Lihula sammas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Re: Lihula sammas

Postitus Postitas Arensburger »

Kuidas seda teemat kommenteerida?
Arvan, et ei ole vaja vaielda pisiasjades! Kes? Kus? Miks?
Vaikal kirjutas:Teatavasti Eesti sõjameeste Ühendused ametlikult laupäeval Lagedi muuseumis mälestussamba avamisest osa ei võta. Siinjuures toon ühe endise sõjamehe arvamuse mälestusmärgi muuseumi paigaldamise kohta:
http://www.hot.ee/vvliit/sammas_01.htm
....Seega ei ole ka meie valitsusel enam põhjust diskuteerida lääne mõjuvõimsate suurriikidega selle üle, mis Eestis Teise maailmasõja ajal toimus. Hinnang on antud – avalikus ruumis võivad Eestis eksisteerida ainult Nõukogude Liidu ja Punaarmeega seotud mälestussambad....
Tuleb siiski nentida, et mitte kõik siin eestimaal ei mõtle ühte moodi. Ja sellest tulenevalt võib siia laiendada vana tõde "Iga rahvas on väärt oma Kuningat" ehk siis "meie tänane Eesti väärib sellist valitsust".
Lisaksin siia omalt poolt ühe mõttetera, mille leidsin Pat. "Narva" ajaloo II köite epiloogist (lk.787):"Õigus on neil relvavendadel, kes 1994.a. suvel Sinimägedes mälestusristi ette pärga pannes ei öelnud "Puhake rahus", vaid "Olgu neetud see vaenlane, kes meid iial rahule ei jäta".
Ingl. keeles:(lk.868) In the summer of 1944, laying a wreath on the memorial cross in the Sinimae Hills, our comrades-in-arms justifiably replaced the traditional "May they rest in peace" by "A curse on the enemy who never leaves us in peace". This is the way how soldiers mourn.
Jah, niimoodi leinavad kunagised sõdurid tänases Eestis, sest olgem ausad, ei ole ju punased rahule jätnud ka langenuid.
Kuid mida sellises olukorras teha? Kas püss põõsasse? Mitte mingil juhul. Kõigepealt minge kõik homme valima ja ärge andke oma häält punastele! See on see, mida täna igaüks langenud sõjameeste mälestuse heaks teha saab.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

...Kuid mis saab valitsusest, kes võtab vastu ebapopulaarseid otsuseid ja hakkab vastu rahva tahtele
Mis sellest valitsusest ikka saab :?: Jätkab edasi ja kogu lugu. Aga rahvas saab oma tahet avaldada järgmistel Riigikogu valimistel ja ehk mõni erakond võtab kätte ja lubab samba panna sinna, kus tema koht olema ikkagi peaks. Nimelt, pealinna, pronkssõduri asemele.

Ja hugo1- l õigus: minge homme valima: võib olla pealinnas tuleb võimule koalitsioon, kes võtab pronkssõduri maha ja toob Lagedilt sama sinna asemele.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Mis sellest valitsusest ikka saab :?: Jätkab edasi ja kogu lugu. Aga rahvas saab oma tahet avaldada järgmistel Riigikogu valimistel ja ehk mõni erakond võtab kätte ja lubab samba panna sinna, kus tema koht olema ikkagi peaks. Nimelt, pealinna, pronkssõduri asemele
See erakond kes seda teeks, võidaks Eestis suure-suure populaarsuse! Pronkssõdur on hetkel mitte ainult Meie anastamise, rahva füüsilise- ja moraalse vägistamise sümbol ja okupeerimise sümbol, vaid ka Meie, tõsi küll valitsuste, aga see kajastab riiki, argpüksluse sümbol. Romantiliset võiks küsida, millal tuleb Kalev (ärkab rahvas)koju, Eesti sugu uueks looma, Eesti rahval õnne tooma :?: Loodame, et see juhtub varsti :!:
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Mis juttu te ajate !! Vali keda tahad , ei need puuslikku maha võta. Aga enne kerkib Tallinnas moshee , kui ausammas Eesti Sõjamehele.
Piisab L(j)apini vihmaveetorudest küll.
Kasutaja avatar
välihall
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 27 Sept, 2005 23:33
Asukoht: Euroliit
Kontakt:

Postitus Postitas välihall »

Tuli üks tsitaat meelde:
Igal eestlasel on ainult kaks võimalust-olla seal kus käsib tema süda või
seal kuhu satutakse paratamatult olukordade sunnil.

Huvitv kas hrr. D kuulub respublikasse või on sponsoreeritud idast?
Vaikal
Liige
Postitusi: 147
Liitunud: 17 Okt, 2004 10:19
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lihula sambast

Postitus Postitas Vaikal »

Kuna mul ei olnud võimalik samba avamisest Lagedi muuseumis osa võtta, oleksin tänulik, kui keegi avamisel olnuist saadaks mulle mõned fotofailid toimunud tseremooniast, nende avaldamiseks minu poolt koordineeritavatel veebilehtedel. Minu mailiaadres: vaikal@hot.ee
Võitjal on alati õigus?
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

ivalo kirjutas:Mis juttu te ajate !! Vali keda tahad, ei need puuslikku maha võta.
Mina nii ei arva ... selles asjas tasuks teha panus Isamaale. Kui neil oleks Tallinna volikogus valmiste järel sama arv hääli, mis KE endale sai, siis tõnäoliselt saadatakse pronkssõdur kohe sinna kus ta koht on.
Aga enne kerkib Tallinnas moshee , kui ausammas Eesti Sõjamehele.
Paistab, et sul õigus ... ja see võib juhtuda üpris varsti (mošee). Aga Eesti Sõjamehele võiks ausamba püstitada Tartusse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse ette (seal kus varem troonis Lenin). Seal koht ju olemas.
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Kaitseliidu ülemat major Benno Leesikut tsisteerides : " See mälestusmärk on püstitatud meestele, kes II maailmasõjas võitlesid saksa väes mitte fasismi poolt, vaid bolsevismi vastu ! "
Tõstgem toost Eesti vabadusvõitlejate mälestusmärgi terviseks, et mingid poliitilised mängud seda oma kohalt ei kõigutaks !!!
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lihula sambast

Postitus Postitas Heiki »

Vaikal kirjutas:Kuna mul ei olnud võimalik samba avamisest Lagedi muuseumis osa võtta, oleksin tänulik, kui keegi avamisel olnuist saadaks mulle mõned fotofailid toimunud tseremooniast, nende avaldamiseks minu poolt koordineeritavatel veebilehtedel. Minu mailiaadres: vaikal@hot.ee
Mõned fotod:
www.pilt.ee/heikim
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Tänu Heikile äärmiselt asjaliku fotomaterjali eest!

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Külaliste hulgas viibis ka pr. Cilja Laud isiklikult, peale minu nägi teda veel mitu inimest. Loodame et ta jäi üritusega rahule ja mõistab meie rahva ajalugu.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Heiki kirjutas:Külaliste hulgas viibis ka pr. Cilja Laud isiklikult, peale minu nägi teda veel mitu inimest. Loodame et ta jäi üritusega rahule ja mõistab meie rahva ajalugu.
Kui ma nüüd väga valesti asjast pole aru saanud, siis Eesti juudid pole kunagi õiendanud .... lärmi lööb ikka Wisenthali keskus,kellel pole aimugi meie ajaloost vist.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Lagedil toimunust veel tagasihoidlikult näha saab siit :


http://pilt.ee/album.php?type=images&id=610924
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Minu teada ka Eesti juutidel ei ole midagi vanade eestlastest veteranide vastu.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

Lagedil toimunust veel :

Meie poole pöördusid Lagedil,keset tseremooniat " Wiking " klubi noored,kes informeerisid meid,et kohal on ka Lagedi asutaja kaasautor,nüüdseks manalateele läinud prof.Rein Helme poeg, kes arvatavasti kavatseb ära varastada oma isa auks püstitatud postamendi otsas olevat isa pea reljeefi ja meil paluti sellel silm peal hoida.
Pidev luure Helme poja ja ausamba juures tegi selle mehehakatise olemise närviliseks.
Helme pojaga olevat lugu nii ka veel, et peale oma isa surma müüs poeg oma ise kogutud märgid ja muu söjalise atribuutika südame rahuga antiikidesse maha.
Kindel oleks olnud see,et kuna hr.Helme mälestusmärk on püstitatud hr.Johannes Törsi kulu ja kirjadega,siis oleks see olnud vargus ja kui vaja,oleksime me seda jöuga,nagu kord jak ohus takistanud.
Vaat sellised mehed sirguvad meie enda maa peal, kes ei hooli oma isa mälestusest tuhkagi ja nende ainus möte on va krabisev.kole.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist