Kui soovid tuua välismaalt midagi võimsamat...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
North
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 27 Dets, 2005 18:00
Asukoht: Tallinn/Vihasoo/Kadrina
Kontakt:

Postitus Postitas North »

Tere

Minu teada on Eestis olulised relva osad relvaraud, padrunipesa, lukk ja trummel. Neid jubinaid postiga saata ei tohi. Salved, päästikud, vedrud ja muud jupid võib küll posti panna.
Muidugi ei saadeta postiga ka laskemoona.
Raiugem Ruunideks
Priit11
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Mär, 2011 20:25
Kontakt:

relva ostmine usa-st

Postitus Postitas Priit11 »

kas usa-st on relva keeruline osta ja kas sellega kaasneb ka palju paberitega jamamist`?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas USP »

Väga palju. Ja sellest hoolimata võib tehing ebaõnnestuda. Soovitan ajada asja läbi litsenseeritud ja vajalikke lubasid omava äriühingu.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

Priit11 kirjutas:kas usa-st on relva keeruline osta ja kas sellega kaasneb ka palju paberitega jamamist`?
Mis relva soovid saada ?

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas speedsta »

Tekkis huvi, ka EL tolereerib ka selliseid "püstoleid"?

Kel Tec PLR-16
Pilt
http://www.keltecweapons.com/our-guns/pistols/plr-16/
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas pagan »

Mnjaa, sissisõjaks peaks kõlbama. Mahub piimatünni ja hõlma alla. Laseb nato moonaga.
Nitshego sebe, pistolet. :)

Sa seda PLR-22 ei taha. Sel suurem magasin. Aga hind miskipärast odavam?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas speedsta »

Pigem teoreetiline küsimus, vaba ressursi olemasolu korral võiks ju omada ka. 22 cal pole üldse nii seksikas 8) 223.rem ikka korralik käsikahur.
Kui on probleem, tõmba lõuga
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

speedsta kirjutas:Tekkis huvi, ka EL tolereerib ka selliseid "püstoleid"?

Kel Tec PLR-16
Pilt
http://www.keltecweapons.com/our-guns/pistols/plr-16/
Tere,

Selle püstoli tehn. andmetest olulisemad:

Üldpikkus - 469,9mm (mis tuumafüüsik küll sellise täpsusega mõõdab :dont_know: )
Raua pikkus - 233,7 ( :roll: )

Relvaseadus liigitab relva püssiks ja püstoliks üld- ja raua pikkuse järgi. Kuna esimene mainitu on sel relval alla 600, ja ka raua pikkus alla 300, siis on PLR-16 puhul tegemist püstoliga.

Relvaseaduse § 20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon
(1) Tsiviilkäibes keelatud tulirelvad on:
7) eriohtlikkusega tulirelv

(4) Tsiviilkäibes keelatud laskemoon on:
6) eriohtlikkusega tulirelvade laskemoon

(5) Eriohtlikkusega relvade ja laskemoona liikide loetelu kehtestab siseminister määrusega

Ja see ütleb, et

§ 1. Eriohtlikkusega relvade liigid
Eriohtlikkusega relvade liigid on:

6) tulirelv, milles kasutatakse ainult eriti ohtlikku laskemoona.

Ja mis elukas see viimane on:

§ 2. Eriohtlikkusega laskemoona liigid
Eriohtlikkusega laskemoona liigid on:

3) kõrgendatud läbistusvõimega kuuliga padrun - püstoli- ja revolvripadrun, mille kuul on võimeline läbistama III-A klaasi kuulivesti;

Trükiviga ärge siis väga tõsiselt võtke ses viimases punktis, nimetet kuul peab läbistama siiski 3A klassi kuulivesti, mitte klaasi , aga no mis teha, juhtub.

Ehk et kokkuvõtlikult, selle püstoli näol on tegemist relvaga, millest saab lasta vaid ja üksnes eriti ohtlikku laskemoona (.223 / 5,56 nato). Kui tegu on vintpüssiga mis laseb täpselt sama moona, siis pole probleemi, aga püstolisse seda laksu panna ei tohi. Siis on eriti ohtlik.

Aga KelTeci oleme messidel vaadanud küll, ja mõelnud et mõne sellise võiks Eestisse tuua küll, endalgi oleks fun lasta. Päris keni aparaate neil, eriti üks poolauto .308 bullpupi tüüpi mis heidab kestad relvaraua kohalt ette poole välja. Minu suhtumist bullpupi peaksite teadma küll, aga vot selle konkreetse võtaks ka endale, sest sihtimissilma juures kestaheiteava puudub...

http://www.keltecweapons.com/our-guns/rifles/rfb/

Parimat,

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
alban
Liige
Postitusi: 1206
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas alban »

tonu adrik kirjutas:Ehk et kokkuvõtlikult, selle püstoli näol on tegemist relvaga, millest saab lasta vaid ja üksnes eriti ohtlikku laskemoona (.223 / 5,56 nato). Kui tegu on vintpüssiga mis laseb täpselt sama moona, siis pole probleemi, aga püstolisse seda laksu panna ei tohi. Siis on eriti ohtlik.
Nõus hr. Adrikuga, et tegemist on püstoliga relvaseaduse mõttes aga ma ei ole nõus sellega, et see oleks Eestis keelatud eriohtlikkuse tõttu.

Kui lugeda relvaseaduse vastavat sätet ohtliku moona kohta siis:
3) kõrgendatud läbistusvõimega kuuliga padrun - püstoli- ja revolvripadrun, mille kuul on võimeline läbistama III-A klaasi kuulivesti;

Minu arvates on selle all mõeldud eelkõige püstolile ja revolvrile mõeldud kõrgendatud läbivusega padrunit, näiteks 9x19 soomustläbistava kuuliga padrun. 5,56x45 või .223 ei ole püstolipadrun vaid eelkõige vintpüssile konstrueeritud. Seega ei ole minu arvates Eestis keelatud kasutada püstolit, mis võib lasta püssipadruniga ega püssi, milles saab kasutada püstolipadrunit.

Kui praktikud ütlevad, et tegelikus elus niimoodi asju piiratakse, siis minu arvates on see vale või seaduse tekst on ebatäpne ja seda tuleks täpsustada.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

alban kirjutas:
tonu adrik kirjutas:Ehk et kokkuvõtlikult, selle püstoli näol on tegemist relvaga, millest saab lasta vaid ja üksnes eriti ohtlikku laskemoona (.223 / 5,56 nato). Kui tegu on vintpüssiga mis laseb täpselt sama moona, siis pole probleemi, aga püstolisse seda laksu panna ei tohi. Siis on eriti ohtlik.
Nõus hr. Adrikuga, et tegemist on püstoliga relvaseaduse mõttes aga ma ei ole nõus sellega, et see oleks Eestis keelatud eriohtlikkuse tõttu.

Kui lugeda relvaseaduse vastavat sätet ohtliku moona kohta siis:
3) kõrgendatud läbistusvõimega kuuliga padrun - püstoli- ja revolvripadrun, mille kuul on võimeline läbistama III-A klaasi kuulivesti;

Minu arvates on selle all mõeldud eelkõige püstolile ja revolvrile mõeldud kõrgendatud läbivusega padrunit, näiteks 9x19 soomustläbistava kuuliga padrun. 5,56x45 või .223 ei ole püstolipadrun vaid eelkõige vintpüssile konstrueeritud. Seega ei ole minu arvates Eestis keelatud kasutada püstolit, mis võib lasta püssipadruniga ega püssi, milles saab kasutada püstolipadrunit.

Kui praktikud ütlevad, et tegelikus elus niimoodi asju piiratakse, siis minu arvates on see vale või seaduse tekst on ebatäpne ja seda tuleks täpsustada.

Eestis kehtib peamiselt tavandiõigus. Aga eks siinset foorumit loevad ka vastaval "levelil" olevad härrased-prouad, et ehk keegi neist täpsustaks.

Meie Relvaseadus kubiseb möödapanekutest, reguleerimata aladest ning kohati ka ufoloogiatüüpi absurdsustest.

Võtame ühe näitena siin kasvõi .22LR. Õõnesotsalise kuuliga on ta Sinu kodus keelatud, kui Sul on vaid vastava kaliibriga püstol või revolver. Kui Sul on aga sinna juurde näidata ka vastava kaliibriga vint, on kõik JOKK. Go figure... :roll:

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Priit11
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Mär, 2011 20:25
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas Priit11 »

plaan soetada colt m1911
kas ca 2500 euriga tuleb välja?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

Priit11 kirjutas:plaan soetada colt m1911
kas ca 2500 euriga tuleb välja?
Tere,

kas soovid Colt poolt valmistatud 1911, või mõne muu tootja oma on ka sobiv ? 2500 eur´iga saab väga korraliku 1911. Võta palun ühendust Martin Bahovskiga kes mul igapäevaselt Koplis relvade tellimustega tegeleb, temalt saad kõige täielikuma vastuse võimalike eri versioonide ja hindade kohta.

martin (at ) tacticalshooting.ee

Parimat,

Tõnu
Viimati muutis tonu adrik, 23 Jaan, 2012 11:05, muudetud 1 kord kokku.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

Miskid probleemid kohati selle (at) tacticalshooting. ee meiliaadressiga mul täna hommikul. Saatke Martinile meil

martin (at) tlk.ee

See toimib..

Parimat,

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas pagan »

Huvitav, sellele PLR-16-le peaks vist see surefire 100 padruniga salv ka alla minema?
http://www.youtube.com/watch?v=-bCLNum-pug
100 pauguga püstol. Oleks see alles vaatamisväärsus? :lol:
Leidsin siia ka kirjeldavad videod:
http://www.youtube.com/watch?v=r8yD_WUyE_k
http://www.youtube.com/watch?v=KwKh2C03vOE

Kas selliseid 100 paugulisi salvesid ka usast tellida saab või on see militaarkaup ja neil peab mingi luba olema?
Neid AR15 adaptereid Galili jaoks netist loetu põhjal peaks kuskilt saada olema? Ise pole veel leidnud.
OOt. Leidsin.
http://akpartskits.com/cart/index.php?m ... cts_id=578
Mu huvi on pelgalt teoreetiline.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: relva ostmine usa-st

Postitus Postitas tonu adrik »

pagan kirjutas:Huvitav, sellele PLR-16-le peaks vist see surefire 100 padruniga salv ka alla minema?
http://www.youtube.com/watch?v=-bCLNum-pug
100 pauguga püstol. Oleks see alles vaatamisväärsus? :lol:
Leidsin siia ka kirjeldavad videod:
http://www.youtube.com/watch?v=r8yD_WUyE_k
http://www.youtube.com/watch?v=KwKh2C03vOE

Kas selliseid 100 paugulisi salvesid ka usast tellida saab või on see militaarkaup ja neil peab mingi luba olema?
Neid AR15 adaptereid Galili jaoks netist loetu põhjal peaks kuskilt saada olema? Ise pole veel leidnud.
OOt. Leidsin.
http://akpartskits.com/cart/index.php?m ... cts_id=578
Mu huvi on pelgalt teoreetiline.
Üldiselt alla 100 USD per shipment relvade juurde käivad vidinad ei vaja USA Välisministeeriumi eriluba, v.a. need mis nagu meilgi, olulised osad. Aga need reeglina maksavad tuntavalt üle 100 USD. Küll aga võivad salved vajada nad Eesti Välisministeeriumi Strateegilise kauba komisjoni eriluba.

Omaette teema on, et ega USA vastava ala netipoed reeglina ei reageeri kuidagi Sinu suhtlusele kui ütled, et oled outside US; veel vähem, kui nad vaatavad kaardilt et tegemist on Ex-Soviet Unioniga. Olen saanud paar äraütlemist vastava viitega, ja neid seal vähe huvitab, et me oleme meie valitsuste sõnade järgi "sõbrad ja liitlased". Nii et eks see suurelt osalt teooriaks jääb.

Nett on tore asi, ja teeb tunde, et maailm ongi nii väike. Tegelikkus on, et oleme üksteisest valgusaastate kaugusel.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist