Relva restaureerimisest...

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hr. Arnold selle 5B tasemel tehnikaga siiani ka tuntud relvasepad tegelenud ja ei mädane ükski.
Mis siin ikka vaielda! Aga minu mainitud kuuliprits on see kuulus toru, mida kõigemad "profid" ära restaureerisid :?
Aga Sinu liitumisaega vaadates, ei pruugi Sa noist ammustest aegadest ka miskit teada!
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

Koduses beebivannis just mitte kuna on tarvis kuumutada seda lahust koos töödeldava detailiga aga iseenesest mingit keerulist värki seal pole. Endal raud mitu aastat tagasi kõva oksiidi alla pandud ja palju metsas sellega käidud ning ei mingeid kulumise märke. Täitsa koduhoovis tehtav töö.

Siin jah suht uus uudistaja ma rohkem jahimees ja toimetan jahindusfoorumis
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

sellise 5B (vähemalt hr. Arnoldi arvates) tehnoloogiaga nagu kõrvalteemas raua oksiidiga katmisest kirjeldatakse (kuuma seebikivilahusega) on tehtud ka minu jahirelv ca. 10 aastat tagasi ja seda mitte tehases vaid sõber oma garaazis tegi ära, kuna siis veel ise asja ei jaganud. Panen ka pildi juurde et näha mis saanud kümne aastaga, vabandan ette juba kõik pidid mida siin foorumis näidanud olen on tehtud telefoniga.


http://www.hot.ee/sulikyla//Pilt011%5b1%5d.jpg

küsimus oli siin teemas rooste eemaldamise kohta mittte uuesti oksiidiga katmise kohta, seega oleks viisakas enne lugeda küsimust kui hakata kohe algklasside nagaks sõimama
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

:shock:
Viimati muutis wittwart, 27 Juul, 2014 21:31, muudetud 1 kord kokku.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Täienduseks niipalju, et enne harjamist võiks pinna petrooliga märjaks teha.
Inhibeeritud hapetest kasutati N. Armees lahinguväljalt kogutud relvade roostest puhastamiseks nii väävel- kui soolhapet. Inhibeeritud soolhappega tavaline terastsistern olevat unustatud mingile haruteele ja mitme aastaga polevat see kahjustada saanud. :lol:
Väävelhape muidugi ohutum. :roll: Ja neutraliseerimist ei tasuks tõesti onustada :!:
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

kuda keegi.Olen kasutanud nii mönegi roostes asja puhastamiseks liivapritsi.Ainult liiva asemel kasutanud malmi puru.Tulemus on olnud üllatav.Malm puhastab ja annab mingi kaitsekihi.Peatab rooste närimise.Ei ole teadlane,aga faktid jäävad faktideks.Metallile tekib nagu mingi oksiidikiht,mis ei lase roostel oma tööd edasi teha.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
karlutt10
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Nov, 2009 17:23
Kontakt:

Postitus Postitas karlutt10 »

kle west ma tahaks osta monin naganti kaba aga kuidas ma saaks? :?: :scratch:
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Kas Tallinnas mõnda sarnast kemikaali ka kusagil müügil?

http://www.hamos.ee/rustremover.htm
Kasutaja avatar
kaevurmati
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 26 Mai, 2008 19:15
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas kaevurmati »

xawa kirjutas:Kas Tallinnas mõnda sarnast kemikaali ka kusagil müügil?

http://www.hamos.ee/rustremover.htm
Piltide pealt tundub et see on viite väärt kraam :)
Eesti Wabariik.
Ren
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Nov, 2011 17:21
Kontakt:

Nagani metall?

Postitus Postitas Ren »

Tere,

Ilmselt rumal küsimus, kuid mis metalliga täpsemalt on tegemist 1913 aasta Nagani puhul?
Tänud ette vastuse eest.
Viimati muutis Ren, 24 Nov, 2011 13:03, muudetud 1 kord kokku.
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Nagaani metall?

Postitus Postitas ppp »

Tere!
Justkui oleks rumal küsimus jah. Metall on ilmselt sama, mis 1912-nda ja ka 1914-nda aasta Naganil. Võiks laias laastus öelda, et materjaliks on metallide (peamiselt raua) ja süsiniku sulam, mida asjasse pühendatud iidsed meistrid omavahel kutsusid teraseks, slaavlased aga hellitavalt - stal´iks.
Aga ilmselt soovisid Sa teada lausa konkreetse terase marki...sellega on veel keerulisem. Ilmselt on seal lausa mitmeid eri marke teraseid kasutatud, näiteks vedru ühest, trummel, raud teisest, lööknõel kolmandast, korpusepooled neljandast, vb ka mitte ....pagan seda teab.
Ren
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Nov, 2011 17:21
Kontakt:

Re: Nagaani metall?

Postitus Postitas Ren »

No igaks juhuks täpsustasin aasta, see maailm on minu jaoks ise suhteliselt kauge, seepärast ka veidi tobedana tunduv küsimus minu poolt. Peamine mure oligi just see, et ega miskit seal alumiiniumi baasil pole.
Tööalaselt vaja relv puhastada ning mustad laigud on peal, mis ei taha alluda meie tavapärastele metalli puhastusprotsessidele.
Nimelt läheb relv kuldamisele ning seepärast olingi veidi kimpus täpse metallikonsistentsi teada saamisega.
Tänud vastamast, see vastus oli väga hea suunaviit minu jaoks :)
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nagani metall?

Postitus Postitas hillart »

Nimelt läheb relv kuldamisele ning seepärast olingi veidi kimpus täpse metallikonsistentsi teada saamisega.
No kuule, mees!
Miks ausat ja ilusat relva ära lörtsida? :shock:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Nagani metall?

Postitus Postitas ppp »

hillart kirjutas:
Nimelt läheb relv kuldamisele ning seepärast olingi veidi kimpus täpse metallikonsistentsi teada saamisega.
No kuule, mees!
Miks ausat ja ilusat relva ära lörtsida? :shock:
Ja miks siis kohe, et aus ja ilus? Kirjutati ju ka, et plekid peal. :P
Ning nagu aru saan, ei otsusta teema algataja, mis selle toruga teha, tema on ainult meister, kes tellija soovi täidab. Muidugi võiks ta tellijale öelda, et ei, seda ei tohi kullata jne, või et me ei taha teha või minge üle tee on üks teine firma, las need teevad.

Aga "värvilist metalli" Naganis küll tehasest tulles sees aga küljes pole olnud, alumiiniumi tollal ei tuntudki, see leiutati hiljem. :)
Ren
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Nov, 2011 17:21
Kontakt:

Re: Nagani metall?

Postitus Postitas Ren »

Klient on kuningas :) Pole minu isiklik relv ning tegemist on tellimusega.

Ja alumiinium ebapuhtal kujul oli 1825 juba olemas :)
Mis aastal täpselt tänapäevasel kujul või vähemalt sarnasel tootmisse läks, kahjuks ei oska hetkel täpsustada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist