Laagri katakombid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Seal radaribaasi territooriumil oli ka üks sügav kaev(mitte vee võtmiseks vaid kuiv), ehk on see saht hiljem "kaevuks" ehitatud. Sügavus sellel kaevul umbes 8-10meetrit.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
ISETEGI
Liige
Postitusi: 162
Liitunud: 20 Jaan, 2005 22:32
Kontakt:

Postitus Postitas ISETEGI »

Kapral Karu kirjutas:"Orbita" e. Tallinna Mereväebaasi komandopunkt jääb Lasnamäe klindist üsna kaugele ja Vahipataljoni omade vahtkond küll klindini ei ulatunud. "Orbita" ise on ehitatud Pirita jõe kõrgesse liivakaldasse ja selles kompleksis võis ka mingeid laoruume olla, neid oli sinna üsna hõlpus uuristada. Muide -- Kose tee ääres jõe pool umbes Varsaallika tn kohal oli ka mingi väike punker.
Vaidleks vastu, Kadriorus... presidendi lossist natukene ülessepoole asus üleval nõlval mingi Med väeosa (vist) ja seda sai küll vahipati aegu valvatud, kuigi miskit maalust seal silma küll ei hakanud...kuigi ega eriti keldritesse ei roninud kah.
gans
Liige
Postitusi: 228
Liitunud: 22 Nov, 2005 20:09
Kontakt:

paar infokildu

Postitus Postitas gans »

1.Vähemalt osad katakombidest olid (esimese) EW ajal kasutusel ladudena. Mingil hetkel,1941.aastal tassisid tollased poisikesed sealt suurema koguse gaasimaske laiali.
2.Aasta 1970 paiku olid sealsed sõjaväeosad tunduvalt väiksemal territtoriumil ja vähemalt osadele katakombide sissepääsudele pääses veel vabalt ligi.Olen ise käinud,aga vanust oli tollal 4 aastat...
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

ma ise palju koland seal ringi laagris, kas keegi on kursis v2idetava neljanda korrusega maa alla ? ei pole ise suutnud leida mingit t6estust veel selle kohta kuigi v2iteid ja v2itjaid palju old.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

ma ise palju koland seal ringi laagris, kas keegi on kursis v2idetava neljanda korrusega maa alla ? ei pole ise suutnud leida mingit t6estust veel selle kohta kuigi v2iteid ja v2itjaid palju old.
Käisin seal mõni aasta tagasi ja ei mäleta, kui palju neid korruseid oli, mäletan aga, et paaris kohas viis väike luuk edasi sügavamale :wink:
Ettevaatust seal muidugi, et konte ära ei murra.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Sattusin taaskord sinna Laagris asunud N. Liidu militaarrajatisse. Oleks tore teada, kuidas seda väeosa seal täpselt nimetati (mina ütlen selle kohta lennujuhtimiskeskus). Omal ajal seal vist üsna põhjalik see tegevus olnud arvestades, kui suures mahus ning mõõtmetes neid ruume/saale/tasandeid seal leidub. Kas vastab tõele, et kõige kesksemas suures saalis oli suur elektrooniline stend/kaart, kus jälgiti militaarset õhuliiklust? Milline oli umbkaudne arvuline isikkoosseis seal?
Omab keegi infot ka selle kohta, kas N. Liidu ajal sinna ehitatud baasist pääseb maa-aluseid käike pidi ka tsaariaegsetesse süsteemidesse? Üritasin leida mingeid vihjeid selle kohta, kuid kuna ruume ning käike on tõesti palju, ei olnud lõpuks enam viitsimist edasi uurida. Järgmine kord peaks kohe hommikul pihta hakkama, kõikvõimalikest vent. sahtidest kah sisse kiikama/roomama ning valges kogu territooriumi ilusasti piltide peale jäädvustama, sest....Kauaks seda seal enam ikka on...Osa vanu maju juba renoveeritud (väeosa servas) ning ega see tehnoparkki pidama enam saa oma laienemist.
Pildid siin: http://www.pilt.ee/view/701361/
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Kas vastab tõele, et kõige kesksemas suures saalis oli suur elektrooniline stend/kaart, kus jälgiti militaarset õhuliiklust?
Jah, kaardi peal on "planšett" olemas. Mul on 1. ja 2. korruse plaanid olemas, nii A2 suuruse paberitüki peal (silma järgi). Kaardid leidsin sealtsamast katakombist kunagi ammu.

Sinna olevat pääsenud kõige lõunapoolsema sissekäigu kaudu - see kus ~3 korruse jagu metalltreppe on ära lõigatud. Kahjuks sel ajal kui need trepid veel eksisteerisid, ise sinna ei jõudnud - mõlemad kaasas olnud taskulambid tõrkusid.

Teoorias on sinna võimalik pääseda... ah, ei hakka seletama, kui on huvi siis PM.
Derex
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Jaan, 2006 14:09
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Derex »

olen ise need Tallinna ümbruses olevad käigud kõik läb käinud ja ka kaardistanud enamuse kohta on videod tehtud. laagri oma käisin isegi koos profi operaatoriga ja seda on isegi TV-s näidatud. muide mis puutub sellesse tehno pargi laienemisse siis ei ole see võimalik käikude arvelt kuna need käigud on tunnistatud nahkhiirte pesitsus paikadeks ja selle ehituskeeld on 300m muidugi raha teeb imet nii et mei vabariigis on kõik võimalik. enamus Peeter sure kindlustest on olemas muinsuskaitse kodulehel koos kaartidega. Kõigerohkem infot saab vene saitidelt. ümber tallinna on ka palju kahuri batareisi mille kohta on kõik skeemid (kaardid) netis olemas
sigrblot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Jaan, 2006 17:12
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigrblot »

ma siit kuskilt just lugesin et mai tea nüüd mitmendal korrusel aga on se maaalune raudtee ja jutud räägivad et mingi mingi wedur pidi kah weel alles olema et olla nähtud
ühesõnaga jutu point selles et tuttav rääkis et seal on üks ava suht suur ava kust tuli raudtee wälja jama ainult selles et seda ava pole enam kuna se kõik prügialla maetud 5 aastat tagasi olla avast waidpool meetrit alla aga jah karta on et nüütseks pole midagi :(
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

sigrblot kirjutas:ma siit kuskilt just lugesin et mai tea nüüd mitmendal korrusel aga on se maaalune raudtee ja jutud räägivad et mingi mingi wedur pidi kah weel alles olema et olla nähtud
ühesõnaga jutu point selles et tuttav rääkis et seal on üks ava suht suur ava kust tuli raudtee wälja jama ainult selles et seda ava pole enam kuna se kõik prügialla maetud 5 aastat tagasi olla avast waidpool meetrit alla aga jah karta on et nüütseks pole midagi :(
Mulle tundub kangesti, et see raudtee ja veduri jutt kaldub siiski sinna pärimusjuttude kanti. Ühes tunnelis, tõsi küll, avastasin kunagise raudtee jäänused ning isegi miski vagoneti moodi vrakk seal poolkõdunenult vedeles, kuid minu arvamist mööda oli see jäänud sinna tunneli (ja kogu süsteemi, tsaariaegse siis) ehitamisest, samuti see raudtee osa. Sest mõelge loogiliselt - miks oleks olnud vaja ehitada sinna raudtee ning tassida kohale vedurid :?: Tegemist siiski lennujuhtimisega/-jälgimisega seotud nõuk. väeosaga, milleks sinna keskusesse vedurid?
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Kasutaja avatar
soldier88
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan, 2006 20:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas soldier88 »

tere kõigile. Selline küsimus kas keegi on 4-5 korrusel käind või teab nende kindlast olemas olust? Olen paarkorda käinud aga pole nendest korrustest märkigi leidnud.
sigrblot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Jaan, 2006 17:12
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigrblot »

4 korrus on kindlalt olemas ainult et raud trepp on wahelt ära lõigatud
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Veduri juttu mäletan minagi ,kuid hetkel mälu veab alt ja ei meenu kus ta asus.Olen näinud sest vedurist pilte,mis oli veel enamvähem komplektne,see oli nõuka aja lõpus.
sigrblot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Jaan, 2006 17:12
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigrblot »

mis se oli siis mingi miniwedur?
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

sigrblot kirjutas:4 korrus on kindlalt olemas ainult et raud trepp on wahelt ära lõigatud
see ei ole 4's korrus ku trepid puudu ! see on 3's !

ma olen seal paari fanaatilise semuga veetnud kokku mitukymend tundi roomates l2bi ka k6ik 6husahtid jm. seinavahed.

4's korrus on seni ainult myyt - yhtegi t6endit mitte millegi n2ol, ka mitte yhegi ventilatsiooni n2ol pole leida suutnud.
V2itjaid aga nii palju erinevaid, kes koik sama raiuvad, et on kusagil see h2sti peidetud korrus - vbla mingine tehnika seade - (r8ntken) vms. aitaks selgust luua ?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist