www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Mai, 2019 17:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Raadi lennuväli/ raketibaas
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2019 11:58 
Eemal
Liige

Läks lammutamiseks:
Pilt

Tsiteeri:
kõnealusel juhul pole tegu muinsuskaitsealuse objektiga,» ütles Laur. «Eesti on täis väga huvitavaid ehitisi, aga neist mitmetegi pidamine olukorras, kus need käsu peale püsti ei seisa, isegi mitte muinsuskaitseameti käsu peale, ei ole jõukohane. Võtta neid kohustusi juurde olukorras, kus eesmärk ei ole selge, ei ole väga õige.»

https://tartu.postimees.ee/6549860/vide ... -kopa-alla

Kopeerin ka ühe põneva kommentaari postimehest:
Tsiteeri:
Mina olen tolles lennujuhtimiskeskuses ja tornis 1990-ndate keskel käinud, kui olin Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige. Toona oli seal kõik ligadi-logadi, nii nagu oli Venemaa impeeriumi armee lahkumisest saadik jäänud. Lennutornis veldeles põrandal ohvitseri tolmunud furaška, toolid olid pikali, laual läbisegi hunnikus lennukaardid jm paberid. Seinal oli suur Euroopa kaart. kuhu olid Tartust Raadilt veetud suured punased nooled, milliseid linnu ja milliste jõududega peaksid Tartus baseeruvad kaugpommitajad vajadusel pommitama. Päris agressiivne värk! Käisin seal koos külalistega Soomest - neile jättis see kustumatu, hoiatava elamuse.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Raadi lennuväli/ raketibaas
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 17:32 
Eemal
Uudistaja

Tere!

Mina olen see anonüümne kodanik, kes mingil kummalisel ajendil tõusis hilisõhtul diivanist ning suundus otseteed Raadile. Sisetunne oli õige ja leidsingi õhtuhämaruses poolenisti lammutatud hoone. Kaua ei passinud, teavitasin tuttavat reporterit ning saatsin ka smsi vastavale ametnikule. Järgmisel hommikul olin varakult platsis ja palusin kopamehel tööd peatada. Väga vastutulelik lammutusfirma oli ja suureks rõõmuks lammutamine peatati. Informeerisin arengutest ka Antsu, kes maja pikaaegne valvur . Korraks oli lootus, et kõik jääbki nii ja kohale tõtanud muinsuskaitse kortsustas kulmu ning ei suutnud uskuda, et selline isetegevus kõnealuse objekti kallal ilma igasuguse teavituseta käis. Hiljem muidugi selgus, et vald oli kordi kaks ametilt küsinud, et mis saab, aga eks see ole juba pikem teema, sest hoone oli vakantne ja "laokil" aastast 1993. Sain veel päästa mõned olulised detailid, pööningult piimapudeleid ja lihakonservikarpe. Leidus ka temaatilist kraami ja need on oma kindla koha leidnud minu muuseumi riiulitel.

Hoidkem ajalugu!

Manused:
20190319_114653.jpg
20190319_114653.jpg [ 5.15 MB | Vaadatud 237 korda ]
1552984184330.jpg
1552984184330.jpg [ 21.27 KB | Vaadatud 239 korda ]
1552937008337.jpg
1552937008337.jpg [ 16.91 KB | Vaadatud 241 korda ]
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: