Parvlaev "Estonia" hukkumine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Nonoo, Denis, pole nende vene meremeestega ka kõik asjad hästi korda läinud. Meenutaks äkki "Admiral Nahhimovit" ja 01.IX.1986. Ja ei mitte Jäämerel ega Vaiksel Ookeanil , vaid Musta mere ranniku lähedal.
Ma ei ütle vene meremeeste kohta santi sõna, Vene merendusajaloos on nii head kui halba. Aga bardakk on bardakk, olgu siis tegu eesti, Vene või Türgi laevaga.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

On-on. Ja mina olen ka seda bardakki näinud ja maitsnud. Kuigi, ausalt öeldes midagi sellist midagi erakorralist mina ei mäleta...aga muidugi, meri on meri. Näiteks samal ajal Estoniaga toimus Setlandi saarte rannikul kolm katastroofi vene laevadega, kõik laevad ma väga hästi mäletan, neist kahest on siin pildid.
Inimohvreid polnud. Aga minule lihtsalt ei meeldi kui Estoniat hakati seostama just seda sama vene bardakkiga. See on tavaline katse leida süüdlasi kuskil mujal.
samas kohas kaks aastat varem mina isiklikult mõõtsin 45 m/sek.
Nende katastroofide toimumise ajal tuul oli 65 m/sek. Kokku piirkonnas oli u 80 vene laeva. Kõike päästeti.

http://photos.shetland-museum.org.uk/sh ... :lunokhods

http://photos.shetland-museum.org.uk/sh ... p=SGallery
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

It is noteworthy that so little exchange of information seems to have taken place between the bridge and the engine control room during the development of the accident. The third engineer did not inform the bridge about the inflow of water he observed (see 6.2.3). Nor did the officers of the watch call him for an assessment of the situation. If the observation on the monitor had been discussed and evaluated immediately, there could still have been a possibility to influence the development of the accident. Nothing indicates that the officers realised that the bow was fully open, although it must have been obvious that the situation was very serious, and that the survival of the vessel was threatened. Simulations carried out by the Commission show that a quick reduction of speed and change of heading would have significantly reduced the rate of water ingress. The safest condition for the vessel with the bow open would have been lying beam on to the waves at zero speed. It has also been established that turning the vessel to starboard would not have endangered her stability. The wind pressure would have increased the list by only a few degrees. Thus turning the vessel, with the bow fully open, towards the wind and the high waves was not the best action. On the other hand it must be kept in mind that from the officers' point of view turning the vessel to starboard away from the wind would have exposed the port side to the full force of wind and waves and would have further increased the list and the roll. In this light the decision to turn the vessel to port and into the wind is understandable.
The question of whether a lower speed would possibly have prevented the accident has been reviewed by the Commission. Extensive model tests and numerical simulations have been carried out as summarised in 12.1 and 12.2. The result confirms that a lower speed would have reduced the general loads on the visor and hence the probability of failure. However even at a speed of 10 knots, the loads would still have been close to the strength limits of the visor attachments.
The Commission has also considered whether the officers of the watch had reasons for reducing the speed prior to the start of the accident.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

tegelikult soovitan lugeda ka seda reporti:
http://heiwaco.tripod.com/ekatastrofkurs.htm

Minu meelest, nende peamine idee (visiir oli avarii ajal kinni ning seda hiljem lohistati minema) ei vasta tõele. Aga samas, need tõstavad päris paljud küsimused ning ausalt öeldes kui isegi pool vastustest on olnud õiged siis need on väga kurvad teated..
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Pole siin midagi vaielda. Kas läks põhja või lasti põhja, pole kindel, aga midagi valgustkartvat on seal kindlasti, vaata et midagi radioaktiivsetki. Miks muidu taheti seda nii paaniliselt liiva ja betooniga katta nagu Tsernobõli reaktorit? Millegi pärast seda põhjarammitud "Runnerit" ei taha keegi betooniga katta?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ei selles et laev ise põhja läks see on selge, mingeid vandenõuteooriad ma ei usu. Samuti usun mina et visiir oli enne kukkunud. Kõik muu on põhimõtteliselt vale, jah :cry: Tõde on aga vandenõuteooriatest on alati palju karmim ning hirmsam..Pigem milles see luukere kapis seisneb:

- et laev oli tehtud rängate vigadega ning ei kõlbanud avameresõiduks
- et terve rida analoogiliseid juhtumeid on olnud mahavaikitud
- et kogu päästeskeem praamidel on kuritegelik, kuna sellega näiteks talvel ei ole üldse võimalik kedagi päästa
- et laeva ekspluatatsioonis esinesid ränged vead
- et meeskond tegi rängaid vigu.

Ning kuna komisjonis olid kõik, nii laevaomanikud, poliitikud, merevõimude esindajad siis tekis ringkaitse, mille tulemusena sai ilmuda ärmiselt silmakirjalik ning valelik raport (muide, saksa laevaehitajad ei olnud aga olid soomlaste esindajad kes omal ajal laeva sellisena tellisid)

Ning see ongi vandenõu minu meelest.
Näiteks, tõepoolest terve raportis on jäänud arusaamatud ning valgustamatud sellised võtmeküsimused näiteks nagu veekindlate uste ning kuivenduspumpade rakendamine, rambi positsioon, jne jne.
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Tere!

Endale on Soome meediast jäänud mulje et Estonia tõesti ei oleks olnud sobiv avamerele, Rootsi-Soome rannikuliini jaoks küll. Kuidas olen sellise mulje võinud saada kui hirmus vandenõu on kõige valelikult esitanud?

Mind huvitab see küsimus kas visiir kukkudes oleks võinud riivida stabilisaatori lahti laeva küljest ning mis siis oleks juhtunud?

Kari


PS Minu kui reisija jaoks on igasugu laevad meeletud labürintid. Isegi päeval, heal ilmal ning kaine peaga on piisavalt tegemist et tirida pere autotekkile selle õige ukse kohale. Ei tahagi mõelda sellele kuidas öösel tormis peaks külili olevas laevas tee pardale leidma, kogu perega.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

minu jaoks on jälle laev on selline asi mis hirmu ei tekita. olen kuidagi harjunud, aga kui viimati sõitsime Finnjetiga siis ega ma väga magama ei läinudki....kajuut asus kõige madalamal tekil, ning ausalt öeldes tekis küll hirmus tunne...eks see tunne kui sinu peal seisavad veoautod ei ole küll kõige meeldivam. üldiselt kogu nende praamide idee on täiesti kuritegelik ma arvan. need pildid mida mina olen postitanud, ehk Lunokhod ning Pionerski katastroofid said toimuma ühe rängima tormi ajal, tuule kiirus oli 65 m/sek ning kõigel kolmel laeval minu teada oli peamasina rikke (või õigemini see ei läinud käima siis kui tuul tõusis)
Ka selles olukorras nagu teie näete laevad jäid vee peale, uppusid alles mitme päeva pärast. vaatamata kümnetele aukudele laevakeres. 32-33 aastad vanad laevad. Kokku umbes 500 inimest.
ja mis on ka oluline päästevahendid (näiteks kinnise katusega paadid) võimaldasid meeskonnade päästmist ka selles olukorras (65 m/sek see ei ole 15 m/sek)
Ning meri ka seal oli palju külmem.
Kuigi ka RAF päästemeeskondade ees on müts maha.
Nii et ma arvan Soome ning Rootsi mere authoritid peaksid ennast põlema panna estonia katastroofi puhul. see kuidad need säästsid kopikaid päästevahendite komplekteerimisel on üks suurem kuriteo ma arvan...
mis puudutab stabilisaatori siis ma arvan et ei võinud. kuigi kes teab.

http://www.epl.ee/artikkel_317078.html&Com=1


aga see teade on juuba liiga...Aleksandr Voronin, eeldatav vene päritolu NLiidu kaitsetehnoloogia diiler elas kapten Pihti kajuutis ning tema oli see inimene kelle kohver otsisid ning tõid ülesse tuukrid uppunud laeval.
Ausalt öeldes, see on kuidagi liiga palju kokkulangevaid asjaolusid...liiga palju...ja see kollane keha laevakerel, ning see purunenud otstega auk pärast samal kohal mida "avastati" alles aastal 2000...liiga palju saladusi ning kokkulangevusi ühes samas kohas..
Pärtel
Liige
Postitusi: 491
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

Ei puuduta küll seda antud teemat, kuid kuna siin juba juttu oli ühest Venemaal toimunud aktsioonist, siis võtan natuke sõna.
Nimelt mis puutub veel sellesse Rjazanis (oli vist see linn) toimunud nn "suhkrukottide" saagat, siis oli selle kohta ju üsna hiljuti üks saade Vene TV-s. Seal tehti igal juhul küll ajakirjanike ning ka endiste KGB ametnike poolt puust ja punaseks selgeks, et kottides oli siiski lõhkeaine. Vaid üks näide. Need kotid olid saadetud ekspertiisi, kuskohast veel 6 kuud hiljem ei olnud tulnud vastust kohalikku miilitsasse. Saates siis küsiti, et kas tõesti võtab suhkru (kui see ikka seal kottides oli) ekspertiis nii kaua aega. FSB ei osanudki vastata. Seal oli veel muudki huvitavat. Igal juhul tekkis toda saadet vaadates küsimusi rohkem, kui oli vastuseid. Lõpus tehti veel saatesolijate (kes olid peamiselt tolle linna elanikud) vahel küsitlus, kas nad usuvad FSB versiooni ja slle tulemused olid ikka radikaalselt tolle ametkonna vastu.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Noh, kapten trumm, nüüd minu juttu on ka tallinki tehnikadirektor, 25-aastase kapteni staaziga Ülo Kollo. Sama jutt et ei torm ega lained ei olnud erakordsed
siin on minu jutt:
estonia katastroofi ajal tuul oli 15 m/sek ning lained 2.5 m. See kui mina ei eksi vastab laias laastus "värske ilmale" ning "kerge stormi" piirile. Suurem mida mina olen isiklikult mõõtnud komandosilla tiival oli 48 m/sek. käisin veel kolm korda (totalitaarse ühiskonna pärand, pole midagi parata)
seista oli raske. laineid pole mõõtnud, küll komandosillani jõudsid (kõrgus umbes 15 m
http://www.postimees.ee/080406/esileht/ ... 7554_1.php

Siin on Ülo Kollo jutt:
On Eesti meremehel kergem pärast Kurmi komisjoni järeldusi või elab meremeeski endiselt segaduses?

Ei oska öelda kõigi eest. Palju tuttavaid uppus, kuid mõni ka pääses. Need, kes välja tulid, räägivad sama, kuidas kõik käis nii kiiresti, et ega suurt teadmist kaasa tuua olnudki.

Häirib ka see, kuidas hakati rõhuma, et oli supertorm ja jube hiidlaine...

Kuulge, seda püüdis ju sisendada rahvusvaheline ühendkomisjon.

See jutt on jama.

Te olete meremees ja saate öelda, et see on jama jutt. Kes ei ole, see võib uskuma jäädagi.

Samal päeval kaks tundi enne Estoniat tuli Lübeckist meie reisijatelaev Ristnast mööda. Küsisin kapteni käest, et sealkandis pidi ju jube torm olema, kas oli. Tema imestas, mis jube torm.

Puhus süüdvesti tuul 17–18 meetrit sekundis, vahel kõige rohkem 20 meetrit sekundis. See ei ole just see tuule tugevus, mille puhul peaks rääkima röögatust tormist ja hiidlainetest.

Soome lahes ja Läänemerel on tuuled puhunud ka üle 30 meetri sekundis ning ka siis on laevad sõitnud ja sadamasse jõudnud.

Hirmsat tormi sisendava ühendkomisjoni tööd juhtis laevakapten, väidetavalt kogenud kapten.
Horst
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 12 Veebr, 2005 0:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mossad uputas "Estonia" ?

Postitus Postitas Horst »

Kutt kirjutas:Ütle siis...
Kui visiir või aparell liikuma hakkasid, siis sillas andsid sellest teada nii signaallambid, kui helisignaal. Sillas oli ka monitor, kust sai autotekki jälgida. Ei usu mina, et saadi märkamatult visiir ära kaotada. Samuti ei saanud kõik autod tüürpoordi vajuda ning laeva külili kallutada, sest autoteki keskel olid ehitised liftisahtide ja muu taolise jaoks. Palju muud segast ametlikust raportist, mille kohta väljaspool militaarfoorumit juttu.
Me kõik oleme võhikud, ainult erinevates valdkondades.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Keeraks asja vandenõudest taas militaarseks tagasi. Mida pakute mis võis olla see "militaar varustus" mida siit tasus 94 aastal veel vedada?
Või oletada, et olime ainult transiitmaa...
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

No Rootsi tolliametnike juttude järgi olevat nemad näinud mingeid elektroonika komponente. Mis sellel ajal venelastel uuemat olla võis? Käsiraadiojaamad, radarite elektroonika, lennukite elektroonika, mingid rakettide juhtimissüsteemid? See kraam ei pruukinud ka üldse Eestist pärit olla. Iseseisvuse algul käisid kõlakad, et sõjavägi tegeles aktiivselt näiteks autovargustega, ärandati öösel Lasnamäelt Lada 2109 ja hommikul pandi Ämaris transpordilennukile ja auto oligi igaveseks kadunud. Lennukid tulid ju tühjalt siia ja kes teab kust võidi siia tuua mida iganes maha müümiseks. Mulle endale käis autoturul kunagi üks tegelane hirmsasti pinda, et vaheta oma auto tema helikopteri tiiviku labade vastu ära, tal hädasti raha vaja. Et võta kasvõi tagavaraks, kui praegu midagi teha pole, järsku tulevikus läheb vaja...
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tux kirjutas:No Rootsi tolliametnike juttude järgi olevat nemad näinud mingeid elektroonika komponente. Mis sellel ajal venelastel uuemat olla võis? Käsiraadiojaamad, radarite elektroonika, lennukite elektroonika, mingid rakettide juhtimissüsteemid? See kraam ei pruukinud ka üldse Eestist pärit olla. Iseseisvuse algul käisid kõlakad, et sõjavägi tegeles aktiivselt näiteks autovargustega, ärandati öösel Lasnamäelt Lada 2109 ja hommikul pandi Ämaris transpordilennukile ja auto oligi igaveseks kadunud. Lennukid tulid ju tühjalt siia ja kes teab kust võidi siia tuua mida iganes maha müümiseks. Mulle endale käis autoturul kunagi üks tegelane hirmsasti pinda, et vaheta oma auto tema helikopteri tiiviku labade vastu ära, tal hädasti raha vaja. Et võta kasvõi tagavaraks, kui praegu midagi teha pole, järsku tulevikus läheb vaja...
Aga ikkagi.. kaubeldi jah pea kõigega aga see nodi vaevalt Rootslastele huvi pakkus. Radari jupid võisid huvi pakkuda aga oletatavalt saadi neid juba nii 91 piisavalt. Vaevalt 94 midagi nii põhjapanevat elektroonikas Venkudel muutus et rekate kaupa vedada.
Aga nüüd vandenõu teoreetikutele, ehk mõtlete millisel alal on veel peale militaari kasutuses gaasdifulsjooni tsentrifuugid? Minul peale meditsiinitööstuse midagi ei meenu. Noh on veel igasugu laboreid aga sealsed seadmed on väikesed ja üksikud. Nii edasi vaadates mis juhtus peale 94.. nimelt Rootsi armee rahastamine küll vähenes aga mitte üle 2 korra aga armee tõmbus kokku pea 16 korda! Ainus mis raha sai oli Gripen. Teine vägagi huvitav asi, alates 96 on Rootsi ravimi firmade kasum ikka põhjendamatult kõvasti tõusnud. Kuna mulle pakkus see ka ise sinna investeerinuna huvi siis uurisin lähemalt aga eriti targemaks ei saanud. Midagi uut nagu ei tulnud ja müügis ka ei midagi erilist lihtsalt käive kasvas oluliselt ja sellega ka kasum samas ravimite hinnad eriti ei kasvanud.
Ja on üks tehnoloogja mis Venelastel on olemas ja mille edukaks kasutamiseks vajaks Rootsi riik lennuväge. Ehk ei saanud liiga paranoiline!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Ega see nodi seal laeval ei tarvitsenud tingimata vene oma olla.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges ja 19 külalist