www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Voentorg
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=39&t=20852
1. leht 2-st

Autor:  Vandersell [ 24 Veebr, 2010 22:13 ]
Teema pealkiri:  Voentorg

Nõukaajal võisime linnas kohata poode, mille nimi oli "Sõjaväekaubastu universaalkauplus". Üks neist asus Pikk tn 11. Pood oli tore: peale sõjaväeasjanduse, mida oli vist protsentuaalselt vähemuses, oli seal suures jaos tol ajal defitsiitset ja teistest poodidest erinevat kaupa. Enne sõda oli sellel territooriumil uhke Heinmani kohvik. Peale Vajentorgi poe tegevust on seal olnud erinevad poed ja taaskordselt kohvik. Nüüdsama on ruumid suletud.
Üks teine Vajentorgi pood olevat olnud Vana-Kalamaja 17.
Kalma sauna kõrval, Vana-Kalamaja 11, oli puust kohvikumaja, nimega Salme, mis hävis kaheksakümnendate alguses. Viiekümnendail oli seal Vajentorgi kohvik, mida on nimetatud ka sööklaks või restoraniks. Nii vanat aega ma ei saa mäletada. Aga seda kohta oleks võinud võib-olla ka sisuliselt kasiinoks nimetada, sest kroonuga seotud lokaale on nimetatud kasiinodeks. Ka neid, kus on olnud vaba sissepääs.

Autor:  kalleb [ 24 Veebr, 2010 22:24 ]
Teema pealkiri: 

ikka Voentorg oli nimi

kas ka Eestis oli tsainikke , ma siinsetes suletud sõjaväeosades pole eriti liikunud nende toimimise ajal

Aga mujal oli suurema gorodoki peale ikka vähemalt üks tsainaja ja voentorgi kauplus

Autor:  Tarmo Männard [ 25 Veebr, 2010 4:13 ]
Teema pealkiri: 

Kaheksakümnendate alguses, kui õppisin Keila-Joa SIK -is, oligi Keila-Joal ainult vojentorgi kauplused. Asusid lossihoones üks oli toidupood ja teine oli muu pudi-padi. Käisin sealt ikka fotofilmi ja paberit ostmas.

Autor:  paharet [ 25 Veebr, 2010 12:28 ]
Teema pealkiri: 

Tarmo Männard kirjutas:
Kaheksakümnendate alguses, kui õppisin Keila-Joa SIK -is, oligi Keila-Joal ainult vojentorgi kauplused. Asusid lossihoones üks oli toidupood ja teine oli muu pudi-padi. Käisin sealt ikka fotofilmi ja paberit ostmas.

Ka Kloogal oli korralik Vojentorgi pood kust võis leida kaupa mida mujal poodides ei olnud.

Autor:  oliver [ 25 Veebr, 2010 14:34 ]
Teema pealkiri: 

Muhus oli 2 poodi, Piiri raketibaasis ja Kapi linnakus.
Minu mälu järgi said sealt ka kohalikud asju osta, seda küll pärast ohvitsere. Eredalt on meelde jäänud igasuguseid märgikesi ja lindikesi täis vitriin :)

Autor:  sammal.habe [ 25 Veebr, 2010 16:36 ]
Teema pealkiri: 

Pärnu voentorgi õmblusateljees sain lasta keskkooli lõpuülikonna teha. väga hea kukkus välja!

Autor:  Aspelund [ 25 Veebr, 2010 20:45 ]
Teema pealkiri: 

Koolipoisina sai Haapsalu Voentorgi kauplusest ostetud endale lipse...maavägede ja lennuväe kummiga lipsud. Head lihtsad koolis kanda. Päris lipsude aeg tuli oluliselt hiljem...

Aga Voentorg müüs ka raamatuid. Zuki relvaraamat tuli näiteks sealt...küll Brežnevi pakikesena, aga siiski.

A.

Autor:  toomas tyrk [ 25 Veebr, 2010 22:02 ]
Teema pealkiri: 

Tallinnas oli ka Voentorgi raamatupood. Pikal tänaval. nr pole meeles. Aga päris seal Pärli kohviku kõrval oli.

Sai ikka üht-teist ostetud. Vähemasti 1 ostetud raamatuist on veel ka täna lugedes (vähemasti minu jaoks :P ) igati asjalik...

Autor:  Impiger [ 26 Veebr, 2010 12:19 ]
Teema pealkiri:  Raamatupoest Pikal tänaval

Vojentorgi raamatupood Tallinnas Pikal tänaval oli väga kasulik tehnikakoolides õppijaile. Seal oli saadaval venekeelseid õpkuid ja käsiraamatuid, mida vahel isegi tollases TPI õpikuraamatukogus ei olnud. Need olid välja antud Vojenizdat'i, st sõjaväekirjastuse poolt. Aga oli ka muid kõrgkoolidele ja tehnikumidele mõeldud raamatuid tsiviilkirjastustelt. Seejuures olid need raamatud üsna odavad.
Aga eriti rohkesti oli selles poes mitmesugust punase propaganda raamatuid. Mingil põhjusel ka üsna mitmesuguseid võõrkeelte õpikuid ja õppematerjale, need olid mõeldud sõjaväelastele. Nii mõnedki neist olid üsna heal tasemel (muidugi mõista oli kõik see vene keele baasil). Nendes sisaldunud keeleharjutusteks mõeldud jutukesed olid valdavalt propagandistliku iseloomuga.

Autor:  krijgsvolk [ 26 Veebr, 2010 13:01 ]
Teema pealkiri: 

Kuulge, sahibid! See pole küll päris teemakohane, aga , minu mäletamist mööda oli Pikal tänaval, tagapool, st Rannaväravate lähedal veel üks raamatupood st .venekeelne.
See allus mingisugusele raudtee ametkonnale. Oli sihuke väike poeke ja seal lademes igatsugu vene keelset tehnilist kirjandust ja ka ilukirjandust. Palju muidugi raudtee alast, aga ka sõjalaevadest-lennukitest jne.

Autor:  toomas tyrk [ 26 Veebr, 2010 13:57 ]
Teema pealkiri: 

See oli Eesti Raudtee (tol ajal muidugi N Liidu raudtee vastava allosakonna) peamaja 1. korrusel. Kinnistu Pikk tänav 36 /Olevimägi 5/7.

Sai ka sealt üht-teist omal ajal ostetud :P

Autor:  kalleb [ 26 Veebr, 2010 15:22 ]
Teema pealkiri: 

osad kauplused olid nn HORSI poed ,see spetsiaalselt raudteelastele mõeldud

sellised voentorgi moodi kauplused muidu

Autor:  kalleb [ 26 Veebr, 2010 18:08 ]
Teema pealkiri: 

firmamärki ka huvilistele

Pilt

Autor:  kangelaspioneer [ 26 Veebr, 2010 20:47 ]
Teema pealkiri: 

Tondil oli küll tšainaja, asus söökla ja riviplatsi vahel, künka otsas. Veel 1990-ndate lõpul olid kirjad akna peal alles, sees vedeles arutul hulgal plekkruuse ja teeklaaside kilde.
Ka Tapal on miski selline maja olemas, mille kohta julgeksin arvta, et teda antud funktsioonis kasutati. Suurima ruumi seinas on miski maakive imiteeriv mosaiik, taga sanitaarruumid jne. Asub klubi/kino hoone kõrval.

Autor:  viiking [ 03 Mär, 2010 10:48 ]
Teema pealkiri: 

Ostsime kuppusid ja tegime rockiasjandust nendega, 1. keska tänavalt Tallinnast mingi mendimaja lähedalt kas mendil peast löödud v kukkunud v mes iganes maast leidsime nokatsi...oli hää summerdamas käia rocküritustel 8)

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/