www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 02 Okt, 2020 2:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2007 16:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Sept, 2005 16:39
Postitusi: 578
hehe! Eks ikka sain..vastasin samati huumoriga :wink:

Kuid samas täiesti tõsine teema on püstitatud!
Kui mina teeks omale punkrit siis oleks see samati Betoonist ja kindlasti muretseks seda nn imekangast mida Eesti teadlased nuputasid,et soojusandurite vaateväljast eemale jääda.Muidu on ju lihtne punkrit avastada ja asjal kaob igasugune mõte kui järsku otsetabamus kaela sajab :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2007 18:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Jaan, 2005 17:26
Postitusi: 5088
Tsiteeri:
Punkri ehitamise moodsaim tehnoloogia on, et kaevad hästi suure augu, valad selle ääreni betooni täis ja siis lõhud kangiga vajaliku suurusega ruumi sisse. Lihtne!
10 points!
Mis võiks siis olla tänapäeva punkri ehitus ja tema reaalne vajadus ehk kasutegur? Alfredi õpetus on ju asjalik ja ehk saaks geenidega kaasasaadud tarkusest ka mõni linnamees ilma erilise projektita samaväärsega hakkama - et ei tee kuival ajal sohu :wink: Küsimus - milleks? Hollywoodi staarid teevad paanikatubasid, rikkad Israeli juudid tuumavarjendeid jne.. Kõik need peegeldavad eelmainitute hirmusid kujuteldava tuleviku ees. Paraku ei tea me keegi, milline see tulevik saab olema. Igasugune varjend, punker, urg jms. kaotab oma mõtte, kui see ei ole varustatud piisava koguse (milline on piisav?) pikaajaliselt säilivate toiduainetega (need ei pea olema maitsvad, aga nad peavad säilitama teie elutegevuse) ja puhta vee varudega. Tuumasõja puhuks oli juba vene ajal nali valgest linast, niiet selle jätaks mängust välja, aga näiteks linnugripi muteerumisel ja üleilmse pandeemia puhkemisel võiks sellisest eraldatud kohast ju abi olla? Betoon muidugi ei aita ja kes see hull proovikski üle 40 tuhande ruutkilomeetrisel maalapil miljonit tšuhnaad pommiga taga ajada? Nii et vee küsimust esmaseks sättides - ostke hütt soosaarele ja vedage sinna kõike vajaminevat! Ehk saavad teist inimkonna säilitajad? Kui nii hullusti ei lähe, siis on vähemalt lootust pandeemiajärgsetel Riigikogu valimistel :wink:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2007 23:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Dets, 2005 12:22
Postitusi: 354
ega sul läbi maapinna ei ole soojust näha... seda erinevust ei märka isegi parimad seadmed. Avastatakse hoopis nii nagu iraagis,,,, ukse avamisel ja ventilatsioonišahtidest väljub soe õhk või valgus ja seda on näha!

Sellest oli kunagi suur artikkel.

Soomlased lähevad sõjaajal kogu täiega maa alla. Mul üks tuttav on soomes alltöövõtja firmas, mis valgustab tunneleid. Ta rääkis, et seal on neid ikka tohutult viimasel ajal kaevatud, kahemõtteliselt kindlasti nagu nende maanteed mida saab lennukite maandumisrajana kasutada sõjakorral!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2007 15:29 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 20 Jaan, 2007 21:07
Postitusi: 3
Iraq-is leiti relvaladusid ja punkreid hommikuti helikopteritega kõrbes lennates ja infrapunaga maapinda "scannides".Metall soojenes aeglasemalt,kui ümbritsev liiv.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28 Jaan, 2007 17:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 21 Jaan, 2005 1:33
Postitusi: 2315
Asukoht: Tartu
või ka kiiremini? metall on liivast parem soojusjuht. seega soojeneb kiiremini. küll aga on variant, et peale päikeseloojangut, kui liiv jahtub aeglasemalt, jahtub metall kiiremini ja jätab "külmi" laike IR-kaamerasse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Jaan, 2007 17:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Dets, 2005 12:22
Postitusi: 354
ma mäletan just öiste lendude ajal tehtud pilte,,, kus on punkrite avausest (uksed/ vent)näha soojuskiirguse laike...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada punkrit
PostitusPostitatud: 24 Mai, 2013 16:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Veebr, 2012 23:01
Postitusi: 567
Teema kuueks aastaks unarusse vajunud.
On keegi vahepeal ehitanud ? oskab äkki keegi nõu anda ja nippe jagada.
Või on leidnud internetist väärt materjale. Suvi käes - nüüd viimane aega hakata punkrit rajama.
Endalgi plaanis seda õige pea tegema hakata , ni , et keegi oskab aidata? :)

EDIT: Kirjavead

_________________
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada punkrit
PostitusPostitatud: 25 Mai, 2013 0:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8676
Pane enne paberile kirja, mida ja kuhu sa tahad endale teha. Ehitamisele kulub aeg, mis ära olles äratab tähelepanu. Mitmele inimesele see peab olema? Mõtle läbi, milliseid tööriistu vaja läheb ja milliseid materjale, kui palju ning kes need materjalid kuidas kohale toob. Kui oled veidi ringi vaadanud asukohas mõtle sellele, kas tegu on kõrgema kohaga või kui niiske piirkond on. Uuri järgi pinnase sisaldus, et sul ikka kaevamiseks ruumi oleks. Paekivi ja graniidi peale sattumine võtab aega ning ei võimalda töödel edeneda. Kuigi enamus 2-se maailmasõja aegsed ja järgsed punkrid täiesti maaalused polnudki. Paljud punkrid ja varjualused ehitati hoonetesse sisse(heina alla, topeltseina taha, puuvirna alla jne...). Kuidas varjata kavatsed selle asukohta?

Kuna soovid teha maaalust esialgsetel hinnangutel siis pead leidma/ehitama/ostma endale sinna ahju. Niiskus tuleb sisse. Selle saad välja pliidi/ahjuga. Kui sa ikka mõtled seal sügavas metsas olla siis kuidas sa kavatsed sinna toitu saada?

Mõtle, kas tahad seda lihtsalt suviseks varjualuseks, mida keegi ei leia või lihtsalt noorte poiste onniks. Iga ehitamine toob kaasa helisid, mis kostuvad kaugele. Kes ehitavad? Mida rohkem inimesi, seda rohkem info liigub. Kuidas varjata kavatsed seda? Palju aega kulub? Kui palju oskad kasutada labidat, kangi, kirvest?

Kui võimalust siis hangi endale endise metsavenna Alfred Käärmanni "Sissitegevuse käsiraamat", kus on kirjeldatud ehitamist ja 1 mehe suvepunkrit ning talvepunkrit 2-4 inimesele. Arvesta, et tegu oli siis sõjaajaga ning kas sulle seda vaja ikka on? Peidetud koha tegemine tahab tõsiselt läbimõtlemist.

PS-kuna meil nüüd enamus era ja riigimaad siis mõtle enne kui kuhugi midagi tegema lähed. Kas sul on ikka õigus sinna maale teha seda? Pärast maaomanik tige ja saad veel maapinna ja metsa rüüstamise eest.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada punkrit
PostitusPostitatud: 26 Mai, 2013 11:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 4:49
Postitusi: 388
Asukoht: Eesti
Et saavutada kõige parem tulemus - tuleb ennast mõelda metsavennaks ning vastavasse ajastusse ning kõik muu loksub juba selle tagajärjel paika 8)
Ma tean, ma tegin nii kevadel :lol:

Ehitusstiil - maapealse puhul on sul ka ahju vaja, sest kuna sa seinapalke ilmselt varama ei hakka, siis paljalt samblatoppimisega toorest puust punkrit sooja, rääkimata valguse pidamisest ei saa. Tappimise asemel on mõistlik kasutada nurgapostide süsteemi a la Käärmann. Kuigi. Seal tuleb teha mõned modifikatsioonid aga sellest saad ehitamise ajal juba aru. Üksi läheb kaua, kaksi on parem.

Head kirvest - jääb üle soovida, kui mõtet realiseerima hakkad :wink:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada punkrit
PostitusPostitatud: 26 Mai, 2013 15:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Mär, 2008 12:47
Postitusi: 539
Kas tänapäeval see punkri ehitamine nii lihtne ongi. Alustuseks, ei tohi ju päris suvalisse sobilikku kohta ehitada. Eramaal on vajalik maaomaniku nõusolek ja riigimaadel valdaja nõusolek. Kui plaan on punker rajada maa sisse ja varustada küttekoldega ehk külmumispiirist sügavamale ja küttega aastaringseks elamiseks, ei ole tegemist enam kergehitisega vaid punker vajab projekti, koos kõige kaasaskäivate normide ja juriidikaga :lol:
Seaduskuulekas kodanik ei tohi isegi korstent ise puhastada vaid tuleb litsentseeritud spetsialist kutsuda :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada punkrit
PostitusPostitatud: 26 Mai, 2013 17:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Dets, 2008 0:29
Postitusi: 1974
Asukoht: Tallinn
Actual kirjutas:
Seaduskuulekas kodanik ei tohi isegi korstent ise puhastada vaid tuleb litsentseeritud spetsialist kutsuda :)

https://www.riigiteataja.ee/akt/116042013007
Tuleohutuse seadus
§ 11. Ahju, kamina ja pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamine
(4) Üksikelamus, suvilas, aiamajas, taluhoones ja väikeehitises võib ahju, kaminat või pliiti ning korstnat ja ühenduslõõri enda tarbeks puhastada, välja arvatud tahma põletada suitsulõõrides, ka korstnapühkija kutsetunnistuseta isik, järgides küttesüsteemide puhastamise nõudeid.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhul peab üks kord viie aasta jooksul ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri puhastama korstnapühkija kutsetunnistusega isik, kes väljastab küttesüsteemi tehnilise seisukorra ning ohutuse kohta korstnapühkimise akti.

Seega, kohustuslik on 1 kord 5 aasta jooksul. Ülejäänud tavalised 9 korda võid ise teha.

_________________
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt