www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Sõjatehnika kinolinal
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=40&t=10967
1. leht 3-st

Autor:  xawa [ 08 Nov, 2007 22:30 ]
Teema pealkiri:  Sõjatehnika kinolinal

Aeg ajalt juhtub nii, et mõni film suudab meeldivalt üllatada seal kasutatava sõjatehnkikaga. Antud teemale tekkis idee vaadates 1970nda aasta filmi "Kelly's Heroes". Selles teoses oli kasutatud päris ohtralt erinevat II maailmasõja aegset tehnikat:

mõned lennumasinad, hulganisti shermaneid, paar tiigrit, maastureid, veokeid ja mitmeid käsirelvi, sõjavorme, ning õhutõrjerelvi. Täiesti respekteeritav kogus sõjatehnikat. Kusjuures 1970ndal ei kasutatud arvutigraafikat, ehk mida sa näed seda sa ka saad (ei ühtki joonistatud tanki).

Teos ise on pisut tavatu sõjafilm. Esmane ei ole seal näidata sõjakoledusi, vaid võiks öelda, et tegemist on pigem meelelahutusliku teosega. Sisuliselt ajab üks ühendriikide seeru kokku oma väikse väeosa, et minna rindejoone taha panka röövima.

Nii et omalt poolt soovitaks vaadata. Kel kodus satelliit- või kaabeltv, siis aegajalt esitatakse "Kelly's Heroes" vanematele filmidele pühendatud kanalitelt. Loodetavasti ei tundu antud teema mitte vaid ühe filmi reklaamina. Selliseid 'positiivselt' üllatavaid lugusi leidub veel.

Autor:  gnadenlose [ 08 Nov, 2007 22:36 ]
Teema pealkiri: 

Samas on kuulda olnud, et mikimaa filmitööstusel on kasutada iga töö tarvis oma töökojad, kus ka Tiigreid kinupitide jaoks kokku keevitatakse. Mis muidugi ei välista, et ka pärisriist ekraanil tegusid ei teeks.

Omalt poolt seda, et näiteks filmis "Der Untergang" võib näha lausa eestimaist krahvtvaagent.

Autor:  xawa [ 08 Nov, 2007 22:46 ]
Teema pealkiri: 

Üks viimaste aastate kodumaine sõja teemaline film on "Nimed Marmortahvlil" (2002). Selle loo kohta võib kiitust öelda, et suht kasinate vahenditega on kokku pandud siiski sõjalugu.

1984 a. valminud "Reekviemis" võib näha vähemalt nelja töökorras tiigrit. Ehk oskab mõni targem öelda kust need võeti?

Autor:  xawa [ 08 Nov, 2007 22:50 ]
Teema pealkiri: 

PS

Võin ka eksida, kuid kuuldavasti on hetkel ühendriikides vaid üks töötav tiigri eksemplar.

Autor:  gnadenlose [ 08 Nov, 2007 22:57 ]
Teema pealkiri: 

xawa kirjutas:
1984 a. valminud "Reekviemis" võib näha vähemalt nelja töökorras tiigrit. Ehk oskab mõni targem öelda kust need võeti?


Vast puhtakujuline butafooria: miski vene massin tõrvapapi ja vineeriga ää tuunitud.

Autor:  xawa [ 08 Nov, 2007 23:56 ]
Teema pealkiri: 

Siin ka mõned näited filmist "Kelly's Heroes".

001 üks huvitav transpordivahend
Pilt

002
Pilt

003
Pilt

004
Pilt

005 selline sõiduriist ka Okupatsioonimuuseumis
Pilt

006
Pilt

007
Pilt

008
Pilt

Autor:  T-62 [ 09 Nov, 2007 1:42 ]
Teema pealkiri: 

Vene ehk endise NLiidu kinotööstusest niipalju, Kubinka muuseumi eksponaate kasutati usinalt. Suhteliselt Kubinka lähedal 80-da aasta paiku kohe selleks otstarbeks väeosa, mis seal olemas oli tean ainult mõne jutu põhjal. Väidetavalt olevat seal olnud mõned ühikud saksa tehnikat, mis täiendatud vene osadega, st sisult mitte originaalid ja vene T-55 baasil tehtud kehvad koopiad, plekiga kaetud. Vene tehnikat selle aegset muidugi ka. Mosfilmil oli terve rong, mis pärines IIMS eelsest ajast, nii reisi- kui kaubavagunid.

Autor:  hillart [ 09 Nov, 2007 9:19 ]
Teema pealkiri:  film

Pole "Reekviem"-is ühtegi TIIGRIT. Kindlasti ajad miskit segamini.
Sellel ajal, kui seda filmi tehti, kasutati soomustehnika markeerimiseks Vene filmides usinasti veel erinevates papikuubedes T-34´sid. Nüüd pole kahjuks enam neidki.
"Nimed marmortahvlil" - Mitte midagi vaimustavat ja pigem tohutu pettumus, kui see ära vaadatud sai. Sisutühi üritus, millele käis ette aga tohutu reklaam. Lisaks lausa silma põletavad möödapanekud tehnilistes detailides. Sellel filmil polnud hinge.
"Reekviem"-il oli hingestatud osa olemas. Mis siis, et arvestades valmimisaega, tiba nagu (tegelikult päris palju) ideoloogiliselt liiga verevakarvaline.
Tegelikult võib eesti oma sõjafilmide tippteoseks lugeda "Inimesed sõdurisinelis", mille kohta aga kehtiks sama konstateering, nagu eelmiselgi. Vaat, selliselt tehtud (kunstiliselt ja ka tehniliselt), kuid hoopis rinde teise poole teemadel (eestlaste osalus), film saavutaks ilma vähimagi kahtluseta Eesti edukaima filmi staatuse. Mindi ju reklaamile vastvalt ka "Marmortahvleid" vaatama suurte ootustega, kuid saadi hinge vaid imalalt tühi tunne. Pettumus. See polnud see, mida oodati.
Ja lõpuks. Sõjafilm (film sõjaajast) ei vaja alati põrmugi grandiooseid massistseene ja kümnetes-kümnetes ühikutes sõjatehnika presentatsioone. Pigem on oluline filmi põhiidee, mõte, - ja et ta hinge läheks ning mõtlema paneks. Mitte ameerikalik action, millist vaatad ja samas ka unustad.
Imelik, et ärimehed pole sellest ideest, kui sellisest, veel kinni haaranud. See tõotaks ju garanteeritud kasumit koledal kombel.

P.S.
See viimane jutt läks vist küll teemast välja, kuid kuna ta nii vabalt jooksis, siis las ta olla.

Autor:  villy.64 [ 09 Nov, 2007 10:25 ]
Teema pealkiri: 

kõige rohkem riivas kõrva marmortahvlis see, et maksim tulistas uzi valangutega :lol:

Autor:  juku [ 09 Nov, 2007 14:17 ]
Teema pealkiri: 

Tiigritega on filmides kehvad lood. Vaadake roomikuid ja rattaid kui muidu vahet ei tee. Torni ja esipaneeli võib vineeri ja plekiga ilusti ära petta, aga malelaua paigutusega rattaid butafooriaga ei tee. Ei oska nimetada ühtegi mängufilmi, kus oleks kasutatud päris Tiigrit.
"Reamees Ryani päästmises" tehti T-34 baasil, "Reekviemis" olid T-55 peale tehtud.

Autor:  EOD [ 09 Nov, 2007 18:15 ]
Teema pealkiri: 

Mosfilmil olevat olnud kaks originaal-Tiigrit, mille kasutamiseks filmivõtetel pidi olema N. Liidu Kinematograafiakomitee luba. See siis 80. aastatel. Rääkis sõber, kes ise vana tehnikaga filmivõtetel osalenud. Mis neist saanud, ei tea.

Autor:  xawa [ 09 Nov, 2007 18:59 ]
Teema pealkiri: 

Õige tähelepanek juku.

"Kelly's Heroes" variant
Pilt

ja "Reekviemi" variant tiigrist
Pilt

Autor:  Faust [ 09 Nov, 2007 20:16 ]
Teema pealkiri: 

Sellel lehel ka mingid vene ümberehitatud filmitiigrid müüa.

http://images.google.ee/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Det

Autor:  T-62 [ 09 Nov, 2007 21:42 ]
Teema pealkiri: 

Uurisin Moskva ümbrust Googles, nii kuu aega tagasi, leidsin sõjaväeosade keskel Mosfilmi baasi ka. Mis on nende tehnikast saanud ei tea. Nagu varem kirjutasin, olevat ka sealne tehnika paljuski butafooria.

Autor:  xawa [ 09 Nov, 2007 22:27 ]
Teema pealkiri: 

T-34 -> Tiger

Pakutakse müüa Venemaal filmide tarvis Tiigriks ümber ehitatud T-34'sid.
Ainult $ 55 000 tk :P
Ja seal paistab olevat veel niimõndagi vanarauda pakkuda.
http://www.tankride.com/Russian_Tanks_For_Sale.html

Pilt

1. leht 3-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/