Vene vs. Lääne tankid

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kulibin »

Trummile teadmiseks: Nõukaaegne tankitorn oligi valurauast plärakas. Ei mingit sepistamist. ;)
Siinkohal pean vajalikuks lisada, et idanaaber ei suuda valmistada tänapäevaseid kvaliteettraseid ja impordib neid.
Samuti ei suuda idanaaber valmistada metallilõikeinstrumentide kermiseid. Vähemalt kvaliteetseid mitte. Pobediit T15K6, my ass..;)
Ilmakuulsad vene puurid markeeringuga P18, olid valmistatud Sandvik tarnitud materjalist ja neid laiatarbe ja põllumajandussektoris ei liikunud. Diil Sandvikuga käis koobalti vastu mida see puuritera sisaldas 1,8prosse... Idanaaber ei oska siiani valmistada näiteks TIG keevituseks vajalike volframvardaid. Ma pean siinkohal silmas armeeritud volframit... See tekst võiks uputada milneti avarused ja enne saaks issandast antud aeg otsa, kirjeldamaks mida idanaaber ei oska. Vot aga ühte asja oskab ülihästi ;) Küsimus nüüd Trummile: Mis see on ?
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

cleo kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Ümmarguste asjade keevitamine on ebatehnoloogiline, lihtsam on keevitada sirgetest juppidest nurgelisi asju.
Olgu muuga kuidas on, aga see väide on nii vale kui olla annab.
Mõni väike tõestus kah peale hinnangute...?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Illike »

Kapten Trumm kirjutas:
Mõni väike tõestus kah peale hinnangute...?
Mis vahet seal on, kas Sa keevitad mööda sirgjoont või kõverjoont? Ringjoon koosneb samuti lõpmatust arvust sirgjoontest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Keevitatavate segmentide (ja sellest ka tehtavate õmbluste pikkus) on ümmargusel tornil ju suurem.
T-90 puhul on isegi kõvasti vaeva nähtud, vaata kui kandiline on nt Leopard 2A4 torn.
Armata torni puhul on venelastele see kah kohale jõudnud (pean silmas seda "päris" torni, mitte õhukest väliskesta).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas alari »

Pigem on probleem paksust terasest detailide painutamine (et teha ümmargusi torni juppe), see on keevitamisest palju keerulisem probleem.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Svejk »

Olen kuulnud jutte, et IS-3 tankid olid küll kaunilt ja keeruliselt kokku keevitatud, kuid metallis tekkisid pinged ja kippusid kärisema.
Kas traagelkohtadest või niisama lõi lõhki, seda ei mäleta, aga probleem oli põhjustatud liiga kirjust juurdelõikuskaardist
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina mäletan kusagilt, et T-34 valu torni tootmiseks oli vaja hiiglasuurt pressi, mille abil see "kuppel" hõõguvast toorikust vajalikku kujusse löödi.
Kuna neid igal pool polnud, siis tehti torne ka juppidest keevitatuna.
Tanki torn (aga ka nt mootori väntvõll või kepsud) ei sünni lihtsalt nii, et valatakse sulametall vormi ja oodatakse, kuni ära jahtub.
Ma ei suuda kahjuks leida ühtegi taolist tankitootmist käsitlevat filmi.
Olen kuulnud jutte, et IS-3 tankid olid küll kaunilt ja keeruliselt kokku keevitatud, kuid metallis tekkisid pinged ja kippusid kärisema
Tanki kere ongi kokku keevitatud, ka venelastel. IS-3 ninaosa oli ju imekujuga.
Torn minumeelest keevitatakse seal kokku ülemisest ja alumisest poolest, mis valatakse/sepistatakse eraldi).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Würger 190G »

http://wartools.ru/tanki-ussr-vov/covet ... -3#rpoint2

Башня ИС-3 представляла собой цельную фасонную отливку из гомогенной броневой стали и имела близкую к приплюснутой полусферической форму, каплевидную в плане.

https://tanksdb.ru/is-3/#bashnya

ИС-3 получил новую каплевидную башню, производящуюся с помощью литья и обеспечивающую отличную защиту
Источник: https://tanksdb.ru/is-3/#bashnya



Ei sõnagi keevitusest.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas nimetu »

Silma järgi vaadates, punasega märgitud kohad on keevitatud.
is3.jpg
EDIT:
Kui tornist käib jutt, siis tõesti kindla peale ei oska öelda. Lagi mingil määral on keevitatud (seal kus luugid) ja teoreetiliselt võttes peaks ka põhi olema, sest võru peab olema täpselt töödeldud ning ka tehnoloogiliselt oleks nii lihtsam (vähemalt valuvormi suhtes).
Viimati muutis nimetu, 05 Apr, 2017 12:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Würger 190G »

Kapten Trumm kirjutas:

Torn minumeelest keevitatakse seal kokku ülemisest ja alumisest poolest, mis valatakse/sepistatakse eraldi).

Mina kerest ei räägi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina olen nii aru saanud, et see torni pealmine "kauss" tehakse eraldi ja torni põhi koos selle rõngaga, millega ta kerele istub, eraldi. Need keevitatakse kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Würger 190G »

Kapten Trumm kirjutas:Mina olen nii aru saanud, et see torni pealmine "kauss" tehakse eraldi ja torni põhi koos selle rõngaga, millega ta kerele istub, eraldi. Need keevitatakse kokku.
Too siis allikas. Ju siis minu viited puhas pada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

IS-3 on selline tore tank, millel pole väliselt eriti lihtne teha, mitmest osast on torn kokku pandud.
IS-2 puhul on see jällegi lihtne, robustsed keevituskohad, võrdle õmblustega kere esiosas.
Pilt

T-55 puhul tundub, et see ühenduskoht on lihtsalt peidetud torni serva alla ja torn on koostatud ikkagi kahest osast.
Pilt
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Würger 190G »

Huvitaks ikka see IS-3 torni keevitusteooria. Anna allikas, mu vene keele oskas küll lonkab, aga uuriks rõõmuga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene vs. Lääne tankid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt
Pilt

Keevitusõmblus (käiatud koht kõige laiemas torni kohas) torni üla- ja alaosa vahel on selgelt näha. Lihtsalt neid tanke toodeti siis, kui suur kiire oli möödas ning käiati siledamaks kui sõja keskpaiga T-34-d.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist