Männiku varjend?

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas ivalo »

1947. aasta kaardil karjääri ei ole.
1961. a. liivakarjäärina olemas, vett märgitud ei ole.
0M61.png
Kapten Hank
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Nov, 2013 19:28
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Kapten Hank »

Aga kes siis too vend oli?
Manused
DSC_0086.jpg
Pimedus on meie teine kodu, sest pimedusest sündis meie elu...
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Hydrazine »

Midagi tarka ei oska öelda, aga kui ajalugu tõsiselt huvi pakub, siis Tiki treileri tehases Keila taga töötas kunagi üks Novikov, ehk on sugulane vms, ehk saab sealt juhtlõnga vms. Kuigi Venemaa on suur riik, ja neid vene nimesid on sarnaseid tuhandetele meestele vist pandud.
Kapten Hank kirjutas:Aga kes siis too vend oli?
Impiger
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Juun, 2009 23:46
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Impiger »

mx77 kirjutas:Ma arvan, et mitte karjääri veetaseme kõikumises ei ole küsimus, vaid karjääri Saku poolne serv on võrreldes 73-da aastaga kõvasti edasi nihkunud ja ilmselt on ka karjäär sügavamaks kaevatud, sest sellel fotol on kallas ikka suht madal.
Ma mäletan oma lapsepõlvest ka seda pilti, kuidas need varjendite kehad seal lääbakil olid aga nad kadusid suht ruttu.
Minu mälestustega 1980-ndatest klapib see jutt täiesti. Siis oli see karjäärijärveke aastaid enam-vähem muutumata olekus.
Muutus tuli koos Eesti Vabariigi taastamisega, kui sealkandis hakati jälle liiva kaevandama. Siis muutusid nii järve piirid kui ka sügavus. Karjääri laiendati ka Saku krossiraja poole, tänapäeval on see karjäär väga palju muutunud võrrelduna 1980-ndatega. Seejuures kaevandajad ei hoolinud üldse upakil olevatest betoonvarjenditest. Ja miks nad pidanuksidki? Neil upakil ja lagunenud varjenditel pole sellistena enam mingit ajaloolist väärtust. Ju siis liiv oli olulisem kui vanaaegne kindlusehitis. Millal see karjäär rajati, seda ma ei tea.
Impiger
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas ivalo »

Novikovi kohta otsi teavet numbril: 6510101
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Eks see veetase kõigub seal kah. Suvel, juulikuus ujumas käies oli vasakult esimene veesolev punker nii sügaval, et sellel seistas ulatusin õhku hingama vaid siis, kui olin kikivarvul. Olen 162 cm.
Aga sügisel oli veetase niipalju langenud, et ehitise katus oli kuival. St veetase langes paari kuuga poolteist meetrit.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas mx77 »

Tarmo Männard kirjutas:Eks see veetase kõigub seal kah. Suvel, juulikuus ujumas käies oli vasakult esimene veesolev punker nii sügaval, et sellel seistas ulatusin õhku hingama vaid siis, kui olin kikivarvul. Olen 162 cm.
Aga sügisel oli veetase niipalju langenud, et ehitise katus oli kuival. St veetase langes paari kuuga poolteist meetrit.
Nad lasid see suvi karjäärist vett vähemaks miskipärast mööda seda magistraalkraavi, mis krossiraja poole läheb. Igatahes oli krossiraja parkla terve suvi üleujutatud. Miks seda tehti ei tea.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Midagi tarka ei oska öelda, aga kui ajalugu tõsiselt huvi pakub, siis Tiki treileri tehases Keila taga töötas kunagi üks Novikov, ehk on sugulane vms, ehk saab sealt juhtlõnga vms. Kuigi Venemaa on suur riik, ja neid vene nimesid on sarnaseid tuhandetele meestele vist pandud.
Sa mõtled Juri Novikovi? :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Hydrazine »

Kapten Trumm kirjutas:
Midagi tarka ei oska öelda, aga kui ajalugu tõsiselt huvi pakub, siis Tiki treileri tehases Keila taga töötas kunagi üks Novikov, ehk on sugulane vms, ehk saab sealt juhtlõnga vms. Kuigi Venemaa on suur riik, ja neid vene nimesid on sarnaseid tuhandetele meestele vist pandud.
Sa mõtled Juri Novikovi? :roll:
Äkki oligi Novikovi Juri, mul ta eesnimi vist pähe ei jäänud, paar korda üldse kokku puutusimegi. Aga selline huvitav mees paistis, natuke nagu loll ja aeglane, natuke nagu tark ja südamlik :) Omamoodi segu :)
Kapten Hank
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Nov, 2013 19:28
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Kapten Hank »

Eelnevalt postitatud hülsi pikkus on 11.5cm ja läbimõõt 2.5cm
Pimedus on meie teine kodu, sest pimedusest sündis meie elu...
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas EOD »

Kapten Hank kirjutas:Eelnevalt postitatud hülsi pikkus on 11.5cm ja läbimõõt 2.5cm
Katsu ikka roostetanud raud ja ehitised lahus hoida! :lol:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 53&t=31245
Muuseas, hülssidel mõõdetakse pikkust, suudme siseläbimõõtu ja põhja välisläbimõõtu. Sama pikkuse ja põhja välisläbimõõduga hülsse on mitmeid erinevaid.
Kapten Hank
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Nov, 2013 19:28
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Kapten Hank »

Aga kas muidu on seal maa-alused käigud(Männiku laskemoonaladude alal)? Paari aasta eest kohtasin ma Kakumäe rannakaitsepatarei nr.4 juures üht meest ja too rääkis, et Männikul olevat maa-alused käigud, pikad, pimedad ja suured.... Ta olevat ise seal käinud. Mina isklikult polnud nendest midagi kuulnud, ja sõber ka mitte. Peale käiku ma siis kodus hakkasin otsima internetist, raamatutest jne, ja pole tänase päevani leidnud infot nende kohta. Olen nüüd ka mitu korda Männiku laskemoonaladude alal käinud ja pole küll nagu midagi silma torganud. Kas ma ei oska otsida, või neid polegi seal?!? Aga ometi too olevat ju seal käinud ja muidugi tookord jäi küsimata nende asukoht ja tolle mehe nimi, et äkki ta teadvat veel mõningaid kohtasid. Nüüd ma siis jään ootama, et keegi tark oskab vastata või natukenegi infot anda.
Pimedus on meie teine kodu, sest pimedusest sündis meie elu...
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Castellum »

Kapten Hank kirjutas:Aga kas muidu on seal maa-alused käigud(Männiku laskemoonaladude alal)? Paari aasta eest kohtasin ma Kakumäe rannakaitsepatarei nr.4 juures üht meest ja too rääkis, et Männikul olevat maa-alused käigud, pikad, pimedad ja suured.... Ta olevat ise seal käinud. Mina isklikult polnud nendest midagi kuulnud, ja sõber ka mitte. Peale käiku ma siis kodus hakkasin otsima internetist, raamatutest jne, ja pole tänase päevani leidnud infot nende kohta. Olen nüüd ka mitu korda Männiku laskemoonaladude alal käinud ja pole küll nagu midagi silma torganud. Kas ma ei oska otsida, või neid polegi seal?!? Aga ometi too olevat ju seal käinud ja muidugi tookord jäi küsimata nende asukoht ja tolle mehe nimi, et äkki ta teadvat veel mõningaid kohtasid. Nüüd ma siis jään ootama, et keegi tark oskab vastata või natukenegi infot anda.
Tõenäoliselt ajas see Sinu mees Männiku (Rätsepa) ja naaberpositsiooni Pääsküla lihtsalt segamini. Lähedal ka, lähed Männiku mäelt vana rdt-tammi pidi Pääskülla ja eriti ei võtagi aega...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kapten Hank
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Nov, 2013 19:28
Asukoht: Õismäe
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Kapten Hank »

Kas sa mõtled, et too ajas pääsküla kuuenda varjendiga segamini?
Pimedus on meie teine kodu, sest pimedusest sündis meie elu...
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2470
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Männiku varjend?

Postitus Postitas Castellum »

Kapten Hank kirjutas:Kas sa mõtled, et too ajas pääsküla kuuenda varjendiga segamini?
Hm...miks just kuuendaga?

Pääskülas on teadaolevalt suurim teostatud tunnelivõrk. Tunnelid seitsme varjendi vahel, üks jupike ilmselt mingisse projekti jäänud ehitisse, ja kolm veetunnelit (2 põhja, 1 lõunasse). Ainuke tunnelivõrk, milles on teostatud markšeidermõõdistus (2007-2008).

Teadaolevalt suurim projekteeritud tunnelivõrk on Rael (18 varjendi vahel). Ehitatud ainult ühe käigu algus.
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist