Tallinna Katlamaja

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Jamert
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Juul, 2005 16:19
Kontakt:

Tallinna Katlamaja

Postitus Postitas Jamert »

käisin vahepeal Tallinna Katlamaja sees, tegin paar pilte. ka kirjutasin paar sõnu sellest ehitist (vene keeles).

LINK PILTIDELE: http://www.jamert.ee/v1/2005/11/03/tallinna-katlamaja/

üks näidispilt :) -

Pilt
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

enne kui see teema lukku vb pannakse et ta militaar.net-i foorumisse ei sobi, siis räägi natuke lähemalt kus ta asub. ma vene keelest kuigipalju saan aru aga väga süveneda ei viitsi. kas see on seal bussijaama juures?
Jamert
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Juul, 2005 16:19
Kontakt:

Postitus Postitas Jamert »

Takishi, sobib sinna foorumisse ikka. see on ju "ehitis" ja päris tähtis ja omapärane.

kui süveneda, ei viitsi, siis pole mõttet ka sinna minna, tekstis on kirjutatud miks.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Ehitised - Kindlused, kindlustused, lennuväljad, sadamad. Punkrid ja lossid. Kõik militaarrajatistest.


ahjaa omaalgatuslik modereerimine :D

süveneda ma ei viitsi selles mõttes, et vene keelde süveneda . seal palju passiivset sõnavara kasutatud :p
Regardman
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 31 Okt, 2005 12:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tallinna Katlamaja

Postitus Postitas Regardman »

Asi jummala võimas, läheks isegi kaema, kui saaks.
Jamert
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Juul, 2005 16:19
Kontakt:

Postitus Postitas Jamert »

nagu tekstis on: minna võib, aga siis koos minuga, sest seal on kõik kinni ja turvamees ka :). kui tahate, siis ma võin uurida, millal saaks.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

ma tahaks küll jah.. aga kus ta on? (teaks kuidas transporti organiseerida enamvähem)
Jamert
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Juul, 2005 16:19
Kontakt:

Postitus Postitas Jamert »

Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Takishi kirjutas:enne kui see teema lukku vb pannakse et ta militaar.net-i foorumisse ei sobi...
Minu meelest võiks see teema siin siiski olla (Admin võib muidugi teisiti arvata :cry: ). Kuigi pole tegu otseselt sõjaväerajatisega, toitis ta siiski ka militaarehitisi, nii et kaudne seos on täiesti olemas. Lisaks võisid seal midagi ehitada ka sõjavangid või sõjaväeehitajad -- ent see teema ootab alles uurijaid.

Kihvt koht igatahes, ent nagu enamus muid nõukogude-aegseid rajatisi, jääb paraku jalgu meie vägevatele "arendajatele" ja kaob varsti linnapildist. Seega tuleks vähemasti digitaalkujul dokumenteerida igast võimalikust rakursist!

Linnahalli läheduses oli aga mitmeid suuri sõjaväeobjekte, millest nüüd piltegi annab tikutulega otsida. Seal oli ehituspataljon, 84. ehituskonstruktsioonide tehas, piirivalve üksik kontrolli- ja läbilaskepunkt "Tallinn" (vn k OKPP "Tallin(n)"), laevaremonditehas (allus sõjaväele 1945-st kuni 1960-teni) ja mitu muud objekti, millest enam suurt midagi alles pole. Muide - ka pisut kaugemal asuv Ujula (end. Aia) tänava siseujula on sõjaväe projekteeritud ja ehitatud.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

sel juhul soovitaks seal kohta-järvel keemiatehases ka käia, väga lahe. seintele on jäetud nõuka aegsed plakatid.. kogu tehnika näeb vana ja lahe välja.. seal hoones, kus ahjud on.. seal on väga suur :D paraku kui ma olin, siis pilte ei teinud ja kogu tripp kestis ~25 minutit.
Jamert
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Juul, 2005 16:19
Kontakt:

Postitus Postitas Jamert »

keemiatehases käin kord ka ära. aga ennem ootan, kuni tellitud dosimeeter tuleb :).

video Katlamajast ka: http://www.jamert.pri.ee/pub/videos/katlamaja1.avi

44.5 mb, 20 min.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist