Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

herra Hugo
Uskumatu, et seda väidad. Arvasin, et tunned rohkem eestlaste ajalugu. Selgita palun, miks varasemad mobid Eestis ebaõnnestusid, aga 1944a. kui punavägi lähenes tuli eestlasi Saksa vormi alla poole rohkem, kui Sakslased lootsid Question Question Question
Õnnestus sellepärast,et Eesti intelligents hakkas seda avalikult propageerima.Tehti nö ajupesu.Oleks see tegemata jäänud,oleks mopi peale palju vähem mehi reageerinud.
Miks nii paljud siia maha jäid ja koos sakslastega plehku ei pannud Question
Sest nad lootsid ,et venelased nendega midagi hullu ei tee.Ja ajalugu näitas,et väga palju ei tehtudki.Võrreldes sellega,mida natsid eestlastele valetasid,a la venelased tapavad teid ära,olid venelaste kuriteod suhteliselt väikesed.Muidugi,need kes kannatsid küüditamise ja repressiooni all,need käsitlevad asja palju mustemates toonides.Ja neil on selleks õigus.

Hugokene,meil käib vaidlus selle üle,et kuidas saab nimetada okupeeriva riigi armees võidelnuid vabadussõdalasteks.ja ikka ja jälle hakkate te keerutama ja üritate mu tähelepanu hajutada.vastake sellele küsimusele.
Viimati muutis Dietrich, 01 Okt, 2005 17:49, muudetud 1 kord kokku.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Hugokene,meil käib vaidlus selle üle,et kuidas saab nimetada okupeeriva riigi armees võidelnuid vabadussõdalasteks.ja ikka ja jälle hakkate te keerutama ja üritate mu tähelepanu hajutada.vastake sellele küsimusele.
Seda teed Sina, suuremakaliibriline provokaator Dietrich

Esita omad allikad, mitte ära vassi.

Igasugu elukaid on Eesti pinnal..
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Dietrich
Õnnestus sellepärast,et Eesti intelligents hakkas seda avalikult propageerima.Tehti nö ajupesu.Oleks see tegemata jäänud,oleks mopi peale palju vähem mehi reageerinud.
Seda kindlasti, kuid miks Eesti inteligents seda tegi :?: Ega Sa taha väita, et ka nemad olid pimestatud Hitlerist ja uskusid 1944a, et Saksamaa võidab sõja :?:
Kui Sa väidad nii, siis küsin kohe ka järgmise küsimuse, kui Eesti inteligents tahtis, et sõja võidaks Saksamaa, miks ei tehtud sellist üleskutset 1941-1942, või 1943a., kus oli lootust, et Saksamaa võidab, miks 1944a. kus vähegi mõtlev inimene sai aru, et lõpp on lähedal ja seda Saksamaa kahjuks. :?:
Sest ma lootsid ,et venelased nendega midagi hullu ei tee.Ja ajalugu näitas,et väga palju ei tehtudki.Võrreldes sellega,mida natsid eestlastele valetasid,a la venelased tapavad teid ära,oli venelaste kuriteod suhteliselt väiksed.Muidugi,need kes kannaatsid küüditamnise ja repressiooni alla,need käsitlevad asja palju mustamtes toonides.Ja neil on selleks õigus.
Kas venelased, siis eestlastele 1941a. ei valetanud. Palju hullemini valetasid, mida kõike sakslane tegema hakkab, kui siia jõuab :wink:
Mustemates toonides, kui tegelikult, vaevalt. Pool minu suguvõsa viidi Siberisse, tagasi tulid üksikud.
Võtame Saksa armees sõdinud, kas Sa tead 10 venelase kätte jäänust, mitu lasti kohe maha :?: , mitu viidi Siberisse :?: , mitu tuli sealt tagasi :?:
Hugokene,meil käib vaidlus selle üle,et kuidas saab nimetada okupeeriva riigi armees võidelnuid vabadussõdalasteks.ja ikka ja jälle hakkate te keerutama ja üritate mu tähelepanu hajutada.vastake sellele küsimusele.
Kas ma keerutan :?: Sina väidad, mina ei pea Sinu väidet õigeks ja üritan seda ümber lüüa.
Dietrich, püüa aru saada, et see mida venelased toime panid 1940a-1941a Eesti rahva kallal oli nii õudne, et eestlased unustasid hoobilt sajandeid kestnud vaenu sakslaste vastu ja võtsid neid 1941a. vastu nagu vabastajaid. Mehed sõdisid Saksa poolel sellepärast, et mujal ei olnud võimalik venelase vastu sõdida. Nõukogude okupatsioon Eestis oli kordi hullem, kui Saksa oma. Võta kas või statistikat, palju suri eestlasi venelase käe all 1940-1941a. palju sakslase all 1941-1944a :?:
Tsiteerin Sulle A.Rebast, need sõnad lausu ta 1942a. kui ma nüüd puusse ei pannud.
Et Venelaste vastu võidelda olen ma valmis liidu sõlmima, kas või vanakuradi endaga.

Võideldi Saksa vormis selle pärast, et paremat vormi lihtsalt võtta ei olnud. Kui võitled kõige suurema kurjuse vastu siin maailmas, omab Sulle vähe tähtsust, mis vormi Sa kannad.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Dietrich

Kurjustasid ennem Wikinguga, et mis juttu sai olla lootusest, et kui Saksa võidab N-Liidu, siis Eesti saab vabaks.
Ära unusta liitlasi, keda Eesti metsavennad ootasid kuni surmani.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Herra Hugo
Tsiteerin::
Õnnestus sellepärast,et Eesti intelligents hakkas seda avalikult propageerima.Tehti nö ajupesu.Oleks see tegemata jäänud,oleks mopi peale palju vähem mehi reageerinud.


Seda kindlasti, kuid miks Eesti inteligents seda tegi Question Ega Sa taha väita, et ka nemad olid pimestatud Hitlerist ja uskusid 1944a, et Saksamaa võidab sõja Question
Kui Sa väidad nii, siis küsin kohe ka järgmise küsimuse, kui Eesti inteligents tahtis, et sõja võidaks Saksamaa, miks ei tehtud sellist üleskutset 1941-1942, või 1943a., kus oli lootust, et Saksamaa võidab, miks 1944a. kus vähegi mõtlev inimene sai aru, et lõpp on lähedal ja seda Saksamaa kahjuks. Question
Olgu,ma lähen siis selle mänguga kaasa.Eesti intelligents ei agiteerinud 1942/1943 sellepärast,sest nad olid kindlad Saksamaa võidus :mrgreen:


Oeh,te kordate pidevalt ühte ja seda sama juttu.Need põhjendused,stiilis et viha sakslaste vastu kadus pärast venelaste tegusid jne jne,hakkab juba
väsitama.Las need mehed siis sõdisid.Mina tahaks,aga teada,mis kuramuse pärast te neid mehi vabadussõdalasteks nimetate.Jutt käib ainult sellest.Vabaduseks polnud ju mingit lootust.Poleks midagi selle vastu,kui sambal oleks kirjas,et mälestatakse mehi,kes võitlesid natsi saksamaa armee ridades.Aga sellised jutud,stiilis:tänud vabadusvõitlejatele,kes võitlesid bolshevike vastu,on küll liiast ja kohatu.Me peaksmi Vene ja natsi poolel võidelnuid vaatama neutraalselt,mitte aga ühte mustama ja teist kiitma.Fakt on see,et mõlemad olid okupeeriva võõrriigi eest võitlejad,mitte aga iseseisvuse eest võitlejad.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Palun ärge vastake sellele provokaatorile ennem, kui ta allikaid esitab, asi muutub väga labaseks vastasel juhul.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Mis allikaid sa nõuad?
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

hugo1 ütles
kui Sul on kindlaid fakte, et sakslastel oli kindel plaan meid siit ära viia, siis valgusta meid ja avalda oma allikad.
Ja ole hea ning vasta nendele Wikingu küsimustele:
Kas sinu arust oli Eesti rahval patt võidelda oma Vabaduse eest, kasutades ära relvavendlust? Või sinuarust tulnuks lasta end maha nottida, musitada punast piiki ja jääda igavesti ootama "valget laeva" Läänest???
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Hea küll,tulen su soovile vastu.

