Särevere lennuväljak

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
särevere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Mai, 2012 0:02
Kontakt:

Särevere lennuväljak

Postitus Postitas särevere »

Tere kas kellelgi on mingisugust teavet selle kohta kus see lennuväli oli ja mis otstarbel kasutati jne .ja köik info ja pildid seoses selle lennuväljaga oleks teretulnud
Kasutaja avatar
AddressUnknown
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 19 Juun, 2008 17:47
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas AddressUnknown »

Otsi foorumist, sellest siin kunagi juttu olnud. Muidu Türilt Pärnu poole peale Säreveret paar kilti, parema kätt enne Põikva teeotsa on vana kartuli või väetisehoidla, nüüd oli seal mingi ladu või tööstus vms
Muidugi kui seda Särkut silmas pead.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas gnadenlose »

Siin omal ajal teematatud: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... T%C3%BCril

Ja siin ka samast lennuväljast juttu (skännid ühtedest mälestustest): http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/v ... =14&t=6647

Mõned aastad tagasi detektoriga tuuseldades lennuväljale viitavaid leide igatahes ei tuvastanud, küll aga muud.
Гив Ми Мани
särevere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Mai, 2012 0:02
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas särevere »

jaa endal ka plaan tulla koju ja hakkata detektoriga kammima maid
särevere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Mai, 2012 0:02
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas särevere »

ja minu viga ei osanud kasutada lehte teil on olnud juba selllel teemal pikk jutt ja suured tänud teile selle eest ja gnadenlose -ga peame siis kokku saama ja hakkama maid kammima ;)
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas ppp »

särevere kirjutas:ja minu viga ei osanud kasutada lehte teil on olnud juba selllel teemal pikk jutt ja suured tänud teile selle eest ja gnadenlose -ga peame siis kokku saama ja hakkama maid kammima ;)
Jah, teisel pool teed võsatukas võib niimõndagi peidus olla, kardan, et kui peale satute, siis isegi Türi teises otsas mu kasvuhoone klaasid võivad pilbasteks lennata. No aga eks ma kuulen kui midagi leiate :wink:
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas gnadenlose »

ppp kirjutas:
Jah, teisel pool teed võsatukas võib niimõndagi peidus olla, kardan, et kui peale satute, siis isegi Türi teises otsas mu kasvuhoone klaasid võivad pilbasteks lennata. No aga eks ma kuulen kui midagi leiate :wink:
Seal tukas on omaaegse laona teeninud küüni jäänused raudkivikuhjade näol. Suured augud, mis teises teemas arvatult plahvatuste tulemusel tekkinud (mida mina pigem ei usu), on triiki olmeprügi täis. Polnud ca 4 aasta eest aega neis suuremat tuuseldada, aga umbes viiemindise inspektsiooni tulemusel ühe saksa kasti jäänused ja Maksimi kilbi tirisin küll välja. Teiselpool teed, endise lennuvälja taga olevas võsas tuustisin mitu tundi lootuses, et midagi peaks ju ometi kuskil alles olema, aga kummalisel kombel polnud seal metalli prakriliselt üldse, vaid põllutöömasinatelt pudenenud ja sinna loobitud kola. Huvitaval kombel leidus võpsikus üks rüüstatud vanaaegne auto vrakk, mida hiljem keegi ka tuvastamas käis.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas kalleb »

ükspäev juba siin aknaklaasid värisesid kui mingeil lennukipomme lõhati, ikka tõsine kõmakas käis

haarasin kiirelt MLP ja kaevusin maa sisse

niiet kes Särevere karjamaalt miskit leiavad võivad ka kergelt kosmosesse lennata
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas gnadenlose »

FB kasutajad näevad selles albumis muu seas ka hulga pilte Särevere lennuväljast pärast sakslaste minekut: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 377&type=1
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas speedsta »

Kohalik elanikkond on muist kaste juba ära varastanud, praktilised inimesed.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas gnadenlose »

Vanaisa jutu järgi tassiti minema kõik, millest jõud ja mõists üle käis. Vaid pommisi endid oli nii meeletutes kogustes, et jäi teisu kõvasti üle :)
Гив Ми Мани
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Särevere lennuväljak

Postitus Postitas viiking »

Ma ikkagi siia postitan...kuna Türist palju juttu siis...Endel Palmi keegi ei mälet :wink: a? Minu vanaisa oli...

Ja isegi kõik lapsepõlve suved seal veedetud 8)

Lisaks veel, asukoht Lõuna 4...huvitav kant oli, nõukaajal väetiselaod, raudtee siin ja seal :wink: , siis...veel...paugutatud sai küll ja küll...tore perekond Rikk naabriteks...

On kellelgi mälestusi?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist