A-10 live

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Krahv
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Dets, 2006 0:16
Kontakt:

A-10 Thunderbolt Tallinna lennuväljal

Postitus Postitas Krahv »

Tere kõigile,
sai küll kasutatud otsingut aga ühtegi konkreetset vastust sealt ei saanud. Kas oleks kellelgi pilte kunagi Tallinnas käinud A-10-st. Olid nad Tallinna lennuväljal minisuguse airshow raames aastat 10 tagasi.

Juhul kui kellegi on pilte või mingit infot nende linnukeste kohta võiks julgelt teada anda. On ka teretulunud igasugune muu info Tallinna lennuväljal olnud modernsetest hävituslennukitest.

Ette tänades,
Krahv
Don`t be afraid of your model, it is you who is holding the knife. There is a very fine line between "hobby" and "mental illness".
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

tere-tere!
Olid küll ja sai pildistatud...Aga need pildid albumis. Mis konkreetselt huvitab?
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt

Tööarvutis on mul ka F-4 hi-reso pildid.

Aga muudest piltidest oleks kah huvitatud. :)

Rattad on maha pannud kindlasti Tornado IDS (4 tk kuninganna visiidi ajal), Mirage 2000 (õhuturbest) ja USAF F-16C (olen selle pildi kuhugi kaotanud).

MiG-29 ja MiG-21 pole minuteada maandunud, samuti Gripen ja F-15.

Ühe demolennu koos õhkutõusmisega on siin teinud ka Briti Harrier (ilmselt maismaa-oma). Samuti on Eesti õhuruumi avalikult väisanud ka üks F-18 (Soome).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:
Tööarvutis on mul ka F-4 hi-reso pildid.

Aga muudest piltidest oleks kah huvitatud. :)

Rattad on maha pannud kindlasti Tornado IDS (4 tk kuninganna visiidi ajal), Mirage 2000 (õhuturbest) ja USAF F-16C (olen selle pildi kuhugi kaotanud).

MiG-29 ja MiG-21 pole minuteada maandunud, samuti Gripen ja F-15.

Ühe demolennu koos õhkutõusmisega on siin teinud ka Briti Harrier (ilmselt maismaa-oma). Samuti on Eesti õhuruumi avalikult väisanud ka üks F-18 (Soome).
Hea pilt ainult, et kus see A-10 siin pildi peal on?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

On ka teretulunud igasugune muu info Tallinna lennuväljal olnud modernsetest hävituslennukitest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:
On ka teretulunud igasugune muu info Tallinna lennuväljal olnud modernsetest hävituslennukitest.
Ups. Mybad
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

http://www.mil.ee/~fotek/gallery/view_a ... 235&page=7 Pilt tehtud 20.10.2006 Inglise kuninganna külaskäigu ajal.
http://www.mil.ee/~fotek/gallery/view_p ... m17&id=aai Pildil Norra lennuk Trummi pildiga samast seeriast 21.03.2005
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: A-10 Thunderbolt Tallinna lennuväljal

Postitus Postitas Hydrazine »

Krahv kirjutas: sai küll kasutatud otsingut aga ühtegi konkreetset vastust sealt ei saanud. Kas oleks kellelgi pilte kunagi Tallinnas käinud A-10-st. Olid nad Tallinna lennuväljal minisuguse airshow raames aastat 10 tagasi.
25.06.2001 külastasid Tallinna lennuvälja kolm Harrieri: ZG859(91), ZH665(113) ja ZD375(23). Neist viimane tegi ka demolennu, mille elementide hulka kuulus ka hõljumise demonstratsioon lennuraja 08 otsa ja lennujaama hoone vahelise ala kohal. Jälgisin seda ca 150m kauguselt, see oli üsnagi erutav vaatepilt kui lennumasin ninaga noogutas, tagurpidi lendas ja ümber oma telje ennast keerutas. Pildistasin 1 rulli slaidi täis.

Aga et A-10 oleks Tallinnas käinud, pole nagu kuulnud...
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Oskab keegi ehk kommenteerida, et kas need inglise kuninganna tiivulised tõusid õhku järelpõletitega või ilma? Nimelt olin sel hetkel lennuvälja raja otsa müüri taga, kui hakkasin mingit kohutavat häält kuulma. Esimesed kaks tulid väikeste vahedega, aga kaks viimast peaaegu kõrvuti.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
flint
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 26 Veebr, 2009 22:27
Kontakt:

Postitus Postitas flint »

Tere!!
Käisid kunagi, on neist ka 2 pilti olemas. Krahv, kui kiiresti ühendust võtad võid homme hommikupoole need saada, kui ei olen eestist tükiks ajaks läinud. Anna teada mailile flintise@hot.ee helistan tagasi.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hm, tundub, et mul on nende A-10 fotode monopol 8)

19 pilti omal ajal sellel Tallinna lennuväljal toimunud lennupäevalt. Võetud "seebikarbiga" ning praegu sisse skännitud 300 dpi.

Pekske või ärge pekske - paremat kvaliteeti sealt välja ei tule :roll:

http://picasaweb.google.com/toomas.tyrk/A10#

Hint - pildi täissuuruses allalaadimiseks tuleb kasutada seda "Download" nuppu. Muidu näete ainult miskit lahjat "preview'd".
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

toomas tyrk kirjutas:Hm, tundub, et mul on nende A-10 fotode monopol 8)

19 pilti omal ajal sellel Tallinna lennuväljal toimunud lennupäevalt. Võetud "seebikarbiga" ning praegu sisse skännitud 300 dpi.

Pekske või ärge pekske - paremat kvaliteeti sealt välja ei tule :roll:

http://picasaweb.google.com/toomas.tyrk/A10#

Hint - pildi täissuuruses allalaadimiseks tuleb kasutada seda "Download" nuppu. Muidu näete ainult miskit lahjat "preview'd".
Täitsa korralikud pildid. Päris huvitav on selle lennuki puhul redel piloodi jaoks. Väga leidlik lahendus.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

man21 kirjutas:
toomas tyrk kirjutas:Hm, tundub, et mul on nende A-10 fotode monopol 8)

19 pilti omal ajal sellel Tallinna lennuväljal toimunud lennupäevalt. Võetud "seebikarbiga" ning praegu sisse skännitud 300 dpi.

Pekske või ärge pekske - paremat kvaliteeti sealt välja ei tule :roll:

http://picasaweb.google.com/toomas.tyrk/A10#

Hint - pildi täissuuruses allalaadimiseks tuleb kasutada seda "Download" nuppu. Muidu näete ainult miskit lahjat "preview'd".
Täitsa korralikud pildid. Päris huvitav on selle lennuki puhul redel piloodi jaoks. Väga leidlik lahendus.
See peab ikka hea põhjendus olema, miks lennuk peab piloodi redelit kaasas tassima. Üldiselt seda ei tehta.

A-10 mulle iseenesest meeldib. Üks tõhusamaid investeeringuid, mis USA relvastusse iial teinud on.
Krahv
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Dets, 2006 0:16
Kontakt:

Postitus Postitas Krahv »

Wow, toomase pildid on just see mida otsisin.
Nendest päris palju abi. Aga kellel veel sala-arhiivides huvitavaid pilte siis jagage julgelt. Päris huvitav vaadata mis linnukesed meie pisikesel lennuväljal puhkamas käinud.

Suured tänud siiamaani postitanutele,
Krahv
Don`t be afraid of your model, it is you who is holding the knife. There is a very fine line between "hobby" and "mental illness".
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Väikese mõttetöö ja Google'i kasutamise tulemusena raalisin ka välja, millal need pildid said tehtud.

Tegemist oli siis 11.-12. maini 1995 toimunud Tallinna Lennupäevadega. Minu pildid on 11. maist.

Nostalgiahuvilistele - keegi hea inimene on üles riputanud ka lennupäevade kava :P

http://www.flickr.com/photos/rotate/216 ... otostream/

Mul ka teine olemas, aga kusagil sügavas sahtlipõhjas muude tähtsate paberite all...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist