin kuni paremat kätt siis tuli silt Rakettibaas ja aed kinni,noh oli silt et ei tohi edasi minna ei läinudki,aga oli kell,et siis helistasin ootasin helistasin veel ja ootasin keegi minuga rääkima ei tulnud,tekibki küsimus,et kuna siis sinna minna et keegi oleks seal ? Usun et enam seal midagi sellist ei ole mida ei tohiks lihtsad inimesed näha ja kui ilusti rääkida siis ka saab sisse jalutama minna.

Aga vot tagasi kõndides läksin juhtimiskeskuse juurde,tegin ringi peale ja üks sädelev asjandus jäi silma,võtsin kätte ja vaatasin tohhohh tulemasin,nüüd kodus puhastasin ja hästi säilinud teine,aga vot ei ole mina asjatundja nende asjadest kas on vana asi või on lihtsalt kellegilt taskust välja pudenenud.

pilte tulemasinast:
http://www.upload.ee/gallery/1669/Tulemasin.html
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Täiesti tavaline veneaegne tulemasin. Mul oli ka kunagi sarnane ja oli bensiiniga töötav. See raketibaasi silt on seal juba aastaid olnud ja on kellegi naljanumber seal. Mingit alust tegelikusega sellel pole.
Muideks lahe foorum on see :)
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Noh, mul endalgi huvitav, et kes ja mis see va Ants oli. Seda majori juttu ajas ta ise, ega ma ju kontrollida seda ei saanud. Aga igatsugu kohtades passis ta küll hirmsasti, peletas korilase ameti konkurente. Asi selles, et mul oli nii 8 aastat tagasi sihuke segane vaheaasta, kus mul õiget tööd ja tegevust polnud ja ma töllasin seal Raadil venna firmas(väike kolme kalluriga transafirma oli tollal).
Eks ju oleks enam võinud ringi nuuskida, aga mul rohkem ikka huvi käsirelvade, elusa sõjatehnika jms vastu.
Tegelt oli õige aeg veel ca viis-kuus aastat tollest ajast varem, nii 1995-1997 a. hiljem jäid ikka rohkem riismed. Seda kaablit tiriti välja , kaevati ja põletati-sulatati tollal mehemoodi, lausa tööstusharu.
Tegelikult veidi kahju, et Raadiga nii läks. Tartu mehed ju planeerisid, minu teada, sinna rahvusvahelist lennuvälja( korralikud ruleerimisteed ja ülipikk stardi- maandusrada )ja kuuldvasti pannud Tallinn konkurentsi kartes käe ete ning pedereerinud asja põhjaikult ära, et võimalikku konkurenti välja suretada.
Mina tean seda asja nii, ega ma 100% tõlel ei pretendeerigi.Oleks ka militaarpool olnud, Lääneski pidavat lenurajad paralleelkasutuses olema, st nii tsiviil kui ka miiltaarpool, aga see selleks.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

ant00ni0 kirjutas:niih..käisin täna siis raadil,parkisin auto juhtimiskeskuse juurde.ja läksin mööda teed mis viib edasi(juhtimiskeskus suur kollane maja jääb siis vasakut kätt) kõndisin kuni paremat kätt siis tuli silt Rakettibaas ja aed kinni,noh oli silt et ei tohi edasi minna ei läinudki,aga oli kell,et siis helistasin ootasin helistasin veel ja ootasin keegi minuga rääkima ei tulnud,tekibki küsimus,et kuna siis sinna minna et keegi oleks seal ? Usun et enam seal midagi sellist ei ole mida ei tohiks lihtsad inimesed näha ja kui ilusti rääkida siis ka saab sisse jalutama minna.
Saab sinna sisse küll, kui ma ise hel ette(seal paar magusat kohta ka väidetavalt!)
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

Feeliks_Jalgraud kirjutas: Saab sinna sisse küll, kui ma ise hel ette(seal paar magusat kohta ka väidetavalt!)
Oleks huvi lähipäeval seal ära käia,kas oleks võimalik,reedene või laupäevane päev? Kasutaja /eikeegi/ on mulle PS-is avaldanud ka soovi raadile minna usun et tema oleks ka tulija.Ja kas ise tuled ka või kuidas see asi toimiks?
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Kas sellel võib olla alust,et kuulsin kus Tartu endise aparaaditehase v mes iganes seal olnud...teatud peendetaile, värvilist metalli siis praaki olla maetud kusagile Raadi kanti...
sturman
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Nov, 2008 21:18
Asukoht: võrumaa,antsla
Kontakt:

Postitus Postitas sturman »

kas kellelgi mõnda tuttavat ei ole,kes vene ajal seal teenis.temalt võib saada infot.ma olin neli aastat tagasi ühes firmas raadi lennuvälja staabiülemaga.oli iga päev ninapidi koos dudajeviga.elab praegu annelinnas.omal ajal ei olnud huvi selle värgi vastu ja ei osanud midagi küsida.tema peaks üsna kompetentne olema neis asjus.alles eelmisel nädalal helistas ja soovis head uut aastat.ma sain temaga väga hästi läbi,aga ei tea,kas ta on nõus neist asjadest rääkima.oleks väga hea variant.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

värvilist metalli siis praaki olla maetud kusagile Raadi kanti...
Ja mis selle mõte oli? Ei osatud metalle sulatada? Polnud plaani?
Jama ju!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Arnold kirjutas:
värvilist metalli siis praaki olla maetud kusagile Raadi kanti...
Ja mis selle mõte oli? Ei osatud metalle sulatada? Polnud plaani?
Jama ju!
Aga kui plaan oli täidetud? Üle plaani Vtortsvetmet-i viia ei tohtinud, siis oleks järgmiseks aastaks sellevõrra suurem plaan antud. Aidati käsi-peseb-kätt põhimõttel neid sõpru, kes oma plaani täis ei saanud või maeti maha. :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 7 külalist