Astangu laskemoonalod

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Takishi kirjutas:http://www.pilt.ee/photo/490329/10616036/ vaadake seda pilti, kes selle tee peal kõndinud on. Pildilt pole aru saada aga kui selle (tee) peal seista siis on seal näha tee servades asfaldi sisse vajutatud paralleelseid kriipse, nagu oleks seal mõne roomiksõidukiga sõidetud. Niipalju kui ma linttraktoreid ja muid masinaid näinud olen, siis nende roomikud ei ole nii teravad et jätaks justkui noaga lõigatud pragusid tee sisse. on kellelgi aimu millega tegemist võis olla? see tee pöörab paremale ja sealt kulgeb maksimaalselt 50m ja edasi läheb kruusatee.
Ma isegi mõtisklesin seal nende jälgede üle, kuid loobusin siiski tanki-versioonist, sest mida oli asja tankidel sinna :?:
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
ekkemoor
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Okt, 2005 16:52
Kontakt:

Postitus Postitas ekkemoor »

uba selles, et sovjeti aegadel seal just tankid(tank) olidki...
sigrblot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Jaan, 2006 17:12
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigrblot »

se koobas mis wett täis oli se jääkoobas se peaks olema pooleli jäänud weel sealt polegi mõtet edasi minna se onwahepealt kokkuwarisenud wõi õhku lastud koobas on täis waid solgiwett mis tanksaapalt naha pealt tahab süüa :D ja lihtsalt mõtetut prahti .mäepeal on neid kokku warisenud koopa akue täis paartüki on tagapool põõsas ja sealt on näha et on tahetud ehitada tunnelit kuid se pooellijäänud
põhimõteliselt terve se kompleks päris mitmeid kordi läbi tuiiatud kuna ise elan seal suht lähedal aga kahjuks leidnud pole sealt peale mõne õppemürsu ja paari warastatud auto midagi
kuigi olen kuulnud nii mitmestki suust et mäes olla weel tunneleid ja ruume mille sissepääsud on arvatavasti wõimatu üles leida ainsad warjandid sinna pääsemiseks oleks kuidagi wendilatsjooni sahtipidi saada aga ei usu et se ära tasuks kuna sinna ei mahu hästi sissegi ja poleks mõtetki wist kuna jutude järgi oelvat need wett täis kõigewähem usun ma seda et üks ruum olla relvi täis weel
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Sai täna õhtul Astangul kolamas käidud. Tunnelid olid endiselt olemas, kuid märkasin üht huvitavat asja: väljas oli ~15 kraadi külma, ning ühe künka alt, mis ei asunud otseselt ühegi sissepääsu/teadaoleva tunneli kohal, tõusis auru. Küngas ise on kohe nõlva ääres, ei oska täpsemalt seletada kui "kõige idapoolsema tunneli ja kõige läänepoolsema tunneli sissepääsude vahel". Künka otsas on sihuke ~meeter korda meeter nelinurkne süvend, mis otseselt ei ole kuhugi sissepääsuks.

Ilmselt seal all keegi ei elanud, auru tõusis pae vahelt avadest. Allikat seal pole, pisikese punkri õhutusava nii aktiivselt ei auraks; väljas on juba nädala jagu miinuskraade - väike ruum oleks juba maha jahtunud... mõtteid ?
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

hästi ei saa aru mida Dan mõtleb, aga äkki on see lihtsalt isoleeritud koht. suvel on seal jääs ja talvel jällegi temp jääb natukene soojemaks kui väljas.. ja väike temp vahe tekitabki auramise. muud seal olla ei saa. ja allikaid leidub hulgi...
Kasutaja avatar
soldier88
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan, 2006 20:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

ehitis astangu lähedal

Postitus Postitas soldier88 »

käisin täna suusatamas seal nõmme harku ringil. kusagil seal kunagise tihniku maksimarketi juures metsas suusa raja lähedal selle sõõriku kujulise tiigi ligidal künka otsas oli mingi neljakandiline rajatis u 3x3x1,5m väike. uks oli ka aga sodi oli ees ja suusad jalas, sisse ei vaadanud. kas keegi teab millega tegemist? ette tänades
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Enne uue teema tegemist oleks võinud natuke allapoole vaadata:

http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=1551
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

shiim kirjutas:Enne uue teema tegemist oleks võinud natuke allapoole vaadata:

http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=1551
ta ei mõelnud seda, pigem võiks vaadata seda: http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=1195 - selle lähedal on suusarajad, see koht, mida seal teemas käsitleti

siin astangu pildid: http://www.pilt.ee/view/490329/1/-seal ei ole suusaradu nii et sinna ta küll ei saanud sattuda.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Jutt käib jah vist sellest punkrist mille peale ma Harkus juhtusin.
See on ka otse tee kõrval :wink:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kas see punker mitte päris sellel tiigisaarel ei asu?

Muide, samas Õitse tn 42 elas merekindluse komandant, ja see tiik on just Õitse tn pikenduse ääres. Äkki oli punker komandandiga seotud?
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

See punker ei asu kohe mitte tiigisaarel vaid seal kõrval metsas väikse künka peal.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Nõmmel jalgrattaga sõites sattusime sõbraga selliste punkrite peale, aadressi ei oska praegu öelda aga võin hiljem uurida.
Viimati muutis Martti, 21 Veebr, 2006 21:26, muudetud 2 korda kokku.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Martti kirjutas:Nõmmel jalgrattaga sõites sattusime sõbraga selliste punkrite peale, aadressi ei oska praegu öelda aga võin hiljem uurida.
ma olen ka neid näinud, see on selle tee ääres (vasakut kätt) mis nõmme keskuse lähedalt värviliste majade juurest glehni lossini kulgeb. kusagil seal vahepeal. saaks ainult teada mis tänava nimi oli :wink:
Fionn
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 20 Veebr, 2006 20:10
Kontakt:

Postitus Postitas Fionn »

Martti kirjutas:Nõmmel jalgrattaga sõites sattusime sõbraga selliste punkrite peale, aadressi ei oska praegu öelda aga võin hiljem uurida.
See on Peeter Suure Merekindluse Pääsküla kaitsepositsiooni tagalapatarei, 1913–1916
Harju maakond, Tallinna linn,Vana-Mustamäe t. 59
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Kuulge, keemikud! Lugesin Astangu Ehitusmääruse - seal kogu selle klindialust ligitatud potentsiaalse keemilise saaste alaks. Räägitud sellest et sõjaväest on seal jäänud igasugust keemilist elementi nign olnud ka isesüttimised.

Aga laupäeval käisin ATV-ga selles kandis ning avastasin huvitava lõhna.
Kui sõitsin metsateel mis läheb klindile paralleelselt mööda need käikudeavasid (vist on endine raudteetamm) siis selle kõrval jäävad kuivendustiigid. Ning ühes kohas - just ühes konkreetses punktis 10x10 m. oli ülitugev vesiniksulfiidi lõhn. Käisin mööda kolm korda ning iga kord oli kõvasti tunda. Alguses ma mõtlesin et mul midagi mootoriga - et kuumenes üle või mis iganes, aga vaatasin et ei. Ning tiigid kõik olid jää alla. Kas see on looduses tavaline nähtus või viitab millegile erakorralisele?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist