Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Väino
Liige
Postitusi: 683
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Väino »

Mis radar Mäetaguse kandis on?
sang
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 14 Juul, 2015 14:06
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas sang »

Mis radar Mäetaguse kandis on?
Päriselus ei olegi. Graafika koostaja on proovinud ühe pildi peale nii mitu teemat kokku kuhjata, et raske on sisu hoomata. Selle väiksema radaripunniga proovitakse kuidagi visualiseerida tuuleparkide mõju radaritele. Noh, parem ikka kui üldse mitte, aga segane sellegipoolest.
koll
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 02 Veebr, 2015 22:10
Asukoht: Kapa Kohila

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas koll »

Hea, kui rämedalt manipuleeritakse, siis pole vaja pooltões sonkimisega vaeva näha. Aidu kõrgus on ka vale antud. Hunnikute pealt on veidi üle 60 m. Samas, kui see on kaminaga kooskõlastatud ja tõepoolest o n nüüd võetud eelduseks, et Aidu null on 60, siis ei tohiks maapinna tõstmine üldse teemaks olla.

Paar lugu on veel, annan terve Meie Eesti rubriigi viite https://meieeesti.postimees.ee/?_ga=2.7 ... 1550485433

Kriku:
Jah, luban, et järgmisele katsele seisvaid objekte ning pöörlevaid tuulikuid ühte patta panna reageerin resoluutsemalt :|
Tänud, kas keegi teab, kas labad on läbimisti klaas-plastikust või on nendes teraskarkass?
Väino
Liige
Postitusi: 683
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Väino »

-Mis radar Mäetaguse kandis on?
-Päriselus ei olegi.
-...rämedalt manipuleeritakse...

Tundub küll manipuleerimisena, pilt jätab mulje, et pool Ida-Virumaad ja Narva laht on "pime". (Kellavere) radari ja (Aidu) tuulepargi õige vahemaa kasutamisel on pime sektor tunduvalt kitsam.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Kriku »

koll kirjutas:Hea, kui rämedalt manipuleeritakse, siis pole vaja pooltões sonkimisega vaeva näha. Aidu kõrgus on ka vale antud. Hunnikute pealt on veidi üle 60 m.

Ka siin me oleme juba olnud:
2012. aastal kooskõlastas kaitseministeerium eelprojekti Vestas tüüpi tuulikutega tuulepargi rajamiseks, milles elektrituuliku suurim lubatud kõrgus olemasolevast maapinnast oli kuni 185 meetrit. Selle projekti alusel, mis on ainus kaitseministeeriumi poolt kooskõlastatud ehitusprojekt, pole kunagi ehitust alustatud.

Rajatud Aidu tuulepargi Eleoni tuulik, mille ehitamist pole kooskõlastatud, on kokku 220 meetri kõrgune. Tuulikute puhul on oluliseks teguriks mitte ainult labade pikkus ja torni kõrgus, vaid labade tööala, ja see on ühe Eleoni tuuliku puhul üle kolme tuhande ruutmeetri võrra suurem kui Vestase tuulikul. See on oluline vahe. Aidusse püstitatud Eleoni tuulikute puhul on tegu pretsedenditult kõrgeimate tuulikutega Eestis. Teised selle piirkonna tuulikud on kuni 70 meetrit madalamad.
Väide 11. «Planeering kehtestas ainult torni kõrguse, mis ongi ehitise kõrgus. Peale seda on tiivik, mille kõrgus kogu aeg muutub, sest ta pöörleb seal. 116 meetrit on Eleoni puhul tiivik, aga see on tehniline parameeter.»

Kaitseministeerium: tuulikut ei ole ilma tiivikuta. Seega ei saa öelda, et tuuliku kui ehitise osa ei ole tiivik. Ilma tiivikuta ei ole tuulikut, vaid on torn. Eelprojekti alusel, mis on ainus Kaitseministeeriumi poolt kooskõlastatud ehitusprojekt oli ära toodud ehitise kõrgus maapinnast, mis oli kokku 185 meetrit.
https://majandus24.postimees.ee/6578702 ... valevaidet
Väino kirjutas:Tundub küll manipuleerimisena, pilt jätab mulje, et pool Ida-Virumaad ja Narva laht on "pime". (Kellavere) radari ja (Aidu) tuulepargi õige vahemaa kasutamisel on pime sektor tunduvalt kitsam.
Igaks juhuks väärib täpsustamist, et selle graafiku on "Postimees" kokku joonistanud, mitte KM.
paalberg
Liige
Postitusi: 591
Liitunud: 17 Mai, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas paalberg »

Madalamatel kõrgustel toimuv on nii või teisiti pime ala, Kellavere jt. kaugseireradaritega seda ala ära ei kata.
Piki rannikut tuleks rajada nt. mereseireradarite LCR-2020 positsioonid, mis kataks samaaegselt ära ka õhuseirevõimekuse madalamatel kõrgustel, mis Kellaveres paiknevale radarile hetkel kättesaamatuks jääb.

Pilt
Pilt
Pilt
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Avatar »

paalberg kirjutas:...Üks probleem näib seisnema selles , et riik on kohati haldussuutmatu
Võib-olla, ja nii kergelt tundub
paalberg kirjutas: ...korrumpeerunud...
Täielikult Sõnajalgade, kf Kolli ja ilmselt nüüd ka kf paalbergi spekulatsioon.
paalberg kirjutas: ja ei suuda end piisavalt efektiivselt kehtestada ning laseb igasugu sulleritel süüdimatult endale krae vahele siristada.
Ilmselt mitte, sest muidu poleks vaja Sõnajalgadel ja Co -l avalikuses nutuvõru suu ümber kaastunnet kiskuda ja valitsusele palvekirju kirjutada.
paalberg kirjutas:Teine probleem näib seisnema aga selles, et riik pole senimaani suvatsenud välja ehitada rahuldaval tasemel õhuseire ega mereseire võrgustikku, et oleks võimalik avastada ka madalamatel kõrgustel toimetavaid objekte ja näha, mis meie territoriaalvetes ning nende kohal toimub.
kf paalberg ilmselgelt mõistab, et Riigi suvatsemine sõltub Riigi rahalistest võimalustest. Sest kf paalberg hiljem väga teraselt väljendab seda arusaamist oma küsimusega " ja kuna riigil õhuseire ja mereseire võrgustikku väljaehitamiseks piisavalt raha ei ole siis tuleb seda küsida kelleltki teiselt?" Riik on suvatsenud teha seda, mida on olnud võimalik
paalberg kirjutas: Seda paraku kolme kaugvaatlusradariga teostada ei ole võimalik.
Ma olen pagana kindel, et kf paalberg ainult arvab ja ei tea.
paalberg kirjutas: Nii, et Sõnajalad on justkui süüdi selles, et riik peaks oma õhuseire ja mereseire võrgustiku lõplikult rahuldaval tasemel välja ehitama?
Kui te nii ütlete. Minu teada Riik ei ole seda väitnud.
paalberg kirjutas:Kas ma saan nüüd õieti aru, et kui neid tuulikuid ei oleks siis polekski riigil justkui kohustust oma õhuseire ja mereseire võrgustikku lõplikult välja ehitada?
Ei te ei saa õigesti aru. Arvan, et tahtlikult. Riik on oma seiresüsteemid välja ehitanud tasemel, mis katab teatud tasemel vajadusi ja milleks on olnud seni võimalus.
paalberg kirjutas:Ja kuna riigil õhuseire ja mereseire võrgustikku väljaehitamiseks piisavalt raha ei ole siis tuleb seda küsida kelleltki teiselt?
Võib-olla. USA -lt Euroopalt, maksumaksjatelt. Riik on riik ja teostab oma riiklust. Nii elu käib. Ainult teie vihjed korruptsioonile ja räkitile on ülearused. Samamood võib misiganes maksusüsteemi kritiseerida. On jah nii, et kui makse ei kogu, siis ei ole piisavalt raha. Et kuna riigieelarve on miinuses, siis oli vaja alkoaktsiisi tõsta - röövlid!
paalberg kirjutas:Hoolimata nendest igasugu tuulikutest tulnuks riigil ikkagi paigaldada lisaradareid?
Miks oleks pidanud? Võib-olla oleks pidanud millalgi piirivalveradarite väljavahetamise ette võtma, aga seni toiminud radarissüsteem minu teda ju funktsioneeris.
paalberg kirjutas:Kui tuulikumehed maksma ei hakka kas siis jääbki riigil õhuseire ja mereseire võrgustik rahuldaval tasemel lõplikult välja ehitamata?
Kui tuulikumehed ei kompenseeri enda tekitatud probleemidest tulenevaid lisaväljaminekuid Riigile, siis Riik ei lase neid probleeme tekitada. Nii peaks olema.

Üldiselt ma usun, et te saate suurepäraselt aru, et Riik ehitas oma süsteemid nii nagu sai ja oli võimalik. Minu teada on need olnud piisavad nii Eestile, kui ka NATO -le (viide "kohustusele"). Kui tuleb vajadus radariparki uuendada, siis olemasolev radarivõrk ei pruugi jääda endiseks. Riik ehitab nii, nagu on optimaalsem ja vaja. Kui tuulikumeeste pärast peab Riik hakkama lisaponnistusi tegema, siis tuulikumehed lepivad Riigiga kokku mida, kes ja kuidas.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Avatar »

koll kirjutas: Siis tuvastasime ära, et Kamina jutuksolnud määrus on vigane (kas heatahtlikult?) ja pole antud asjasse kohalduv jne.
Kummardan teie tagasihoidlikuse ees. Lubage siiski parandada - teie tuvastasite Kamina määruse valemis nii Freshneli tsoone, kui viina hinda.
Mina pakkusin, et see on ilmselt puhtalt Pütaagorose ja lainete kaardimise pealt tuletatud ning samuti pakkusin välja ka toimivad valemid.
Teil on ääretult lõdva ranne noppimaks igalt poolt teile sobivaid üksikasju, neid kontekstist välja rebida ja neid siis enda meele järgi taas kokku klopsida ning põhjapanevate järeldustega etelda
koll kirjutas:Hetkel vähemalt minule jääb mulje, et 1-s suunas võib korduvalt kedagi sildistada. Modedele ka palve, et ka selliseid asju järgitaks, et kui oleme saanud mingid järeldused paika, siis ei hakka keegi jälle lihtsalt "lampi" panema. Mina väidan hetkel, et mõlemad on riigiga koos paras paar, ainult riigi käes on võim. Kui hakkavad tulema kohtulahendid ja siis kui need jõustuvad, on enam vähem tõde käes (absoluutset tõde ei saa ka kohtust). Alles siis saab lõplikult öelda, kes nahhaal oli. Riigi asi on siiski maksumaksjate hüveks toimetada, riik ise ei saa kulutada essugi, kui pole maksulaekumisi. Selles mõttes on su konstruktsioon ka täiesti vigane.
Seda et Sõnajalad on suslikud ütlen ma kui täiesti oma isikliku arvamust. Ja ma tuginen selles hetkel peamiselt intuitsioonile. Näe mul on selleks vabadus samavõrd nagu kf kollil fantaseerida riiklikust korruptsioonist. Intuitsioon aga tugineb nopetele sellest, mida siinse teemaga seoses olen lugenud. Näiteks see, kuidas udutati materiali ladustamise versus ehitamisega. Või ka näiteks selline tekst viitavad nad QuinetiQu poolt koostatud raportile, mille kohaselt on tuulepargi rootorite pindalast tulenev maksimaalne füüsiline varjumine Eleoni tuulikutel 0,25% ehk kuus korda parem kui oleks olnud Vestase tuulikutel. Teiste häiringute vahe on nende sõnul minimaalne. Mis asi on tuulepargi rootorite pindalast tulenev maksimaalne füüsiline varjumine? Labade pindala?
koll
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 02 Veebr, 2015 22:10
Asukoht: Kapa Kohila

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas koll »

Näiteks see, kuidas udutati materiali ladustamise versus ehitamisega.
Selle väidetava udutamise kinnitas Riigikohus. Võiksite ettevatlikum olla selliste väidetega, hakkate poolkogemata riiki ennast sildistama. Mul on sest kama2, kuis Te ise ei saa pärast rahus puhata, :).Kui väga vaja, võib viite kohtuasjale ka otsida.
Või ka näiteks selline tekst viitavad nad QuinetiQu poolt koostatud raportile, mille kohaselt on tuulepargi rootorite pindalast tulenev maksimaalne füüsiline varjumine Eleoni tuulikutel 0,25% ehk kuus korda parem kui oleks olnud Vestase tuulikutel. Teiste häiringute vahe on nende sõnul minimaalne. Teiste häiringute vahe on nende sõnul minimaalne. Mis asi on tuulepargi rootorite pindalast tulenev maksimaalne füüsiline varjumine? Labade pindala?
Espool küsisin, mis materjalist Eleoni tuulikute labad on ja kas seal on metallsõrestikku? Jäi vist 2 silma vahele? Materjalist ja kujust sõltub radari jaoks väga palju. Seda ei saa eitada. Näiteks (lihtsalt illustreerimiseks) https://en.wikipedia.org/wiki/Stealth_aircraft Ma arvan miskipärast, Teil pole ka piisavat infot ja alust QuinetiQu hinnangu vaidlustamiseks. Või proovige see ja kamina vasstuväited kätte saada. Saab uurida. Samas on tore, et Te selle olemasolu ja sisu siia refereerisite.

AKF paalbergile tänud info esitamise eest, ootaks võimalusel täpsemat lahtikirjutust -näiteks kas ja kui palju kotivad üldse Eleoni veskite (lisanduvad) kõrgused ja Kellavere radari mudelit:
Madalamatel kõrgustel toimuv on nii või teisiti pime ala, Kellavere jt. kaugseireradaritega seda ala ära ei kata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Kriku »

koll kirjutas:
Näiteks see, kuidas udutati materiali ladustamise versus ehitamisega.
Selle väidetava udutamise kinnitas Riigikohus. Võiksite ettevatlikum olla selliste väidetega, hakkate poolkogemata riiki ennast sildistama. Mul on sest kama2, kuis Te ise ei saa pärast rahus puhata, :).
Riigikohus ütles siiski vaid, et madalama astme kohtud eksisid, kui asusid Sõnajalgade poolt esitatud ekspertiisi ise ümber lükkama, mitte ei tellinud teist ekspertiisi:
Kohus tõi näiteks esile, et Aidu Tuulepargi esitatud ekspertarvamuse järgi tuleb vundamendi rajamiseks ehitusplatsile veetud killustikukuhi ümber ladustada ning tihendada, et tagada vajalik kandevõimet. Praegu seda tehtud ei ole. “Kohtud on selle ümber lükanud, viidates üksnes killustikukuhja välisele sarnasusele teiste killustikukuhjadega, mida saab kasutada tuuliku vundamendi alusena,” märkis riigikohtu kolleegium.

Halduskolleegiumi hinnangul on usutav Sõnajalgade firma väide, et killustikukuhja sobivust tuuliku püstitamise aluseks ei saa hinnata üksnes fotode põhjal tehtud välise vaatluse teel. Kui kuhi reaalseks ehitamiseks tõepoolest ümber tõsta tuleb, ei saa seni toimunut ehitamiseks pidada, tõdes riigikohus. Seetõttu otsustas kohus tühistada madalamate astmete otsused ning saata kaitseministeeriumi trahvitaotlus uuesti lahendamiseks halduskohtusse.

“Kui killustikukuhjale elektri­tuulikut püstitada ei saa, siis funktsio­naalne seos ehitisega puudub. Iseenesest võib nõustuda kohtute seisukohaga, et ehitamise vastuolu ehitustehniliste nõuetega ei muuda tegevuse õiguslikku olemust. Ehitamiseks ei saa siiski pidada tegevust, mis ei saa ehitise püstitamisele kaasa aidata. Seega tulnuks trahvitaotluse lahenda­miseks tuvastada, kas see tingimus on täidetud, kasutades selleks vajaduse korral kohtu määratava eksperdi abi,” seisab määruses.
http://www.tuuleenergia.ee/2018/10/riig ... vundament/
koll kirjutas:Materjalist ja kujust sõltub radari jaoks väga palju. Seda ei saa eitada. Näiteks (lihtsalt illustreerimiseks) https://en.wikipedia.org/wiki/Stealth_aircraft
Teemaväliseid viiteid rohkem mitte postitada.
paalberg
Liige
Postitusi: 591
Liitunud: 17 Mai, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas paalberg »

Avatar kirjutas:Miks oleks pidanud? Võib-olla oleks pidanud millalgi piirivalveradarite väljavahetamise ette võtma, aga seni toiminud radarissüsteem minu teda ju funktsioneeris.
Riigil on täielikult väljaehitamata segajatele resistentne sõjalisi funktsioone täita suutev mereseireradarite võrgustik, puudu on kümmekond või isegi enam taolisi funktsioone täita suutvat radarit.
Kellavere taoliste TPS-77 tüüpi kaugseireradarite võimelünki madalamatel kõrgustel kompenseeritakse Rumeenia näitel radaritega AN/TPS-79.
Vastavalt NATO poolt standardiseeritud õhuseire protseduuridele koosneb Rumeenia integreeritud õhuruumi kontroll kolmest peamisest osast: õhusuveräänsuskeskus, AN/FPS-117 tüüpi kaugseireradarid õhuruumi kõrgemate osade jälgimiseks ja viimasena multifunktsionaalsed AN/TPS-79 tüüpi radarid õhuruumi madalamate osade jälgimiseks.
Nüüd tekib Rumeenia näitel kohe küsimus kus on meil see kolmas e. tähtsaim element õhuseires, AN/TPS-79 tüüpi radarid õhuruumi madalamate kõrguste jälgimiseks e. Kellaveres asuva TPS-77 tüüpi kaugvaatlusradari võimelünkade kompenseerimiseks?
Meil ei olegi olemas mingisugust Rumeenia taolist ‘gap filler’ (GF) programmi?
Järelikult on Eestil õhuruumi rahuldavaks kontrolliks puudu veel ka kenake hulk alloleval pildil olevaid AN/TPS-79 tüüpi radareid?

Pilt
The Romanian Ministry of Defence signed a contract on 11 March for the co-production of 17 AN/TPS-79 R multimission surveillance radar (MMSR) systems for the country’s ‘gap filler’ (GF) programme.

The MMSRs are expected to be operational in two years and will augment the coverage of the five AN/FPS-117 fixed-site radars delivered in 1998 to supply a more complete air surveillance capability.

As part of NATO’s standardisation procedures, Romanian airspace management is controlled via an integrated system for air traffic control consisting of three components, realised in co-operation with Lockheed Martin: the Air Sovereignty Operation Centre; the AN/FPS-117 long-range 3-D radar for high-altitude surveillance; and the MMSR GF system for low-altitude surveillance.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:Riigikohus ütles siiski vaid, et madalama astme kohtud eksisid, kui asusid Sõnajalgade poolt esitatud ekspertiisi ise ümber lükkama, mitte ei tellinud teist ekspertiisi:
Justament - elik järjekordne juhus, kus õigusriigi protseduurireegleid on (võib-olla) eiratud (ilmselt kogenematusest) ja seda asjaolu kasutatakse ära avalikuse eksitamiseks. Nagu kf koll allpool.
koll kirjutas:Selle väidetava udutamise kinnitas Riigikohus. Võiksite ettevatlikum olla selliste väidetega, hakkate poolkogemata riiki ennast sildistama. Mul on sest kama2, kuis Te ise ei saa pärast rahus puhata, .Kui väga vaja, võib viite kohtuasjale ka otsida
Otse loomulikult tegelevad Sõnajalad siin lihtsalt ladustamisega, ei tihenda killupatja ja kavatsevad selle padja hiljem teisaldada. Võib mürki võtta, et see padi ei ole pärast tolle video filmimist mitte kuhugile liikunud, ja ei olnud selle liigutamine ka plaanis.
https://majandus24.postimees.ee/6135607 ... uulepargis
Sõnajalgade tihendamisvaba killustikuladustamine teerulli abil.JPG
koll
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 02 Veebr, 2015 22:10
Asukoht: Kapa Kohila

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas koll »

Jälle olete sellel teel, et sead ilma mingitki alusinfot omamata kohtus nämmutad ekspertiisi kahtluse alla. Asi saadeti 1. astme kohtusse tagasi ja minuteada pole mingit sellekohast otsust. Kui tuleb otsus, saavad trahvi ja see jääb jõusse, siis sellega asi piirdubki. Nagu liiklustrahvid jne.
Enne tegite seda QinetiQu puhul. Tubli. Üldiselt ma küsiks siis lisaks juurde, et mida te ekspertiiside vaidlustamisega siin üritate saavutada? Ma väidan, et kui Te oleksite otsustav riigimatnik, siis Teist õhkab pahatahtlkkust. Iseenesest mingi lisavastus teema küsimusse. Ja veel küsimus, kas killustikualused ka juba tugevalt häirivad KST mida, et sellest siin üldse jutustame või on siin teemaks S-de iskuomadused ja paturegister?

Et nagu teemas püsida, siis ma eile tegin väikese drafti:

Kamin kooskõlastas Vestas V112 a` 3 MW, tiiviku raadius 56 m
Tüübid said Lüganuse VV uued ehitusload Eleon 3M116 a` 3 MW, tiiviku raadius 58 m.
https://www.riigiteataja.ee/kohtulahend ... =217903189 p-d 2 ja 3.

Vestase rootori pindala 9847 m2
Eleoni rootori pindala 10563 m2.

Vahe on 716 m2. Massimeedias jutustatakse 3000-st m2-st. Kui leidsite vea, palun parandage. Kui viga ei leia, siis on järjekordne kamina pooltõde busted. Ei ole ilus.
Viimati muutis koll, 21 Juun, 2019 12:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Kriku »

Fakt, et kohtuasja üks pool esitab kohtusse ekspertiisi, ei tähenda, et kõike selles sisalduvat kohemaid uskuma peaks. Loodetavasti määrab madalama astme kohus asja teistkordsel menetlemisel omapoolse ekspertiisi, millele Riigikohus viitas.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Radarid, raadioluure ja tuulepargid

Postitus Postitas Avatar »

koll kirjutas:Jälle olete sellel teel, et sead ilma mingitki alusinfot omamata kohtus nämmutad ekspertiisi kahtluse alla.
Seal on põrsad.
Mina ütlesin:
Avatar kirjutas:Seda et Sõnajalad on suslikud ütlen ma kui täiesti oma isikliku arvamust. Ja ma tuginen selles hetkel peamiselt intuitsioonile. Näe mul on selleks vabadus samavõrd nagu kf kollil fantaseerida riiklikust korruptsioonist. Intuitsioon aga tugineb nopetele sellest, mida siinse teemaga seoses olen lugenud. Näiteks see, kuidas udutati materiali ladustamise versus ehitamisega.
Sina koll ütlesid:
koll kirjutas:Selle väidetava udutamise kinnitas Riigikohus. Võiksite ettevatlikum olla selliste väidetega, hakkate poolkogemata riiki ennast sildistama.
Kriku ütles:
Kriku kirjutas:Riigikohus ütles siiski vaid, et madalama astme kohtud eksisid, kui asusid Sõnajalgade poolt esitatud ekspertiisi ise ümber lükkama, mitte ei tellinud teist ekspertiisi
Mina postitasin pildi väidetavast killustiku ladustamise platsist kus on äratuntavalt näha killustiku tihendamise vahendid ja värsked töö jäljed.
Ja selle peale sina koll ütled:
koll kirjutas:Jälle olete sellel teel, et sead ilma mingitki alusinfot omamata kohtus nämmutad ekspertiisi kahtluse alla
Ma näen, videot, millel täiesti selgelt on hiljuti toimunud killupadja ehitamine/tihendamine. Sa võid väita et sellest ei piisa kohtus. Aga terve mõistusega võttes piisab mulle ka sellest, et väita - Sõnajalad sahkerdasid ehituskeeluga.
Teie terve mõistus ilma mingit alusinfot omamata laseb teil fantaseerida riiklikust korruptsioonist ja süvariiklikust Sõnajalgade vastasest vaenamisest.
Niisiis
koll kirjutas:Kui tuleb otsus, saavad trahvi ja see jääb jõusse, siis sellega asi piirdubki. Nagu liiklustrahvid jne.
No näed - Sõnajalgadel on pidu õuel. Võib-olla saavad ainult trahvi, nagu liiklustrahvi, ja sellega asi piirdubki. Järelikult on Sõnajalgade udutamine ennast ära tasunud ja võib samamoodi edasi skeemitada. Ja mina ütlen selle peale veelkord - Sõnajalad on suslikud, ja mulle ei sümpatiseeri sellised sahkerdajad. Ja kui Riik Sõnajalgadele Sõnajalga teeb, siis pole vaja Sõnajalgadel vinguda. Mida külvad seda lõikad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist