Kui soovid tuua välismaalt midagi võimsamat...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Desert Eagle´t valmistatakse mitmes kaliibris. Eks läbilöögivõime sõltub kaliibrist ja kuulitüübist.
Ameeriklased on valmistanud püstoli ka vene 14,5x114 suurekaliibrilise kuulipilduja padrunile.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Medusa kirjutas:XD jätab suht külmaks, aga üks korralik SA Milspec 1911 sobiks küll. Volk, ei ole kuulda olnud midagi ajakavast? Või saab mehe kaudu ka praegu midagi sisse tuua, soovi korral?
Võib-olla saab ka,ta pidigi mingi aeg kuhugi sõitma midagi vaatama,kirjuta privasse siis vaatame mis annab teha
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

jubedalt tahaks sedasamust hs2000 ka käes hoida.. eks peab ikka soome minema seda oma silmaga kaema
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Selgus, et EKL isiklike relvade registrisse relva soetamine kodumaal on kenasti reguleeritud. Aga välismaalt isikliku relva toomine EKL registrisse loob hetkel pretsedenti - kes kellele mis ametkond mis ministeerium peaks loa välja andma ja kelle allkirjaga... Tundub, et hetkel on see asi veel nö toores ja poolikult reguleeritud.

Annan siia ka igaks juhuks teada kui bürokraatia masinavärgist olen end läbi hekseldanud. Ehk on tulevikus sarnastele küsimustele siis lihtsam vastuseid leida.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

siis ikka Lilli Vähi kes peaks kül praegu Kalevi kommivabrikus istuma ja nr ehk 6123264 aga neil on numbreid kogu aeg muudetud
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Jah, politseiregistrisse relva toomise puhul on asi selgelt määratletud, mis instants annab loa piiri tagant toomiseks jne. Küsimus on minu puhul selles, et ma tahan soetada välismaalt isikliku relva, aga arvele tahan ma ta võtta Kaitseliidu isiklike relvade registris.

See aga läheb Kaitseministeeriumi haldusalasse, ja nüüd küsimus tekkiski erinevate ametkondade vahel kes siis esmase taotluse ja kellele peaks väljastama. Loodetavasti saan vastuse Kaitseliidu juristide abiga juba sel nädalal. Igatahes minu soov oli kõigile suureks üllatuseks ja ilmselt tuleb see tulevikus paremini vormistada - kas siis kaitseministri määruse või mõne muu õigusaktiga, selles osas pole mina pädev enam vastama. Praegu on pilt aga üsna segane.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Kui soovid tuua välismaalt midagi võimsamat...

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hei!

Kui soovid osta endale midagi võimsamat välisriigist, ole hea ja loe enne seda:

Strateegiline kaup- on sõjaline ja kahesuguse kasutusega kaup.
Sõjaliste kaupade nimekiri (vaata: http://www.vm.ee/est/kat_186/8684.html )sisaldab spetsiaalselt sõjaliseks kasutuseks määratud, kohandatud või projekteeritud tooteid, nende komponente ja lisaseadmeid. Sõjaliste kaupade import/eksport on rangelt kontrolli all, kuna need kaubad võivad osutuda eriti ohtlikeks mistahes riigi ja selle elanikkonna julgeolekule. Litsents on vajalik nii sisse kui väljaveol, samuti transiidil!

Kahesuguse kasutusega kaupade nimekirjast leiame palju materjale, kemikaale, tarkvara, tehnoloogiat, elektroonikat ja seadmeid. Neid kaupu võib importida Eestisse ilma eriloata, kuid ekspordiks on vaja taotleda väljaveolitsentsi. Transiidi puhul EL-i siseselt ei ole litsentsi tarvis, kuid kolmandatest riikidest kolmandatesse (nt Venemaalt Angolasse) riikidesse on ka transiidi puhul litsents vajalik. (vaata: http://www.vm.ee/est/kat_186/8684.html)

Sõjaliseks kaubaks on ka näiteks sõjaväes kasutusel olnud maastikuautod, samuti relvade lisaseadmed, öövaatlusseadmed. Kui Sa ei ole kindel palun kontrolli ise ( http://www.vm.ee/est/kat_186/8685.html ) küsi järele Strateegilise kauba komisjoni telefoninumbrilt 637 7255!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ülaltoodud teade pole mingi minu väljamõeldis. Võeti ühendust strateegilise kauba komisjonist ning paluti selline info siia üles riputada. Ma loodan, et mõned militaar.net lugejad pole piiril keelatud kaubaga vahele jäänud :roll:

Ja postituse mõte pole mitte see, et "ei tohi", vaid "tohib küll, aga paberid tuleb enne korda teha".

Aga kui tekib küsimusi, siis on parem need tõesti küsida seal kirjas toodud telefonil...
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1054
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Postitus Postitas isakene »

Offroadfoorumis 4x4.ee on teemat pikemalt lahatud: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=6254. Kel plaanis väljamaalt militaarsõidukit tuua, siis kasulik lugemine.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Küsimus?

Postitus Postitas frits66 »

Kas kellelgi on tulnud postiga DEKO kranaat või midagi sellist.Või variant et ostate oksionilt saksa kaikka Soomest ja vaja postiga saata Eestisse,kas vaja kuskil kooskõlastust?Sest kui lennupostiga midagi Eestisse tuleb valgustatakse vist ikka pakke ja see DEKO kranaat saab probleemiks.Samuti kui mõni välismaalane ostab RGD-33 ja tahab postiga seda Soome ütleme kuidas talitada ja kas tohib üldse neid esemeid postiga saata.Oma olemuselt tegemist DEKO suveniiriga aga kui pakke valgustatakse siis tõenäoline et saadetisest ilma.Igasuguse info eest tänulik :write:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Küsimus.

Postitus Postitas frits66 »

Kõik selge tänud :wall:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Hmm, nimekirjas ei olnud midagi sellist, mis keelaks mul postiga tellida relvale salvesid, püstolkäepidemeid, laesääri, paukmoona otsikut relvale jne jne:

ML1, punkt D:
heli- ja püssirohuvälgatuse summutid, relvade sihikud, spetsiaalsed relvaalused ja rakised, mis on määratud punktides ML1.a – ML1.c loetletud tulirelvadele.
Relvaalused ja rakised on siiani olnud sellised vidinad, kuhu saab relva sisse panna ja puldiga juhitavaks teha. Tavalisi sihikuid (ilma elektroonilise pilditöötluseta) ka ei peetud minu arusaama järgi millekski eriliseks.

Nimelt oleks vaja ühele relvale mõned vidinad juudamaalt soetada - püstolkäepide, relssidega laesäär, kokkukäiv kaba.
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Medusa kirjutas:püstolkäepide, relssidega laesäär, kokkukäiv kaba.
Need polegi sellised asjad, millel luba oleks vaja. Lase aga käia :)
professional retard
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Jänkide ITAR näiteks keelab ära isegi optika kummikatte postiga saatmise, kuna on ese mis on kasutatav relva küljes. Tekkis korraks kartus et kas Eesti suhtumine on sarnane.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline