Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

VANA LÕUKOER - su jutt tundub küll uskumatu :shock: aga nagu ma kursusekaaslase käest üle küsisin, siis tõsi :evil:
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Marissa kirjutas:
Heiki kirjutas:Külaliste hulgas viibis ka pr. Cilja Laud isiklikult, peale minu nägi teda veel mitu inimest. Loodame et ta jäi üritusega rahule ja mõistab meie rahva ajalugu.
Kui ma nüüd väga valesti asjast pole aru saanud, siis Eesti juudid pole kunagi õiendanud .... lärmi lööb ikka Wisenthali keskus,kellel pole aimugi meie ajaloost vist.
Ärme nüüd siis ikka unusta Cilja Laudi kuritahtlikke valesi mälestuskivide püstitamisel,paadunud tôevägistaja.Ja mis juutide suhtumisse vanadesse veteranidesse puutub,siis :
http://www.ekspress.ee/viewdoc/54BE8D02 ... F600326E58
http://www.ekspress.ee/viewdoc/A78FD813 ... 0500298983
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Minu teada ei ole Eesti juutidel olnud kunagi midagi selle vastu, et me mälesteme Saksa poolel sõdinud eestlasi. Kui mingid tiit madissonid räägivad sellest, et Lihula sammas võeti maha juutide mahitusel, siis võiks ikkagi vahet teha Eesti juutidel ja Venemaa nn juudikongressil, mis on samasugune Kremli tööriist nagu nt Vene õigeusu kirik.

Artikkel selle kohta, mida Eesti juutide üks eestvedajatest arvas Lihulasse püstitaud samba kohta: http://www.disneylandparis.com//index.php?aid=4322
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

A4 kirjutas:Minu teada ei ole Eesti juutidel olnud kunagi midagi selle vastu, et me mälesteme Saksa poolel sõdinud eestlasi. Kui mingid tiit madissonid räägivad sellest, et Lihula sammas võeti maha juutide mahitusel, siis võiks ikkagi vahet teha Eesti juutidel ja Venemaa nn juudikongressil, mis on samasugune Kremli tööriist nagu nt Vene õigeusu kirik.

Artikkel selle kohta, mida Eesti juutide üks eestvedajatest arvas Lihulasse püstitaud samba kohta: http://www.disneylandparis.com//index.php?aid=4322
Ära siis ka unusta et Eesti juudikogukond on 90% venekeelne ja nende kitsarinnalisuse kritiseerimine viis selleni et Ilja Sundelevitš,kellel tôesti ei paistnud veteranide vastu midagi olevat,lahkus juudikogukonna juhi kohalt.Nagu juba öeldud on Cilja Laud tôeline Eesti juudikogukonna esindaja,ja selle naise näol on kuritahtliku valetajaga,kes viimse hetkeni üritas eestlasi demoniseerida.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Eesti juudid ajavad koguaeg oma rida. See, et neil pole midagi Saksa armees sõdinute ausammaste vastu on lausvale. Neil on ikka alati olnud midagi selle vastu.
Meenutaks seda kui rõõmuga taheti juutide poolt paigutada üles 6. neid mälestavat ausammast ja seda vahetult pärast Lihula sündmusi. Ja see 6. oli siis mõeldud esimese osana 20st. Surutakse meie rahvale peale siin ma ei tea veel mida. Riik seisab nämmutava suuga pealtvaatajana kõrval.

Olgu Eestimaal nii, et kõigepealt püstitame tagasi mälestusmärgid enda kangelastele. Saame seda ükskord vabana teha. Mošheede ja sünagoogide rajamise asemel võiks riik kulutada ressurse vanade Hiite hoidmiseks. Kui oleme aga jõudnud tagasi enda juurteni, millest väga suur % Eesti inimesi seisab väga kaugel, siis vaatame ka üle teiste rahvuste soovid. Ei saa olla nii, et meie soovid omal maal kõlavad, nagu hääl kõrbes, aga võõramaalaste auks püstitatakse kõike, piisab neil vaid nipsu lasta.


Veidi lugemist: http://www.hot.ee/vvliit/uudis_0.html ,sealt alt valik "Natsismi teema.."
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

IMHO on Cilja Laud kõige pesuehtsam extremist. Tema raadioesinemised, niipaljukest kui mina neid vähemalt R4-st kuulnud olen, vahutavad sionismist ning vihast kõigi ja kõige vastu kes tema poliitikaga nõus ei ole
TÕDEONAJATÜTAR
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Olgu Cilja Laudiga nii nagu on.... Aga ma ei hakkaks siin juute mingiteks erilisteks Saksa armees sõdinute vastasteks pidama - keegi mainis siin, et enamus Eesti praegustest juutidest on Vene taustaga. Kui nii, siis võib ju ka suurema osa Eesti venelaste kohta öelda, et nad ei mõista Saksa armees sõdinud eestlasi, peavad neid fašistideks jne.

Ma ei tea, millise eesmärgiga Laud Lagedi-Lihula samba avamisele tuli, kuid fakt on see, et ta ei pidanud paljuks siiski kohale tulla. Aga kus oli Eesti Vene kogukonna esindaja? Või Eesti moslemite esindaja?
Meenutaks seda kui rõõmuga taheti juutide poolt paigutada üles 6. neid mälestavat ausammast ja seda vahetult pärast Lihula sündmusi. Ja see 6. oli siis mõeldud esimese osana 20st. Surutakse meie rahvale peale siin ma ei tea veel mida. Riik seisab nämmutava suuga pealtvaatajana kõrval.

Olgu Eestimaal nii, et kõigepealt püstitame tagasi mälestusmärgid enda kangelastele.

Ma ei saa aru, miks on vaja neid ausambaid omavahel siduda? Mulle küll ei tundu, et kellelegi midagi peale surutakse. Minu arvates on see täiesti normaalne ja õige, et püstitatakse sambaid ennesõjaaegse Eesti Vabariigi kodanikele (antud juhul juutidele, aga ka nemad olid EV kodanikud, teenisid selle riigi armees, maksid makse ja kannatasid massiliselt nii Nõukogude kui Saksa okupatsiooni all). Miks peaks riik keelama mälestada seda, kui Eesti pinnal hävitati massiliselt süütuid ja relvituid inimesi?

Mälestusmärke "meie enda kangelastele" on meil ju küll (kuigi alati võiks rohkem olla).


Mošheede ja sünagoogide rajamise asemel võiks riik kulutada ressurse vanade Hiite hoidmiseks.
Võiksid ikka vahet teha sellel, kui juudid või moslemid ajavad ise raha kokku oma pühakodade ehitamiseks, ja sellel, kui riik oma eelarvest erinevaid kirikuid, sh maausulisi toetab.

Eesti Vabariik ei ole minu teada andnud ühtegi krooni ei Tallinnasse kerkiva sünagoogi ehitamiseks ega moslemite plaanitava mošee ehitamiseks. Mõlemad putkad kerkivad eraisikute annetuste toel.

Ja isegi kui riik annaks raha nt sünagoogi või mošee ehitamiseks - siis mis selles halba oleks. Eesti Vabariigi kodanikest juutid ja islamiusulised on ju samasugused Eesti kodanikud nagu sina ja mina. Meil on lihtalt teine rahvus ja teine religioon.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

A4.
Mälestusmärke "meie enda kangelastele" on meil ju küll (kuigi alati võiks rohkem olla).
Lõpeta see nämmutamine ja jura. Kui jutt käib juutidele ausammaste püstitamisest, siis see on lahe. Kui tegu on oma rahvaga, siis on küll. Krt, mis jutt see selline on. kui juudid tahavad püstidada 20. mälestusmärki, siis loetle mulle palju on mälestusmärke Eesti vabaduse eest Teises Maailmasõjas võidelnuile e siis Saksa sõjaväes võidelnuile?

Lihula võeti valitsuse poolt maha :shock: sest häbeneti mundrit, millel Eesti tunnusmärgid :!: , see on nonsenss. Nüüd kompromissina lasti Lagedile tagasi panna, saades aru, et rahvale polnud see ükskõik.

Lõpetame siin selle juuditeemast nämmutamise, see teema on püstitatud Lihula mälestusmärgile.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Mind isiklikult huvitab milleks tahtsid juudid oma mälestuskividele 10 000 ohvrit rohkem kirjutada?See tähendab et juutidel käis 10 000 Eestis mitte kunagi viibinud ja veel vähem siin hukkunud juudi eestlaste ja sakslaste arvele kirjutamine ilma igasuguse probleemita.Selle mälestuskivide juhtumi taustal vôiks tegelikult kôik nende poolt välja käidud numbrid tugevama uurimise alla vôtta.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Täpselt nii. Rääkimata sellest, et koolides lastakse lastele vägisi neid filme ja võõras keeles. Sellist tsirkust ei lubaks ükski oma rahvast lugupidav riigi juhtkond. :!:
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Mind isiklikult huvitab milleks tahtsid juudid oma mälestuskividele 10 000 ohvrit rohkem kirjutada?See tähendab et juutidel käis 10 000 Eestis mitte kunagi viibinud ja veel vähem siin hukkunud juudi eestlaste ja sakslaste arvele kirjutamine ilma igasuguse probleemita.Selle mälestuskivide juhtumi taustal vôiks tegelikult kôik nende poolt välja käidud numbrid tugevama uurimise alla vôtta.
Paljugi, mis taheti. Fakt on see, et kivide ülespanek lükkus edasi, sest numbrid ei klappinud. Ja kivid pandi ülesse alles siis, kui sinna kirjutati õiged numbrid.

Lõpeta see nämmutamine ja jura. Kui jutt käib juutidele ausammaste püstitamisest, siis see on lahe. Kui tegu on oma rahvaga, siis on küll. Krt, mis jutt see selline on. kui juudid tahavad püstidada 20. mälestusmärki, siis loetle mulle palju on mälestusmärke Eesti vabaduse eest Teises Maailmasõjas võidelnuile e siis Saksa sõjaväes võidelnuile?
Miks juudid ei või püstitada omale mälestuskivi, kui see on pühendatud mitte kellegi või millegi eest võidelnutele, vaid relvitutele inimestele, kes pandi seina äärde ainult nende rahvusliku kuuluvuse eest? Mina ei hakkaks juutide mälestuskive ja Lihula sammast küll omavahel segamini ajama. Pigem on juutidele pühendatud mälestuskivi analoogne nende arvutkate mälestuskividega, mis on püstitaud kommunistlikus genotsiidis hukkunud eestlastele. Ärme ajame kahte asja omavahel segamini.

Mis puudutab Lihula sammast, siis selle kohta on kprduvalt öeldud, et selle oleks saanud teha viisakamalt, korralikumalt, kunstiliselt maitsekamalt jne. Viimati ütles nii Trivimi Velliste Lagedi samba avamise puhul.

Ma ei ole ise küll juudi rahvusest, aga minu poolest võivad juudid oma kivisid püsti ajada, seniakaua, kuni nende kivide peal on ajalooliselt korrektsed numbrid. Mina lihtsalt ei näe sidet nende mälestuskivide ja Saksa armees sõdinud eestlaste mälestuskivide vahel.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Pigem on juutidele pühendatud mälestuskivi analoogne nende arvutkate mälestuskividega, mis on püstitaud kommunistlikus genotsiidis hukkunud eestlastele. Ärme ajame kahte asja omavahel segamini.
Või arvukatega. Loe siin neid ette, vaatame, palju kokku tuleb :!:

Ka enne ütlesid:
Mälestusmärke "meie enda kangelastele" on meil ju küll
Palju on see küll :?: Loetle :!:


Pane endale kõrva taha(kui sul on kohta kuhu panna), et keegi pole ütelnud, et nad ei või endale mälestuskive paigaldada. Olgu need korrektsed ja niipalju austust peaks ikka Meie e selle maa peremeeste vastu olema, et ei tulda arve võltsides suurendama. Ja ülespanekuks oodatakse õige moment, mida aga esmasel ülespaneku soovil ei arvestatud. See oli just pärast Lihula mälestusmärgi maha võttu. Mida kahtlemata praegu pole, sest Eesti rahvas pole saanud enda kannataste üle veel leinatagi. kui pannakse koolidesse sisse mingid päevad ja kästakse leinata võõrast rahvast. Ja näidatakse meie lastele koolis sellest filme :!: Kas see pole ahistamine :?:
Mis puudutab Lihula sammast, siis selle kohta on kprduvalt öeldud, et selle oleks saanud teha viisakamalt, korralikumalt, kunstiliselt maitsekamalt jne. Viimati ütles nii Trivimi Velliste Lagedi samba avamise puhul.
Mis loll jutt :!: Viisakamalt, Lihula mälestusmärk avati Lihulas väga viisakalt. Ausamba barreljeef oli tehtud Vabadusvõitlejate kirjeldustel, vo skulptor võinuks seda teha proffessionaalsemalt, aga see selleks. Velliste pole ise ühtegi teinud, ei olnud teda ka Lihulas. Kõva jutumees, kes üle 10 aasta juba räägib, et võrdsustame kohe-kohe Teises Maailmasõjas Eesti eest Saksa sõjaväes, metsades ja Soomepoistena võidelnud mehed Vabadusõja veteranidega. Jutuks see kahjuks on jäänud. Kus Velliste on oma aktsioonidega võtta maha pronkssõdur kui ta on nõnda suur tegude mees :?:

Lõpetuseks: Arvan, et aitab siin selles teemas juutide mälestusmärkidest, kel soovi tehku eraldi teema.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

köige hulem ongi nende ausammaste asjade juures ja mis puudutab sionistide mälestuspoliitikat,et meie, eestlased,peame mälestama kusagil mujal toimunud asju. ajalugu on täis koledaid asju ja me ei saaks hakata mälestama vietnami söjas hukkunuid ja Taevase Rahu Väljakul toimunud veresauna.see oleks nonsenss.
Meie, eestlased,peame eelköige mälestama seda,mis toimus meil,eestimaal.Körvuti holokausti (loe :holocashi ) mälestamisega peaksime hakkamaa balansi möttes siis mälestama ka juutidest koosnenud hävituspataljonide hirmutegusi meie rahva kallal nliidu okupatsioonide ajal ja mis minu meelest oleks ka öige.
Lihula ausamba teist korda üles panemisega said tegelikult veteranid valitsuse käest "vastu hambaid " kui sammas avalikuse eest muuseumi pandi,teiste silmade ja avalikuse eest peitu tuues.see on fakt.
Paraku on meie üksköik, mis valitsus üles näidanud äärmist " sültjaslikust " nende ausammastega ja lihtrahvas peab ikka ja jälle vahtima tött vöörvallutajate kivimonstrumitega,olgu need siis venelane,juudi vöi kellegi teise pandud.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

A4 kirjutas:
Mind isiklikult huvitab milleks tahtsid juudid oma mälestuskividele 10 000 ohvrit rohkem kirjutada?See tähendab et juutidel käis 10 000 Eestis mitte kunagi viibinud ja veel vähem siin hukkunud juudi eestlaste ja sakslaste arvele kirjutamine ilma igasuguse probleemita.Selle mälestuskivide juhtumi taustal vôiks tegelikult kôik nende poolt välja käidud numbrid tugevama uurimise alla vôtta.
Paljugi, mis taheti. Fakt on see, et kivide ülespanek lükkus edasi, sest numbrid ei klappinud. Ja kivid pandi ülesse alles siis, kui sinna kirjutati õiged numbrid. quote]

Fakt on ka see, et just see sama Eesti juudi kogukond kellest meil jutt siin on,vôitles viimse vôimaluseni et sinna kividele ikka 10 000!!! ohvrit rohkem kirja pandaks.Fakt on ka see et juudi kogukonnal ei olnud mingit osa selle arvu muutmises.Eesti juutidele tundusid need numbrid vägagi klappivat.Vaadake kasvôi C.Laua "kangelaslikku " vôitlust,mis paisus lausa lausvaletamiseks Max Jakobsoni komissioni aadressil.
Mul ei ole küll praegu aega,aga ma vaatan veel läbi C.Laua sônavôtud selle sama ausamba avamise puhul Pärnus.Vôin ka eksida,aga minu meelest lubas Laud selle puhul lausa USA-sse helistada.
Siin on väike näide C.Laua suhtumisest Alfons Rebase ümbermatmisse:http://www.virumaateataja.ee/270504/esi ... 017603.php
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Juhiks tähelepanu, et postitused on juba hulk aega tagasi väljunud teemast.

Hoidke teemat, või see läheb lukku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist