Viti katakombid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Viti katakombid

Postitus Postitas Mercher »

Sai siis nüüd nendes kah ära käidud - tänud isikutele, kes täpsemalt teadsid juhatada sissepääse :) Üldiselt oli sissepääse suht raske leida, ilma juhatuseta arvatavasti oleks kordi kauem otsima pidanud... Keda huvitab, siis siin ka veidi pilte nendest : http://www.minupildid.ee/main.php/users ... taar/Viti/ Ja siit veel siis ka küsimus - mille jaoks konkreetselt need käigud vajalikud olid? Pole vaja hakata jälle seletama, et need olid tsaari-Venemaa kindlustused ning ehitatud sütemaatiliselt ühe tervikvõrgustikuna jne jne... :wink: Tahaks lihtsalt teada, milleks need konkreetselt (kaasa arvatud Laagri ja Naage omad) vajalikud olid :?: :?: :?: Kas sõja puhkedes oleksid sõdurid sinna sisse roninud ja edasi-tagasi seal jooksnud.....seni, kuni sõda läbi? :shock: Oleks tänulik, kui keegi oskaks lähemalt tutvutsada nende otstarvet :D
Viimati muutis Mercher, 26 Mär, 2007 19:43, muudetud 1 kord kokku.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Jah ilusad pildid.Ma vaatan et minu lõhutud auk on seal kinnimüüritud ükses ikka ilusti allus :D Kui ise seal käisime siis seal kõeval olevas WC olid isegi aukudel puust kaaned peal ,mis olid väga pehkinud.
Aga mida sa arvad nende tellingu moodi asjade ,talade kohta seal käigu keskel.Näävad ju suht vanad välja.
Minu teada olid need tunnelid mõeldud jalaväeüksuste liigutamiseks maa all,et vaenlane sellest aru ei saaks,vaata selles betoneeritud tunneli osas olid ju laskeavadega sakid sisse,et rünnaku korral vältida vaenlase poolt otsetulistamist.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Faust kirjutas:Jah ilusad pildid.Ma vaatan et minu lõhutud auk on seal kinnimüüritud ükses ikka ilusti allus :D Kui ise seal käisime siis seal kõeval olevas WC olid isegi aukudel puust kaaned peal ,mis olid väga pehkinud.
Aga mida sa arvad nende tellingu moodi asjade ,talade kohta seal käigu keskel.Näävad ju suht vanad välja.
Minu teada olid need tunnelid mõeldud jalaväeüksuste liigutamiseks maa all,et vaenlane sellest aru ei saaks,vaata selles betoneeritud tunneli osas olid ju laskeavadega sakid sisse,et rünnaku korral vältida vaenlase poolt otsetulistamist.
Jah, see auk on ilusasti alles seal :) , kahjuks ei saanud see kord seda suuremaks teha, kuigi tassisime terve selle tunnelite-rägastiku rasket raudkangi kaasas... :roll: Ega ei ole infot, miks see kinni on müüritud? Äkki on keegi sinna endale (ebaseadusliku) keldri teinud??? Minu teada ei tohiks (set need ehitised peaks kuuluma ju riigile) sinna sellist asja küll teha. Ja kui me selle järgmine kord eemaldame, siis kas sellest võib tekkida probleeme?
Nende tellingute kohta arvan ma, et ehk on need äkki tunneli ehitusest sinna jäänud (kogu käikude süsteem jäi ju pooleli). Ainuke asi, mis imestama paneb on see, et jämedad tugipalgid on täiesti läbi mädanenud, kuid lauad oleks justkui uued - kannatavad täiesti peal kõndimist, ei ragise ega midagi.
PS! Leidime ka ühe varjatud (enne avastamata :?: ) tunneliosa - seal polnud ühtegi jälge, prügi ega midagi, ainult väga raske õhk oli... Hingata suht keeruline - niiske ja rõske.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Päris huvitavat lugemist nende tunnelite kohta saab siit: http://www.ekspress.ee/viewdoc/D11EA0E8 ... FD00375E4E
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
priitcce
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Nov, 2006 5:33
Kontakt:

Postitus Postitas priitcce »

sai siis seekord kuvalda kaasa võetud ning müüri sisse tehtud ava saigi mõõtmed millest oli võimalik läbi pugeda... :) kel huvi läeb kaeb oma silmaga üle...
priit

55 624 887
Rainer
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Dets, 2006 18:22
Kontakt:

Postitus Postitas Rainer »

Tervist
Kas keegi ehk seletab kus need täpselt asuvad?


Tänan
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Lühidalt öeldes:
Tunnelid asuvad Vääna-Viti ja Vääna-Jõesuu vahelisel alal. Punkreid ja blindaaze on ka Naages. Tunnelitesse sissepääse on erinevaid. Üks asub Vääna Viti mõisa (praegune noortekodu) taga asuva vana lehmalauda taga. Teine suurem sissepääs asub Vääna-Jõesuus ühe suvilakoperatiivi taga, suhtelislt raskesti märgatavas kohas.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Tekkis küsimus,et,kui sinna kartulikoopa tegemine nagu ebaseaduslik on,kuidas siis seal kangi ja kuvaldaga laamendada võib? Ärge pahaks pange,lihtsalt tekkis selline küsimus.
Kasutaja avatar
soldier88
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Jaan, 2006 20:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas soldier88 »

eh sai kah täna seal käidud. Ega jah tük tegemist on nende sissekäikude leidmisega, ilma kohalike abita oleks see ilmselt pea võimatu. Üks sissekäik on jah seal lauda taga, sealt teepealt tulles sellest endisest veskist ja kaalumajast mööda võsa ääres. Aga sees on üldiselt kuni põlveni vesi ja kohati sügavamgi nii, et jah jalad said igaljuhul märjaks.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

priitcce kirjutas:sai siis seekord kuvalda kaasa võetud ning müüri sisse tehtud ava saigi mõõtmed millest oli võimalik läbi pugeda... :) kel huvi läeb kaeb oma silmaga üle...
Uudishimu ei andnud rahu - pidin ikka kohale minema ja kaema, mis seal teisel pool auku on... :lol:
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
priitcce
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Nov, 2006 5:33
Kontakt:

Postitus Postitas priitcce »

aega läks selle auguga aga asja sai :D teiseltpoolt avanes vaade kellegi keldrile....pliit, mõned soojenduslambid ja suur klaasist anum...ehk ajas keegi salaviina äri :D
priit

55 624 887
diversant
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 18 Juun, 2007 7:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas diversant »

äkki keegi seletab uuesti kuidas sinna käikudesse saab...? käisin seal noortekodu taga,aga ei leidnud muffigi :cry: vb. ma olen pime ja lihtsalt loll..? :lol:
Kasutaja avatar
MrBlack
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Veebr, 2008 16:02
Kontakt:

Postitus Postitas MrBlack »

Oskab keegi seletada kus kandis selline peeter suure kindluse käik asub?
http://www.battal.pri.ee/suhfront/praeg ... /viti.html
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

See ongi Vitil asuv käik ehk siis Viti positsioon. Vat ega see seletamine nii kerge olegi. Enamus ala suvilatega kaetud. Sissepääse selllese tunnelisüsteemi on mitu. Üks võimalus, leida ülesse Viti mõis (hetel seal asub noortekodu, sealt edasi minnes on vanad laudad ja nende taga otsas metsa sees asuvad tunneli surfid.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
MrBlack
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Veebr, 2008 16:02
Kontakt:

Postitus Postitas MrBlack »

Tänud :wink:

See koht ongi veel käimata jäänud nii,et tuleb jälle jalad kõhualt välja ajada ja kohale minna :P
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline