Stebel

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas andrus »

Palun väga! Siin ka siis sakslaste poolne tõestus(Melzer 1960,10-19,21-27) Väegrupi "Nord" ülemjuhatus pidas saarte lääneranniku rannakaitsepatareide olemasolu tõttu plaani "Beowulf I" rakendamist võimatuks ning otsustas plaani "Beowulf II" kasuks, mis nägi ette dessanti üle Suure väina Muhusse ja sealt edasi Saaremaale tungimise.
Kulla inimene, sa ikka Melzeri raamatut käes oled hoidnud? Leheküljed 10-19 räägivad aastatest 1917 ja 1918.
Aasta 1941 algab leheküljelt 21 :) Ma esialgu sealset teksti ära ei too, vaatame, mida enne veel kuulda saab.
Kas on mõtet Vene andmetes kahelda?
Kas selline mõte pole pähe tulnud, et miks kõik need uputatud ja vigastatud saksa poole laevad on ilma nimedeta? Üks asi on otse peale sündmusi kirjutatud aruanded, teine asi kõik see pea viiskümmend aastat kuldset nõukaaega ja tonnide kaupa makulatuuri, mida hellitavalt nimetati sõjaajalookirjutisteks.
Kui keegi leiab ka laevade põhjalaskmise või haavamise kohta täpsemaid andmeid sakslaste poolelt, siis palun avaldage need!
Kõigepealt sovjetimuinasjutud, tahaks enne naerda natuke.
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

... ja kui sa seda raamatut omad, siis oleks väga huvitav teada, mis peitub lehekülgedel 21-27? Mina tsiteerisin Saaremaa ühe kuulsama sõjaajaloolase Bruno Pao jutustust raamatust "Saaremaa 2".
...ja see oli pikk jutt, ning ma kandsin siia ainult osa üle e nokkimiseks "Delfilastel" põhjust vist jällegi küllaga.
Mees - kui mölama tuled, siis anna palun kindlaid andmeid, aga ära nilbitse stiilis - Issand, kui huvitav, mis nüüd saab?
Väga huvitav? Meestel on raamatud olemas, aga ainult nõmetsevad siin, sest nemad on ju maailma targemad! Ostke see või see raamat! Mina olen need raamatud peaaegu juba kõik internetist kätte saanud ja kui kellegil tahtmist, siis võin ka teiega jagada!
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas andrus »

Adam kirjutas:... ja kui sa seda raamatut omad, siis oleks väga huvitav teada, mis peitub lehekülgedel 21-27? Mina tsiteerisin Saaremaa ühe kuulsama sõjaajaloolase Bruno Pao jutustust raamatust "Saaremaa 2".
Siis ära ehi end võõraste sulgedega ja osutagi Pao teosele.

Beowulfide vahel valmisest kirjutab Melzer igatahes nii:
Melzer22-23.JPG
Ei leidnud seda argumenti üles, kus räägiti Stebeli patarei vägevusest. Tea, kas Pao ajas pada või "tsiteerisid" teda, selmet tsiteerida.
Arvad, et sakslased tegelikult julgesid Hitlerile oma kaotustest täielikku ülevaadet anda või?
Naer saalis. Mereüksustele antakse transpordi- ja sõjalaevad, vastased lasevad need põhja ja siis lollid sakslased seletavad oma ülemustele - ei kaotusi meil ei olnud - kuhu laevad kadusid - ei tea.
Praegu on siin küll keegi teine kui mina delfistiilis mula ajamas.
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

Nu hakkab juba looma!
Tore, et vähemalt 1 norm sell ka siin vastukaja tegemas! Tänud!
SRY mina saksa keelt ei valda e mida nad seal siis väidavad?
Bruno Pao peksab segast või? Mees on ainult u 50a ajaloolane olnud, Melkonovi "Batareia Moonsunda" kinnitab ka tema juttu ...aga mida ise siis asjast arvad?
Mina üritan tõde välja selgitada, mitte ennast võõraste sulgedega ehtida!
Kui mul on mingi infi siis panen selle ka teele ja oma loogika järgi üritan asjade käiku tegelikult taastada, mitte teile pinda käia!!!!
Viimati muutis Adam, 25 Juul, 2013 17:02, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas andrus »

Adam kirjutas:Selline huvitav fakt veel, et 22.juuni koidu ajal 1941, kui sakslased alustasid rünnakut NL vastu, tuldi ka Sõrve kahureid kohe lennukitelt pommitama. Teadmatusest pommitati, aga I MS aegseid nö "Ungermani" rannakaitsepatarei aset
Jajah, kohe fakt lausa :)
Mereväega koostööd tegev Fliegerführer Ostsee käis sõja esimesel ööl Leningradi-Kroonlinna mineerimas, kõik miinid visati alla nende 2 punkti lähistel, Saksamaal tagasi olid ca kell 7 - 9. Muu Luftwaffe poolt Saaremaa kohal opereerimisest pole ma ka midagi kuulnud. Kahtlane on, miks peaks üldse sakslased oma suhteliselt väikeseid jõude killustama mingit poolvalminud patareide, mida NSVL-l oli nagu kirjusid koeri, pommitamisele?
Mingit märki Saaremaa pommitamisest sõja esimesel päeval pole ka nõukogude poole avaldatud paberites - ei http://www.3osbr.ru/dokumenty/otchet-o- ... borony-kbf ega Strelbitski poolt avaldatuna Lääne-Eesti saarte teema all: http://forum.patriotcenter.ru/index.php?topic=93.300 Näiteks 1. opsvodka:
Оперативная сводка № 1 на 24.00 22.06.1941:
1. Боевых действий части не вели.
[...]
http://forum.patriotcenter.ru/index.php ... #msg201935

Ja kui polnud pommitamist, siis võib suure tõenäosusega ka värvikad detailid lugeda GlavPUR kätetööks, mis võinuksid unustusse kaduda koos NSVL-ga. Aga nagu näha, leidub ka tänapäeval selle loba uskujaid ja mis kõige hullem: "faktide" pähe levitajaid.
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

paistab, et Bruno Pao ei tea üldse, mida kirja on pannud ja temapoolsed nö faktid siis tõestamata!
Tänud linkide eest! Väga hea lugemine :)
Viimati muutis Adam, 26 Juul, 2013 10:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Castellum »

Adam kirjutas:Mina tsiteerisin Saaremaa ühe kuulsama sõjaajaloolase Bruno Pao jutustust raamatust "Saaremaa 2".
Adam kirjutas:Bruno Pao peksab segast või?
Adam kirjutas:paistab, et Bruno Pao ei tea üldse, mida kirja on pannud ja faktid siis tõestamata!

Jõudsid Sa nüüd lõpuks selgusele, kumb see Bruno Pao nüüd siis on - "Saaremaa üks kuulsam sõjaajaloolane" või "ei tea üldse, mida kirja on pannud"?

Ja veel:
Adam kirjutas:faktid siis tõestamata!
Kui Sa vaatad nt siit:
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=fakt&F=M
siis saad aru, et 'fakt' ei vaja tõestust. Kui pole tõene, siis pole fakt, vaid lihtsalt midagi muud - andmed, seigad vms. Nii et kõigepealt terminid paika, siis "hakkad üritama tõde välja selgitada"...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas ivanorav »

Blitzkiirgi plaanides oligi kohe alguses Balti mere laevastik sinna Soome lahe tagasoppi blokeerida! (vaata youtubes punalaevastiku ajalugu)
Saaremaa ja Hiiumaa patareid ei seganud ju rahumeelset rauamaagi transporti. Küll aga tükkisid venelased blokaadist välja, rahulikke kaubalaevu kimbutama!
Kes see oli see Nöukogude muinasjutuvestja kes saartest raamatu kirjutas ja väitis seal, et saari muudkui pommitatti, pommitati ja veelkord pommitati, aga näe meie vaprad .... blää-blää- blää !
Tekib küsimus miks pidi Luftwaffe saari pommitama?
L
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Kurjam »

Juba ainult nende dokumentide lugemine näitab kuivähe tasub nõukaaegset propagandat uskuda. Algul kirjeldatakse objektiivselt patareise valmisolekut sõja alguses. Selgub, et ka 315. patareis (Stebeli omas) polnud jõutud isegi kõiki elektrimootoreid kohale monteerida, samuti oli pooleli ja reguleerimata tulejuhtimisaparatuur. Sama seis oli pea kõikides patareides, Hiiumaa omad kaasa arvatud. Kui nad üldse lasta said siis vaid "umbestäpselt meetodil". Hiljem aga kelgitakse kuidas esimeses lahingus lasti ühe soojaga põhja 13 (!) vaenlase laeva. Megairw! Muuseas liiguvad visad kõlakad, et Stebel (olemuselt Ukraina juut) ei tapetud mitte vangilaagris vaid oli sakslastega viljakat koostööd arendanud. Hiljem olid just omad talle selle eest kaelakiiget teinud.
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

Seda juttu ma olen kuulnud. Samas käis kusagilt läbi, et alguses oli ta tuld Sõrve majakast juhtinud e ju siis kahurite katsetamiseks puhtalt nägemise järgi vms. Melkonovi andmed on ka selgelt vanade parteikate raamatute järgi kirjutatud. Ainukene mida sealt vast uskuda tasub, on ehituslik osa.
Nu Vene muinasjutus on ka lõik, et Sõmera lennuväljalt käidi Stalini käsul esimest korda Berliini pommitamas. Seda muidugi olid ka kõik sõjaväelased aru saanud, et sellel oli rohkem propagandistlik mõte. Üks tagasi tulnud lennukitest oli enne lennuväljale jõudmist kuhugile metsa hoopis prantsatanud.
...ja Castellum jätkab ikka on stiilis.... mida iganes! Said aru küll, mida ma mõtlesin. Kas sa käidki igalpool stiilis see sõna peaks olema hoopis too sõna mõtetut targutamist arendamas?
Virtsu lehel on hea jutt, kus venkud oma laevu Suurest-Väinast läbi lohistasid http://www.virtsu.ee/ajalugu/2ms_1941aasta.html
Viimati muutis Adam, 26 Juul, 2013 12:21, muudetud 2 korda kokku.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Stebel

Postitus Postitas mx77 »

Adam, sa ikka ei õpi :write:
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Lemet »

Üks tagasi tulnud lennukitest oli enne lennuväljale jõudmist kuhugile metsa hoopi prantsatanud.
Järsku pajataks Adam sellest ühest mahaprantsatanud lennukist vähe lähemalt? Ja üldse sest Berliini pommitamisest.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Kurjam »

Asi läheb juba inetuks ja teemaväliseks. Mis on küll ühist Sõrvel asunud patareil ja Castellumi isikuomadustel sõjasündmustega Virtsu kandis?
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

Võiks jah teemasse rohkem tagasi minna, aga siin siis mõned selgitused -
1. jutt käis ju Stebeli kohta.
Mõnda meest tasub, siin vast lihtsalt eirata?
Lennuki jutt oli üheks arvatavaks vastuseks küsimusele, miks sakslased pidid Saaremaad pommitama. Ega siis Pao või Melkonovi kirjutatud kõik asjad ka valed ole või mis?
Selline katke, siis lennukite kohta Pao sulest veel-
Seda, et Berliini pommitatakse arvatavasti Saaremaalt, taipasid õige pea ka sakslased ja vastav märge tehti 16. augustil väegrupi "Nord" sõjaväepäevikusse(BA MA,RH 19 III/316). 6. sept. pommitas "Luftwaffe" Kogula lennuvälja puruks(see, aga muidugi jälle venelaste Tributs 1985, 143, mis vajab jällegi ka tegelikku tõestust).
Virtsu jutt on jah asjaga väga kaudselt seotud, aga samas jälle ühe jutu(suured laevad Soome lahte) jätkuks ja lihtsalt huvitav lugemine.
Järgmises postituses panen siis asjakohasemate küsimustega kaardi üles.
Adam
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juul, 2013 15:49
Kontakt:

Re: Stebel

Postitus Postitas Adam »

Melkonovi järgi pidid rannakaitsepatareis nr 315 asuma:
1. komandopunkt, mille juures asus ka raadiojaama antenn;
2. laskejuhtimistorn, mille otsas oli 8 meetri kõrgune kaugusmõõdik DC-2 firmalt „Zeiss“;
3. varukomandopunkt („Viidud peaaegu ranna äärde.“ - Melkonovi järgi ei saagi aru, kas see lause käib ainult varukomandopunkti või ka peakomandopunkti ja laskejuhtimistorni kohta);
4. katlamaja kahe diiselkatlaga, mis suutis kütta nii komandopunkti kui ka kahte kahuritorni;
5. kaitse dzhotid või dottid(mitu? seda ei loe kusagilt välja.);
6. 2 x 76mm õhutõrjekahurid;
7. MB-2-180 I kahuritorn;
8. MB-2-180 II kahuritorn.
1,2,7 ja 8 asukohad selged ja arusaadavad. Ülejäänud suht segane. Hoone, mis jääb maantee ja laskejuhtimistorni vahele(kaardil nr 3) on parajalt pirakas, ning millegipärast katusel ka 2 kandilist auku. Mitu korrust seal on? Pigem vist ikka katlamaja, aga siis läksid sealt ka ju nö keskkütte torud 1,4km kaugusel asuvatesse tornidesse. Kus siis varukomandopunkt asub?
Tegin sinna paar triipu juurde, sest kaardil selgelt näha sirged jooned, aga on see kaabli-toru kraav või tee või...? Ülemised kraavide pööramise nurgad ka suht huvitavad.
Manused
Sõrve.JPG
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist