Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Dietrich kirjutas: Millist võlga?Minu teada on Eestis mitu mälestusmärki,kus Saksa poolel võidelnuid mälestada,nt Sinimägedes ja Maarjamäel.
Kuni neid pole sama palju kui NL sõjameestele Eestis püstitatuid, seni on veel arenguruumi. :wink:
Dietrich kirjutas: Targad mehed on palju rääkinud sellest,et see monument kahjustas oluliselt Eestimaa reputatsiooni.Selline asi on lubamatu!
Millega ta kahjustas? Mõni näide?
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Dietrich
Me peaksime siiski aru saama,et selline ausammas kahjustab rängalt Eesti huve.Venemaa sai uut kõneainet ,millest teha kuri propaganda
Muuseas Komsomolskaja pravda kirjutab, et Moskvas Leningradi pospekti ääres, Kõikide Pühakute kiriku kõrval seisab mälestustahvel, kus koos kasakate nimedega(kes teenisid Saksa sõjaväes) on ka SS Gruppenführeri Helmut von Panwitzi ja tema kaaslaste nimed.
Tahvel on seal 1996a. saati. Nii, et näed venelased saavad aru, et SS kangelased väärivad mälestustahvlit ja panid selle ülesse Moskvasse. Sina räägid siin, et kartke Vene propagandat.
Kes teab kui pronkssõdur maha võtta ja selle asemele SS sõdur panna, siis võib olla sm. Putin isiklikult toob selle juurde lilled surub vanade veteranide kätt ja tänab, et Sakslased Venemaad vabastada püütsid.
Selline lootus on olemas, kodumaal nad igaljuhul oskavad kangelastest lugu pidada. Nii, et Dietrich Sina oled ainuke, kes ei saa aru, kes olid kangelased ja väärivad austust. Kui ei usu mind, sõida Moskvasse ja vaata tahvel seal ilusti olemas ees küünlad lilled ja Putja valvel seisangus.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Anton
Dietrich

Tsiteerin::
Eestimaa on kõiksugu ausambaid täis,sellepärast ei poolda ka uute üles panemist.Punasambad on juba ammu pandud,las nad siis olla.Kedagi nad ju ei häiri.Kui aga püstitada SS sammas,siis tõstab lärmi kogu maailm.Sellepärast oligi Lihula sammas


Mis sul siis ausammaste rohkuse vastu on? Eesti pind on sajandite jooksul sõjatandriks olnud ja palju inimesi on seal hukka saanud. Kas nemad siis ei väärigi mälestust? Ausammas on kõige efektiivsem vahend toimunu mälestamiseks. Lihula (Pärnu) ausammast ei saa otseselt SS sambaks nimetada, kuna sellel puudub vastav sümboolika, küll aga on olemas Eesti vabadusvõitlejate oma.
Mnul ei ole ausammaste vastu midagi.Mulle ei meeldinud Lihula sambal kujutastud sõjakas SSlase kujutis.Mälestusmärk olgu ikka rahulik,mitte aga sõjakas.
Tsiteerin::
Tänan ei.Need mehed hakkavad mingit pikka segadusse ajavat juttu rääkima.Pealegi väljuksin ma nende SSlaste majast sama targalt,kui tulin.


Miks sa suhtud nendesse meestesse eelarvamusega? Sa pole ju küsida proovinudki! Konkreetsele küsimusele saad ka konkreetse ja lühikese vastuse. Mina olen seda kümneid kordi teinud ja olen ka konkreetsed vastused saanud. Ehk sulle ei meeldi see vastus, mida sa arvad neilt saavat?
Tegelikult olen küll!Siin Narvaski elab mitu meest,kes võitlesid SS-is.Neist tuntuim vast Ernst Anton.Palju põnevam on,aga vestelda N-Liidu meestega.Nad on nii jutukad ja elavad!ja mitmedki jutuajamised on lõppenud 100ml võtmisega võidu terviseks.Ja mitmed nendest paiknesid Narva jõe paremal kaldal ja osalesid vabastuslahingutes.

Kapral Karu

Dietrich kirjutas:
Targad mehed on palju rääkinud sellest,et see monument kahjustas oluliselt Eestimaa reputatsiooni.Selline asi on lubamatu!
Millega ta kahjustas? Mõni näide?
Säärasel juhul oled küll kuskil urus maganud.Sellest on räägitud nii palju.Ma ei viitsi seda kordama hakata.Tähtis on see,et Eesti välispoliitilist olukorda kahjustas see inetu intisident kõvasti.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Dietrich
Säärasel juhul oled küll kuskil urus maganud.Sellest on räägitud nii palju.Ma ei viitsi seda kordama hakata.Tähtis on see,et Eesti välispoliitilist olukorda kahjustas see inetu intisident kõvasti.
Mis kahjustamisest Sa räägid ma ju ütlesin Sulle, et Moskvas juba üle kümne aasta mälestatakse SS-s langenuid. Nimeliselt ära toodud SS ohvitseri ja tema kaaslaste nimed. Ilus mälestustahvel on seal üleval kuhu ette saad lilli tuua ja mõtetes langenuid sõdureid mälestada. Näed siis venelased oskavad langenud sakslastest lugu pidada. Ei pandud kusagile kolkasse seda tahvlit vaid otse pealinna kõigile vaatamiseks. Sina räägid siin maine kahjustamisest.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Mulle ei meeldinud Lihula sambal kujutastud sõjakas SSlase kujutis
Milliste tunnuste põhjal sa Dietrich väidad, et Lihula sambal on SSlase kujutis?
Anton - horridoo!
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Anton
Milliste tunnuste põhjal sa Dietrich väidad, et Lihula sambal on SSlase kujutis?
Kõik räägivad,et SSlase kujutis.Käes on sellel sõjaka kujutisel relv Mp-40,mida jagati kõige ohtramalt just SS diviisidele.Mingi piirikaitse rügemendi või Omakaitse sell see ei ole,sest need olid varustatud viletsate trofeedega.

Hugo
Tsiteerin::
Säärasel juhul oled küll kuskil urus maganud.Sellest on räägitud nii palju.Ma ei viitsi seda kordama hakata.Tähtis on see,et Eesti välispoliitilist olukorda kahjustas see inetu intisident kõvasti.


Mis kahjustamisest Sa räägid ma ju ütlesin Sulle, et Moskvas juba üle kümne aasta mälestatakse SS-s langenuid. Nimeliselt ära toodud SS ohvitseri ja tema kaaslaste nimed. Ilus mälestustahvel on seal üleval kuhu ette saad lilli tuua ja mõtetes langenuid sõdureid mälestada. Näed siis venelased oskavad langenud sakslastest lugu pidada. Ei pandud kusagile kolkasse seda tahvlit vaid otse pealinna kõigile vaatamiseks. Sina räägid siin maine kahjustamisest.
See näide on tõeline erand,Venemaa puhul isegi ime..See sammas kahjustas kõvasti Eesti reputatsiooni.Ka meie suured sõbrad ameeriklased küsisid,et mis pagan teil seal toimub.Ei kujuta ettegi,mida võisid tunda Eestima juudid Kot,Zuroff,Elhonen Saks,Sein ja teised.Eugenia Gurin Loov pööras vist hauas ringi.Enamus inimesi peab SS-i üheks kurjuse sümboliks.Nemad ei hooli,et eestlased ei teinud mainimisväärseid kuritegusid.Neid vapustab,et selline asi võib toimuda Euroopa Liidu demokraatlikus riigis.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

dietrich

Palju põnevam on,aga vestelda N-Liidu meestega.Nad on nii jutukad ja elavad!ja mitmedki jutuajamised on lõppenud 100ml võtmisega võidu terviseks.Ja mitmed nendest paiknesid Narva jõe paremal kaldal ja osalesid vabastuslahingutes.
Tead miks N-liidu meeste jutud nii elavad ja jutukad on? sest paljud mehed mõtlesid ise neid jutte ka välja. Autasusid jagati ka kuidas juhtus, lihtsalt oli kedgai vaja eeskujuks. Ise tean ka oma suguvõsastki juhtumit kus inimene lihtsalt rääkis mingi suure jama kokku et olid kõvad vennad, tegid seda, olid suured vallutajad kuid tegelikult ei osalenud sõjaski.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kõik räägivad,et SSlase kujutis.Käes on sellel sõjaka kujutisel relv Mp-40,mida jagati kõige ohtramalt just SS diviisidele.Mingi piirikaitse rügemendi või Omakaitse sell see ei ole,sest need olid varustatud viletsate trofeedega.
Dietrich, kui kõik väidavad, et Eesti asub põhjanabal kas siis asubki? Ausambal pole ühtki konkreetset tunnust, mis viitaks SSlasele ja MP-38 võ MP-40 pole mingi määraja. Neid oli piisavalt nii Wehrmachtis kui piirikaitse rügemendis. Ausambal on kujutatud sümboolne saksa vormis Eesti vabadusvõitleja, millele viitab ka vabadusvõitlejate embleem vormi kraenurgal.
Anton - horridoo!
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

dietrich

Käes on sellel sõjaka kujutisel relv Mp-40,mida jagati kõige ohtramalt just SS diviisidele
siiski pole ss ainus kellele neid relvi jagati!!! kujule on ju sobivam panna mingi kuulus relv, näiteks midgai mida on filmides või jumal teab kus reklaamitud. SS tunnuseid ma enda arust ei kohanud sel kujul küll.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Aru ma ei mõista..


Mida te vaidlete selle jobuga?

Ta ju provotseerib meelega, venelane on üks hetk talle vabastaja, teine hetk okupant :shock:

Tegemist on mingi ajufriidrikuga, kes tunneb mõnu teistele täiesti seosetu jutu ajamisest, vassimisest ja ajaloo meelega valesti tõlgendamisest..

:cry:
kodumaa poeg
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Aug, 2005 8:54
Kontakt:

Postitus Postitas kodumaa poeg »

Kõigepealt leian, et Lihula ausamba õige asukoht on Lihulas, kuna enamuses just Lihula inimesed olid sündmuste tulipunktis ja on selle pärast kõige rohkem kannatanud. Kuid samuti oleks hea koht Rahvusraamatukogu ees, kui see asukoht okupandist vabastataks.

Kuid keda siis Dietrich nii väga kaitseb?. Dietrichi arvates oleks pidanud eestlased pärast 1940-1941 aasta kogemusi sõdima Nõukogude Liidu poolel.
Ilmselt pole sa oma punastest timukatest kangelaste "vägitegusid" uurinud.
Mitut memuaari sa oled lugenud Eesti Leegioni võitlejatest? Mis neid mehi sõtta ajas, oli palav isamaa armastus ja tahe, et 1940-1941 aasta timukate "vägiteod" Eestimaa pinnal enam kunagi aset ei leiaks. Kui oma punaste kangelaste raamatute kõrvalt selle jaoks aega leiad, siis saad ka vastuse, miks sakslasi esialgu kui vabastajaid vastu võeti. Viimasel mälestustseremoonial ütles endine Eesti Leegioni veteran, et kui mõrvar su koju tungib, siis ei vali saa seda, kes sulle malaka ulatab. Minagi tõmbaks selga kasvõi vanakuradi enda mundri, et kaabakale tema koht kätte näidata. Pealegi polnud eestlastel oma mundrit ja varustust kusagilt võtta, selle eest hoolitseid juba punased.
Üks Eesti Leegioni võitleja ütles kunagi sakslasele, et ärge otsige meis midagi ühist. Ühine on vaid vaenlane idarindel.

Ega vorm ei tee kellestki natsi. Loeb süda, mis vormi all õige asja eest tuksub.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

mitte, et ma selle lambast dietrichi fänn oleksin aga selles on tal õigus, et sambal on kujutatud SS meest - vasakul varrukal kull, kiivri dekaal paremal pool ja on näha, et frentsil on 5 nööpi (SS frents tähendab) - aga see, et mp40 oli ainult SS vägedes kasutusel on küll täielik jaburdus :shock:
foorum.rindeleht.ee
kodumaa poeg
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Aug, 2005 8:54
Kontakt:

Postitus Postitas kodumaa poeg »

Ja kui teatud inimesed ei viitsi endale ajaloosündmusi korralkult selegeks teha, siis mis ma oskan öelda: loll pea on ihule nuhtluseks.

Huvitav, et USA-d see sammas nii väga häirib Kui nad ise on kord sedasi mõelnud:
“Balti Waffen SS väeosi (Balti leegionid) tuleb vaadelda nii eesmärgilt, ideoloogialt, tegevuselt ja osavõtutingimustelt lahusolevaid ning Saksa SS-ist erinevaid väeosi ja sellepärast ei pea komisjon neid Ühendriikide valitsusele vaenulikeks nagu märgitud parandusena pagendatud isikute seaduses, lõik 13.” (Elamiskohast pagendatud isikute komisjoni otsus Washingtonis, 01.09.1950).
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

art
Aru ma ei mõista..


Mida te vaidlete selle jobuga?

Ta ju provotseerib meelega, venelane on üks hetk talle vabastaja, teine hetk okupant Shocked

Tegemist on mingi ajufriidrikuga, kes tunneb mõnu teistele täiesti seosetu jutu ajamisest, vassimisest ja ajaloo meelega valesti tõlgendamisest..
:x Ah,mine maga ennast kaineks,"kuum eesti poiss".

Anton
Tsiteerin::
Kõik räägivad,et SSlase kujutis.Käes on sellel sõjaka kujutisel relv Mp-40,mida jagati kõige ohtramalt just SS diviisidele.Mingi piirikaitse rügemendi või Omakaitse sell see ei ole,sest need olid varustatud viletsate trofeedega.


Dietrich, kui kõik väidavad, et Eesti asub põhjanabal kas siis asubki? Ausambal pole ühtki konkreetset tunnust, mis viitaks SSlasele ja MP-38 võ MP-40 pole mingi määraja. Neid oli piisavalt nii Wehrmachtis kui piirikaitse rügemendis. Ausambal on kujutatud sümboolne saksa vormis Eesti vabadusvõitleja, millele viitab ka vabadusvõitlejate embleem vormi kraenurgal.
Te raiute järjest järjekindlamalt,et tegu on õige maärgiga.Kuid miks on seal kirjas selline lause:"Eesti meestele kes võitlesid 1940 -1945bolshevismi vastu....Kas 1945.aastal võideldi kodumaa pinnal ja Eesti iseseisvuse eest :?: :?: !945.aastal võideldi natsi-saksamaa eest,sest Eesti oli juba ammu okupeeritud.Nii,et ausamba apoliitilisus varises paugupealt kokku ja minul oli olla au selleks kukutajaks.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

lugemispeetusega grenadier
aga see, et mp40 oli ainult SS vägedes kasutusel on küll täielik jaburdus Shocked
Kus kohas ma ütlesin,et see oli ainult SS vägedes.Ma ütlesin,et kõige enam said seda nn eliitdiiviisid ehk SS diviisid.See on demagoogia,paned teise inimese suhu seda,mida ta öelnud pole.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist