Ühest vähekäsitletud objektist

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Ühest vähekäsitletud objektist

Postitus Postitas ottojama »

Et väga triviaalne poleks, alustan piltmõistatusega - kus see asub? Ehk tuleb kellelegi tuttav ette.

Pilt
Pilt

Ette rutates ütlen, et kus, ma muidugi tean - aga mis? Mida sellistes torudes hoiti?
------------8<--------------
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

:roll:
Viimati muutis kalleb, 28 Dets, 2005 14:14, muudetud 1 kord kokku.
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Ämaris?
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Ämaris jah. Taat, kes mu naisele tookord ekskursiooni tegi, väitis, et neis hoiti tuumalõhkepäid. On see tõsiseltvõetav väide?
------------8<--------------
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Sedamoodi näeb ta välja küll, aga minu teada ei jõutud teda päris lõpuni ehitada
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Mobutu kirjutas:Sedamoodi näeb ta välja küll, aga minu teada ei jõutud teda päris lõpuni ehitada
Seega siis ka kasutusse ei võetud?
------------8<--------------
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Noh nali naljaks, selle valmisehitamise kohapealt ei oska midagi öelda, kuid tugev paneelaed on küll rajatisel ümber. Angaare, pantsire on kaks. Tunduvad jah, pooleli jäänud olevat, kuid Ämaris on kõvasti soomust tehtud ning angaaride algne seisukord on mulle teadmata.
Asusis nagu kunagi sai mainitud põhja-lõuna suunalise varuraja vasakus servas. Üsna varuraja otsas olevate angaaride läheduses.
Muid hooneid pantsiride ümbruses pole.
Unforeseen consequences
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Käisin seal üsna varsti peale venelaste lahkumist. Ämarit oli suhteliselt vähe rüüstatud, see hoidla oli aga ilma usteta ja tal olid poolelioleva ehitise tunnused. Nad ilmselt hoidsid oma tuumalõhkepäid lennurajast põhja poole jäävas laskemoonalaos.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tuumarelv pidi Ämaris olema jah, sest lennukid (Su-24) kandis nn aatomivastast värvi. Ülalt helehall, nina ja kerealune valge -sellisena ma mäletan neid maakodust (Nõva all) lapsepõlves üle lendamas...

Kas keegi kinnitaks seda?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Raadil ja Ämaris olid küll tummapommide jaoks lennukid.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Ei taha hästi uskuda, et nad hoidsid tuumapomme põhjas praeguse sidemasti juures olevates ladudes. Kui seal peaks mingi jama toimuma, mis suure koguse rakketide ja pommide puhul võimalik on, siis see ei ole eriti turvaline koht tuumapomme hoida.
Muideks, sealsamas olid ju teenindava personali kasaramud ja autopark. Iga päev läks väidetavalt 600 meest toimkonda, kuigi 60 tundub loogilisem.
Kus tuumapomme hoida võis, ma ei kujuta ette. Lennuradade ristumiskohas on ka pooleli vanad angaarid, aga need on seal pinnaskattega varu(ruleerimis)raja tarbeks.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ei tahaks uskuda eriti, et 80ndatel merelennuvägi oleks kasutanud vabaltlangevaid tuumapomme, mismoodi nendega küll vaenlase sõjalevade kohale lennuk ühes tükis pääseb :?:

Ju seal ikka tiibraketid selleks tarbeks olid, vahetatav lõhkelaeng ei võta ju palju ruumi?

Vahest hoiti nende pomme/lõhkepäid (kuivõrd tegemist oli merelennuväega) samas arsenalis, kus hoiti muu laevastiku tuumarelva (Paldiskis), kus oleks nad vajadusel kohale toodud. :?:
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Tuumapead olid rakettidest kindlalt eraldi.Meil saksamaal oli 15 km vahet.See angaar meenutab Sääre raketihoidlat, mis auto peal käis.Kallamäel ja Piiril olid ka sellised.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Kapten Trumm kirjutas:Mina ei tahaks uskuda eriti, et 80ndatel merelennuvägi oleks kasutanud vabaltlangevaid tuumapomme, mismoodi nendega küll vaenlase sõjalevade kohale lennuk ühes tükis pääseb :?:
Ju seal ikka tiibraketid selleks tarbeks olid, vahetatav lõhkelaeng ei võta ju palju ruumi?:?:
Ämari ajalugu on kaunis keeruline. Tuumalaengutega tegelev väeosa -- 757. remondi- ja tehnikabaas (RTB) (s/o 18347) -- asus Ämaris ainult 1984.a sügisest kuni 1991.a-ni ning see teenindas 321. pommituslennuväepolku (s/o 21180). RTB formeeriti 1959.a Valgevenes, 321. polk aga 1977.a sealsamas Ämaris 321. üksiku pommitushävitajate polguna.

Merelennuväele allusid 321. polk ja seda teenindavad väeosad (obato --> ATB ja obs rto) alates 1989.a oktoobrist ja aastail 1989-91 kandis polk nimetust "321. mere-pommituslennuväepolk". 1992.a oli Ämaris juba 170. kaardiväe mere-ründelennuväepolk (s/o 15585), teenindavad väeosad jäid samadeks, RTB oli siis juba ära viidud või laiali saadetud.
Kapten Trumm kirjutas:Vahest hoiti nende pomme/lõhkepäid (kuivõrd tegemist oli merelennuväega) samas arsenalis, kus hoiti muu laevastiku tuumarelva (Paldiskis), kus oleks nad vajadusel kohale toodud. :?:

Kus hoiti Paldiskis seda muu laevastiku tuumarelva?
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Paldiskis pidi siiski tuumarelv olema. Kaheksakümnendate alguses Karlskrona lähedal "ära eksinud" allveelaeval oli tuumarelv (ilmselt tuumatorpeedo(d)) pardal ja see laev oli Paldiskist.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist