www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Euroopa 6. generatsiooni hävitaja
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=40&t=43809
1. leht 1-st

Autor:  Gideonic [ 17 Juun, 2019 16:00 ]
Teema pealkiri:  Euroopa 6. generatsiooni hävitaja

Euroopa riikide koostöös (Prantsusmaa, Saksamaa ja Hispaania, + tulevikus ehk veel mõned) plaanitav hävitaja on siin juba paar korda jutuks tulnud, mõtlesin et teen ka päris oma teema.

Projekti nimeks on lihtsalt "Järgmise Generatsiooni Hävitaja" (système de combat aérien du futur - SCAF). Relvastusse kavatsetakse võtta 2040ndatel.
Täna näidati esimest täissuuruses maketti

Pilt

Ja siin prantsuse-keelne artikkel parema pildiga.

Pilt küll veel väga umbmäärane, aga ka sealt on ühte-teist näha. Näteks et varglennukid kipuvad lõpuks ikka väga ühte nägu minema. Nii rafalel kui ka Eurofighteril olevatest Canard'idest on loobutud ilmselt radariristlõike huvides. Äärmiselt "lapik saba" kipub viitama sellele, et osa tööd tahetakse ära teha veojõu suunamisega.


Nati juttu ka l-ennukile planeeritud relvasüsteemidest:
https://www.flightglobal.com/news/artic ... ca-458962/

Autor:  nimetu [ 17 Juun, 2019 17:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Euroopa 6. generatsiooni hävitaja

Neid erinevaid tulevikuprojekte on ju veel... Britid pidi ka enda oma arendama hakkma. Lõpuks on ikka kõik poliitiliselt killustunud. Hispaania vist endiselt kaalub F-35 ostmist. Kui selle teoks teevad, siis ei teagi kas nad jätkavad ka uue lennuki arendamisega. Oleks neil mõtet juurde osta selgelt kallimaid ja tooremaid hävitajaid? Sakslased ja prantslased on loomulikult juba ette ära otsustanud, et "jänkide saast" neile ei kõlba. Kuigi mul on tõsiselt raske uskuda, et nad suudavad parema ja odavama lennukiga välja tulla. Uue põlvkonna lennukite võimekus ei seisne ju ainult vargsuses, vaid terve rea süsteemide koostöös, mille arendamiseks on kulunud aastakümneid ja lõppu pole veel nähagi.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/