Art
hugo1 ütles

Tsiteerin::
kui Sul on kindlaid fakte, et sakslastel oli kindel plaan meid siit ära viia, siis valgusta meid ja avalda oma allikad.
Mis andmeid sa siin tahad?See on samasugune fakt,nagu oli seda holocaustki.Kust võtan mina,lihtsurelik inimene,sulle need allikad.Retsept on niisugune-loe palju raamatuid,siis saad ka ehk valgustatuks. :wink: Sa too tõesed allikad operatsioon Groza kohta.Ja paluks sm. Rezuni raamatutega mitte tülitada.
a ole hea ning vasta nendele Wikingu küsimustele:

Tsiteerin::
Kas sinu arust oli Eesti rahval patt võidelda oma Vabaduse eest, kasutades ära relvavendlust? Või sinuarust tulnuks lasta end maha nottida, musitada punast piiki ja jääda igavesti ootama "valget laeva" Läänest???

Tegelikult ma juba vastasin sellele küsimusele.Loe wikingile adresseeritud kirjad läbi,sealt peaksid leidma vastuse.ja tegelikult polegi siin midagi vastata.Nii,et Saksamaa võit oleks toonud meile iseseisvuse?Vaevalt küll.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Kuidas Sa mu soovile vastu tulid??? Vassides järjekordselt :D :D
Mis andmeid sa siin tahad?See on samasugune fakt,nagu oli seda holocaustki.Kust võtan mina,lihtsurelik inimene,sulle need allikad.Retsept on niisugune-loe palju raamatuid,siis saad ka ehk valgustatuks. Sa too tõesed allikad operatsioon Groza kohta.Ja paluks sm. Rezuni raamatutega mitte tülitada.

Too välja need raamatud ja allikad, kus siis on see kõik täpselt kirjas.
Tegelikult ma juba vastasin sellele küsimusele.Loe wikingile adresseeritud kirjad läbi,sealt peaksid leidma vastuse.ja tegelikult polegi siin midagi vastata.Nii,et Saksamaa võit oleks toonud meile iseseisvuse?Vaevalt küll.
Kopeeri need enda postitused mulle privasse, ma ei lugenud kusagil välja vastuseid, vaid lugesin välja vassimise.



Olen teadlik, et Sa ei suuda vastupidist tõestada.



Tean, et vastust ei tule ega tule Sinu järgnevatest postitustest, seega, ei hakka sitta näppima rohkem, muidu hakkab veel rohkem haisema.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

art
Kuidas Sa mu soovile vastu tulid??? Vassides järjekordselt Very Happy Very Happy
Mida ma vassisin?Nii,et sa siis ei usu holocausti olemasolusse :?: :shock: Kas sa ikka tead sõna vassima tähendust?Too siis välja need kohad,kus ma valetasin.Niisama ei tasu ka inetuid sõnu loopida :evil:
Mis raamatutesse puutub,siis mul ei ole mingi fenomenaalne mälu,et kõik meelde jätan.Kui sul aega üle jääb,siis võiksid peale Pinni,Solzenitsõni,Rezuni ja teiste "valgustajate" raamatute lugemise ka tunnustatud lääne ajaloolaste üllitisi lugeda.Kõik on sinu enda teha :wink:

Asi on läinud risti vastupidi.Selle asemel,et tõestada,kuidas olid Saksa armee ridades võidelnud vabadussõdalased,pean nüüd mina hakkama mingitele umbmäärastele küsimustele vastama. :x
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1113
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:wink: Kas vöiks teha eraldi teema Dietrich ja tema jutud ???
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

ja siis kunagi ära köita ja apollos müüma hakata - "idioodi pihtimused" vms.
foorum.rindeleht.ee
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Grenaderil on tegelikult hea äriidee - aga nüüd rääkige teemast, see on LIHULA SAMMAS.

Kõrvalise möla korral läheb teema lihtsalt lukku (eelnevalt kogu möla kustutatakse).

ProPatria, moderaator
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

:lol:
Seda pikka mölajuutu lugdes võin lisada, et küürakat parandab vaid haud!

Aga "Lihula mälestussamas" peaks seisma seal kus Eesti mehed hulganisti oma verd valasid tõrjumaks punakatku sissetungi. Kuna aga see ilmselgelt valitsustele vastukarva on võiks ta tõesti mõnd aega Lagedi sõjamuuseumis paremaid aegu oodata.
Anton - horridoo!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist