www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 04 Dets, 2020 7:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 546 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2010 22:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Okt, 2008 15:50
Postitusi: 197
mb kirjutas:
Huvitav ,et venelased plaanivad siis ka soomukeid endale pranslastelt osta . link http://www.postimees.ee/?id=225457. Venemaa peaks ju ometi ise soomuki tootmisega hakkama saama .


ei tea meist keegi, mis lisaklauslid on selle ihaldatud laevukese müügil ja milliseid oste peab Venemaa veel tegema, et need laevad ikka kätte saada. Suur poliitika on irratsionaalne asi, pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline :write:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: uus UAZ
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 11:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mär, 2009 11:32
Postitusi: 1108
cleo kirjutas:
mb kirjutas:
Huvitav ,et venelased plaanivad siis ka soomukeid endale pranslastelt osta.

ei tea meist keegi/.../ :write:


Pakun, et Gaz Tigri kõrvale tuleb paari aasta pärast pisi-Tigr (UAZ) vaid neljaliikmelise meeskonna tarbeks.

_________________
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 11:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 30174
Tapper kirjutas:
Soomukitest tõesti läks kaugele. Miks pole?
Reeglina kirutakse: Valitsust; riigikogu; kaitseministeeriumi ja kaitseväe-juhtkonda Kuid kirjutasingi selle pärast mida arvan põhilise vea olema ja see pole mitte meie juhtkonnas Ka-minnis või valitsuses või Simmis või armsas Edgaris vaid rahva vaimsuses üldiselt, mille seest kerkivad ka meie juhid jah ja jne.


Mina arvan, et kui selles kaksipidises tundeid tekitavas väikeriigis Vahemere idasopi ääres poleks kogu ühiskonda hõlmavat TOTAALkaitset, siis oleks seal samasugused supinahad nagu Eestis.

Alati on küsimus- kas üldine kõva kaitsetahe on enne ja kõik tormavad teenima selle ajel või kasvatab ja liidab ühiskonda kokku just seesama armee. MEIE ARMEE. See ei ole mingi N. armee või Wehrmacht, see on MEIE armee.

Juudid ei ole üldiselt eriti sõjaka natuuriga-näiteks WWII ajal oli pigem probleemiks see, et metsa partisaniks mineku asemel lasti end nagu lambaid ausvitsi ahju vedada. Seepärast ma ka ei usu, et kui nad peale 1949. aastat oma loodud riiki kokku sõitma hakkasid (justnimelt enamik tuli PEALE iseseisvussõda), tulid nad püssid kaenlas ja viha silmis. Enamik tahtis lihtsalt rahulikult elada - kasvõi liigkasu võtta, aga mitte sõdida.

Ja rahvuse natuur ei kujune välja mingi 20 aastaga. Meie natuur on välja kujunenud nii 700 aastaga. Ja Iisraelis sai ühtäkki maailmasõja koledustest vintsutatud juutidest iseenesest mingi koleda kaitsetahtega jõud, mis purustas mõne päevaga endast suuremaid armeesid????

Inimnatuuri ei kujunda 20 aastaga. 20 aastaga saab kujundada ühiskondlikku kultuuri ja hoiakuid. Ehk Iisraeli näiline sõjakus ei tule mingitest sõjakatest sionistidest, vaid ühiskondlikust kultuurist (kus teenimine, relva kandmine ja valmidus sõjaks on iseenesest mõistetav), mida on aastakümneid viidud sisse riigi poolt. Ja kuna seal oli viimane suurem sõda 1982, siis hakkab ka seal asi vaikselt murenema - seepärast on aegajalt hädavajalik teha mingi Gaza kaltsupeade pommitamine.

Probleem on selles, et armee ei saa olla mingi stiihiline moodustis - see moodustatakse ikka ülevalt alla, kas ametlike või tegelike liidrite (eliidi) poolt, mitte rahvas ei korralda veetset ja otsusta, et sina oled patiülem ja sina kuulipildur.

Kui nüüd edasi minna, siis nii tunnetuslikult arvan, et Iisraeli riigi kaitsetahte kasvataja ongi nende armee, kus on kõik käinud ja kus on paljud sõdinud. Ja armeed on seal tehtud ikka ülalt-alla.

Kui pikka juttu üritada resümeerida, siis meie kaitsetahte puudumise probleem on peamiselt ühiskondliku liimi puudumine. Laulev revolutsioon sai otsa ja järgi jäi individuaalne rabelemine ja üksteisele ära tegemine.

Kahjuks Eestis võtab seadusi vastu riigikogu ja rahva sekkumisvõimalused on piiratud. Peamiselt tänu põhiseadusele, mis valmistati ja söödeti referendumil ette suuresti ka täna võimul oleva seltskonna poolt.

Milline on meie eliidi sõjaline taust. Pehmelt öeldes olematu. Pange siia kirja teenistuskogemus
Ansip
Savisaar
Ilves
Parts
Aaviksoo
Laar
Reiljan
jne jne

Parimal juhul (ja sedagi harva) leiate sealt miski VIP-VROKi. Või nõuka armee sõjalise kafeedra.

Ülikooli pressiti N.Liidu ajal justnimelt sõjaväest kõrvalehoidmiseks.

Kokkuvõtvalt on Eesti poliitiline eliit siis kes? Isikud, kes pagesid "suures isamaalisuses" vene kroonu eest sõjalisse kafeedrasse? Isikud, kellel pole üldse mingit kokkupuudet armeega. Isikud, kes enda imago upitamiseks käisid paarinädalastel naljakursustel. On väga üksikud, vastupidised erandid. Kui suur % riigikogust jõuab rohkem kui 20 kätekõverdust teha? Max 10%.

Tegelikult teeb seesama eliit Eestis seadusi ja korraldab riigi elu. Ja mis te tahate neilt saada, 5% SKP-st, tanke ja hävituslennukeid? They have no f****** idea about army.... Nad ei saa aru, milleks armeed üldse vaja on ja nad ei usu, et EKV on eales suuteline mütoloogilise vene armee vastu pauku ilma NATOta tegema. Ja seepärast on meil armee roll nagu riigiteaduse õpikus - teistel riikidel on ja armee on riigi tunnus.

KES neid isikuid valib? Rahvas. Esiteks - lähtudes sissejuurdunud supinahklusest - intressivabastus ja tulumaks on kõige tähtsam. Aga ka eliidi enda kestmise huvides eliidi enda ette valmistatud seaduste järgi (nt valmissüsteem). Heaks signaaliks oli RAHVA tegelikust arvamusest Tarandi triumf europarlamendi valmimuste. Tegelikult hakkab elupõlisti riigikogu liikmete ojulindude ja kadrisimsonite komöödiast kõigil kopp saama. Mis näitab, et asi pole veel jäädavalt kadunud.

Ja selline riigi ja armee korraldus genereeribki uusi põlvkondi supinahku, kes arvavad, et neil on õigused ja ülejäänutel on nende ees kohustused. Ja seesama eliit jagab ka pagunitele tärne - ja mitte ainult taktikaliste oskuste järgi. Kasvab ühiskonnas grupp, kes arvab, et riigikaitse on välispoliitika ja riigikaitse on lepingu alusel ostetav teenus.

Kahjuks.

Sellise kõntsa laiali uhtumiseks oleks vaja tegelikult ühte väikest sõda. Ohvrite, vere, purustuste ja põgenike hordidega. Gruusia sõjast oli tegelikult vähe. Sest rohujuure tasandil pole muutunud suurt midagi. Peale paljusõnaliste kinnituste, et NATOl on PLAAN.

Kokkuvõtteks - vaimsus on meil jah nõrgapoolne, aga riigi (kes Eestis on valdavalt eliidi kogum) poolt pole ka selle va kaitsetahte kergitamiseks suurt midagi tehtud. Pigem on seda nõrgendatud igasugu palgaarmee-palaganide ja NATO temaatika ületähtsustamisega (millal viimati räägiti meedias KV rollist esmase kaitsevõime tagamiseks? Sellest, kuidas vända-aveli käis Estcoy'le esinemas, tehakse aga meediasündmus? Sellest ei räägita, sest see pole soovitav teema - ei saa ametikõrgendust, parteilisi kohti ja paguneid).

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 12:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18049
Tsiteeri:
Isikud, kes pagesid "suures isamaalisuses" vene kroonu eest sõjalisse kafeedrasse?


Või psühhiaatri tiiva alla. Pigem küll paanilises hirmus... :lol: Üks nendest õnnetutest, keda tänapäeval mainekujundajateks peetakse, nimega mihkel raud on oma üllitises mustast porist seda hirmu kirjeldanud üpriski iseloomustavalt. Ja seda, mida selle hirmu kütkeis ette võeti.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 13:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Jaan, 2005 12:53
Postitusi: 531
Asukoht: Tamsalu
Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
Isikud, kes pagesid "suures isamaalisuses" vene kroonu eest sõjalisse kafeedrasse?


Või psühhiaatri tiiva alla. Pigem küll paanilises hirmus... :lol: Üks nendest õnnetutest, keda tänapäeval mainekujundajateks peetakse, nimega mihkel raud on oma üllitises mustast porist seda hirmu kirjeldanud üpriski iseloomustavalt. Ja seda, mida selle hirmu kütkeis ette võeti.

80-date keskpaigas ei päästnud ka ülikool sõjaväest kõik kes vähegi püssi käes suutsid hoida võeti peale esimest kursust aega teenima.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 14:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 4:49
Postitusi: 388
Asukoht: Eesti
Liitke või lahutage aga tehke midagi :scratch:
Oleks kõigil lihtsam huvipakkuvat jälgida :)
Pilt


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 15:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Juul, 2005 10:12
Postitusi: 630
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Asi saab teemakohaseks
Vastasin juba kpt.Trummile privas.

Pasi kohapealt, oli tore, sain sees käia ja kp torni ronida. Krdi alasti tunne oli ausalt öeldes. Juhtus see 2009 isadepäeval Viljandis. Noorust 0-18a sagis omajagu ringi juba nende pärast tuleks tanke osta.

Moderaatorid võiks teha teema:

Miks meil ei ole ...

Sinna siis asjalikud arutlused, emotsionaalsed sõnavõtud ja "hala" miks oleme sellises seisusus oma riigikaitsega, nagu oleme.

Sinna võib tõsta ka 3 minu viimast posti selles teemas.

_________________
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 16:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Nov, 2005 20:19
Postitusi: 1618
Asukoht: Tallinn
[quote="Kapten Trumm"]
Ülikooli pressiti N.Liidu ajal justnimelt sõjaväest kõrvalehoidmiseks.

Kokkuvõtvalt on Eesti poliitiline eliit siis kes? Isikud, kes pagesid "suures isamaalisuses" vene kroonu eest sõjalisse kafeedrasse?

Kahju kohe kapten Trummist, kui temal taolised elukogemused on. Mina omal ajal läksin ülikooli ikka huvist asja vastu ja soovist rohkem teada + amet saada. Mäletamist mööda ei olnud ka minuga ühel kursusel mitte kedagi, kapten Trummi arvates pressimas. Või mine tea, vahest ka oli, aga siis varjas hästi. Ja mis sellel sõjalisel kafeedral siis nii hirmsat oli? Kõik on ikka inimese enda kahe kõrva vahel kinni, mitte kafeedras. Näiteks mina õppisin seal Tartus, võttes vastu, mis pakuti (kamraadidele oli see küll naljanumber, aga mis siis, see oli selline heatahtlik tögamine, millest ma end häirida ei lasknud). Teooria sai sealt täitsa korralikult kätte (NB kui ikka ise tahtsid midagi omandada!), hiljem ja teistes kohtades sai selles praktiliselt veenduda. Ei olnud see kafeedra iseenesest halb, lihtsalt inimestel oli seal võimalus luuslanki lüüa ja mitte kui midagi teada saada = nüüd arvamus, et täiesti mõttetu asi.

_________________
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18049
Point vast ikka rohkem see, et nendel, kes eesotsas, pole uduselt õrna aimugi sellest, mis ja milleks. Ning mida sõjavägi endast kujutab. Pole siiani. Isikliku kogemuse puudumise tõttu. Eks ju ole ka laialdaselt teada, mida endast kujutasid need "ohvitserid", kes peale tsiviilkooli lõppu kaheks aastaks zvodikomandörideks vms sattusid. Lollid kui labidavarred, üleüldiseks naeruks. Enamuses teenitult. Aga tänapäeval planeerivad süüdimatult riigikaitset. Ja ära tule mulle rääkima, et sõjaväehirm polnud kõrgemasse kooli pressimisel võimsaks motivaatoriks. Ja õppimasundijaks. Aga moded võiksid nüüd tõepoolest teemad lahku lüüa.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Apr, 2005 23:06
Postitusi: 143
Miks ei võiks siis osta näiteks neid vanu ilma tornita T-55 keresid...neile kasvõi siin kohapeal soomusteras ja mõni 30 mm RCWS külge monteerida ja ongi raske IFV/ APC olemas?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 2066
Felix kirjutas:
Miks ei võiks siis osta näiteks neid vanu ilma tornita T-55 keresid...neile kasvõi siin kohapeal soomusteras ja mõni 30 mm RCWS külge monteerida ja ongi raske IFV/ APC olemas?


Sama võiks ju teha Leo1 baasil ka... Ainult et siis tuleks terve kere ümber teha - tankikere (va Merkava) pole jalaväelaste veoks mõeldud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2009 17:21
Postitusi: 335
Tapper kirjutas:

Moderaatorid võiks teha teema:

Miks meil ei ole ...


Nimetage see siis juba kohe Nutumüüriks.

_________________
Per aspera ad astra!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Dets, 2008 21:14
Postitusi: 247
55 alusvanker, mo mälu järgi kuiki jalamehi ei saa mahutada, kui, siis ainult offside... Pealegi raske ja robustne ja aeglane...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 2066
metsaline kirjutas:
55 alusvanker, mo mälu järgi kuiki jalamehi ei saa mahutada, kui, siis ainult offside... Pealegi raske ja robustne ja aeglane...


On tehtud küll, iseküsimus kuivõrd tasuv see on... Siis peab tõesti alusmaterjal juba tasuta kätte tulema vist? Muidu siuksed asjad T55 peale olemas:
http://en.wikipedia.org/wiki/IDF_Achzarit
http://en.wikipedia.org/wiki/BTR-T


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2010 17:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18049
Juudid kasutavad päris edukalt...

http://en.wikipedia.org/wiki/Achzarit

Pilt
Pilt

Seest suht ruumikas.Pilt

Ja dessandi maandamine suure luugi ka kiire ja lihtne.

Pilt

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 546 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt