Lääne-Virumaal ka midagi on?

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
juurikas14
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Dets, 2004 18:57
Kontakt:

Postitus Postitas juurikas14 »

Äntus Väike-Maarja -Rakke tee ääres metsas on II MS aegsed sakslaste laskemoonalaod, mis 40-datel sakslaste poolt õhku lasti. Terve mets on pommiauke jms täis, kraami enam eriti pole. Ise käis tattninast peast sealt kotitäitega padruneid toomas. Nüüd on küllaltki puhtaks kraabitud, metalliotsijaga võib veel leida midagi.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

löhkematerjal

Postitus Postitas hillart »

Äntus on ka praegu veel piisavalt löhkematerjali ja kui öigele kohale juhtub, siis lausa kuhjas, kuid ... Poisid! Ärge tegelge sellise jamaga!
Paraku olen ma ise näinud nii mitmeidki tulemeid sellisest ebatervest huvist ja, uskuge, need pole mitte eriti meeldivad vaatepildid olnud.
ald69
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 31 Mai, 2008 14:16
Kontakt:

Postitus Postitas ald69 »

olen käinud Mõedaka kandis.Seal olevat ka sakslaste laskemoona laod olnud ja need hiljem laiali lastud.Kus täpsemalt,seda ei tia.peab kevadet ootama jääma
pikk
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mär, 2008 19:59
Asukoht: lääne virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas pikk »

ise olen käind ka mõedaka ja äntu metsades,seal pole mõtet otsida,sest ainult mürsud ja miinipilduja miinid,parem kui ei näpi neid.Tuttav rääkis kunagi,et tal vanaisa oli olnud üks nendest meestest kes need laod õhku lasi
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

pikk kirjutas:ise olen käind ka mõedaka ja äntu metsades,seal pole mõtet otsida,sest ainult mürsud ja miinipilduja miinid,parem kui ei näpi neid.Tuttav rääkis kunagi,et tal vanaisa oli olnud üks nendest meestest kes need laod õhku lasi
Ega selle tuttava peregonnanimi Leemets või Lemits polnud? Olen ka ise kuulnud, et üks kohalik mees oli üks neist kes "demineeriatest", samuti oli jäenud paar punkrit puutumatta (tagavaraks :) ). Aga need on Äntust kümmekond kilti eemal.
pikk
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mär, 2008 19:59
Asukoht: lääne virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas pikk »

Perekonna nimi on tal Tamm,kui ma ei eksi siis peaks vanaisa tal veel elama
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

pikk kirjutas:Perekonna nimi on tal Tamm,kui ma ei eksi siis peaks vanaisa tal veel elama
Siis räegime 2 erinevast inimesest.
juurikas14
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Dets, 2004 18:57
Kontakt:

Postitus Postitas juurikas14 »

ma olen kuulnud II ms aegsetelt kohalikelt Väike-Maarja ja Äntu inimestelt, et see laskemoon mis seal Äntu metsas ladustati oli ainult presentkatte all. Mingitest punkritest pole midagi kuulnud.
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

Alles rääkisin inimesega kelle vanaisa neid punkreid pikki metsa laiali lasi ja jutus selgus ikka päris kindlalt, et olid korralikud punkrid olnud aga demineeriate väljaõpe polnud kõige tugevam (paljud miinid/mürsud lendasid lihtsalt laiali).
Samuti sain teada, et valgejärve pool teed olid siis olnud laskemoona "laod" ja teiselpool teed siis relvade omad (?)
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Kas õhiti mõlemal pool teed?
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

viiking kirjutas:Kas õhiti mõlemal pool teed?
jah.
nod476
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 06 Apr, 2007 19:45
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Postitus Postitas nod476 »

kahtlen selles sest miks on nõmme pool kus pidid ainult relvalaod olema on siiani moona. kindlasti ei saanud nad ületee lennata sest liiga tihedalt koos.
minuteada olid mõlemalpool ainult moona laod
Ei ole lahendamatuid olukordi on saamatud...
Kasutaja avatar
rax6
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 29 Nov, 2008 19:37
Kontakt:

Postitus Postitas rax6 »

:) vot ise ei käinud neid pikki metsa laiali laskmas, vaid lähtun ainult inimese sõnadel kes seda tegi. Ja neid sõnu kinnitab ka tema poeg (minu äi siis) :P
juurikas14
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 22 Dets, 2004 18:57
Kontakt:

Postitus Postitas juurikas14 »

seal metsades oli ainult laskemoon. Olen seal palju kolanud ja igast manti välja kaevanud aga ühtegi relva pole küll leidnud, isegi relvaosa mitte. Praeguseks hetkeks on enamik moona sealt metsas ära korjatud-minema tassitud. Peale õhkimist korjasid punased sõdurid laiali lennanud mandi kokku ja lasid veel omakorda õhku. Kui ma koolis käisin 80.date lõpp siis vene demineerijad käisid pidevalt seal metsa puhastamas. Kui hästi otsida ja õige koha peale sattuda, võib sealt praegugi midagi leida.
kykametsa
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Sept, 2013 18:18
Kontakt:

Re: Lääne-Virumaal ka midagi on?

Postitus Postitas kykametsa »

Kas keegi teab või oskab juhatada kust leida materjali Kunda kandis Karepa ja Toolse vahel asus kõrgemal kaldal(merest u. 1km kaugusel) rannakaitsepatarei mis olevat baaside lepingu raames rajatud? (asukoht on Karepa-Toolse teelt pöörata mäkke Selja poole) Kolme või nelja kahuri pesad on leitavad ja betoonalused koos raudpoltidega täitsa olemas.
Samuti olevat seal ka sakslaste õhutõrjepatarei olnud sõja ajal?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist