ЗиЛ tänapäeval

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas vanahalb »

mx77 kirjutas: Proovisõitudel tasub vahest käia, avardab silmaringi ja saad aru, milliseid autosid on maailmas olemas ja mis nad endast tegelikult kujutavad. Muidu sõidad mingi rimakaga surmani ja autodest loed Tehnika ja Tootmisest.
Einoh, ma niimoodi ei ole tõesti käinud, et panen uued kingad jalga, lähen salongi ja valetan, et tahaks niisugust või naasugust autot osta.
Praeguse elukoha tõttu on seevastu üsna palju tuttavaid, reeglina vene rahvusest, kes siis kõiksugu eksoote ostavad ja lahkelt proovida pakuvad. Ei tea kas rahvuslik eripära, aga auto ja käekell peavad head olema. Eriti hea on siis kui kell autost paar tuhat eurot kallim oleks. Eluasemega on jälle vastupidi, kott vedeleb esikus ja kui miskit ei meeldi, lubatakse näppu võtta ja ära minna.
Koolkondasid on ka kaks, need kes saksa kolmikuga sõidavad ja need kes fasistide tehtud autot ei osta (seega siis Landcruiseri vennaskond) Kogu aeg on neil mingid hädad, enamasti on mingi 15 EUR andur ära koolenud ja kogu masina avariireziimi ajanud või üldse tee serva veeretanud. Aga jah, töökindluse poolest on Landcruiseri meestel nägu rõõmsam.
Toyota Corollat ja seda Mazdat pole tõesti keegi ostnud, seega pole proovida saanud:)
Mina olen seevastu tuntud elementaarautodega sõitja. Elementaarauto pole alati rimakas, kasvõi vanema otsa Porsche või G-Mersu pole mingi tehnika viimane sõna, aga vaata mis raha nende eest tahetakse.

ZIL- ga haakub see jutt niipalju, et sealsed konstruktorid peavad nüüd suht puhtalt lehelt alustama ja ega neile halba teeks militaarneti visionääride arvamustega tutvumine. Saaksid võib-olla suuniseid edaspidiseks või märku sellest mis lahendused ummikteeks on osutunud.
Sest olgu see Putin mis ta on, aga sundida teda iga päev neetud vassistide tehtud autoga sõitma on ka ebainimlik.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas jackpuuk »

vanahalb kirjutas: Mina olen seevastu tuntud elementaarautodega sõitja. Elementaarauto pole alati rimakas, kasvõi vanema otsa Porsche või G-Mersu pole mingi tehnika viimane sõna, aga vaata mis raha nende eest tahetakse.

ZIL- ga haakub see jutt niipalju, et sealsed konstruktorid peavad nüüd suht puhtalt lehelt alustama ja ega neile halba teeks militaarneti visionääride arvamustega tutvumine. Saaksid võib-olla suuniseid edaspidiseks või märku sellest mis lahendused ummikteeks on osutunud.
Sest olgu see Putin mis ta on, aga sundida teda iga päev neetud vassistide tehtud autoga sõitma on ka ebainimlik.
+1 (aga viimase lausega ma pole nõus, ma pole nii inimlik kui kamraad :twisted:).
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas Hydrazine »

ZiL'iga on vist nii, et helgemad pead on sealt ammu jalga lasknud. Mingid pudemed luusivad tühjades tsehhides ja tohutul territooriumil ringi. Need, kes sealt juba kadunud, pole võimalik, et neid tabab klassikaline vene saatus. Viimane raha viina peale.
Käsitöötsehh on üks asi, aga ZiL hiilgas ju nö "rahvamajnduse" edendamisega, ehk kergete kallurite tootmisega ka.
CARLOS
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 06 Jaan, 2013 13:24
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas CARLOS »

ZIL i tehas pühitakse maamunalt minema.https://twitter.com/by24org/status/522769065321185281
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas mx77 »

vanahalb kirjutas: Mina olen seevastu tuntud elementaarautodega sõitja. Elementaarauto pole alati rimakas, kasvõi vanema otsa Porsche või G-Mersu pole mingi tehnika viimane sõna, aga vaata mis raha nende eest tahetakse.
Njah, mul ilmselt see õnn, et enamuses autoesinduste juhtivad pulgad on isiklikult tuttavad, seega mõne huvitavama mudeliga sõitmiseks ei pea lakk.kingi kapist välja otsima. Tuttavaid vante kahjuks ei ole :(.

Nagu ma aru saan, siis sul mõni klassikaline Porsche kodus väärtuse tõusu ootamas? :P
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40215
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas Kapten Trumm »

ZIL i tehas pühitakse maamunalt minema.https://twitter.com/by24org/status/522769065321185281
Seda teemat võis selles filmis juba aimata, et nende limusiini-saagade taga on tegelikkuses Moskva linnavõimu (või lausa keskvõimuga) seotud tegelaste huvi tehasealuse kinnisvara arendamise vastu. See, kas need autod sõidavad või ei sõida, on teisejärguline. Kellelgi oli vaja seda maad ja selle nimel oli vaja asja maksimaalselt saboteerida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas vanahalb »

mx77 kirjutas: Nagu ma aru saan, siis sul mõni klassikaline Porsche kodus väärtuse tõusu ootamas? :P
Äh, ei ole!
See on see juba vähemalt 50 aastat vana ebaõiglus, et igal naisel on kapis must minikleit. Mis on jah klassikaline ja aegumatu, aga kõige ebapraktilisem asi üldse ja kasutatakse võib-olla kord aastas ja nii edasi. Aga kui mõni mees tahaks samasugust aksessuaari 911-Porsche kujul osta (millel on täpselt kõik need samad omadused) siis leitakse miljon põhjust, et miks see mõte hea ei ole.
See ei ole ainult minu probleem. Ei-ma-jah töötan selle diskrimineerimise lõpplahenduse kallal.

Fuch pandud piltidelt tundub, et need kunagised Zil-i erastajad on igat pidi või sees. Mõnel fotol ripub 5000 tonni vanarauda õhus, ainult allatõmbamise ja üle kaalu viimise vaev.
Lemet
Liige
Postitusi: 19942
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: ЗиЛ tänapäeval

Postitus Postitas Lemet »

Midagi nad siiski ikka vist teevad ka...mingi aeg tagasi oli ka siinsel foorumil juttu autost "Karatel". Väidetavalt olla projekt tänesel päeval lõpusirgel.

Pilt

Pilt

http://alternathistory.org.ua/russkii-b ... il-karatel

Vanemaid uudiseid sellest aretusest ja fotosid sai lugeda-vaadata siit...

http://alternathistory.org.ua/broneavto ... el-rossiya

...ja siit...

http://topwar.ru/25190-zil-pod-grifom-sekretno.html
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist