cz 27 , kes oskaks infi anada

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
killer666
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Mai, 2005 23:24
Kontakt:

cz 27 , kes oskaks infi anada

Postitus Postitas killer666 »

Leidsin koristustööde käigus püstoli.
peal on kirjas böhmische waffenfabrik a.g. in prag modell 27 kal 7.65
Tekkis rida küsimusi , millele loodan targematelt ehk vastuseid saada :roll: :!:
et mille toodang see on , kyljel kiri cz , nagu nendel vanadel jawadel,
tekibgi sihike tunne , et tshehhoslovakkia toodang, aga kõik kirjad
on saksa (vist) keeles :!: :?:
ja mis võiks sellise asja väärtus olla :?: :?:
noh ajaloost ja sõjanduses ma võin ju loll ollla :idea: , aga tehnikat ma :idea: tunnen .
Aga seda püstolit ma lahti ei oska võtta, äkki keegi annaks mingi juhtnööri, kuidas asi hargnema hakkab!
Viimati muutis killer666, 25 Mai, 2005 8:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Google rules 8)
CZ Model 27
Q: I recently came into possession of a WW II pistol. It is 7.65mm and its serial number is 2586XX. The slide is stamped "Pistole Model 27 Kal 7.65." The lettering on top of the slide says "Bohmische Waffenfabrik A.G. in Prag." The gun is in good working order and I would judge that it's in 85 to 90 percent condition. Could you please tell me what I have? --J.B.W., West Hartford, CT

A: You have a CZ Model 27, which is a very collectible WWII auto. The CZ 27 was made in significant numbers for the Nazi police.The "Bohimische Waffenfabrik" marking is found on pistols numbered from 21,500 to 261000. Yours is in the upper range of this series. The Nazi police "eagle K" inspector's mark should appear on the frame. This desirable war trophy should bring $500 in the condition you describe.
Böömi ja Määrimaa oli tšehhi alade nimi, mis liideti Saksamaaga.

CZ on Ceska Brojoka (tšehhide relvafirma mis eksisteeris enne ja eksisteerib peale teist maailmasõda). Ning ilmselt kandis siis Böhmische Waffenfabrik nime sakslaste okupatsiooni ajal.

Väärtus seal eelmises postis kirjas. Nägin ka $450 eest asja müügis gunsamerica.com lehel. Kohalikest müügipiiranguist sõltuval võib siinmail loomulikult esineda hinnahälbeid.

Harutamise juhtnööre leiab siit
http://www.surplusrifle.com/pistolcz52/ ... /index.asp
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

cz 27 (P27)
Lahti võtta on väga lihtne, salv välja, vasakul küljel päästikust eespool on väike nupp või hoob, tõmbad lukku(kelku) natuke taha poole (ca 0,5 cm)
tuleb see nupp või hoob relva raamist välja ja püstol ongi laiali.
Väga raske on kirjalikult seletada aga loodan et said natuke abi.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

CZ 27- st veel niipalju et: tegemist on väga hea relvaga, istub hästi käes ja laseb täpselt (koos laskjaga), ehitus on lihtne ja lollikindel.
Minu sõbral on selline relv ametlikut.
killer666
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Mai, 2005 23:24
Kontakt:

Postitus Postitas killer666 »

Ma ei saa aru , mulle hakkab tunduma , et ma olen saamatu!
Mul hakkab see juba kinnisideeks muutuma , ma lihtsalt pean selle lahti saama. See nupp mida kirjeldatti asub päästikust eespool jah , silmaga on näha ,et ta liigub natuke , aga välja ta ei tule , ma arvan , seal on mingi nipp veel, see selleks.
leidsin ka üke padruni , tahaks pauku teha , :twisted: aga mida ma pean vaatama ennem , et asi ikka ohutu oleks :?:
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

killer666 kirjutas:Ma ei saa aru , mulle hakkab tunduma , et ma olen saamatu!
Mul hakkab see juba kinnisideeks muutuma , ma lihtsalt pean selle lahti saama. See nupp mida kirjeldatti asub päästikust eespool jah , silmaga on näha ,et ta liigub natuke , aga välja ta ei tule , ma arvan , seal on mingi nipp veel, see selleks.
leidsin ka üke padruni , tahaks pauku teha , :twisted: aga mida ma pean vaatama ennem , et asi ikka ohutu oleks :?:
pauku küll ära tee selle pärast kui pole ennem lasknud see vöib kalliks maksma minna!!!!!!!!1
killer666
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Mai, 2005 23:24
Kontakt:

Postitus Postitas killer666 »

elan õnneks maakohas ja seal ma vaevalt kellegile pihta saan :idea:
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

killer666 kirjutas:elan õnneks maakohas ja seal ma vaevalt kellegile pihta saan :idea:
mötle peaga seisnud relv ja mingi suvaline padrun sa vöid ise viga saada halvemal juhul teised!
killer666
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Mai, 2005 23:24
Kontakt:

Postitus Postitas killer666 »

ah et on oht et miski lõhkeb? kas nii väiksel padrunil on seda jõudu?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

killer666 kirjutas:ah et on oht et miski lõhkeb? kas nii väiksel padrunil on seda jõudu?
jah on ja kui sa ei oska relvagi lahti vötta siis parem ära mötlegi sellega pauku teha.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Väike targutus:
Enne relva kasutamist uuri järgi või vaata, kas vintrauas ei ole võõrkehasid ja kas padrunipesa on terve, aga selleks pead sa relva lahti võtma.
Pauku tehes seo relv puu külge või mujale, toru ots allapoole (et kuul jookseks maa sisse)
Eelkõige ohutus- et kõrvalised isikud ja ise viga ei saa :!:
killer666
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Mai, 2005 23:24
Kontakt:

Postitus Postitas killer666 »

Puu külge , see kudagi JaanTatika moodi üritus , Äkki keegi teab kust tamasseri rauda saada?
Sain nüüd lahti nipp oli selles , et teiselpool nuppu oli veel üks nupp , mis tuli alla vajutada , et esimene nuppp kätte saada,
toru oli seest ilus puhas , isegi läigib seest .
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Rõõm kuulda, et asjaga hakkama said, ma usun et oled minuga nõus et relv käib lahti lihtsalt ja on ehituselt lihtne :D
Nüüd... tuld! :D :D
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Samas võiks nüüd natuke hoogu maha võtta - registreerimata relvast võib üsna palju jama kaela tulla ning oleks naiivne arvata, et militaar.net-i ei jälgi ka vastavate organite tervadav silmas.

Äkki keegi hoopis seletaks, mida teha kui leiad kusagilt "koristustööde" käigus relva ja oleks kange tahtmine seda endale jätta? Deaktiveerimine, relvaloa taotlemine vms?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Relvaseaduses on kirjas, kuidas relva või laskemoona leiu korral käituda.

Igal juhul pole tõesti mõistlik kohe esimese asjana oma leiust hakata ilma vastavaid ettevaatusabinõusid kasutamata netis kuulutama.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist